Jak rozpocząć tajną rozmowę w Messengerze dla czatów typu end-to-end

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak rozpocząć tajną rozmowę w Messengerze dla czatów typu end-to-end

Messenger nie ma domyślnie pełnego szyfrowania, ale możesz je włączyć, rozpoczynając tajną rozmowę w aplikacji. Tajna rozmowa w Messengerze została wprowadzona, aby użytkownicy mogli chronić swoje konwersacje.

Ale ta funkcja nie jest popularna, a większość ludzi nie wie, czy taka funkcja w ogóle istnieje w aplikacji. Dzięki tajnym rozmowom nawet Facebook nie będzie w stanie odczytać twoich wiadomości.

Jeśli tak bardzo zależy Ci na prywatności, korzystanie z tajnej rozmowy w Messengerze powinno być dla Ciebie koniecznością, jeśli nie chcesz, aby ktoś podglądał Twój czat. Możesz także włączyć znikanie wiadomości, aby wiadomość zniknęła po upływie określonego czasu.

Tajna rozmowa działa tak samo, jak tajne czaty Telegrama, nowy czat zostanie utworzony dla Ciebie i odbiorcy.

Facebook Messenger ma ciekawe funkcje, a wrażenia podczas pisania sprawiają, że wrażenia użytkownika są na najwyższym poziomie. Ale prywatność i bezpieczeństwo stanowią problem, ponieważ aplikacja jest własnością Facebooka.

Ze względu na problemy z prywatnością zaufanie do aplikacji to jedno, więc musisz zrobić ten krok, jeśli nie chcesz otrzymywać reklam na podstawie tego, o czym rozmawiasz.

Facebook został oskarżony o słabe bezpieczeństwo danych swoich użytkowników, aplikacja do przesyłania wiadomości nie jest domyślnie szyfrowana, z wyjątkiem tego, że używasz tajnej rozmowy do ochrony i zabezpieczenia swoich wiadomości.

Notatka: Jeśli chcesz korzystać z tajnych rozmów, możesz uzyskać do nich dostęp tylko za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Funkcja nie jest dostępna na stronie internetowej.

Jak korzystać z tajnej rozmowy w Messengerze

Aby skorzystać z tajnej rozmowy w Messengerze, wystarczy wybrać użytkowników, z którymi chcesz rozmawiać. Jest dostępny tylko na Androida i iOS. Nie możesz uzyskać do niego dostępu z witryny messenger.com.

🔥 Zalecana:  Jak „Crypto Boy” stał się nieoczekiwanym hymnem Web3

1. Jeśli chcesz włączyć zaszyfrowane wiadomości typu end-to-end na swoim koncie, musisz rozpocząć tajną rozmowę z użytkownikiem. Uruchom aplikację Messenger na swoim urządzeniu z Androidem lub iPhonie.

2. W aplikacji Messenger kliknij pióro (✏️) w prawym górnym rogu ekranu. Stuknij kłódkę (?) w prawym górnym rogu i wyszukaj odbiorcę, z którym chcesz przeprowadzić tajną rozmowę.

Z głównej karty Messengera

1. Możesz także rozpocząć tajną rozmowę, wyszukując odbiorcę na karcie głównej Messengera lub wybierając czat, z którym chcesz korzystać z tajnego czatu.

2. Po wybraniu czatu kliknij ikonę powiadomienia (¡) w prawym górnym rogu ekranu lub zdjęcie profilowe i kliknij „Przejdź do tajnej rozmowy”, aby rozpocząć wysyłanie zaszyfrowanych wiadomości.

Za pomocą tajnych rozmów możesz wysyłać:

  • Wiadomości
  • Kino
  • Filmy
  • Naklejki
  • Nagrania głosowe

Tajne konwersacje nie obsługują:

  • Wiadomości grupowe
  • Gify
  • Połączenia głosowe lub wideo

Po rozpoczęciu tajnej rozmowy z użytkownikiem będziesz mógł wysyłać zaszyfrowane wiadomości typu end-to-end. Facebook nie będzie mógł zobaczyć Twoich wiadomości. Jeśli nie korzystasz z tajnej rozmowy Messengera, Twój czat nie będzie szyfrowany, a wiadomości będą mogły być odczytywane przez Facebooka.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie