Jak śledzić iPhone’a za pomocą funkcji Znajdź moją aplikację, nawet jeśli telefon jest wyłączony

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak śledzić iPhone’a za pomocą funkcji Znajdź moją aplikację, nawet jeśli telefon jest wyłączony

Śledzenie iPhone’a to jedno, a znalezienie go to drugie. Aplikacja Find My iPhone jest jedną z najlepszych funkcji stworzonych przez Apple dla swojego systemu operacyjnego, ta funkcja pozwala znaleźć iPhone’a, który został skradziony lub zgubiony. Jeśli chcesz śledzić swój iPhone, oto jak możesz to zrobić za pomocą aplikacji Find My, formalnie Find My iPhone i Find My Friends.

Dzięki iOS 15 użytkownicy iPhone’a będą mogli śledzić swojego iPhone’a nawet wtedy, gdy telefon jest wyłączony lub nie ma połączenia z Internetem.

Znamy to uczucie po zakupie iPhone’a i zaledwie po dwóch tygodniach telefon zaginął lub prawdopodobnie został skradziony. To uciążliwe, jeśli masz ważne informacje w lokalnym magazynie.

Jeśli chcesz wyśledzić zgubionego iPhone’a dziecka, możesz zacząć od poproszenia dziecka o włączenie udostępniania lokalizacji rodzinie lub użyć aplikacji Znajdź mój lub strony icloud.com/find.

Znalezienie zgubionego iPhone’a jest łatwe dzięki nowemu iOS 15, nawet gdy połączenie danych jest wyłączone lub urządzenie jest wyłączone. Jeśli Twoje urządzenie nie jest podłączone do sieci, nadal możesz śledzić iPhone’a za pomocą funkcji Znajdź mój iPhone. Ale jeśli masz pewność, że nie odzyskasz telefonu, możesz wymazać dane z urządzenia, aby usunąć wszystkie swoje dane osobowe.

Funkcja Znajdź mój iPhone umożliwia łatwe śledzenie każdego zgubionego urządzenia Apple, możesz zablokować lub wymazać urządzenie, aby nikt nie miał do niego dostępu. Możesz dodać AirPods do aplikacji Znajdź mój, aby móc go znaleźć, zanim zostanie utracony.

Zanim będzie można użyć funkcji Znajdź mój iPhone, funkcja Znajdź mój iPhone musi być włączona, aby po ukryciu można było ją łatwo znaleźć. Oto film wyjaśniający, jak śledzić iPhone’a.

Jak włączyć Znajdź mój iPhone

Musisz włączyć Znajdź mój iPhone, zanim urządzenie zostanie zgubione lub skradzione, ponieważ sprawa zawsze wydaje się tutaj spadać. Jeśli nie włączysz opcji Znajdź mój iPhone, a Twoje urządzenie zostanie zgubione, nie będziesz śledzić swojego iPhone’a.

🔥 Zalecana:  CryptoPhunk, założyciel Azuki, wezwał do rzekomego szarpania dywanów

Zaktualizuj swojego iPhone’a

Jeśli chcesz mieć możliwość znalezienia swojego iPhone’a, gdy zasilanie jest wyłączone lub jest wyłączone, musisz zaktualizować iPhone’a do systemu iOS 15 lub nowszego. To jedyny sposób, aby dowiedzieć się, gdzie jest Twój iPhone, gdy jest wyłączony.

Aby zaktualizować do najnowszej wersji: Przejdź do Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania. Jeśli system iOS 15 nie jest zainstalowany, musisz go zaktualizować.

Będziesz mógł śledzić tylko nowsze urządzenia iPhone, od iPhone’a 11 i nowszych. iPhone X i starsze nie mogą być śledzone nawet z iOS 15.

1. Otwórz ustawienia iPhone’a i dotknij swojego imienia u góry strony ustawień.

3. Stuknij w Znajdź mój, i włącz Znajdź mojego IPhone’a. Włączać Wyślij ostatnią lokalizację i znajdź moją sieć.

Ta funkcja prześle ostatnią lokalizację telefonu na konto iCloud, zanim wyczerpie się bateria. Tak więc, gdy Twój iPhone zostanie skradziony, masz wszystko skonfigurowane, a następnie możesz znaleźć zgubiony iPhone.

Jeśli masz sparowane inne urządzenia Apple z iPhonem, takie jak AirTag, Watch lub AirPods, będziesz mógł je śledzić, jeśli nie możesz znaleźć urządzenia.

Jak śledzić zgubiony iPhone

Być może Twój iPhone zaginął, możesz go szybko namierzyć, ponieważ masz już włączoną funkcję Znajdź moje urządzenie. Jeśli masz przy sobie inne urządzenie Apple, możesz go użyć do znalezienia swojego urządzenia za pomocą aplikacji Znajdź moje lub przejść na stronę icloud.com/find.

W przypadku korzystania z przeglądarki internetowej lub aplikacji Znajdź moje kroki są prawdopodobnie takie same, a większość funkcji aplikacji Znajdź moje jest taka sama w aplikacji Znajdź moje urządzenie na Androida, na wypadek utraty urządzenia z Androidem.

Jak śledzić iPhone’a za pomocą innego iPhone’a

Jeśli masz inne urządzenie, może drugi iPhone lub iPad, który używa tego samego identyfikatora Apple ID na zaginionym iPhonie, możesz go użyć do znalezienia iPhone’a.

🔥 Zalecana:  Z FIFA po swojej stronie, słaby rynek kryptowalut nie może powstrzymać wzrostu Algo

1. Otwórz aplikację Znajdź mój. Następnie zaloguj się na swoje konto Apple ID — powinno to być to samo konto, na które jesteś zalogowany na zgubionym iPhonie.

2. Stuknij w Urządzenia zakładka, a pojawi się mapa z listą więcej niż jednego urządzenia gotowego do znalezienia. Wybierz brakujące urządzenie.

3. Tutaj zobaczysz, gdzie na mapie znajduje się Twój iPhone. Użyj elementów sterujących mapy, aby przesuwać i powiększać lokalizację telefonu, tak jak w dowolnej aplikacji do obsługi map.

4. Po kliknięciu brakującego iPhone’a pojawią się trzy przyciski akcji: Play Dźwięk, włącz tryb utracony, I epokimi Telefon.

Odtwórz dźwięk

Jeśli iPhone jest w pobliżu, możesz odtwarzać dźwięk, nawet jeśli jest wyciszony. Jeśli wiesz, że telefon jest w pobliżu domu lub miejsca pracy, możesz to szybko zrobić, ale jeśli tak nie jest, nie ma takiej potrzeby i zamiast tego możesz ustawić tryb zagubienia.

Utracony tryb

Gdy brakuje urządzenia, musisz włączyć tryb utracony, dotknij Utracony tryb aby upewnić się, że jest zablokowany. Będziesz także musiał podać pewne informacje, aby ktoś mógł się z Tobą skontaktować, jeśli telefon zostanie znaleziony. Wprowadzisz osiągalny numer kontaktowy, a następnie klikniesz Dalej i wpisz krótką wiadomość, aby zobaczyć telefon i kliknij Gotowe.

Na ekranie blokady iPhone’a zostanie wyświetlona wybrana wiadomość i numer telefonu, a także przycisk, który pozwoli komuś zadzwonić pod ten numer. Możesz zaktualizować numer telefonu i komunikat na ekranie blokady w dowolnym momencie za pośrednictwem icloud.com lub aplikacji na iOS.

Wymaż iPhone’a

Jeśli wiesz na pewno, że nie odzyskasz swojego iPhone’a, powinieneś wymazać dane z urządzenia, aby Twoje dane osobowe nie dostały się w ręce intruza. Nie chcesz, aby informacje o płatności i inne ważne dane były dostępne na urządzeniu.

🔥 Zalecana:  Zhakowano OpenSea CEO Cameo, skradziono NFT BAYC i Otherdeed

Jak śledzić zagubionego iPhone’a za pomocą iCloud.com

Jeśli używasz urządzenia iPhone, iPad, Mac, Android lub Windows znajomego lub rodziny do śledzenia iPhone’a, musisz użyć icloud.com/find. W ten sposób łatwo będzie zlokalizować iPhone’a z dowolnego urządzenia. Potrzebujesz tylko przeglądarki internetowej, aby znaleźć swojego iPhone’a, zaloguj się za pomocą swojego Apple ID i hasła, aby rozpocząć.

1. Otwórz przeglądarkę internetową i przejdź do icloud.com/find. Następnie zaloguj się na swoje konto Apple ID — powinno to być to samo konto, na które jesteś zalogowany na zgubionym iPhonie.

2. Kliknij na Znajdź iPhone’a ikonę i kliknij przycisk Wszystkie urządzenia na górze. Jeśli połączyłeś więcej niż jedno urządzenie z aplikacją Znajdź mój, wybierz brakujące urządzenie (to znaczy, jeśli logujesz się na wielu urządzeniach za pomocą swojego konta Apple ID).

3. Użyj elementów sterujących mapy, aby przesuwać i powiększać lokalizację telefonu, tak jak w dowolnej aplikacji do obsługi map.

4. Zobaczysz czynność, którą musisz wykonać dla swojego urządzenia: Możesz Odtwórz dźwięk, włącz tryb utracony, I epokimi telefon.

Możesz także wyrazić zgodę na otrzymywanie aktualizacji e-mail, gdy urządzenie zostanie przeniesione. Znajdź mój iPhone będzie również śledzić ruchy urządzenia, o ile tryb Utracony jest aktywny.

Nie pukaj do czyichś drzwi

Gdy pomyślnie wyśledzisz swojego iPhone’a i znasz jego lokalizację, nie idź tam po prostu i nie pukaj do drzwi kogoś, kogo nawet nie znasz, bo też możesz zaginąć. Zamiast tego poproś lokalne władze lub policję o pomoc w odzyskaniu urządzenia.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie