Jak śledzić zgubiony telefon z Androidem za pomocą Google Find My Device

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak śledzić zgubiony telefon z Androidem za pomocą Google Find My Device

Co zrobisz, jeśli zgubisz telefon? Doświadczyliśmy tego rodzaju uczucia, które pojawia się, gdy brakuje Ci telefonu i nie wiesz, gdzie zacząć szukać lub nie masz pojęcia, gdzie szukać. Sprawdziłeś pod łóżkiem, w miejscu pracy, a może nawet z torebki.

Niezależnie od tego, czy nadal szukasz swojego urządzenia i nie masz o nim pojęcia — Google Find My Device może pomóc Ci bezpłatnie śledzić lokalizację telefonu z Androidem. Ta funkcja pozwala znaleźć telefon z Androidem i zabezpieczyć go w razie potrzeby.

Funkcja Google Find My Android jest jedną z najlepszych w lokalizowaniu urządzeń z Androidem, pomaga zarządzać urządzeniem z innego telefonu lub komputera, nawet jeśli telefon komórkowy znajduje się na innym kontynencie. Możesz na przykład dodawać tekst, odtwarzać dźwięk i zabezpieczać urządzenie. Ale zgubiony telefon musi mieć połączenie z Internetem.

Chociaż próba odzyskania urządzenia może być czasami bezradna i niebezpieczna, ponieważ nie wiesz, kto zabrał Twój telefon.

Znajdź moje urządzenie może zlokalizować zgubione telefony z Androidem, ale są to rzeczy, które musisz zrobić, jeśli wiesz, że nie odzyskasz swojego urządzenia, z opcją sformatowania urządzenia, zabezpieczenia go i nie tylko.

Jak korzystać z funkcji Znajdź moje urządzenie, aby bezpłatnie śledzić telefon z systemem Android

Jak to działa, nie może tak bardzo różnić się od korzystania z innych aplikacji na Androida. Aplikacja oferuje opcje odzyskiwania urządzenia i ochrony informacji. Chociaż nie jest to aplikacja, która ma wiele funkcji.

Per se, że będziesz korzystać z Google Find My Device; masz tylko dwa sposoby korzystania z programu; możesz pobrać aplikację z Sklep Google Playlub użyj narzędzia z Znajdź moje urządzenie strona internetowa.

Jeśli masz konto Google, masz już dostęp do tej funkcji i musisz tylko pobrać aplikację Znajdź moje urządzenie ze sklepu Google Play, zanim Twoje urządzenie zniknie.

🔥 Zalecana:  Alternatywy KOHO w Kanadzie: 15 najlepszych aplikacji, takich jak KOHO

Czego potrzebujesz, aby zlokalizować zgubiony telefon z Androidem

Błąd wielu osób polega na tym, że nie konfigurują swojego urządzenia, aby pomóc Google go znaleźć, zanim zaginie. Jeśli go nie skonfigurowałeś, nie możesz korzystać z funkcji Znajdź moje urządzenie. Zanim Twój telefon zostanie zgubiony lub skradziony, upewnij się, że:

  • Zaloguj się na konto Google
  • Podłączony do internetu
  • Włącz GPS i Znajdź moje urządzenie.

Aby sprawdzić, czy funkcja Znajdź moje urządzenie jest włączona, przejdź do Ustawień telefonu, dotknij Bezpieczeństwo, i kliknij na Znajdź moje urządzenie. Jeśli jest wyłączony, włącz go.

Bez skonfigurowanego telefonu korzystanie z niego to strata czasu, a to jest najbardziej do rozważenia. Jeśli tego nie zrobisz, Google nie będzie mógł śledzić Twojego telefonu.

Kolejną ważną rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że zanim będziesz mógł znaleźć zgubiony telefon, telefon musi być:

  • Być włączonym
  • Zalogowano się na konto Google
  • Połączono z komórkową transmisją danych lub Wi-Fi
  • Miej włączoną opcję Lokalizacja i Znajdź moje urządzenie.

Jak śledzić telefon z Androidem

Aby móc znaleźć swój telefon z Androidem, musisz zalogować się do komputera na konto Google, które znajduje się w zgubionym telefonie. Na innym telefonie z Androidem pobierać aplikację Znajdź moje urządzenie i stuknij Zaloguj się jako gość.

1. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić po otwarciu Znajdź moje urządzenie strona internetowa lub aplikacja służy do sprawdzania lokalizacji urządzenia. Ale zanim to zrobisz, wybierz zgubiony telefon u góry ekranu, jeśli masz więcej niż jeden telefon.

2. Zgubiony telefon otrzyma powiadomienie, że „Znajdź moje urządzenie próbuje zlokalizować to urządzenie”. Będziesz mógł zobaczyć to na mapie, a także możesz sprawdzić procent zagubionego telefonu. Jeśli nie można znaleźć telefonu, zobaczysz jego ostatnią znaną lokalizację, jeśli jest dostępna.

🔥 Zalecana:  Crypto.com zabezpiecza licencję przygotowawczą MVP Dubaju od organu regulacyjnego ds. zasobów wirtualnych

3. Dzięki dostępnym funkcjom wybierz, co chcesz robić.

Odtwórz dźwięk: Jeśli przez chwilę masz lokalizację urządzenia bezpośrednio na mapie i jesteś na terenie o tej współrzędnej — możesz zadzwonić do urządzenia jednym kliknięciem.

Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć Odtwórz dźwięk i możesz zobaczyć, że zgubiłeś telefon, nawet jeśli jest wyciszony lub wibruje.

Bezpieczne urządzenie: Dzięki funkcji Znajdź moje urządzenie możesz zabezpieczyć swoje urządzenie przed innym urządzeniem za pomocą kodu PIN, wzoru lub hasła, jeśli nie masz blokady.

Stuknij w Bezpieczne urządzenie stamtąd możesz wprowadzić a komunikat odzyskiwania i telefon numer; wyświetli go na ekranie zgubionego telefonu.

Dodanie numeru telefonu jest czymś do rozważenia na wypadek, gdyby ktoś znalazł telefon, z którym może się z Tobą skontaktować, po prostu dotykając przycisku połączenia.

Wymaż urządzenie: Możesz wymazać dane z urządzenia, jeśli wiesz, że go nie odzyskasz. Oznacza to, że jeśli został skradziony, możesz wykonać a przywrócenie ustawień fabrycznych który usunie wszystkie dane z utraconego urządzenia. Biorąc to pod uwagę, nikt nie może uzyskać dostępu do twoich danych osobowych.

Po przywróceniu ustawień fabrycznych urządzenia nie będzie można sprawdzić lokalizacji na mapie ani korzystać z żadnych funkcji. Wymazywanie funkcja może nie usuwać zawartości z karty SD.

Wskazówka: Jeśli jesteś zalogowany na swoje konto Google, możesz je znaleźć lub zadzwonić, wyszukując Znajdź mój telefon NA google.com.

Wadą funkcji Znajdź moje urządzenie jest to, że funkcja ta działa tylko wtedy, gdy zgubiony telefon jest podłączony do Internetu. Jeśli Twoje urządzenie zostało skradzione i widzisz lokalizację w miejscu, do którego nie możesz się udać, zdecydowanie zalecamy skontaktowanie się z policją zamiast prób samodzielnego odzyskania urządzenia.

Korzystanie z funkcji Znajdź mój telefon komórkowy dla Samsunga

Jeśli korzystasz z urządzenia firmy Samsung, możesz zlokalizować urządzenie z systemem Android za pomocą własnej funkcji Znajdź mój telefon komórkowy firmy Samsung. Aby śledzić urządzenie z Androidem za pomocą funkcji Find My Mobile, musisz ją włączyć.

🔥 Zalecana:  Jak szybko zarobić 300 dolarów i zdobyć pieniądze w banku

Przejdź do ustawień telefonu, dotknij Biometria i bezpieczeństwoi kliknij Znajdź mój telefon komórkowy aby to umożliwić. Następnie musisz wybrać, czy chcesz włączyć ustawienia Zdalnego odblokowania i Wyślij ostatnie lokalizacje.

The Zdalne odblokowanie zapisze Twój kod PIN, hasło lub wzór, co pozwoli Ci odblokować urządzenie, nawet jeśli go zapomnisz, a także zdalnie sterować telefonem, gdy telefon jest zablokowany.

The Wyślij ostatnią lokalizację wysyła Twoją ostatnią znaną lokalizację do serwerów Find My Mobile, gdy bateria spadnie poniżej określonego poziomu. Gdy brakuje telefonu Samsung, możesz użyć stronie Samsunga aby śledzić zgubiony telefon z innego urządzenia.

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z funkcji Znajdź moje urządzenie? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach w komentarzach! a jeśli odzyskałeś swoje urządzenie? Czy udało Ci się złapać osobę? jeśli został skradziony.

Czytaj więcej

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie