Jak rozpocząć transmisję na żywo na TikTok w 2023 r.: kompletny przewodnik

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak rozpocząć transmisję na żywo na TikTok w 2023 r.: kompletny przewodnik

Wiodąca sieć reklam push, która dba o Twój zwrot z inwestycji! Zareklamuj dowolną ofertę i uzyskaj wysokie wyniki w ponad 185 GEO! CPC zaczyna się od 0,001 USD

Dołącz do Push House już teraz!

Korzyści płynące z transmisji na żywo na TikTok są takie same, jak w przypadku każdej innej platformy mediów społecznościowych: to Twoja szansa na interakcję z publicznością w czasie rzeczywistym. Treści na żywo mogą pomóc Ci nawiązać głębszy kontakt z odbiorcami, ponieważ zapewniają im bardziej spontaniczne i wciągające wrażenia!

Transmisja na żywo na TikTok może pomóc w powiększeniu grona odbiorców i zwiększeniu zaangażowania. Punkty upominkowe mogą nawet pomóc w zarabianiu pieniędzy w tym procesie. Widzowie mogą wchodzić z Tobą w interakcje i zadawać pytania podczas transmisji na żywo na TikTok. Transmisje na żywo charakteryzują się spontanicznością i autentycznością.

Jednak możliwość transmisji na żywo w TikTok nie jest funkcją dostępną dla wszystkich twórców; aby skorzystać z tej funkcji, musisz spełnić kilka warunków wstępnych.

Informacje o tym, jak rozpocząć transmisję na żywo na platformie i jak przeprowadzić udaną transmisję na żywo, znajdziesz tutaj! Przewiń w dół, aby znaleźć wymagania i często zadawane pytania dotyczące TikTok na żywo!

Zarys treści

 1. Czym są TikTok Lives?
 2. Jakie są wymagania dotyczące TikTok Live?
 3. TikTok na żywo: kluczowe funkcje
 4. Jak rozpocząć transmisję na żywo na TikTok
 5. Jak dołączyć do transmisji na żywo innej osoby
 6. Jak rozpocząć TikTok na żywo bez posiadania 1000 obserwujących
 7. Dodatkowe wskazówki przed rozpoczęciem transmisji na żywo na TikTok

1. Czym są TikTok Lives?

Aplikacja TikTok pozwala użytkownikom oglądać transmisje na żywo w czasie rzeczywistym. Zazwyczaj są krótkie i nieformalne. Niemniej jednak marki często organizują bardziej zorganizowane życie dzięki pokazowi gotowania, ćwiczeniom instruktażowym lub ćwiczeniom instruktażowym dotyczącym przedmiotów.

TikTok na żywo, podobnie jak filmy na żywo na Instagramie i Facebooku na żywo, szybko stał się popularną metodą komunikacji. Marki mogą zwiększać zaangażowanie, edukować grupę docelową i budować zaufanie.

2. Wymagania dotyczące transmisji na żywo na TikTok

Oto niektóre wymagania, które musisz spełnić, zanim przejdziesz na TikTok na żywo:

 • Wymagania obserwującego- Ta funkcja na żywo jest dostępna tylko dla kont, które mają ponad 1000 obserwujących na Tiktok. Osoby, które mają mniej obserwujących, mogą spróbować, ale może się to nie udać.
 • Limit wieku- Zgodnie z wytycznymi społeczności platformy, twórcy ze względów prawnych muszą mieć co najmniej 16 lat i mogą zarabiać pieniądze, jeśli ukończyli 18 lat.
🔥 Zalecana:  Analiza przetrwania z samouczkiem w języku Python — jak, co, kiedy i dlaczego | przez zespół redakcyjny Towards AI

3. TikTok na żywo: kluczowe funkcje

TikTok niedawno dodał kilka dodatkowych funkcji w odniesieniu do funkcji Live. Tutaj jest kilka z nich:

