Jak się dowiedzieć, czy iPhone jest odnowiony, nowy lub zamiennik

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak się dowiedzieć, czy iPhone jest odnowiony, nowy lub zamiennik

Jak rozpoznać, że iPhone jest odnowiony? Cóż, to proste, jeśli kupiłeś nowego iPhone’a lub masz zamiar kupić używany, możesz użyj numeru modelu na urządzeniu aby sprawdzić, czy jest odnowiony, nowy, zamiennik Apple lub spersonalizować.

Odnowione iPhone’y są sprzedawane nie tylko przez Apple, ale także przez innych operatorów, ale odnowione urządzenie Apple jest więcej niż warte zakupu.

Dostaniesz wszystko w nowym iPhonie oraz opcjonalny zakup AppleCare z dobrą ofertą.

Odnowiony iPhone został naprawiony lub jest to zamiennik oryginalnego iPhone’a po wykryciu problemu w urządzeniu.

Różnica między odnowionym a nowym iPhonem

Różnica między odnowionym iPhonem a nowym to cena, jest obniżona.

Chociaż odnowione urządzenie jest tanie, nie ogranicza jego działania ani nie ma żadnych problemów sprzętowych, ponieważ jest już naprawione.

Chodzi o to, że odnowione iPhone’y od operatorów takich jak Verizon i AT&T nie mają więcej niż trzymiesięcznej gwarancji, podczas gdy nowy z pewnością ma 1 rok.

Ale jeśli kupisz odnowiony iPhone lub iPad w Apple Refurbished Store, otrzymasz roczną gwarancję.

Skąd mam wiedzieć, czy mój iPhone jest nowy czy odnowiony?

Aby sprawdzić, czy Twój iPhone lub iPad jest odnowiony lub czy był wcześniej używany. W większości przypadków odnowiony iPhone niekoniecznie oznacza, że ​​jest używany.

Urządzenie może zostać wymienione z powodu problemów ze sprzętem. Kiedy zostanie naprawiony i chcą go odsprzedać, jest sprzedawany jako odnowiony, a cena jest dyskontowana.

Użyj numeru modelu iPhone’a lub iPada

Możesz użyć numeru modelu iPhone’a, aby dowiedzieć się, czy Twoje urządzenie jest odnowione, czy nowe, przechodząc do aplikacji Ustawienia iPhone’a lub iPada > Ogólne > Informacje.

Na stronie Informacje znajdziesz informacje o urządzeniu, przewiń w dół do Sekcja modeli.

🔥 Zalecana:  Ankieta przeprowadzona przez Deloitte pokazuje, że około 85% handlowców uważa umożliwienie płatności kryptowalutowych za wysoki priorytet

Po prawej stronie zobaczysz numer modelu, którego możesz użyć do ustalenia pochodzenia swojego iPhone’a.

Pierwsza postać poinformuje Cię, czy iPhone lub iPad jest nowy, odnowiony, spersonalizowany lub wymieniony.

  • M: Jeśli numer modelu zaczyna się od „M”, tak jest nowy iPhone zakupiony od Apple (oryginalny).
  • N: Jeśli numer modelu zaczyna się od „N”, jest to a Urządzenie zastępcze ponieważ wystąpił problem z pierwotnie zakupionym urządzeniem.
  • P: Jeśli numer modelu zaczyna się od „P”, jest to a Spersonalizowane urządzenie z grawerem, na zamówienie (oryginalny).
  • F: Jeśli numer modelu zaczyna się od „F”, jest to a Odnowione urządzenieco oznacza, że ​​przechodzi proces odnawiania przez Apple lub Operatora.

Gdy zobaczysz pierwszą literę, możesz określić kategorię, do której należy iPhone lub iPad. Niezależnie od tego, czy jest odnowiony, wymieniony, spersonalizowany czy nowy.

Apple odnowił iPhone’a

Odnowiony iPhone firmy Apple jest zapakowany we wszystko, co można znaleźć w nowym pudełku iPhone’a, a także objęty roczną gwarancją, tak jak nowy iPhone.

Wszystkie odnowione urządzenia Apple są konserwowane, zmieniona obudowa, a następnie wyglądają jak nowe, jeśli zostaną ci przekazane (nie dowiesz się).

Ale te produkty nie mogą być sprzedawane jako nowe, dlatego w sklepie zawsze mówi się o odnowionym iPhonie.

Odnowiony iPhone może mieć świetną ofertę z roczną gwarancją.

Możesz także wykupić dodatkową ochronę AppleCare dla odnowionego iPhone’a, która przedłuża gwarancję nawet do 2 lat. W pudełku znajdziesz instrukcje, kable i zaktualizowaną wersję iOS.

Wszystkie odnowione modele iPhone’a są dostarczane z nową baterią, nową powłoką zewnętrzną i wszystkie problemy zostały rozwiązane.

Kupując iPhone’a z Odnowiony sklep Apple lub gdy Apple dostarczy zamiennik uszkodzonego iPhone’a, numer modelu urządzenia będzie zaczynał się od „N”, a gdy otrzymasz nowy iPhone, numer modelu zaczyna się od „M”.

🔥 Zalecana:  Jak wykonać kopię zapasową czatów i multimediów WhatsApp

iPhone odnowiony przez operatora

Apple nie jest jedyną firmą odnawiającą iPhone’a, tak jak robią to inni certyfikowani operatorzy. Operator taki jak Verizon i AT&T odnawia iPhone’a i sprzedaje je po obniżonej cenie, ale nie obejmuje 1-letniej gwarancji, a nawet jeśli jest, to tylko 90 dni, które liczą się od daty zakupu.

Jeśli kupisz odnowiony iPhone od operatora, takiego jak AT&T lub Verizon, otrzymasz pudełko zawierające ładowarkę kablową, instrukcje obsługi i 90-dniową gwarancję, która rozpoczyna się w momencie zakupu telefonu. Różni się to od odnowionego iPhone’a Apple.

Odnowiony z certyfikatem przewoźnika różni się od odnowionego z certyfikatem Apple i można je łatwo odróżnić, patrząc na numer modelu.

Ponieważ numer modelu iPhone’a odnowionego przez Apple zaczyna się na literę „N”, odnowiony telefon iPhone przez operatora zaczyna się na literę „F”.

iPhone odnowiony przez inną firmę

Jeśli masz iPhone’a, który nie został odnowiony przez jednego z certyfikowanych operatorów, takich jak Verizon i AT&T lub Apple, nie będziesz w stanie poznać numeru modelu.

Jeśli numer modelu nie zaczyna się od „M”, „N”, „P” i „F”, oznacza to, że iPhone został odnowiony przez innego dostawcę.

Różnica między odnowionym iPhonem od Apple a certyfikowanym operatorem

Różnica między odnowionym iPhonem firmy Apple a operatorem polega na tym, że odnowiony iPhone firmy Apple jest objęty roczną gwarancją.

I możliwość zakupu AppleCare w celu uzyskania dodatkowego wsparcia do 2 lat, w przeciwieństwie do 90-dniowej gwarancji od certyfikowanego operatora. Apple zawiera również nową baterię do odnowionego urządzenia.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie