Jak publikować wiele zdjęć na Instagramie – przewodnik po karuzeli IG

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak publikować wiele zdjęć na Instagramie – przewodnik po karuzeli IG

Karuzela IG to zestaw od 2 do 10 zdjęć/filmów opublikowanych jako slajdy. Użytkownicy mogą przesuwać palcem na boki, aby przeglądać każdy slajd osobno. Musisz opublikować wiele zdjęć na Instagramie do użytku biznesowego lub osobistego (opcja tworzenia karuzeli), tutaj nauczysz się czterech różnych sposobów, aby to zrobić.

Jak publikować wiele zdjęć w aplikacji IG

Istnieją dwa główne sposoby tworzenia karuzeli zdjęć lub filmów za pomocą aplikacji Instagram na smartfonie.

Metoda nr 1. Użyj przycisku „Wiele zdjęć”.

Otwórz aplikację i wybierz przycisk + w prawym górnym rogu kanału IG. Zobaczysz przycisk, który jest jak dwa kwadraty jeden na drugim. Naciśnij przycisk, aby zmienił kolor na niebieski. Teraz wybierz obrazy ze swojej Biblioteki, które chcesz opublikować od razu.

Każde wybrane zdjęcie ma numer od 1 do 10 w niebieskim kółku. Pokazuje kolejność slajdów na karuzeli. Możesz jednak odznaczyć wpisy, aby je zreorganizować.

Możesz także zmienić kolejność swoich obrazów, przytrzymując i przeciągając każdy z nich w wybrane miejsce przed udostępnieniem.

Metoda nr 2. Wybierz i przytrzymaj obraz w bibliotece.

Naciśnij przycisk + w aplikacji, aby zobaczyć swoje „Ostatnie” zdjęcia. Przytrzymaj palec na pierwszym obrazie, który chcesz dodać do karuzeli, aby był zaznaczony. (W prawym górnym rogu obrazu powinieneś zobaczyć niebieskie kółko z napisem „1”). Teraz wybierz inne elementy swojego posta i wybierz „Dalej”, aby je udostępnić.

Edycja zdjęć przed ich wysłaniem

Publikując wiele obrazów na IG, możesz edytować każdy slajd osobno. Najpierw wybierz wszystkie elementy, które chcesz udostępnić, i naciśnij „Dalej”. Stąd naciśnij ikonę małego kółka w lewym dolnym rogu każdego zdjęcia, aby edytować je indywidualnie.

🔥 Zalecana:  Jak pisać jak Danielle Steel (10 sposobów)

Jak stworzyć karuzelę na pulpicie

Możesz opublikować wiele zdjęć bezpośrednio z aplikacji przeglądarki Instagram lub użyć do tego swojego konta na Facebooku. Oto jak:

Metoda nr 1. Zaloguj się do IG na swoim komputerze.

Przejdź do instagram.com i użyj swojej nazwy użytkownika i hasła, aby uzyskać dostęp do swojego konta. Kliknij ikonę + u góry strony i kliknij opcję „Wybierz z komputera”. Przytrzymaj klawisz Ctrl (w systemie Windows) lub Command (w systemie Mac) i ręcznie wybieraj obrazy, klikając je. Możesz teraz edytować, dodawać podpis i udostępniać post z wieloma obrazami. Jeśli Instagram nie pozwala ci się zalogować przeczytaj nasz blog, aby to naprawić.

Metoda nr 2. Skorzystaj z Creator Studio na Facebooku.

Aby użyć Pracownia Twórców, musisz mieć stronę na FB. Najpierw przejdź do facebook.com/creatorstudio, aby skonfigurować ustawienia. Następnie znajdź „Narzędzia do publikowania” w sekcji „Pakiet biznesowy” i wybierz je. Stąd możesz utworzyć post z wieloma obrazami i udostępnić go na swoim koncie na Instagramie lub Facebooku.

