Jak przywrócić ustawienia fabryczne komputera Mac za pomocą narzędzia macOS

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak przywrócić ustawienia fabryczne komputera Mac za pomocą narzędzia macOS

Przywracanie ustawień fabrycznych komputera Mac usunie wszystkie twoje dane z dysku twardego, a także twoje preferencje i niestandardowe ustawienia.

Możesz rozwiązać kilka problemów technicznych, przywracając komputer Mac do ustawień fabrycznych, a także coś, co powinieneś zrobić przed sprzedażą komputera Mac lub przekazaniem go komuś.

Zabezpieczysz swoje dane i umożliwisz nowemu właścicielowi personalizację urządzenia.

Jeśli oddajesz swój komputer, upewnij się również, że wylogowałeś się z iTunes, iCloud i iMessage — istnieje szansa, że ​​Twoje dane Apple ID pozostaną po zresetowaniu i nie chcesz, aby ktokolwiek uzyskał do nich dostęp Twoje konto.

Nasz prosty przewodnik krok po kroku pomoże Ci wymazać MacBooka i przywrócić ustawienia fabryczne przed sprzedażą wszystkiego, co znajduje się na dysku twardym komputera Mac.

Pamiętaj, że przed przywróceniem komputera Mac do ustawień domyślnych upewnij się, że masz kopię zapasową ważnych informacji, jeśli tego nie zrobisz, nie będzie możliwości ich odzyskania.

Jeśli nie masz jeszcze kopii zapasowej, oto jak możesz wykonać kopię zapasową danych przed przywróceniem ustawień fabrycznych komputera Mac.

Wykonaj kopię zapasową komputera Mac

Tworzenie kopii zapasowej komputera Mac jest łatwe, wystarczy wykonać kopię zapasową tego, czego potrzebujesz. Podobnie jak ważny dokument, filmy i inne pliki.

Istnieją dwa sposoby tworzenia kopii zapasowych plików; albo zapisując pliki na zewnątrz, albo za pomocą iCloud.

Utwórz kopię zapasową komputera Mac za pomocą Time Machine

Tworzenie kopii zapasowych plików na zewnętrznym dysku twardym jest łatwe dzięki Time Machine, jeśli wiesz, jak to zrobić, zanim będziesz mógł pominąć i rozpocząć proces przywracania komputera Mac do ustawień domyślnych.

Możesz wykonać kopię zapasową plików Mac na zewnętrznym urządzeniu pamięci masowej. Zobacz lista urządzeń zewnętrznych obsługiwane przez Time Machine.

🔥 Zalecana:  Jak bezpiecznie przechowywać i chronić swoje aktywa kryptowalutowe

Jeśli masz już zewnętrzny dysk twardy podłączony do tej samej sieci Wi-Fi, co komputer Mac. Wybierz urządzenie pamięci masowej jako dysk kopii zapasowej.

Krok 1: Otwórz wehikuł czasu

Otwórz preferencje Time Machine z menu Time Machine na pasku menu lub wybierz polecenie menu Apple > Preferencje systemowe, a następnie kliknij w Time Machine.

Krok 2: Wybierz dysk kopii zapasowej

Kliknij Wybierz dysk kopii zapasowej i wybierz dysk, którego chcesz użyć do wykonania kopii zapasowej.

Apple Time Machine/Apple

Wyloguj się z MacBooka

Po pomyślnym utworzeniu kopii zapasowej danych i plików nadszedł czas, aby się wylogować. I oczywiście wylogowujesz się nie tylko z iCloud, ale także z innych kont.

Jeśli masz jakieś połączone konta z komputerem Mac, teraz jest właściwy czas, aby je usunąć.

Oto jak możesz wylogować się z konta iCloud z komputera Mac.

Krok 1: Stuknij ikonę Apple

Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu ekranu komputera Mac i wybierz Preferencje systemowe, a następnie kliknij iCloud w panelu preferencji.

Krok 2: Odznacz pola

Odznacz wszystkie pola na liście, aby usunąć kopie powiązanych danych z komputera Mac. Kliknij Wyloguj się.

Jak przywrócić komputer Mac do ustawień fabrycznych za pomocą narzędzia macOS

Aby uniknąć małej przerwy w dostawie prądu w komputerze, podłącz zasilacz i rozpocznij proces wymazywania danych z komputera Mac.

Upewnij się, że Twój Mac jest podłączony do Internetu, ponieważ tego użyjesz do ponownej instalacji Mac OS, Apple umożliwia pobranie systemu operacyjnego ze swojego serwera.

Krok 1: Stuknij logo Apple

Kliknij na Logo firmy Apple w lewym górnym rogu ekranu komputera Mac i wybierz Uruchom ponownie z menu rozwijanego, aby rozpocząć proces.

Krok 2: naciśnij klawisz Command + R

Zanim komputer Mac zostanie w pełni uruchomiony ponownie, szybko naciśnij przycisk Klawisz poleceń + R razem i wstrzymaj, aż na Macu pojawi się logo Apple, obracająca się kula ziemska lub inny ekran startowy. Następnie przejdziesz do trybu odzyskiwania systemu macOS, Narzędzie dyskowe.

🔥 Zalecana:  Sztuczna inteligencja Google umożliwia nieograniczone poruszanie się po krajobrazach za pomocą jednego obrazu

Krok 3: Wprowadź hasło

Na stronie wprowadź hasło zgodnie z monitem, a na ekranie pojawi się wyskakujące okienko narzędzia macOS. Następnie kliknij Narzędzie dyskowe na liście i kliknij Kontynuować.

Narzędzie dyskowe dla komputerów Mac/Apple

Krok 4: Usuń dysk danych

Na następnej stronie zobaczysz, że dysk startowy komputera Mac jest wymieniony po lewej stronie, zwykle domyślnie nazywany „Macintosh HD”, chyba że zmieniłeś jego nazwę. Na liście znajduje się również inny dysk o nazwie „Macintosh HD — Data.

Dnie martw się o Macintosh HD — Dane, jeśli nie masz dysku danych. A jeśli wybrałeś „Macintosh HD — Dysk danych”, a następnie kliknij Minus przycisk w Pasek narzędzi Narzędzia dyskowego. Pojawi się nowe okno, teraz kliknij „Usuwać‘ potwierdzać. Usuń inne dyski danych, jeśli takie masz.

Krok 5: Wybierz Macintosh HD

Po usunięciu innych Dyski danychupewnij się, że nie usuniesz Macintosh HD. Na dysku startowym komputera Mac wybierz Macintosh HD i kliknij przycisk Wymaż. Wybierz nazwę lub pozostaw domyślny Macintosh HD i wybierz format. Kliknij Wymaż i postępuj zgodnie z monitem.

Wymazywanie komputera Mac/Apple

Ponowna instalacja systemu operacyjnego Mac

Po pomyślnym przywróceniu komputera Mac do ustawień fabrycznych zamknij okno Narzędzia dyskowego, a nastąpi powrót do okien narzędzi macOS, w których ponownie zainstalujesz system operacyjny Mac.

Twój komputer będzie wymagał połączenia z Internetem, aby mógł pobrać nowe ustawienia z serwera Apple i umożliwić instalację systemu macOS.

Krok 1: Ponownie zainstaluj system macOS

Na narzędzie macOS oknie kliknij na Ponownie zainstaluj system macOS opcję na liście narzędzi i kliknij Kontynuuj, aby kontynuować.

Krok 2: Wprowadź swoje hasło

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby uzyskać kilka potwierdzeń. I wprowadź hasło, aby zakończyć proces instalacji.

Instalowanie systemu macOS z Internetu jest dostępne tylko w nowszej wersji systemu macOS. Chociaż jest to dostępne tylko dla nowszej wersji, starsza wersja nie.

🔥 Zalecana:  Jak zakończyć list z zapytaniem? (Wyjaśnione z przykładami)

Do zainstalowania ustawień systemu macOS na komputerze można użyć wyłącznie oryginalnego dysku instalacyjnego systemu macOS.

Po zakończeniu instalacji systemu macOS możesz go skonfigurować za pomocą asystenta konfiguracji. Lub możesz to tak zostawić, jeśli je rozdajesz lub sprzedajesz.

Według artykuł o problemach z wentylatorami Mac, ponowna instalacja systemu macOS powinna również pomóc w problemach z hałasem wentylatora, ponieważ usuwa niepotrzebne śmieci systemowe i pozbywa się zbędnych procesów w tle. Możesz to potraktować jako dodatkową korzyść

Aby wyjść z asystenta konfiguracji, przytrzymaj klawisz Command + Q, aby zamknąć asystenta konfiguracji, a następnie kliknij w Zamknij. Gdy ktoś włączy Maca, asystent konfiguracji będzie czekał.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie