Jak sprzedać swój złomowany samochód bez tytułu: 8 kroków

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak sprzedać swój złomowany samochód bez tytułu: 8 kroków

Istnieje wiele powszechnych błędnych wyobrażeń na temat tytułów używanych samochodów. Zazwyczaj ludzie zakładają, że muszą mieć tytuł, jeśli chcą go sprzedać. (Niektórzy mogą nawet zastanawiać się, czy można sprzedać złomowany samochód bez tytułu.) Chociaż prawdą jest, że brak tytułu może być czerwoną flagą dla wielu kupujących, często istnieje całkowicie logiczne wyjaśnienie, dlaczego go brakuje. Być może ktoś porzucił pojazd na posesji obecnego właściciela albo oryginalny tytuł zaginął lub został skradziony.

W wielu przypadkach próba sprzedaży samochodu bez tytułu jest niezgodna z prawem. Jednak dopóki przyczyna braku tytułu jest uzasadniona, nadal będziesz mógł sprzedać swój pojazd.

Jaki jest tytuł i dlaczego jest ważny?

Tytuł lub różowy odcinek to dokument prawny potwierdzający własność pojazdu. Departament Pojazdów Silnikowych (DMV) jest odpowiedzialny za wydawanie tytułów własności właścicielom samochodów, a sprzedawcy mają obowiązek wydawania tytułów właścicielom samochodów. nabywców nowych samochodów.

Istnieją cztery rodzaje tytułów samochodów:

 • Czysty tytuł: pojazd nigdy nie brał udziału w wypadku, który zakończył się stwierdzeniem przez firmę ubezpieczeniową szkody całkowitej
 • Jasny tytuł: pojazd jest własnością wolną i czystą, bez długów
 • Tytuł pojazdu powypadkowego: samochód brał udział w wypadku, w którym firma ubezpieczeniowa uznała go za szkodę całkowitą
 • Odbudowany lub odtworzony tytuł: pojazd został kiedyś uratowany, ale został odbudowany i ponownie nadaje się do ruchu

Każdy tytuł zawiera informacje, takie jak marka i model pojazdu, numer identyfikacyjny pojazdu (VIN), kolor, przebieg, numer tablicy rejestracyjnej oraz nazwisko i aktualny adres właściciela.

Istnieje również inny rodzaj tytułu, zwany tytułem „związanym”. Jeśli kupiłeś samochód, który nie ma tytułu własności i próbujesz go sprzedać, tytuł prawny do gwarancji poinformuje kupującego, że tytuł jest opatrzony etykietą „utracony tytuł własności”. Ten rodzaj tytułu chroni zarówno Ciebie, jak i poprzednich właścicieli, jeśli pojawią się pytania dotyczące zasadności posiadania pojazdu.

Zwykle dealer podaje tytuł samochodu przy zakupie. Jeśli jednak sprzedajesz np Samochód używany, Twoim obowiązkiem jest przedstawienie kupującemu dowodu własności. Podanie tytułu potwierdza, że ​​pojazd nie jest kradziony i masz prawo go sprzedać.

W większości stanów kupujący potrzebują świadectwa własności, aby zakończyć przeniesienie tytułu. Świadectwo własności ustanawia kupującego jako nowego właściciela wraz z przeniesieniem własności.

Co jeśli nigdy nie zarejestrowałeś samochodu?

Jeśli Twój samochód nigdy nie otrzymał tytułu, będziesz chciał mieć pod ręką oryginalną dokumentację sprzedaży. Dokładna dokumentacja, której będziesz potrzebować, różni się w zależności od stanu. Niektóre stany wymagają dodatkowej dokumentacji potwierdzającej własność.

🔥 Zalecana:  Czym jest gra fabularna na Instagramie (jak stworzyć własną)

Samochody, które mają 15 lat lub więcej, są zwolnione z tytułu własności. Wszystko, co jest wymagane, to rachunek sprzedaży.

Co zrobić, jeśli chcesz sprzedać samochód z tytułem własności z innego stanu?

W niektórych stanach do udowodnienia własności potrzebujesz czegoś więcej niż tylko faktury sprzedaży. Zawsze powinieneś skontaktować się z lokalnym DMV, aby upewnić się, że postępujesz zgodnie z odpowiednimi procedurami. Możesz również zostać poproszony o przedstawienie zawiadomienia o sprzedaży, które będzie działać jako potwierdzenie transakcji.

Czasami do potwierdzenia własności może być potrzebne coś więcej niż dowód transakcji, ale będzie to pomocne w procesie licencjonowania i rejestracji.