 • Idź na żywo z innymi- Ludzie mogą prowadzić transmisję na żywo z innymi posiadaczami kont jednocześnie, zdobywając więcej odbiorców i zapewniając rozrywkę.
 • Powiadomienie o wydarzeniu na żywo- Wydarzenia na żywo, takie jak koncerty, mogą być promowane, planowane i zarządzane przez gospodarzy. Fani zostaną powiadomieni przed wydarzeniem, aby nie przegapili akcji.
 • Filtry klawiatury- Gospodarz i osoba zajmująca się jego wydarzeniem – mogą zapobiec lub ograniczyć napastliwe i pogardliwe uwagi za pomocą do 200 terminów w kanale haseł. W związku z tym każdy może czuć się bardziej otwarty w życiu i zapobiegać potencjalnej mowie nienawiści.
 • Pytania i odpowiedzi- Podczas wydarzenia wyspecjalizowany zestaw narzędzi umożliwia twórcom łatwe wybieranie pytań, odpowiadanie na nie lub wyświetlanie pytań.
 • Punkty podarunkowe- Co mają z tego gospodarze? Osoby powyżej 18 roku życia mogą uczestniczyć w prezentach LIVE lub Diamentach, które widzowie mogą wymieniać na gotówkę na koncie PayPal lub koncie bankowym.

4. Jak rozpocząć transmisję na żywo na TikTok

 1. Otwórz aplikację TikTok i zaloguj się na swoje konto, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
 2. Stuknij w „+” w dolnej środkowej części ekranu.
 3. Stuknij opcję Na żywo znajdującą się tuż obok przycisku nagrywania.
 4. Wpisz tytuł transmisji na żywo, a następnie wybierz przycisk „Transmituj na żywo”.

UWAGA: Aby zakończyć transmisję na żywo, po zakończeniu wydarzenia na żywo naciśnij przycisk zasilania u dołu ekranu menu. Transmisja na żywo zniknie, gdy tylko ją skończysz, więc ciesz się nią, póki możesz, w przeciwieństwie do nagranego wcześniej filmu, który wymaga późniejszego utworzenia, edycji i opublikowania na kanale TikTok.

5. Jak dołączyć do transmisji na żywo innej osoby

Aby dołączyć do transmisji na żywo innej osoby, musisz najpierw wysłać prośbę. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Na początek znajdź transmisję, do której chcesz dołączyć, kliknij ją, a następnie przejdź do segmentu komentarzy.
 2. Przycisk z dwiema uśmiechniętymi twarzami można znaleźć tutaj w sekcji komentarzy. Aby poprosić o dołączenie do transmisji, dotknij tego.
 3. Twój ekran zostanie podzielony na dwie części, gdy Twoja prośba zostanie zaakceptowana. Pomyślnie dołączyłeś do transmisji na żywo!
🔥 Zalecana:  12 Side Hustle dla kobiet, aby zarabiać pieniądze

6. Jak rozpocząć TikTok na żywo bez 1000 obserwujących

Według niektórych plotek istniało obejście umożliwiające transmisję na żywo nawet bez 1000 fanów. Musieliśmy spróbować, chociaż nie zalecamy żadnych hacków, które nie zostały zatwierdzone przez TikTok.

Domniemane obejście polegało głównie na utworzeniu zgłoszenia do pomocy technicznej (znanego również jako kłamstwo) z prośbą do przedstawiciela obsługi klienta o „przywrócenie” tego przywileju i twierdzenie, że miałeś dostęp do LIVE.

Cóż, ten hack nie zadziałał dla wielu, ale możesz spróbować, wykonując następujące kroki:

Przejdź do swojego profilu i kliknij trzy poziome linie w prawym górnym rogu, aby złożyć ten raport. Następnie przejdź do Ustawień i Prywatności, przewiń w dół do opcji Zgłoś problem w sekcji Popularne, wybierz „Nie mogę rozpocząć transmisji na żywo”, następnie wybierz „Nie”, a następnie wypełnij raport stwierdzający, że udało Ci się rozpocząć transmisję na żywo w przeszłości, ale już nie może. Prześlij zgłoszenie i czekaj na odpowiedź od przedstawiciela!

7. Dodatkowe wskazówki przed rozpoczęciem transmisji na żywo na TikTok

Oto kilka porad od nas, zanim rozpoczniesz transmisję na żywo ze swojego TikToka!

 • Stwórz swoją przestrzeń –Upewnij się, że powierzchnia do filmowania jest stabilna i ma dobre oświetlenie. Na przykład lampa pierścieniowa nada Twojej transmisji na żywo bardziej dopracowany wygląd.
 • Zachowaj jakość dźwięku-Twoi słuchacze nie będą rozpraszani przez hałas w tle, jeśli w ogóle występuje.
 • Zaplanuj to według idealnego czasu- Postaraj się zaplanować transmisję na żywo tak, aby pokrywała się z czasem, w którym Twoi odbiorcy najprawdopodobniej będą korzystać z aplikacji. Pomoże Ci to uzyskać jak najwięcej wyświetleń.
 • Zwróć uwagę na długość- TikTok sugeruje zaplanowanie 30-minutowego przedziału czasowego.
 • Być przygotowanym- Zrób listę tego, co będziesz robić podczas transmisji na żywo, aby nie było długich okresów ciszy. Miej ogólne wyobrażenie o tym, jak film będzie wyglądał od początku do końca w zarysie. (Wskazówka: unikaj używania formalnego scenariusza, ponieważ mija się to z celem naturalnego nawiązywania kontaktu z widzami).
 • Dotrzyj do większej liczby osób — Przed rozpoczęciem transmisji na żywo opublikuj film TikTok, aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie nowych widzów.
 • Zweryfikuj swoje Wi-Fi- Przed wyjazdem sprawdź, czy masz niezawodne połączenie internetowe.
 • Zaangażuj swoją grupę docelową – To jest bardzo ważne! W miarę możliwości czytaj komentarze i odpowiadaj na nie.
 • Kąt kamery- Wybierz odpowiedni kąt kamery i nagrywaj w pomieszczeniu z jednolitym i czystym tłem. Wybierz kąt kamery, który dobrze wygląda po umieszczeniu urządzenia na stabilnej powierzchni, takiej jak stół. Pamiętaj, że oprogramowanie TikTok jest stworzone do ustawiania ostrości w pionie.
 • Poproś znajomego o pomoc- Jeśli to możliwe, używaj moderatorów do filtrowania i blokowania trolli.
 • Wyeliminuj hałas w tle- W miarę możliwości unikaj transmisji na żywo podczas budowy lub innych głośnych dźwięków w tle, aby ograniczyć rozpraszanie uwagi. Pomyśl o odbiorniku z oderwaniem się od zamieszania lub przeprowadzce do spokojniejszego regionu.
🔥 Zalecana:  Jak dodać najważniejsze informacje na Instagramie bez dodawania do historii? (2022)

Ostatnie słowa

Sprawdź, jak Facebook Live, Instagram Reels i inne platformy różnią się pod względem najlepszych praktyk zaangażowania. Dowiedz się więcej o tym, co działa na poszczególnych platformach, i ulepszaj swoje treści, aby działały lepiej na każdej z nich.

Transmisje na żywo mogą być najlepszą opcją do obalenia mitów branżowych, wykazania poczucia humoru, zakulisowych kontaktów, współpracy z wpływowymi osobami lub wykorzystania popularnych klipów dźwiękowych, które rezonują z docelowymi odbiorcami, ponieważ platforma TikTok ma tendencję do prezentowania treści, które są bardziej przystojny.

Jeśli jesteś twórcą, możesz wykorzystać wydarzenie TikTok LIVE do promocji swojej transmisji. Funkcja wydarzeń NA ŻYWO w TikTok pozwala twórcom informować swoich obserwujących z wyprzedzeniem, kiedy będą transmitować na żywo. Możesz zarejestrować się na swoje wydarzenie, a uczestnicy zostaną o tym powiadomieni z wyprzedzeniem. TikTok pozwala teraz nawet na prowadzenie płatnych promocji. Tak! Zgadza się! Możesz teraz zarabiać również na TikToku.

Przewiń w prawo, aby dowiedzieć się, jak rozpocząć transmisję na żywo ze swojego konta, aby zwiększyć zaangażowanie odbiorców w rozrywkę i więcej płatnych promocji!