Jak się dowiedzieć, czy ktoś zablokował Cię na WhatsApp?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak się dowiedzieć, czy ktoś zablokował Cię na WhatsApp?

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia na temat tej aplikacji, potem porozmawiamy jak się dowiedzieć, czy ktoś zablokował Cię na Whatsapp.

Whatsapp to jedna z najpopularniejszych aplikacji prowadzona przez Facebooka. Ta aplikacja została po raz pierwszy wydana w styczniu 2009 roku i była jedną z najwygodniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości od pokolenia wyżu demograficznego do pokolenia Z. Chociaż ta łatwa w użyciu aplikacja staje się skomplikowana w niektórych częściach, na przykład, zostać zablokowanym.

Może się zdarzyć, że zobaczysz szare zdjęcie profilowe (które wcześniej nie było szare) lub zobaczysz profil, na którym nic nie ma, ani słowa w ich biografii. Jeśli nie widzisz żadnej osoby, istnieją trzy scenariusze:

 1. istnieje prawdopodobieństwo, że zostaniesz zablokowany
 2. usunęli konto
 3. ich konto nie jest jeszcze połączone z Whatsapp.

Zacznijmy od głównych oznak, że jesteś zablokowany, i zobacz, czy możesz znaleźć sposób na skontaktowanie się z osobą, która zablokowała Cię na Whatsapp.


Główne objawy, że jesteś zablokowany na Whatsapp

Ogólnie, jeśli ktoś zablokuje Cię na Whatsappnie pozwolą ci w żaden sposób skontaktować się z tą osobą, chyba że utworzysz nowe konto Whatsapp. Jeśli ktoś Cię zablokował na Whatsapp istnieje siedem głównych objawów w następujący sposób:

 1. Widzisz tylko szare zdjęcie profilowe (bez zdjęcia profilowego).
 2. Ich ostatni status zniknie.
 3. Ich informacje biologiczne znikają.
 4. Nie widzisz już ich historii Whatsapp.
 5. Twoja wiadomość nie zostanie dostarczona.
 6. Nie możesz zapraszać ich do żadnych grup.
 7. Nie możesz do nich zadzwonić na Whatsapp (pokazuje „osoba jest niedostępna”).

Istnieje jednak inny scenariusz, który dana osoba może mieć usunęli swoje konta. Jak więc odróżnić, czy jesteś zablokowany, czy konto zostało usunięte.


Sprawdź, czy dana osoba usunęła swoje konto Whatsapp, czy nie

Wygląd usuniętego konta Whatsapp jest taki sam jak konta, które kogoś blokuje. Jednak Whatsapp ma na to wskazówkę.

Jeśli ktoś usunął swoje konta, zobaczysz opcję „Zaproś”. obok ich nazwy.

🔥 Zalecana:  Jak zostać przewoźnikiem dla Amazon i dostarczać z Flex – Amazon Carrier Facility

Aby więc dowiedzieć się, czy usunęli swoje konto, wykonaj następujące kroki:

 1. otwarty WhatsApp w telefonie komórkowym.
 2. Na stronie głównej, widzisz, stuknij ikona czatu
 3. Stuknij ikonę pióra w prawym górnym rogu (to miejsce może wyglądać inaczej w systemie iOS lub Android, ale ikona pozostaje taka sama).
 4. Stuknij pasek wyszukiwania
 5. Wpisz nazwę odbiorcy (osobę, która Twoim zdaniem Cię zablokowała).
 6. Jeśli zobaczysz ikonę „zaproś” obok jego/jej imienia, oznacza to, że celowo usunęli swoje konto lub ich konto zostało usunięte z jakiegokolwiek innego powodu.

Poniższy rysunek przedstawia „Zapraszać” obok nazwisk osób, które nie mają konta Whatsapp.


Czy Whatsapp powiadamia Cię, jeśli jesteś zablokowany?

Nie, Whatsapp nigdy nie wysyła powiadomień do użytkowników, jeśli zostaną zablokowani przez innych. Jeśli jednak poszukają Twojego profilu lub wyślą wiadomość z innym numerem, na pewno zorientują się, że ich zablokowałeś. Podobnie jak wszystkie inne platformy społecznościowe, Whatsapp nie powiadamia nas, gdy ktoś nas zablokuje. Ma to na celu ochronę prywatności i emocji użytkowników.

Blokowanie oznacza uniemożliwienie komuś dostępu do Twojego profilu, statusu, a nawet wysyłania Ci jakichkolwiek wiadomości, filmów wideo, głosów lub prowadzenia z Tobą połączenia głosowego lub wideo.

Czasami musisz zablokować niektóre osoby, ponieważ ich nie chcesz lub przeszkadzają. Blokowanie ma kilka celów, ale głównym celem jest to, że masz od kogoś smutne uczucia, niepokój lub stres. Możesz zablokować wszystkich, których nie chcesz. To Twoje życie, więc ta osoba nie może wysłać Ci żadnej wiadomości lub używa innej opcji na WhatsApp, aby komunikować się z tym numerem.

Pamiętaj jednak, że on lub ona może wysyłać Ci wiadomości za pośrednictwem innych kont. Czasami historia jest odwrotna i jedna osoba blokuje cię z różnych powodów, więc nie dowiesz się, czy prawdopodobnie jesteś zablokowany, czy nie. Przeczytaj ten artykuł do końca, aby znaleźć rozwiązanie.

Czasami jednak możemy podejrzewać, że nam się to przydarzyło i chcemy się upewnić. W tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek i sztuczek, które pomogą Ci rozpoznać prawdę.

🔥 Zalecana:  Wyścig AI o cyberbezpieczeństwo przemysłowe – w stronę sztucznej inteligencji

Jak więc dokładnie dowiedzieć się, czy ktoś zablokował Cię na Whatsapp?

Oto kilka sztuczek, które pomogą Ci dowiedzieć się, czy zostałeś zablokowany przez określony kontakt i czy nadal się z nim przyjaźnisz, czy nie:

1- Sprawdź status „ostatnio widziany”:

otwórz aplikację WhatsApp i przejdź do osoby, która Twoim zdaniem Cię zablokowała. Kliknij ich nazwę. Powinien pokazać, kiedy ostatnio widziano go online lub czy jest teraz online.

Nie musi to jednak oznaczać, że zostałeś zablokowany, ponieważ użytkownicy mogą przejść do swoich ustawień prywatności i wyłączyć status „Ostatnio widziani”, aby nikt nie wiedział, kiedy byli ostatnio online. Może to jednak oznaczać, że zostałeś zablokowany i musisz obserwować kolejne kroki, aby mieć pewność.

Oczywiście, jeśli sprawdzisz ich nazwę i okaże się, że są online, to zdecydowanie oznacza to, że nie zostałeś zablokowany.

2- Czat grupowy:

jeśli uważasz, że ktoś Cię zablokował, spróbuj dodać go do grupy Whatsapp. Jeśli dana osoba Cię zablokowała, otrzymasz wiadomość z informacją, że nie możesz dodać tej osoby do grupy lub czegoś podobnego.

3- Zaznaczenie wiadomości:

kiedy wysyłasz wiadomość do kogoś na WhatsApp, możesz zobaczyć kilka znaczków w prawym rogu wiadomości. Jeśli otrzymasz dwa tiki, oznacza to, że wiadomość została dostarczona, a jeśli zmieni kolor, możesz być pewien, że odbiorca ją przeczytał. Jeśli jednak pojawi się tylko jeden tik, może to mieć kilka wskazań. Odbiorca mógł nie włączać telefonu komórkowego lub transmisji danych przez kilka godzin lub dni albo Cię zablokował.

4- Udostępnij publiczną historię:

Jeśli masz osobę na liście kontaktów, dobrym pomysłem jest udostępnienie historii na Whatsapp i sprawdzenie, czy widzi Twoją historię. Jeśli nadal widzisz ich imię pod swoją publiczną relacją, oznacza to, że nie jesteś zablokowany.

5- Zdjęcie profilowe:

kiedy ktoś cię blokuje, ich zdjęcie profilowe zmienia się w domyślny i nie jest niestandardowy. To dobry wskaźnik, ale pamiętaj, że jest to coś, co użytkownik może kontrolować w WhatsApp. Być może nie zablokowali Cię, ale ukryli przed Tobą swoje zdjęcie w ustawieniach prywatności. Możesz poprosić jednego ze swoich znajomych, współpracowników lub krewnych o sprawdzenie tego profilu na jego własnym koncie w celu potwierdzenia.

🔥 Zalecana:  Czy lokalizacja Snapchata wyłącza się, gdy telefon umiera?

6- Połączenie Whatsapp:

jeśli spróbujesz zadzwonić do osoby za pośrednictwem WhatsApp, a ona Cię zablokowała, nie usłyszysz wskaźnika dzwonka, jak zwykle. Nic się nie dzieje, kiedy do nich dzwonisz.


Czy są jakieś aplikacje do sprawdzania bloku Whatsapp?

Możesz być ciekawy, czy istnieje jakaś prosta aplikacja do sprawdzania bloku Whatsapp. Oczywiście, jeśli przeszukasz Internet, możesz znaleźć wiele z nich, chociaż może to nie działać dokładnie.

W takich przypadkach mogą nie spełniać Twoich potrzeb, ponieważ potrzebują Twojego numeru telefonu i kodu, który jest wysyłany na Twój telefon. Dlatego lepiej nie dawać im dostępu, ponieważ może to prowadzić do poważnych problemów.

Najlepszym sposobem jest sprawdzenie przez telefon lub telefon innej osoby. Możesz łatwo dodać je do grupy i sprawdzić, czy jesteś zablokowany.


Streszczenie

W tym artykule rozmawialiśmy o Whatsapp, co blokuje i dlaczego się blokuje, a głównym tematem tego artykułu było to, jak możemy wiedzieć, że ktoś nas zablokował.

To, co przeczytałeś w powyższym artykule, to dobre wskaźniki, które pokazują, że mogłeś zostać zablokowany, ale nie możesz być w 100% pewien, że zostałeś zablokowany. Wypróbuj wszystkie powyższe metody, a jeśli nadal masz wątpliwości co do wyniku, dobrym pomysłem może być rozmowa z tą osobą i upewnienie się.