Jakie są opcje sprzedaży?

Istnieje kilka opcji sprzedaży przy próbie sprzedaży samochodu bez tytułu.

 1. Prywatny nabywca
 2. Złomowisko
 3. Lokalni dealerzy (mogą obowiązywać ograniczenia)
 4. Dealerzy ratownictwa

Krok pierwszy: Poproś o tytuł zastępczy

Jeśli tytuł pojazdu zostanie uszkodzony, zgubiony lub skradziony, możesz skontaktować się z lokalnym DMV i poprosić o nowy.

Witryna DMV będzie również zawierała informacje o tym, ile będzie kosztować tytuł zastępczy. Jeśli posiadasz tytuł i jakiekolwiek informacje uległy zmianie, musisz go wymienić.

Jeśli posiadasz wolny i czysty pojazd, wystarczy skontaktować się z DMV w celu uzyskania tytułu zastępczego. Jeśli jednak nadal płacisz pożyczkodawcy za samochód, będziesz musiał skontaktować się z nim w celu uzyskania kopii.

Podczas ubiegania się o tytuł zastępczy należy również wziąć pod uwagę czas przetwarzania. W zależności od stanu, możesz uzyskać elektroniczną kopię swojego tytułu i natychmiast go wydrukować. Jednak niektóre stany nadal stosują tradycyjną metodę wysyłania tytułu pocztą, a przetwarzanie może zająć tygodnie. Niektóre stany wymagają również posiadania tytułu przez 30 dni przed sprzedażą pojazdu.

Krok drugi: zapoznaj się z lokalnymi wyjątkami lub innymi opcjami tworzenia tytułów

Niektóre stany oferują alternatywne sposoby zatytułowania pojazdu, jeśli jest on porzucony. W niektórych miejscach możesz złożyć zastaw mechanika za wszelkie niezapłacone rachunki za konserwację ułożone w stosunku do samochodu.

Masz również możliwość ubiegania się o tytuł porzuconego pojazdu. Państwo użyje numeru VIN pojazdu i spróbuje nawiązać kontakt z poprzednim właścicielem samochodu i dać mu możliwość skorzystania z prawa pierwokupu.

Wnioskodawca może nadać tytuł lub sprzedać pojazd, jeśli właściciel nie odpowie w określonym czasie.

Niektóre stany nie przyznają tytułu samochodowi, który ma 15 lat lub więcej. Zamiast tego mogą zaoferować formularz faktury sprzedaży, umożliwiający nowemu właścicielowi zarejestrowanie pojazdu. Szablony online są dostępne, jeśli stan nie udostępnia formularza faktury sprzedaży.

Możesz także dokonać przeniesienia własności. Jeśli zdecydujesz się jechać tą trasą, musisz ubiegać się o tytuł i przeprowadzić legalną kontrolę pojazdu.

Krok trzeci: poświadcz notarialnie rachunek sprzedaży

Dobrym pomysłem jest również poświadczenie notarialne umowy kupna-sprzedaży. Notarialne poświadczenie rachunku da nowemu nabywcy poczucie bezpieczeństwa, że ​​podane informacje o pojeździe są zgodne z prawdą.

🔥 Zalecana:  Jak pobrać wideo z Facebooka za pomocą linku za darmo [Fastest Way]

Krok czwarty: poznaj alternatywne opcje sprzedaży

Czasami, sprzedaż używanego pojazdu innej osobie nie jest możliwe. Jeśli dojdziesz do takiego wniosku, zawsze możesz spróbować sprzedać go jako samochód powypadkowy. Stacje ratownicze mogą odkupić od Ciebie pojazd, jeśli przedstawisz dowód własności.

Sprzedaż do złomowiska oznacza pominięcie zdjęć i reklam online, które musiałbyś zrobić, aby gdzieś sprzedać pojazd, na przykład na Facebooku Marketplace lub Craigslist.

Pamiętaj, że jeśli chcesz sprzedać swój samochód na złomowisku, nie może on mieć zastawu na tytule; powinieneś całkowicie spłacić samochód.

Są też osoby, które kupują i obracają samochody dla zysku jako Praca dorywcza, podobne do przerzucania domów. Często są o wiele bardziej przychylni niż zwykły nabywca problemów z tytułu własności lub szkód.

Czy sprzedaż samochodu na złomowisku jest warta swojej ceny?

Stare samochody lub samochody z zauważalnymi uszkodzeniami zwykle nie sprzedają się za dużo, ale jeśli zdecydujesz się sprzedać je na złomowisku, możesz zarobić więcej, niż gdybyś próbował sprzedać je osobie fizycznej.

Realistycznie rzecz biorąc, możesz spodziewać się, że za pobity samochód dostaniesz od 250 do 500 USD. Wartość pojazdu zależy od kilku czynników:

 • Lokalizacja samochodu (dotyczy to sytuacji, gdy pojazd wymaga holowania)
 • Jeśli samochód został poważnie uszkodzony w wyniku powodzi, pożaru lub poważnego wypadku
 • Czy w pojeździe brakuje istotnych elementów, takich jak skrzynia biegów, katalizator lub silnik
 • Rok, marka i model samochodu

Aby zmaksymalizować zysk z samochodu, rozważ sprzedaż niektórych części na własną rękę przed sprzedażą pojazdu na złomowisko. Sprzedaje tylko pięć lub sześć części za szybkie 100 dolarów każdy może zarobić więcej niż sprzedając cały samochód.

Krok piąty: Bądź uczciwy wobec potencjalnych nabywców

Jeśli nie możesz uzyskać tytułu dla pojazdu, co może się zdarzyć w przypadku starszych samochodów projektowych, bądź szczery i uczciwy wobec potencjalnych nabywców, że nie możesz dostarczyć odpowiedniej dokumentacji.

Jeśli kupujący jest skłonny przejąć płatności za samochód, możesz zawrzeć umowę ze swoim pożyczkodawcą i skłonić go do zwolnienia tytułu i przeniesienia pożyczki.

Krok szósty: Zachowaj kopie całej dokumentacji

Nawet po sprzedaży pojazdu zachowaj kopie całej dokumentacji dostarczonej w momencie sprzedaży. Nowy właściciel może zdecydować, że samochód nie zostanie objęty tytułem własności, w takim przypadku chcesz zabezpieczyć się przed jakąkolwiek odpowiedzialnością, która może spaść na ciebie, jeśli coś pójdzie nie tak z pojazdem.

🔥 Zalecana:  Konto Amazon Flex zostało dezaktywowane? – Ponad 10 powodów i reaktywacja konta

Dodatkowo, jeśli samochód zostanie porzucony, zgubiony lub skradziony w przyszłości i ktoś skontaktuje się z Tobą w tej sprawie, będziesz mieć całą dokumentację do przedstawienia pytającemu.

Krok siódmy: pamiętaj, aby powiadomić swój stan o sprzedaży

Po sprzedaniu pojazdu musisz upewnić się, że stan, w którym jest zarejestrowany, jest świadomy, że go sprzedałeś. Jak tylko podpiszesz umowę sprzedaży, musisz powiadomić DMV.

Powiadomienie o stanie sprzedaży pozwoli uniknąć późniejszych niespodziewanych podatków lub opłat.

Krok ósmy: Zarejestruj pojazd w stanie Vermont

W przypadku pojazdów, które mają 15 lat lub więcej, można je zarejestrować w stanie Vermont bez tytułu. Jeśli przedstawisz stanowi rachunek sprzedaży i wszystkie opłaty wymagane do rejestracji pojazdu, będziesz mógł go tam zarejestrować.

Vermont wymaga rejestracji tylko jako dowód własności pojazdu, który ma 15 lat lub więcej, więc dokumentacja będzie się liczyć jako dowód własności w pozostałych 49 stanach. Faktura sprzedaży nie musi być poświadczona notarialnie i może być napisana maszynowo lub odręcznie.

Potrzebujesz tylko danych kupującego i sprzedającego, daty zakupu i ceny oraz numeru VIN. Pamiętaj, że ten proces dotyczy tylko pojazdów, które mają co najmniej 15 lat. Jeśli masz nowszy samochód, ten proces nie zadziała.

Sprzedaż złomowanego samochodu bez tytułu prawnego nie musi być skomplikowana

Chociaż jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży swojego złomowanego samochodu, często jest to łatwiejsze, niż ludzie sobie wyobrażają, nawet jeśli nie masz tytułu. Wykonując kilka prostych kroków, często możesz zrehabilitować swój tytuł.

W ostateczności, o ile możesz udowodnić własność, lokalne złomowisko stale wysyła śmieci reklamy samochodów, czy to na billboardach, czy w wynikach wyszukiwania Google. Sprzedawanie im pozwala zarobić kilkaset dolarów na bezwartościowym samochodzie, co ostatecznie jest całkiem niezłą okazją.

Powiązane lektury: