Jak się dowiedzieć, czy Twój telefon jest śledzony przez policję

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak się dowiedzieć, czy Twój telefon jest śledzony przez policję

Jedną ze skutecznych metod stosowanych przez policję lub organy ścigania podczas prowadzenia dochodzeń w sprawie przestępstw i innych spraw kryminalnych jest podsłuchiwanie czyjegoś telefonu. Chociaż działało to dla nich przez lata, wiele osób uważa to za naruszenie prywatności.

Kiedy podsłuchiwanie telefonów stacjonarnych było jedynym sposobem śledzenia telefonu, łatwiej było wiedzieć, kiedy jesteś śledzony. Ale dzięki lepszemu oprogramowaniu i komputerom może być naprawdę trudno stwierdzić, kiedy jesteś śledzony przez policję.

W tym artykule podzielimy się wskazówkami, które pomogą Ci dowiedzieć się, czy Twój telefon jest śledzony przez policję lub kogokolwiek innego. Odkryjesz również proste sposoby na powstrzymanie śledzenia telefonu.

Jak sprawdzić, czy Twój telefon jest śledzony przez policję

Ponieważ rozmowy telefoniczne i inne czynności, które wykonujemy przez telefon, są przesyłane cyfrowo, policja może z łatwością śledzić Twoją aktywność. Oto oznaki, że Twój telefon jest śledzony przez policję:

1. Zakłócenia radiowe podczas rozmów

Zwracaj szczególną uwagę podczas rozmowy przez telefon. Posłuchaj raczej cichych, ale statycznych zakłóceń sygnału radiowego lub innych dziwnych szumów w tle. To może nie zdarzać się zbyt często, ale słuchaj zwłaszcza częstotliwości radiowych, gdy jesteś w pobliżu masztu. Co gorsza, możesz również zauważyć te dziwne zakłócenia radiowe, gdy nie rozmawiasz przez telefon. To często oznacza jedno… Twój telefon jest śledzony lub podsłuchiwany.

2. Telefon działa niezgrabnie

Jeśli Twój telefon nie jest uszkodzony, ale bateria szybko się rozładowuje, aparat włącza się bez Twojego monitu, niektóre nieprzeczytane wiadomości są nagle oznaczane jako przeczytane lub doświadczasz niezwykle wysokiego zużycia danych. Nie ignoruj ​​tych znaków. Mogą oznaczać, że ktoś zdalnie monitoruje Twój telefon.

🔥 Zalecana:  Jak szybko zdobyć Amazon Flex Blocks – 6 najlepszych wskazówek dla kierowców!

3. Nieznane aplikacje

Ponieważ oprogramowanie szpiegowskie może podszywać się pod aplikacje, uważaj na aplikacje, które nie zostały przez Ciebie autoryzowane lub zainstalowane w telefonie. Przejrzyj wszystkie aplikacje w telefonie. Jeśli znajdziesz na liście nieznaną aplikację, być może Twój telefon jest śledzony.

Przeczytaj także: Jak zatrzymać wiadomości spamowe z różnych numerów

Jak uniemożliwić śledzenie telefonu przez policję

Opcja 1: Zablokuj sygnał

Aby śledzić telefon, musi on mieć możliwość wysyłania i odbierania sygnałów. Mogą to być sygnały bezprzewodowe, sygnały Wi-Fi lub sygnały GPS. Fale elektromagnetyczne mogą przechodzić przez wiele rzeczy, ale nie przez wszystko. Beton, metale i inne materiały o dużej gęstości będą blokować przechodzenie sygnałów.

Oznacza to, że najlepszymi miejscami do korzystania z telefonu są duże budynki, podziemia, piwnice i parkingi. Jeśli masz metalowe pudełko, zawsze trzymaj tam telefon. To sprawi, że Twój telefon będzie nie do wykrycia, dopóki nie wyjmiesz go przynajmniej z metalowego pudełka. WYŁĄCZ swoją lokalizację i nie korzystaj z internetu tak często, jak to możliwe.

Przeczytaj także: Dlaczego otrzymuję wiadomości tekstowe ze spamem?

Opcja 2: Wyjmij baterię, gdy nie jest używana

Każdy element telefonu będzie aktywny tylko wtedy, gdy w telefonie znajduje się bateria. Więc nie wyłączaj tak po prostu telefonu, ponieważ nadal można go namierzyć. Wyjmij baterię natychmiast, gdy zdasz sobie sprawę, że jesteś śledzony. Czasami może być konieczne wykonywanie połączeń wychodzących z automatów telefonicznych, ponieważ nie są one aktywnie śledzone.

Kup nowy telefon

Wyrzuć poprzedni telefon i zdobądź nowy z nowym numerem, którego nie można namierzyć. Zanim policja będzie mogła go namierzyć, musi znać numer i przynajmniej uzyskać nakaz, by to zrobić.

Jednak w większości przypadków nie zostałbyś wyśledzony przez policję, a oni nie podsłuchiwaliby twojego telefonu, gdybyś nie złamał prawa, a każdy rodzaj podsłuchu i śledzenia wymaga nakazu sądowego. Jeśli więc podejrzewasz, że jesteś śledzony lub Twój dom lub urządzenia zostały podsłuchiwane, skontaktuj się z prawnikiem, który rozumie lokalne przepisy dotyczące podsłuchów i śledzenia.

🔥 Zalecana:  11 prostych wskazówek, jak być modnym z ograniczonym budżetem

Skąd wiesz, czy Twój telefon jest na podsłuchu?

  • Zakłócenia radiowe podczas rozmów
  • Telefon działa niefortunnie
  • Pojawiają się nieznane aplikacje

Oprócz tych, oto inne rzeczy, które możesz zacząć zauważać.

  • Bateria telefonu wyczerpuje się zbyt szybko
  • Telefon zbyt często się nagrzewa
  • Aparat zaczyna działać nieprawidłowo

Przeczytaj także: Jak podać numer telefonu telemarketerom

Co zrobić, jeśli Twój telefon jest podsłuchiwany?

Sprawdź telefon pod kątem oprogramowania szpiegującego

W telefonie przejdź do Ustawienia >> Menedżer aplikacji >> Aplikacje. Na liście aplikacji wyszukaj wszystko, co ma szpieg, złośliwe oprogramowanie, monitor, Lub podstęp. Jeśli znajdziesz jakieś, usuń je natychmiast. To też sprawdź Nieznany źródła nie są dozwolone pod Bezpieczeństwo i Prywatność.

Usuń nieznane aplikacje

Na liście aplikacji sprawdź i upewnij się, że pobrałeś i zainstalowałeś wszystkie aplikacje z listy. Jeśli istnieje nieznana aplikacja, usuń ją natychmiast.

Zrób reset do ustawień fabrycznych

Czasami usunięcie aplikacji monitorujących może być trudne. W niektórych przypadkach jedynym sposobem na odzyskanie kontroli nad telefonem jest przywrócenie ustawień fabrycznych.

  • Na telefonach z Androidem przejdź do Ustawienia >> Kopia zapasowa i resetowanie >> Przywracanie danych fabrycznych
  • Na iPhonie przejdź do Ustawienia>> Ogólne >> Resetuj >> Resetuj wszystkie ustawienia

Ten artykuł nie zachęca do przestępstwa, to tylko wskazówki, które mogą pomóc w zapobieganiu śledzeniu lub podsłuchiwaniu telefonu.