Oto jak zrobić to samo w swojej historii

Otwórz aplikację na smartfonie i przejdź do swojego kanału (jest to ikona domu na pasku nawigacyjnym poniżej). Przesuń w prawo, aby otworzyć aparat, a następnie przesuń w górę, aby zobaczyć swoją galerię. Teraz naciśnij i przytrzymaj pierwszy obraz, który chcesz dodać do swojej Historii, aby został sprawdzony. Kontynuuj, aby wybrać inne elementy, które chcesz udostępnić, i naciśnij „Dalej” w prawym dolnym rogu. Zrób to jeszcze raz, aby zobaczyć nowy kran z dwiema sekcjami, Historie i Wiadomości. W tym miejscu naciśnij przycisk „Udostępnij” znajdujący się przed zdjęciem profilowym, aby udostępnić wszystkie zdjęcia jednocześnie.

Uwaga: Masz również możliwość udostępnienia wielu obrazów bliskim znajomym. Ta opcja ogranicza osoby, które mogą zobaczyć Twoje Historie, do obserwujących, których dodałeś do listy.

🔥 Zalecana:  Rozkład Bernoulliego — samouczek dotyczący prawdopodobieństwa w Pythonie | przez zespół redakcyjny Towards AI

Jak naprawić problemy z karuzelą IG

Czasami możesz nie być w stanie opublikować wielu zdjęć na Instagramie. Ale zwykle jest to błąd aplikacji lub problem z połączeniem internetowym. Oto rzeczy, które możesz zrobić, aby to naprawić.

Aktualizacja.

Jeśli pojawiła się nowa wersja aplikacji IG, rozważ jak najszybszą aktualizację. Aktualizacje przede wszystkim naprawiają wszystkie błędy i problemy z aplikacją. Jeśli to nie rozwiązało problemu z karuzelą, użyj następujących metod.

Zainstaluj ponownie.

Odinstaluj aplikację Instagram i zainstaluj ją ponownie. To powinno rozwiązać wszelkie problemy z opcjami udostępniania.

Uwaga: miej pod ręką jeden z kodów zapasowych, ponieważ ponowna instalacja może wymagać ponownego zalogowania się na konto. Aby znaleźć kod, przejdź do Ustawienia > Zabezpieczenia > Uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Stąd wybierz Dodatkowe metody i przejdź do „Kody zapasowe”.

Rozwiązywanie problemów.

Rozważ zgłoszenie problemu, jeśli nie możesz opublikować wielu zdjęć na Instagramie. Otwórz aplikację i przejdź do swojego profilu. Wybierz menu hamburgera (trzy poziome linie w prawym górnym rogu). Następnie przejdź do Ustawienia > Pomoc i naciśnij „Zgłoś problem”. Możesz rozwiązać swoje problemy tutaj i przesłać zrzut ekranu, aby je wyjaśnić.

Dlaczego publikowanie wielu zdjęć na Instagramie ma znaczenie?

To napędza większe zaangażowanie. Według Socialinsider „posty karuzelowe mają o 0,47% wyższy wskaźnik zaangażowania w porównaniu z filmami i o 0,18% więcej w porównaniu z obrazami z jednym slajdem”. Post z wieloma obrazami daje również widzom możliwość uzyskania większej ilości informacji na dany temat w jednym poście.

Więcej wskazówek na temat tworzenia atrakcyjnych karuzel IG

Teraz, gdy wiesz, jak publikować wiele zdjęć na Instagramie, nadszedł czas, aby zrobić to jak profesjonalista. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoje posty będą się wyróżniać.

Rozmiar pierwszego obrazu ma znaczenie

Podczas korzystania z opcji Wiele zdjęć na IG rozmiary obrazów karuzeli są dostosowywane do pierwszego elementu. Upewnij się więc, że wszystkie wpisy mają ten sam rozmiar, aby mieć bezproblemowy post.

🔥 Zalecana:  Jak zobaczyć swoje hasło na Instagramie (4 sposoby, aby to zrobić)

Napisz uzupełniający podpis

W razie potrzeby wyjaśnij slajdy na karuzeli. Na przykład drażnij widzów na temat konkretnego obrazu w poście i podawaj im dodatkowe informacje. Takie podejście wzbudza ciekawość Twoich obserwujących i zachęca ich do przejrzenia wszystkich wpisów w Twoim poście.

Zakończ to wezwaniem do działania

Wezwanie do działania to bezpośrednia lub pośrednia prośba dodawana do wieloobrazowych postów na Instagramie. Może to być prosta czynność, na przykład poproszenie widzów o polubienie Twojego postu lub coś bardziej profesjonalnego, na przykład poproszenie ich o zakup Twoich produktów.