Jak sprzedawać na Etsy — 10 moich najlepszych lekcji jako 5-gwiazdkowy sprzedawca Etsy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak sprzedawać na Etsy — 10 moich najlepszych lekcji jako 5-gwiazdkowy sprzedawca Etsy

Uwaga: post może zawierać linki partnerskie.

Chcesz rozpocząć sprzedaż online? Etsy to jeden z największych rynków internetowych do prowadzenia sklepu internetowego. Jest łatwy w użyciu i ma ponad 90 milionów aktywnych nabywców (tylko w czwartym kwartale 2021 r.) poszukujących unikatowych, ręcznie robionych lub zabytkowych przedmiotów (co najmniej 20-letnich).

Chcesz wiedzieć, jak sprzedawać na Etsy, co sprzedawać, jak reklamować swoje produkty i poznać najlepsze praktyki? Ten wpis jest dla Ciebie. Ponadto nie przegap dziesięciu lekcji, których nauczyłem się jako sprzedawca Etsy, a będziesz na najlepszej drodze do stworzenia udanego online sklep sprzedający produkty, które ludzie kochają.

[Related Read: 20 Best Online Flea Markets]

Czy Etsy jest dla Ciebie odpowiednie?

Z 7,5 miliona aktywnych sprzedawców w 2021 roku, Etsy to doskonały wybór dla właścicieli małych firm, zwłaszcza tych, którzy dopiero zaczynają. Zanim zostaniesz sprzedawcą Etsy, najpierw oceń, czy jest to odpowiednia platforma handlu elektronicznego dla Twojej firmy. Rozważ następujące:

Rodzaj produktu

Jeśli tworzysz lub projektujesz unikalne towary fizyczne, Etsy to doskonały wybór. Produkty cyfrowe również mogą dobrze sobie radzić na Etsy. Sprawdź Ponad 30 najlepszych rzeczy do sprzedania na Etsy [2022].

Rynek docelowy

Jeśli twoimi docelowymi klientami są kobiety w wieku 18-35 lat, prawdopodobnie odniesiesz sukces na Etsy. Platforma ma zróżnicowaną grupę kupujących, ale większość to kobiety w tej grupie wiekowej.

Model biznesowy

Jeśli chcesz sprzedawać jedyne w swoim rodzaju produkty lub potrzebujesz swobody w dostosowywaniu list produktów, Etsy to doskonała platforma dla Ciebie. Jednak Etsy może nie być odpowiednią platformą, jeśli chcesz sprzedawać w dużych ilościach lub potrzebujesz większej kontroli nad swoim sklepem (np. korzystając z automatycznego rozwiązania do wysyłki). Ich zasady i przepisy będą cię ograniczać.

Zaleta dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynasz sprzedawać i nie masz dostępu do swojej bazy klientów, Etsy zapewnia natychmiastowy dostęp do milionów klientów i ułatwia nowym sprzedawcom zakładanie i prowadzenie działalności online.

Co zamierzasz sprzedawać na Etsy?

Jeśli zdecydujesz, że Etsy jest odpowiednią platformą dla Twojej firmy, nadszedł czas, aby zacząć zastanawiać się, jakie produkty chcesz sprzedawać.

Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, co sprzedawać na Etsy:

Wyjątkowość

Ludzie robią zakupy na Etsy głównie dlatego, że szukają wyjątkowych produktów, których nie mogą znaleźć w zwykłych sklepach. Jeśli możesz zaoferować coś naprawdę jedynego w swoim rodzaju, prawdopodobnie odniesiesz sukces na Etsy.

Nisza docelowa

Zastanów się nad niszą i jacy klienci byliby zainteresowani kupnem tych produktów. Na przykład, jeśli robisz biżuterię, czy twoje wyroby są skierowane do kobiet, mężczyzn czy obu? Czy prowadzą określony styl życia, czy też należą do jakiejś subkultury? Jak dopasować ich styl?

Koszty produkcji

Decydując się na cenę, pamiętaj o uwzględnieniu kosztów materiałów i produkcji. Musisz wyceniać swoje produkty wystarczająco wysoko, aby pokryć wydatki i osiągnąć zysk, ale nie tak wysokie, aby nikt ich nie kupił.

Konkurs

Przyjrzyj się ofercie innych sprzedawców i sprawdź, czy istnieje sposób na wyróżnienie się z tłumu. Być może możesz zaoferować niższe ceny, lepszą jakość lub bardziej unikalne przedmioty.

Ile kosztuje zostanie sprzedawcą Etsy?

Podobnie jak w przypadku większości popularnych rynków, istnieje koszt sprzedaży. Otwarcie sklepu Etsy jest bezpłatne, ale podczas sprzedaży Etsy pobiera opłaty, takie jak opłaty za wystawianie ofert, transakcje i przeliczanie walut.

Etsy ma prostą strukturę opłat:

 • Opłaty za wystawienie – wystawienie przedmiotu na Etsy kosztuje 0,20 USD przez cztery miesiące (lub do momentu sprzedaży). Jeśli wystawisz ponownie, będziesz musiał ponownie uiścić opłatę. (Weź swój pierwszych 40 ofert za darmo)
 • Opłaty transakcyjne — gdy przedmiot jest sprzedawany w Twoim sklepie, będziesz musiał uiścić opłatę transakcyjną w wysokości 6,5% kwoty sprzedaży.
 • Opłaty za przetwarzanie płatności — Etsy korzysta z usługi Direct Checkout do przetwarzania płatności, a za każde zamówienie pobierana jest opłata za przetwarzanie płatności w wysokości 3% + 0,25 USD.
 • Opłaty za przeliczenie waluty – jeśli sprzedajesz w innej walucie niż konto płatnicze, zostanie naliczona opłata za przeliczenie waluty w wysokości 2,5% od kwoty sprzedaży.
 • Etykiety wysyłkowe — Etykiety wysyłkowe można kupić na Etsy. Oszczędność czasu i czasem pieniędzy dzięki zniżkom pocztowym.

Nie ma żadnych opłat miesięcznych ani ukrytych kosztów, więc płacisz tylko wtedy, gdy dokonujesz sprzedaży. Jest to szczególnie korzystne dla nowych sprzedawców, dając im czas na przetestowanie rynku z różnymi produktami.

Jak sprzedawać na Etsy

Teraz, gdy już zdecydowałeś, że Etsy jest odpowiednią platformą dla Twojej firmy i produktów, które będziesz sprzedawać, nadszedł czas, aby nauczyć się sprzedawać na Etsy.

🔥 Zalecana:  Automatyczna wiadomość powitalna na Twitterze

Oto krótki przegląd procesu:

 1. Skonfiguruj swój sklep Etsy
 2. Wybierz opcje płatności
 3. Wymień swój pierwszy produkt
 4. Promuj swoje przedmioty
 5. Zacznij sprzedawać!

Zanim założysz swój sklep Etsy, musisz wybrać nazwę swojego sklepu Etsy. Możesz skorzystać z darmowego generator nazw firm aby uzyskać kilka pomysłów.

Szczegółowe instrukcje dotyczące zakładania sklepu Etsy i wystawiania pierwszego produktu znajdziesz na stronie Przewodnik dla początkujących Etsy.

Jak stworzyć świetną ofertę Etsy, która konwertuje

Świetne oferty produktów są niezbędne do sprzedaży na Etsy. Twoja oferta musi przekonać potencjalnych klientów do zakupu u Ciebie, więc postaraj się, aby była jak najbardziej jasna, zwięzła i atrakcyjna.

Lista Etsy zawiera następujące elementy:

 • Obrazy
 • Tytuł
 • Cena
 • Opis
 • Recenzja
 • Oferta specjalna

Obrazy

Użyj wysokiej jakości obrazów, aby wyróżnić swoją ofertę i przyciągnąć uwagę. Jasne, wyraźne zdjęcia, które dokładnie przedstawiają Twoje produkty, są najlepsze. Dołącz kilka zdjęć zrobionych pod różnymi kątami, aby potencjalni nabywcy mogli lepiej zorientować się, co kupują.

Jeśli sprzedajesz produkty cyfrowe, użyj narzędzi do projektowania graficznego, aby Twoje zdjęcia wyglądały profesjonalnie. Moim ulubionym wyborem jest Canva, bezpłatne narzędzie do projektowania graficznego online, które jest bardzo łatwe dla osób bez doświadczenia w projektowaniu. Płacę za wersję pro, ponieważ oferuje wiele dodatkowych fajnych funkcji.

Dozwolone jest dziesięć obrazów na Etsy (w tym 1 film). Postaraj się jak najlepiej wykorzystać je wszystkie do zaprezentowania swoich produktów i funkcji.

Tytuł i opis

Używaj tytułów i opisów bogatych w słowa kluczowe. Znany jako Etsy SEO (inaczej Search Engine Optimization), umieść odpowiednie słowa kluczowe w tytule i opisie, aby potencjalni klienci mogli łatwo znaleźć Twoją ofertę, gdy szukają produktów na Etsy.

Dostępne są narzędzia do przeprowadzania badań SEO na Etsy. eRank lub Marmalead należą do najpopularniejszych.

Możesz użyć tych narzędzi, aby znaleźć słowa kluczowe o wysokiej wartości i przeprowadzić badanie konkurencji. Większość z tych narzędzi ma miesięczną opłatę, ale możesz przeprowadzić wszystkie badania przed anulowaniem członkostwa.

Cena

Ważne jest, aby prawidłowo wycenić swoje produkty. Chcesz zarabiać, ale musisz pozostać konkurencyjny w stosunku do innych sprzedawców. Sprawdź, za ile podobne produkty są sprzedawane i odpowiednio wyceń swój produkt.

W razie potrzeby dostosuj ceny, jeśli nie prowadzisz sprzedaży. Obniżenie może być najlepszym sposobem na przyciągnięcie kupujących, jeśli masz dużą konkurencję.

Specjalne oferty

Jeśli masz dostępne specjalne oferty lub rabaty, umieść je w swojej ofercie. To niezawodny sposób na zwiększenie sprzedaży i przyciągnięcie uwagi potencjalnych nabywców.

Ludzie uwielbiają uczucie zawarcia umowy. Regularnie prowadzę specjalną ofertę 10%, dzięki czemu moja oferta wyróżnia się na stronie wyszukiwania.

Opinie

Gdy zaczniesz sprzedawać, zachęć klientów do wystawiania 5-gwiazdkowych opinii. Pomaga to zbudować Twój profil i zaufanie potencjalnych nabywców oraz przekonać ich do zakupu u Ciebie.

Podczas gdy Etsy wysyła klientom przypomnienia kilka dni po ich zakupach, dołączam również wiadomość do mojego e-maila z dostawą, aby przypomnieć im o pozostawieniu 5-gwiazdkowej recenzji, jeśli produkt i usługa im się podobały.

Jak mogę zarabiać na Etsy?

Płatności Etsy to podstawowy sposób zarabiania na Etsy. Rejestracja w Etsy Payments jako sprzedawca umożliwia kupującym wybór różnych metod płatności, takich jak karty kredytowe, karty debetowe, PayPal, Portfel Google, Apple Pay, karty podarunkowe Etsy itp.

Dzięki Etsy Payments otrzymujesz pieniądze bezpośrednio na swoje konto bankowe jako sprzedawca.

Sprawdź listę krajów, które kwalifikują się do płatności Etsy Tutaj.

Program ochrony zakupów dla sprzedawców

Od 1 sierpnia 2022 r. Etsy wdrożyło program ochrony zakupów dla sprzedawców, aby chronić przed wszelkimi problemami z dostawą, na które sprzedawcy nie mają wpływu.

Scenariusze obejmują przedmioty zagubione podczas transportu, towary uszkodzone po przybyciu lub przedmiot zgodny z opisem aukcji i zdjęciem, ale kupujący twierdzi inaczej itp.

W przypadku kupujących, którzy się zakwalifikują, Etsy zwróci koszty zamówień poniżej 250 USD (lub równowartości w lokalnej walucie), w tym opłaty pocztowe i podatki. Zatrzymasz wszelkie dochody ze sprzedaży.

Koszty wysyłki Etsy

Nie musisz się martwić o wysyłkę, jeśli sprzedajesz produkty cyfrowe, takie jak ja. Jeśli jednak masz do czynienia z produktami fizycznymi, konieczne jest prawidłowe ustawienie stawek wysyłki, aby nie stracić pieniędzy na wysyłce.

Etsy ma świetne narzędzie do obliczania kosztów wysyłki aby pomóc Ci dowiedzieć się, ile będzie kosztować wysyłka przedmiotów. Możesz również zaoferować bezpłatną wysyłkę, aby przyciągnąć kupujących i zwiększyć sprzedaż, ale pamiętaj, aby uwzględnić koszt wysyłki w swojej cenie.

Aby skonfigurować wysyłkę:

 1. Przejdź do „Shop Manager” > „Aukcje” i kliknij „…” obok oferty, którą chcesz edytować.
 2. Kliknij „Edytuj”, a następnie przewiń w dół do „Wysyłka”.
 3. Kliknij „Dodaj” profil wysyłkowy i uzupełnij dane.
🔥 Zalecana:  Jak ukryć linki na niezgodzie [Hide Link Previews]

Co to jest aplikacja „Sprzedaj na Etsy”?

„Sprzedawaj na Etsy” to aplikacja sprzedawcy Etsy, która umożliwia zarządzanie sklepem Etsy z urządzenia mobilnego. Możesz zrobić wszystko, od tworzenia ofert i zarządzania nimi po przetwarzanie zamówień i komunikowanie się z klientami w odpowiednim czasie.

Aplikacja jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android. Działa zarówno z aplikacjami mobilnymi, jak i iPadem.

Etsy Plus

Etsy Plus to subskrypcja premium, która zapewnia dostęp do zaawansowanych narzędzi i funkcji umożliwiających rozwój Twojej firmy. To 10 USD miesięcznie (lub równowartość w lokalnej walucie). Niektóre z zalet Etsy Plus obejmują:

 • Konfigurowalne sekcje sklepu
 • Zaawansowana analityka, która pomoże Ci zaplanować zapasy
 • Edycja zbiorcza
 • 15 kredytów na aukcje miesięcznie
 • Miesięczny kredyt Etsy Ads w wysokości 5 USD
 • Wyślij wiadomość e-mail do kupującego, gdy produkt będzie ponownie dostępny
 • Specjalne oferty i zniżki

Aby zarejestrować się w Etsy Plus, przejdź do „Twój sklep” > „Menedżer sklepu” > „Płatności”. W sekcji „Co chcesz robić?” wybierz „Przełącz na Etsy Plus”. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces rejestracji.

10 najważniejszych lekcji, których nauczyłem się jako 5-gwiazdkowy sprzedawca Etsy

Sprzedaż produktów cyfrowych w celu uzyskania pasywnego dochodu zawsze mnie intrygowała. Uwielbiam ten aspekt braku konieczności wysyłki i przechowywania, a ponadto możesz stworzyć produkt cyfrowy raz i sprzedawać go tyle razy, ile to możliwe, bez dodatkowego wysiłku.

Sprzedaję na Etsy moje produkty cyfrowe od 2021 roku. Rozpoczęcie dodatkowej działalności online nigdy nie przebiega gładko, ale udało mi się sprzedać w ciągu dziesięciu dni od otwarcia sklepu Etsy. Dziś mam ponad 30 list produktów i uzyskałem 100% 5 gwiazdek.

Chcę podzielić się 10 najważniejszymi lekcjami, których nauczyłem się od czasu otwarcia mojego sklepu Etsy.

1. Skoncentruj się na jakości

Kiedy sprzedajesz na Etsy, pamiętaj, że masz do czynienia z jednymi z najbardziej utalentowanych i kreatywnych rzemieślników na świecie. Upewnij się, że Twoje produkty są wysokiej jakości i dobrze reprezentują Twoją markę.

2. Mają świetne obrazy aukcji

Są one niezbędne, aby przyciągnąć kupujących i zaprezentować swoje przedmioty w jak najlepszym świetle. Zainwestuj w dobrej jakości zdjęcia swoich fizycznych produktów. Jeśli sprzedajesz produkty cyfrowe, użyj narzędzia do projektowania graficznego, takiego jak Canva, aby obrazy aukcji wyglądały profesjonalnie.

3. Sprzedawaj to, co czyni cię wyjątkowym

Nie staraj się być jak wszyscy inni na Etsy. Skoncentruj się na tym, co sprawia, że ​​Twoja firma i produkty są wyjątkowe. Najlepiej, jeśli wyróżniasz się na tle konkurencji. W końcu ludzie, którzy robią zakupy na Etsy, szukają produktów jedynych w swoim rodzaju.

4. Naucz się SEO Etsy, aby Twoja oferta wyświetlała się na pierwszej stronie w wyszukiwarce Etsy

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć sprzedaż na Etsy, jest upewnienie się, że Twoje oferty są przyjazne dla SEO (Search Engine Optimization). Używanie właściwych słów kluczowych w tytułach i tagach jest niezbędne, aby Twoje produkty pojawiały się, gdy ludzie wyszukują określone hasła na Etsy.

Znając znaczenie Etsy SEO, zainwestowałem w kurs, który przyspieszył mój sukces. Sprawdź mój Recenzja kursu E-Printables Etsy aby sprawdzić, czy jest dla Ciebie odpowiedni.

5. Skorzystaj z narzędzia reklamowego Etsy

Etsy oferuje kilka funkcji, które pomagają użytkownikom promować ich produkty i firmy. Skorzystaj z nich! W szczególności używam narzędzia Etsy Ads do prowadzenia ukierunkowanych kampanii reklamowych w celu promowania moich produktów wśród potencjalnych nabywców, którzy mogą nie wiedzieć o Twojej firmie.

6. Korzystaj z mediów społecznościowych

Media społecznościowe to świetny sposób na nawiązanie kontaktu z potencjalnymi klientami i zwiększenie ruchu w Twoim sklepie Etsy. Bądź aktywny na odpowiednich platformach i regularnie udostępniaj swoje produkty. Pozyskuję ruch z Facebooka, Instagrama i Pinteresta. Wielu sprzedawców Etsy również odnosi sukcesy w TikTok.

Etsy ułatwia również udostępnianie linków do mediów społecznościowych. Skorzystaj z tej funkcji, jeśli chcesz podzielić się pięciogwiazdkowymi recenzjami, nadchodzącymi wyprzedażami, nowymi ofertami itp.

7. Zapewnij doskonałą obsługę klienta

Jednym z kluczy do sukcesu na Etsy jest doskonała obsługa klienta. Szybko odpowiadaj na zapytania i zapytania, szybko rozwiązuj problemy i zawsze bądź profesjonalny. Zadowoleni klienci są bardziej skłonni do powrotu!

8. Aktualizuj swój sklep

Aktualizuj swój sklep Etsy o nowe produkty, obrazy i informacje. Zachęcanie kupujących do ponownego zapoznania się z nowościami również pomaga przyciągnąć nowych klientów.

9. Oferuj rabaty i promocje

Oferowanie rabatów i promocji to świetny sposób na przyciągnięcie kupujących i zachęcenie do sprzedaży, dzięki czemu Twoja oferta będzie się wyróżniać podczas wyszukiwania na Etsy. Etsy ma również funkcję, która umożliwia podanie kodu rabatowego osobom, które kliknęły Twoją ofertę, ale nie dokonały zakupu.

🔥 Zalecana:  Dlaczego nowa inteligencja będzie potrzebować nowego przywództwa

Tylko upewnij się, że nie zdewaluujesz swoich produktów w tym procesie.

10. Miej cierpliwość

Sukces na Etsy wymaga czasu, więc bądź cierpliwy i nie oczekuj wyników z dnia na dzień. Pracuj ciężko i promuj swój biznes, a w końcu zaczniesz dostrzegać zwrot.

Oto 10 najważniejszych lekcji, których nauczyłem się z własnego doświadczenia jako sprzedawca Etsy na temat tego, jak odnieść sukces na platformie. Jeśli chcesz rozpocząć sprzedaż na Etsy lub już jesteś sprzedawcą, który ma trudności ze sprzedażą, mam nadzieję, że ta informacja okazała się pomocna.

Jak sprzedawać na Etsy — często zadawane pytania:

Czy mogę sprzedawać Etsy z dowolnego miejsca na świecie?

Od 26 kwietnia 2021 r. Sprzedawcy z listę krajów, w których dostępna jest usługa Etsy Payments może zarejestrować się, aby sprzedawać na Etsy.

Sprzedawcy w Indiach mogą otworzyć sklep, rejestrując się za pośrednictwem India Payments, zewnętrznego dostawcy.

Jeśli podczas zakładania sklepu nie widzisz swojego kraju w rozwijanym menu, oznacza to, że Etsy nie jest obecnie dostępne w Twoim kraju.

W miarę rozwoju Etsy wciąż dodają kolejne lokalizacje do kwalifikującej się listy na całym świecie. Bądźcie na bieżąco…

Ile produktów potrzebuję, aby otworzyć sklep Etsy?

Nie musisz mieć minimalnej liczby przedmiotów w swoim sklepie, kiedy go otwierasz. W dowolnym momencie możesz dodawać lub usuwać przedmioty ze swojego sklepu.

Możesz zacząć od 3-5 produktów dobrze zoptymalizowanych pod kątem SEO, a następnie rozbudować do 10-20 pozycji, aby kupujący zorientowali się, jakie rodzaje produktów sprzedajesz, aby Twój sklep nie wyglądał na zbyt pusty.

Czy potrzebuję licencji biznesowej, aby sprzedawać na Etsy?

Nie, nie musisz uzyskiwać zezwolenia na prowadzenie działalności, aby zostać sprzedawcą Etsy.

Czy muszę korzystać z Etsy Payments?

Przed 26 kwietnia 2021 r. Etsy Payments nie było obowiązkowe dla sprzedawców Etsy. Jednak korzystanie z Etsy Payments zapewni Twoim klientom spójną obsługę, umożliwiając im korzystanie z szerokiej gamy metod płatności.

Jeśli rozważasz otwarcie sklepu Etsy teraz, musisz znajdować się na liście krajów, w których dostępny jest Etsy Payments.

Czy jako sprzedawca Etsy muszę płacić podatek?

Tak, wszelkie zyski osiągane za pośrednictwem Twojego sklepu Etsy podlegają opodatkowaniu.

Twoim obowiązkiem jako właściciela firmy jest przestrzeganie przepisów podatkowych obowiązujących w Twoim kraju/stanie.

Co to jest opłata Etsy Offsite Ads?

Etsy reklamuje oferty w wyszukiwarkach internetowych i platformach mediów społecznościowych. Etsy wybiera oferty według własnego uznania.

Wszyscy sprzedawcy są domyślnie zarejestrowani w reklamach poza witryną Etsy. Możesz jednak zrezygnować, jeśli Twój sklep Etsy zarobił mniej niż 10 000 USD w ciągu ostatnich 365 dni. W innym przypadku pobierana jest opłata w wysokości 15% wartości sprzedaży.

Zarobienie ponad 10 000 USD w ciągu 12 miesięcy umożliwia uczestnictwo z obniżoną opłatą w wysokości 12% sprzedaży. Ale jeśli zarabiasz ponad 10 000 USD rocznie, być może powinieneś rozważyć inne platformy, takie jak Shopify, jako alternatywną opcję.

Końcowe przemyślenia

Etsy to jedna z największych platform z unikalnymi, ręcznie robionymi produktami, przedmiotami vintage.

Jeśli chcesz zacząć sprzedawać na Etsy, mam nadzieję, że ten post zawiera przegląd tego, jak sprzedawać na Etsy, jakie produkty sprzedawać i jak odnieść sukces jako sprzedawca na Etsy, a także 10 najważniejszych lekcji, których nauczyłem się jako 5 -gwiazdkowy sprzedawca Etsy.

Zakładając lub prowadząc sklep Etsy, musisz pamiętać o tych ważnych rzeczach. Sprzedawanie na Etsy wymaga czasu i cierpliwości, więc bądź oddany i ciężko pracuj, aby promować swoją firmę. W końcu zaczniesz dostrzegać zwrot z inwestycji!

Powiązane lektury: