Jak skonfigurować przełącznik Nintendo — wszystko, czego potrzebujesz

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak skonfigurować przełącznik Nintendo — wszystko, czego potrzebujesz

Masz nowy przełącznik Nintendo? Gratulacje!

Wiem, że już nie możesz się doczekać, żeby zacząć grać. Aby jednak rozpocząć grę, należy skonfigurować konsolę. Dobrą wiadomością jest to, że Switch jest gotowy do pracy w zaledwie kilku krokach. Nintendo zachowało stosunkowo prostą konfigurację.

Powiem ci więc wszystko, co musisz wiedzieć, aby skonfigurować Nintendo Switch!

Jak skonfigurować przełącznik Nintendo – krok po kroku

W tym przewodniku przeprowadzę Cię przez wstępną konfigurację Twojej nowej konsoli Nintendo Switch, pokażę, jak aktywować kontrolę rodzicielską i podłączyć konsolę do telewizora lub innego ekranu.

Nie bój się popełniać błędów: Prawie wszystkie ustawienia można zmienić później. Możesz także w dowolnym momencie podczas konfiguracji cofnąć się o krok i cofnąć decyzje, naciskając przycisk B.

Krok 1: Pierwsza konfiguracja przełącznika Nintendo

Zacznij od rozpakowania konsoli z dostarczonego pudełka. Następnie podłącz kontrolery Joy-Con po obu stronach głównego przełącznika Nintendo.

Aby to zrobić, przesuń każdy kontroler Joy-Con po bocznych krawędziach Switcha od góry do dołu. Upewnij się, że zatrzasnęły się na miejscu, gdy to robisz.

Nadal tego nie rozumiesz? Następnie obejrzyj poniższy film na YouTube (od 1:30 do 2:00), aby lepiej zrozumieć, jak umieścić Joy-Cony:

Nawiasem mówiąc, zainstalowanie Joy-Cons podczas pierwszej konfiguracji nie tylko przygotowuje grę na konsolę. Pomaga kontrolerom pobierać sok z baterii i ładować, tak jak ładują się Twoje Apple AirPods.

Krok 2: Włącz przełącznik Nintendo

Przycisk zasilania Nintendo Switch znajduje się na górnej lewej krawędzi urządzenia. Po krótkim naciśnięciu przycisku wita Cię białe logo i czerwone tło Nintendo Switch.

Teraz zaczyna się wstępna konfiguracja!

Krok 3: Ustaw język systemu

Po włączeniu Nintendo Switch musisz wybrać język konsoli. To ustawienie wpływa na system, a także na tytuły gier. Dopóki dana gra obsługuje wybrany język systemowy konsoli, tytuł dostosowuje się do ustawień językowych konsoli Nintendo Switch.

Możesz zmienić język systemu w dowolnym momencie w ustawieniach. Pozwala to użytkownikom na zmianę języka gier za pomocą języka systemowego konsoli.

Krok 4: Wybierz region

Po ustawieniu języka systemu następuje wybór regionu. Niestety Nintendo Switch nie posiada blokady regionalnej. Tym samym po raz pierwszy można importować fizyczne gry Nintendo z innych części świata i używać ich na swojej konsoli.

Jednak wybór regionu wpływa na cyfrowy sklep Nintendo eShop i decyduje o tym, do której wersji sklepu internetowego dla danego kraju masz dostęp.

Mały krok pośredni: Przed kontynuowaniem konfiguracji zostaniesz poproszony o przeczytanie i zaakceptowanie Ważny dokument informacyjny oraz sekcje „Licencja” i „Aktualizacja i nieautoryzowane użycie”. Ten dokument zawiera informacje na temat zdrowia i bezpieczeństwa, użytkowania baterii, zasilania elektrycznego oraz inne wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów i konfiguracji. Więc radzę przeczytać, jeśli masz czas.

Krok 5: Skonfiguruj połączenie internetowe

Nintendo Switch automatycznie wyszukuje lokalne połączenia Wi-Fi i wyświetla listę wszystkich pobliskich sieci. Po wprowadzeniu hasła system połączy konsolę z routerem.

