Jak rozpocząć tajny czat telegramu w celu kompleksowego szyfrowania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak rozpocząć tajny czat telegramu w celu kompleksowego szyfrowania

Telegram nie jest wyposażony w automatyczne szyfrowanie typu end-to-end dla swoich wiadomości, aby rozmawiać z kimś prywatnie, musisz użyć tajnego czatu Telegram. To tak jak tajna rozmowa Messengera, pomaga powstrzymać firmę przed czytaniem twoich wiadomości.

Popularne aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak WhatsApp i Signal, mają domyślny kompleksowy model szyfrowania, który pomaga uniemożliwić komukolwiek dostęp do Twoich wiadomości. Wiadomości mogą być odczytywane tylko przez Ciebie i odbiorcę.

Jeśli korzystasz z tajnego czatu Telegram, firma nie będzie mogła śledzić ani przeglądać Twoich wiadomości. Twoja wiadomość pozostanie prywatna dla Ciebie i osoby, do której ją wysyłasz. Możesz także włączyć dwuetapowy proces weryfikacji, aby chronić swoje konto przed nieautoryzowanym dostępem.

Tajny czat w Telegramie działa tylko w przypadku rozmów jeden na jednego, a nie w przypadku grup. Po uruchomieniu trybu tajnego czatu tylko Ty i odbiorca możecie czytać wiadomości, ponieważ są one przechowywane tylko na Twoich urządzeniach, a nie na serwerach Telegrama.

Jak korzystać z tajnego czatu Telegram

Możesz użyć tajnego czatu w Telegramie zarówno na iPhone’a, jak i na Androida, proces jest prawie taki sam.

Otwórz aplikację Telegram na swoim urządzeniu z Androidem lub iPhonie i znajdź czat, z którym chcesz rozpocząć tajny czat.

W aplikacji Telegram

1. Jeśli używasz aplikacji Telegram, możesz zobaczyć Rozpocznij tajny czat u dołu strony odbiorcy.

2. Po kliknięciu Rozpocznij tajny czat pojawi się okno potwierdzenia, a następnie kliknij przycisk Początek przycisk, aby użyć tajnego czatu Telegram ze swoim kontaktem.

W Telegramie X

1. Jeśli używasz Telegramu X, otwórz czat i dotknij nazwy. Następnie dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu.

2. Następnie kliknij „Rozpocznij tajny czat”, aby rozpocząć wysyłanie zaszyfrowanych wiadomości typu end-to-end na swoim koncie Telegram.

🔥 Zalecana:  Model AI MinD-Vis potrafi czytać w myślach ludzi na podstawie aktywności mózgu

na iPhonie

1. Na iPhonie, po otwarciu kontaktu, z którym chcesz rozpocząć tajny czat, kliknij jego nazwę, a następnie kliknij przycisk więcej.

2. Z wyskakującego okienka wybierz „Rozpocznij tajny czat”, a następnie wybierz „Rozpocznij”, aby potwierdzić.

Jak włączyć samozniszczenie wiadomości w Telegramie

Jeśli chcesz, aby Twoje wiadomości na tajnym czacie znikały po określonym czasie, możesz włączyć licznik czasu samozniszczenia. Ta funkcja ułatwia przekazywanie ważnych informacji i usuwanie ich po określonych sekundach, godzinach, minutach, dniach lub tygodniach. Po włączeniu wszystkie wiadomości z tego czasu będą podlegały regułom samozniszczenia.

1. Na urządzeniu z Androidem, z poziomu tajnej rozmowy, dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu.

2. Następnie kliknij „Ustaw licznik czasu samozniszczenia”, aby wybrać czas, w którym wiadomość ma zniknąć, możesz wybrać sekundy, godziny, dni i tygodnie, a następnie stuknij Zrobione aby to ustawić.

W Telegramie Xmożesz zobaczyć stoper na pasku narzędzi, dotknij go i wybierz preferowany czas.

na iPhonie

Stuknij ikonę stopera w polu tekstowym. Następnie wybierz licznik czasu autodestrukcji, który chcesz ustawić. Możesz ustawić go od jednej godziny do jednego tygodnia. Stuknij „Gotowe” po wybraniu timera.

Jak wyjść z tajnego czatu w Telegramie

Jeśli chcesz przerwać tajną rozmowę, musisz ją usunąć.

1. Stuknij i przytrzymaj Tajny czat, po wyświetleniu paska narzędzi kliknij ikonę kosza.

2. W wyskakującym oknie dotknij Usuń czat, aby usunąć rozmowę z konta Telegram.

na iPhonie

Przejdź do widoku konwersacji w Telegramie i przesuń konwersację w lewo. Stuknij przycisk Usuń. W wyskakującym okienku dotknij przycisku Usuń czat, aby potwierdzić.

Jeśli nie skonfigurowałeś jeszcze weryfikacji dwuetapowej dla swojego konta Telegram, możesz to zrobić teraz.

Za pomocą tajnego czatu Telegram możesz włączyć znikanie wiadomości po każdych 5 minutach wysłania wiadomości. I możesz zabezpieczyć hasłem (tylko w Telegramie X) czat, klikając trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu i dotykając „Blokada kodu”. Jeśli chcesz zobaczyć więcej funkcji i bezproblemowo korzystać z wiadomości, wypróbuj wersję Telegram X.

🔥 Zalecana:  Jak trwale usunąć konto Google na telefonie i komputerze

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie