Jak spakować i rozpakować pliki na iPhonie za pomocą aplikacji Pliki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak spakować i rozpakować pliki na iPhonie za pomocą aplikacji Pliki

iPhone ma kilka aplikacji innych firm, które umożliwiają spakowanie plików lub folderów. Wcześniej aplikacja Apple Files nie była dostępna dla użytkowników do zarządzania plikami, a teraz system iOS 13 i nowsze wersje obsługują tę aplikację. Umożliwi to spakowanie i rozpakowanie plików na iPhonie. Dzięki aplikacji Pliki możesz kompresować pliki na iPhonie i iPadzie, a jeśli chcesz udostępniać pliki za pośrednictwem poczty e-mail i przesyłać je do iCloud lub Dysku Google, możesz szybko skorzystać z aplikacji Apple Files.

Od systemu iOS 13 i starszych nie będziesz mógł korzystać z aplikacji Pliki, dopóki nie zaktualizujesz wersji systemu iOS. Nadal możesz skompresować swoje pliki za pomocą aplikacji innych firm, takich jak Zipped. W tym przewodniku przeprowadzimy Cię przez proces kompresowania i rozpakowywania plików na iPhonie i iPadzie za pomocą aplikacji Pliki.

Możesz użyć komputera Mac lub PC, aby łatwo wyodrębnić plik, ale co jeśli nie jesteś przy komputerze, możesz to zrobić za pomocą telefonu. Twój iPhone umożliwia rozpakowywanie plików i folderów.

Przeczytaj także: Jak założyć zagraniczne wirtualne konto bankowe Grey w Nigerii

Jak kompresować pliki na iPhonie

1. Otwórz aplikację Pliki na iPhonie lub iPadzie i znajdź pliki, dla których chcesz utworzyć plik ZIP. Możesz wybrać pliki z lokalnego magazynu lub iCloud.

2. Stuknij i przytrzymaj plik, który chcesz skompresować. Jeśli chcesz skompresować wiele plików, dotknij Wybierać w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz pliki, które chcesz dołączyć do archiwum ZIP.

3. Stuknij trzy kropki w prawym dolnym rogu ekranu, a następnie wybierz Kompresja z wyskakującego menu.

Nowy spakowany plik zostanie zapisany jako „archive.zip” w tej samej lokalizacji co oryginalne pliki. Ponieważ Twój plik Zip nosi nazwę „archiwum”, warto rozważyć zmianę go na coś, co wygląda bardziej atrakcyjnie i jest łatwe do utrzymania. Aby zmienić nazwę, stuknij plik Zip, a następnie wybierz Przemianować z menu.

🔥 Zalecana:  Rozwiązania ICR OCR: pomoc firmom w modernizacji codziennych operacji w 2023 r

Czytać Również: Jak spakować i rozpakować pliki na Androida

Jak rozpakować pliki na iPhonie

Wyodrębnianie plików na iPhonie jest proste, gdy używasz aplikacji Pliki. Jeśli jeszcze nie zaktualizowałeś do najnowszej wersji, możesz wypróbować Aplikacja WinZip aby rozpakować plik.

1. Otwórz aplikację Pliki na iPhonie lub iPadzie, a następnie znajdź plik ZIP, który chcesz wyodrębnić.

2. Naciśnij i przytrzymaj spakowany plik, a następnie wybierz opcję Rozpakuj z menu Plik. Gdy to zrobisz, plik zostanie wyodrębniony.

Wyodrębnione pliki zostaną zapisane w tej samej lokalizacji, co oryginalny plik ZIP. Tworzony jest folder zawierający pliki. Aby zmienić jego nazwę, stuknij i przytrzymaj folder, a następnie stuknij Zmień nazwę.

Przeczytaj także: .Jak grać w Grand Theft Auto 5 na xCloud

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie