Jak spowolnić lub przyspieszyć filmy TikTok

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak spowolnić lub przyspieszyć filmy TikTok

TikTok w zwolnionym tempie wracał do trendów pod koniec 2019 roku. A teraz są trochę kiepscy. Ale nadal możesz chcieć wiedzieć, jak spowolnić filmy TikTok lub przyspieszyć je, aby przyciągnąć wzrok obserwujących.

W takim razie jesteś na właściwej stronie. Tutaj nauczysz się czterech najlepszych technik tworzenia zwolnionych, szybkich, a nawet odwróconych filmów na telefonie. Dobre wieści? Nie musisz mieć wymyślnego telefonu.

4 sposoby na spowolnienie lub przyspieszenie filmów TikTok

TT nie zawsze miało w aplikacji funkcję zmiany szybkości przesyłania. Tak więc TikTokerzy musieli używać Snapchata lub narzędzi online do tworzenia powolnych lub szybkich ruchów. Ale teraz możesz bezpośrednio nagrywać w takich trybach dzięki nowym funkcjom. I (poproszę werbel) oto jak z nich korzystać.

#1: Dostosuj prędkość przed rozpoczęciem nagrywania

Otwórz aplikację TikTok i dotknij przycisku +.

Stuknij ikonę „Szybkość” i włącz ją przed rozpoczęciem nagrywania.

Zobaczysz teraz pięć różnych liczb na górze czerwonego przycisku nagrywania: 0,3x, 0,5x, 1x, 2x i 3x.

Im mniejsza liczba, tym wolniejszy jest Twój film i odwrotnie.

Tak więc, jeśli chcesz spowolnić swoje filmy TikTok, musisz wybrać 0,5x, co zmniejsza prędkość o połowę, lub 0,3x, co jest jeszcze wolniejsze. Aby nadać treściom efekt szybkiego ruchu, wybierz szybkość klatek wyższą niż 1x.

Uwaga: jeśli nie widzisz opcji prędkościomierza w rolce z aparatu, może to być spowodowane tym, że Twój telefon nie jest zgodny z tą funkcją. Nie martw się jednak. Mamy dodatkowe metody, które pomogą Ci niezależnie dostosować prędkość wideo.

#2: Dostosuj prędkość po nagraniu

Zapomniałeś zmienić prędkość podczas nagrywania wideo. A teraz masz zamiar to opublikować. Czy rzucić wszystko i zacząć od nowa? Nie. Nadal możesz spowolnić wideo TikTok lub je przyspieszyć.

🔥 Zalecana:  Jak kupić Dash (DASH) w Kanadzie (2023)

TikTok daje Ci możliwość edytowania filmu tuż przed jego opublikowaniem. Więc wróć do tej strony i dotknij „Efekty” u dołu strony. (To druga ikona od lewej). Następnie wybierz „Czas” w prawym dolnym rogu, aby otworzyć następne okno. Tutaj masz trzy opcje: Odwróć, Powtórz i Zwolnione tempo. Jeśli chcesz zwolnić wideo, dotknij trzeciego (zwolnione tempo) i dostosuj miejsce, w którym zaczyna się wolna część. Na koniec zapisz i opublikuj.

# 3: Użyj swojej rolki z aparatu do nagrywania

iPhone’y i większość zaawansowanych smartfonów z systemem Android ma wbudowaną opcję zwolnionego tempa. Nagraj je poza aplikacją TT, jeśli nie możesz spowolnić lub przyspieszyć swoich filmów TikTok.

Otwórz aparat w telefonie.

Poszukaj opcji, która mówi zwolnione tempo lub zwolnione tempo. (Lub timelapse, jeśli chcesz to przyspieszyć).

Dostosuj rozmiar wideo do 9:16, aby pasował TIK Tok standardy. I naciśnij rekord.

Możesz edytować wynik i dodawać filtry przed opublikowaniem go na TT.

# 4: Użyj narzędzia innej firmy, aby zmienić prędkość

Użyj narzędzia online lub aplikacji, jeśli aparat w telefonie nie obsługuje efektów zwolnionego lub przyspieszonego tempa. Istnieją profesjonalne narzędzia, takie jak Veed.io, które udostępniają kilka funkcji umożliwiających dostosowanie szybkości treści. Możesz także znaleźć bezpłatne, proste narzędzia, takie jak Ezgif.com, które zmieniają liczbę klatek na sekundę treści.

Jedynym minusem jest to, że większość telefonów bez opcji zwolnionego tempa ma zwykle niższą liczbę klatek na sekundę i rozdzielczość. Tak więc spowolnienie szybkości ich filmów może spowodować znaczny spadek jakości. Korzystaj więc z narzędzi online na własne ryzyko i nie oczekuj fantazyjnych rezultatów.

Czy możesz przyspieszyć oglądane filmy TikTok?

Nie. Nie możesz zmienić szybkości oglądanego filmu TikTok. W przeciwieństwie do aplikacji takich jak YouTube, nie można przyspieszyć ani spowolnić treści w TT. Jedynym sposobem na dostosowanie szybkości odtwarzania jest zapisanie wideo w telefonie i ręczne dodanie efektu przyspieszenia lub zwolnienia.

🔥 Zalecana:  Czym są NFT i jak zamienić je w awatary Metaverse

Złote wskazówki dotyczące spowalniania filmów TikTok jak profesjonalista

Więc jesteś gotowy stać się wirusowym na TikToku z kolejnym wyzwaniem Jowo Slowmo? (choć trochę za późno). Cokolwiek robisz, pamiętaj o poniższych wskazówkach, aby mieć jak najlepsze TikToki w zwolnionym lub przyspieszonym tempie.

Nie trać czasu!

Jeśli ustawisz prędkościomierz na 0,3x, nagra on 15-sekundowy film w 5 sekund. Zaplanuj więc odpowiednio. Najlepiej wybrać dłuższe formy (może 60 lub 180 sekund), aby tworzyć powolne ruchy na TikTok. W ten sposób wiesz, że nie zabraknie Ci czasu.

Użyj zielonego narzędzia.

Używając efektu zwolnionego tempa w sekcji edycji wideo TikTok, dostosuj miejsce rozpoczęcia zwolnionej części za pomocą zielonego uchwytu na ekranie. Pojawi się na osi czasu, gdy tylko wybierzesz efekt. Możesz go przeciągnąć, aby określić, gdzie wideo powinno zwolnić. Jeśli nie dostosujesz go odpowiednio, znajdzie losowe miejsce (zwykle w środku filmu) i zmieni je w zwolnione tempo.

Dopasuj zwolnione tempo do muzyki/dźwięku.

Spowolnienie wideo na TikTok może dodać dramatyczny efekt do wyniku. Ale możesz łatwo sprawić, by Twoja edycja stała się wirusowa, dopasowując początek wolnej sekcji do dynamiki rytmu/muzyki.

Nagrywaj z wyższą klatką.

Jeśli używasz iPhone’a, pamiętaj, aby nagrywać filmy z szybkością 60 kl./s. Wyższa liczba klatek na sekundę pomaga uzyskać wyższą jakość, spowalniając lub przyspieszając wynik.

Oto jak zmienić ustawienia aparatu: „dotknij szybkich przełączników w prawym górnym rogu, aby przełączać między nagrywaniem HD lub 4K a 24, 30 lub 60 kl./s w trybie wideo”.

Użyj filtra migotania.

Niektóre aplikacje do edycji mają fajny efekt zwany migotaniem. Dodaje błyskotliwości Twojemu filmowi, czyniąc go jeszcze bardziej dramatycznym w zwolnionym tempie. (Spróbuj. Pokochasz to).

Szybkie podsumowanie i TL;DR

  • Możesz spowolnić swoje filmy TikTok przed lub po ich nagraniu.
  • Stuknij ikonę prędkościomierza na prawym pasku bocznym kamery TikTok i dostosuj ją do 0,3x lub 0,5x, aby uzyskać efekt zwolnionego tempa. Możesz zwiększyć go do 2x lub 3x, aby uzyskać szybki ruch.
  • Jeśli Twój aparat nie obsługuje funkcji zwolnionego tempa, użyj narzędzi online, takich jak Ezgif.com, aby dostosować prędkość swoich TikToków.
  • Najlepiej nagrywać wideo z najwyższą możliwą liczbą klatek na sekundę, aby uniknąć spadku jakości po zmianie prędkości.

Table of Contents

🔥 Zalecana:  Jak zdobyć bezpłatne karty podarunkowe o wartości 500 USD (w jak najkrótszym czasie)