Konsola hybrydowa nie musi być stale podłączona do Internetu. Połączenie sieciowe jest jednak wymagane do korzystania z funkcji online konsoli Nintendo Switch.
Na przykład tytuły online dla wielu graczy nie mogą być odtwarzane bez Internetu. Ponadto połączenie z cyfrowym sklepem Nintendo eShop również nie jest możliwe. Nawet aktualizacje systemu wymagają połączenia z Internetem.

🔥 Zalecana:  Gdzie znaleźć inspirację do następnego postu na Instagramie?

Krok 6: Określ strefę czasową

Jeśli na przykład wybierzesz skoordynowany czas światowy „UTC+ 00:00 London, Lisbon”, Nintendo Switch będzie teraz pokazywał aktualny czas w Wielkiej Brytanii. Czas konsoli zostanie zsynchronizowany z Internetem, jeśli system był już podłączony do sieci.

Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach i zamiast tego obracać zegar ręcznie. Inteligentni gracze w Animal Crossing: Nowe horyzontyna przykład, może również użyć tej opcji do podróży w czasie.

Krok 7: Zadokuj i podłącz przełącznik Nintendo do telewizora.

Ten krok nadaje Nintendo Switch swoją nazwę. Ponieważ teraz masz szansę przełączyć się z trybu przenośnego na tryb telewizyjny i kontynuować konfigurację na dużym ekranie.

Kiedy będziesz gotowy, Nintendo Switch użyje animowanych instrukcji, aby dokładnie pokazać, jak usunąć kontrolery Joy-Con.

Ale możesz zadokować i podłączyć Nintendo Switch do telewizora lub telewizora, rozkładając podstawkę z tyłu konsoli.

Następnie podłącz dołączone kable do stacji dokującej. Alternatywnie możesz na razie pominąć ten krok i zająć się połączeniem z telewizorem później. Później podam szczegółową procedurę podłączania konsoli do telewizora.

Przeczytaj także: Jak przesyłać strumieniowo Nintendo Switch bez karty przechwytującej

Krok 8: Jak skonfigurować konto Nintendo Switch

Każdy przełącznik Nintendo potrzebuje użytkownika. Pod koniec konfiguracji musisz zarejestrować swoje pierwsze lokalne konto użytkownika. System dopuszcza maksymalnie osiem kont na konsolę.

Nowi gracze muszą utworzyć nowe konto użytkownika i mogą dostosować swoją nazwę i zdjęcie profilowe. Jednak to konto użytkownika nie jest kontem Nintendo. To są dwa różne konta.

Konto, które właśnie utworzyłeś, jest tylko lokalnym kontem użytkownika, które zawiera osobiste zapisane dane i ustawienia użytkownika. Z drugiej strony oficjalne Konto Nintendo umożliwia korzystanie z usług Nintendo. Należą do nich cyfrowe Sklep internetowy Nintendo oraz Nintendo Switch Online, które działa z płatną subskrypcją. Po utworzeniu konta użytkownika możesz połączyć je z kontem Nintendo. Niestety nie można cofnąć tego linku.

Możesz utworzyć konto Nintendo na Nintendo oficjalna strona internetowa. Na Nintendo Switch możesz rozpocząć ten proces i otrzymać instrukcje e-mailem. Link przeniesie Cię do formularza rejestracyjnego.

Następnie otrzymasz pięciocyfrowy kod potwierdzający, który możesz wprowadzić na konsoli, aby połączyć swoje nowe konto Nintendo z kontem użytkownika. Jeśli masz już konto Nintendo, podczas łączenia musisz użyć zwykłych danych logowania.

Jeśli posiadasz już konsolę Nintendo Switch, możesz zaimportować istniejące konto z innej konsoli. Poniżej znajduje się szczegółowa instrukcja importowania kont użytkowników:

 1. otwarty Ustawienia systemowe na Menu główne Switcha, z którego profil ma zostać przeniesiony
 2. Iść do Użytkownicy
 3. Przewiń w dół do Przenieś swoje dane użytkownika
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami i wybierz Wyjdź z konsoli
 5. Powtórz kroki 2 i 3 na nowym Switchu, aby przenieść profil
 6. Wybierać Konsola docelowa
 7. Zaloguj się do nowego Switcha za pomocą danych swojego konta Nintendo
 8. Teraz nowy Switch automatycznie wyszuka stary. Gdy się odnajdą, możesz kliknąć Przenosić.
 9. Proces może chwilę potrwać. Potem wszystko, co musisz zrobić, to wybrać Koniec.

Wskazówki i ostrzeżenia

 • Jeśli przeniesiesz konto, nie będziesz już mógł grać w gry zakupione w eShopie na swoim starym Switchu. Oczywiście można je pobrać ponownie na nowym Switchu.
 • Switch pozwala na maksymalnie 7 profili na konsolę. Upewnij się więc, że masz maksymalnie 6 profili na nowym Switchu.
 • Upewnij się, że w nowym Switchu wciąż jest wolne miejsce w pamięci wewnętrznej. To, ile potrzebujesz, zależy od profilu, który ma zostać przeniesiony.
 • Podczas transferu należy podłączyć obie konsole i na obu wymagane jest aktywne połączenie z Internetem.
🔥 Zalecana:  12 prac tylko w soboty, kiedy potrzebujesz dodatkowej gotówki

Przeczytaj także: Czy możesz grać w gry Wii na Switchu?

Krok 9: Ustaw ograniczenie wiekowe

W ostatnim kroku Nintendo oferuje dwie różne opcje tworzenia bezpiecznego środowiska do zabawy dla dzieci.

Możesz skorzystać z dedykowanego Aplikacja kontroli rodzicielskiej Nintendo Switch aby połączyć smartfon z konsolą.

Następnie możesz użyć urządzenia mobilnego, aby między innymi ustawić dzienny czas gry, ustawić alarm na dobranoc i szczegółowo sprawdzić aktywność w grze. Do korzystania z aplikacji wymagane jest konto Nintendo. Ograniczenie wiekowe jest również możliwe bez aplikacji.

Ustawienie hasła składającego się z trzech do ośmiu cyfr oznacza koniec ograniczenia wiekowego i początkową konfigurację.

Krok 10: Prawie gotowe!

Po wstępnej konfiguracji spójrz na ustawienia systemowe. Możesz przejrzeć wszystkie podjęte do tej pory decyzje iw razie potrzeby je zmienić. Dalsze ustawienia i opcje korzystania z Nintendo Switch znajdziesz w menu.

Otóż ​​to! Pomyślnie skonfigurowałeś swój Nintendo Switch. Możesz zagłębić się w kolorowe kafelki tytułów gier za pośrednictwem menu głównego i odkrywać niezliczone gry wideo.

Przeczytaj także: Czy możesz grać w gry 3DS na DS?

Jak skonfigurować przełącznik Nintendo do telewizora

 1. Zacznij od otwarcia tylnej pokrywy dołączonej stacji dokującej Nintendo Switch.
 2. Podłącz zasilacz do górnego złącza (zasilacz sieciowy)
 3. Podłącz kabel HDMI do dolnego złącza (wyjście HDMI)
 4. Przeprowadź oba kable przez lewą szczelinę stacji dokującej
 5. Zamknij tylną pokrywę stacji dokującej Nintendo Switch
 6. Podłącz drugi koniec zasilacza do gniazdka elektrycznego
 7. Podłącz drugi koniec kabla HDMI do portu HDMI w telewizorze
 8. Zadokuj konsolę Nintendo Switch w stacji dokującej Nintendo Switch.

Powyżej przedstawiono wygląd stacji dokującej, przełącznika, podłączonego zasilacza, kabli i telewizora. Stacja dokująca przekazuje sygnał do podłączonego wyświetlacza (ekranu telewizora).

Dioda LED na dolnej lewej krawędzi stacji dokującej pokazuje stan konsoli hybrydowej. Lampka kontrolna świeci na zielono, gdy Nintendo Switch jest prawidłowo podłączony do stacji dokującej, a konsola przesyła sygnał do ekranu. Przełącznik Nintendo Switch jest również włączany i wyłączany w stacji za pomocą tego samego przycisku zasilania.

Jak skonfigurować kontroler Nintendo Switch

Tryb ręczny

 • Krok 1: W trybie ręcznym przesuń lewy Joy-Con ze znakiem (-) na górze do lewej krawędzi głównego przełącznika.
 • Krok 2: Następnie przesuń w dół prawą Joy-Con ze znakiem (+) na prawej krawędzi głównego przełącznika. Powinny kliknąć na miejscu i sparować się automatycznie.

Tryb Bezprzewodowy

 • Krok 1: Aby używać ich bezprzewodowo, odłącz kontrolery Joy-Con, przytrzymując przycisk zwalniający z tyłu każdego Joy-Con.
 • Krok 2: Następnie przesuń Joy-Con w górę. Teraz możesz ich używać do bezprzewodowego sterowania Switchem.

Wskazówka: Gdy baterie Joy-Cons wyczerpią się, podłącz je ponownie do Switcha.

Jak skonfigurować stację dokującą Nintendo Switch

 1. Zacznij od włożenia palców w tylny panel prostokątnej stacji dokującej. Następnie pociągnij tylną pokrywę, aby ją otworzyć.
🔥 Zalecana:  Jak zmienić identyfikator Apple?
 • Podłącz wtyczkę USB do zasilacza sieciowego Switcha do górnego złącza z tyłu stacji dokującej z etykietą „Zasilacz sieciowy”
 • Podłącz drugi koniec zasilacza sieciowego do gniazdka ściennego.
 • Podłącz kabel HDMI telewizora do dolnego złącza (wyjście HDMI)
 • Przeprowadź oba przewody przez lewą szczelinę stacji dokującej
 • Zamknij tylną pokrywę stacji dokującej Nintendo Switch.
 • Umieść konsolę Nintendo Switch w stacji dokującej Nintendo Switch, aby mogła się ładować.
 • Po prawidłowym włożeniu zielona lampka kontrolna będzie migać w lewym dolnym rogu stacji dokującej Nintendo Switch.

Jak skonfigurować Nintendo Switch OLED

Konfiguracja Nintendo Switch OLED wymaga tej samej procedury, która została opisana wcześniej.

 1. Zacznij od rozpakowania konsoli.
 2. Następnie podłącz kontrolery Joy-Con po obu stronach głównego przełącznika Nintendo. Aby to zrobić, przesuń każdy kontroler Joy-Con po bocznych krawędziach Switcha od góry do dołu. Upewnij się, że zatrzasnęły się na miejscu, gdy to robisz.
 3. Następnie włącz kontrolery z lewej górnej krawędzi Switcha.
 4. Przełącznik pojawi się. Kontynuuj konfigurację, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie lub instrukcjami podanymi wcześniej w sekcji Jak skonfigurować przełącznik Nintendo — krok po kroku.

Jak podłączyć Switch Lite do Switcha

 1. Uruchom Switch Lite i połącz się z kontem Nintendo.
 2. Otrzymasz ostrzeżenie z informacją, że trwale zablokujesz swoje konto na Switchu. Kontynuuj, a Switch połączy się teraz z Twoim kontem.
 3. Zmień konsolę podstawową, wybierając Sklep internetowy Nintendo z menu głównego i w razie potrzeby ponownie wprowadzić hasło.
 4. Stamtąd przejdź do Konta ustawienia. Znajdziesz punkt o nazwie Konsola główna i Wyrejestruj przycisk, za pomocą którego można dezaktywować konsolę.

Następny Switch, który łączy się ze sklepem internetowym, jest następnie automatycznie rejestrowany jako Switch główny.

W ten sposób konsola domowa może zawsze łączyć się z Internetem w domu, aby sprawdzić, czy wszystko idzie dobrze. Konsoli podstawowej można bez problemu używać w trybie offline.

Jak ładować konsole Nintendo Switch Joy-Cons

Twoje Joy-Cons będą ładować się po podłączeniu ich do Switcha. Przesuń je w dół na przełączniku, a pobiorą sok z baterii z głównego przełącznika. Po odłączeniu i użyciu bezprzewodowym nadal musisz je ponownie podłączyć do Switcha, aby mogły się ładować, gdy baterie się wyczerpią.

Możesz sprawdzić poziom mocy swoich Joy-Cons na Switchu. W menu głównym dotknij Kontrolery, a poziom naładowania baterii zostanie wyświetlony dla obu kontrolerów.