Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone’a lub iPada

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone’a lub iPada

Jeśli możesz zresetować inne systemy operacyjne — dlaczego nie możesz przywrócić ustawień fabrycznych iPhone’a, jeśli sprzedajesz iPhone’a lub iPada, możesz zresetować go do ustawień domyślnych. Zresetowanie urządzenia iPhone lub iPad do ustawień fabrycznych naprawi wiele problemów przed jego oddaniem. Przywrócenie ustawień fabrycznych iPhone’a lub iPada usunęło wszystkie dane z urządzenia.

Urządzenie powróci do ustawień domyślnych (sposób, w jaki przyszedł). Możesz łatwo zresetować iPhone’a z ustawień telefonu, ale to nie wszystko.

Powinieneś wykonać kopię zapasową danych iPhone’a lub iPada, jeśli planujesz je sprzedać. Zanim zaczniesz resetować iPhone’a lub iPada, musisz wykonać kopię zapasową w iCloud lub na komputerze.

Wykonaj kopię zapasową danych, aby mieć pewność, że odzyskasz je podczas korzystania z nowego iPhone’a. Ale najpierw, dlaczego muszę przywrócić ustawienia fabryczne mojego iPhone’a? To jest całkiem proste. I masz wiele powodów, aby to zrobić. Resetowanie telefonu iPhone do ustawień fabrycznych może wynikać z dwóch rzeczy; jeśli chcesz sprzedać urządzenie lub iPhone lub iPad źle się zachowuje i ma problemy z urządzeniem.

Planując sprzedać iPhone’a lub iPada, dobrze jest przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia do ustawień domyślnych. Jeśli to zrobisz, wszystkie Twoje dane zostaną wyczyszczone, a oni nie będą mogli ich wykorzystać do swoich celów. Tak więc przed oddaniem go upewnij się, że wyczyściłeś swoje urządzenie.

Jeśli nadal używasz iPhone’a lub iPada i powoduje to problemy, których nie możesz zrozumieć, możesz je rozwiązać, resetując urządzenie.

Wykonaj kopię zapasową danych iPhone’a lub iPada

Napisaliśmy, jak możesz wykonać kopię zapasową danych iPhone’a lub iPada na iCloud lub na komputerze. Zanim utworzysz kopię zapasową w iCloud, upewnij się, że iPhone jest podłączony do sieci Wi-Fi i podłączony do ładowarki, jeśli poziom naładowania baterii jest niższy niż 50%.

🔥 Zalecana:  Top 10 Insurtech Startup, który wnosi wkład w ubezpieczenia zdrowotne w 2022 r

1. Przejdź do ustawień iPhone’a i dotknij swojego imienia i nazwiska, jeśli masz Apple ID na swoim urządzeniu.

2. Po otwarciu konta w Ustawieniach urządzenia kliknij „iCloud”, a następnie dotknij „Kopia zapasowa iCloud„.

3. Na następnej stronie dotknij „Utwórz kopię zapasową teraz” aby rozpocząć tworzenie kopii zapasowej danych w usłudze iCloud. Tworzenie kopii zapasowej może potrwać dłużej, w zależności od ilości informacji przechowywanych na urządzeniu.

Możesz też przejść do swojego urządzenia UstawieniaKliknij iCloudNastępnie Kopia zapasowai upewnij się, że funkcja jest włączona. Kliknij wykonaj kopię zapasową teraz wykonać kopię zapasową danych. Jeśli wcześniej wykonałeś kopię zapasową urządzenia, możesz zobaczyć, kiedy Twój iPhone był ostatnio kopią zapasową.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone’a lub iPada

Po utworzeniu kopii zapasowej iPada lub iPhone’a możesz przywrócić ustawienia fabryczne. Spowoduje to całkowite wyczyszczenie urządzenia, dlatego tak ważne jest wcześniejsze wykonanie kopii zapasowej.

1. Aby zresetować iPhone’a lub iPada, przejdź do Ustawień urządzenia. A następnie kliknij „Ogólny”. W opcji Ogólne przewiń w dół i kliknij „Resetowanie”, a następnie wybierz „Skasuj całą zawartość i ustawienia”.

2. Jeśli nie wykonałeś kopii zapasowej urządzenia, możesz to zrobić, klikając „Wymaż całą zawartość i ustawienia”. Wyskakujące okienko zapyta, czy chcesz zaktualizować kopię zapasową iCloud przed jej usunięciem. Możesz kliknąć „Utwórz kopię zapasową, a następnie wymaż”, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, i dotknij „Wymaż teraz”, jeśli już wykonałeś kopię zapasową.

3. Urządzenie poprosi o podanie hasła do telefonu. Gdy to zrobisz, zobaczysz okno z „Wymaż iPhone’a” Lub “Wymaż iPada”. Stuknij w nią i wprowadź hasło Apple ID.

Po potwierdzeniu hasła Apple ID urządzenie zostanie przywrócone do ustawień fabrycznych i powita Cię ekran konfiguracji. Tutaj możesz sprzedać swój telefon.

🔥 Zalecana:  Jak przenieść bibliotekę muzyki Google Play do YouTube Music

Jak przywrócić ustawienia fabryczne iPhone’a za pomocą komputera Mac lub PC

Aby przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych na komputerze, upewnij się, że komputer Mac lub PC jest zaktualizowany. I zaktualizuj iTunes do najnowszej wersji, jeśli używasz wcześniejszego komputera Mac lub PC.

Wyłącz „Znajdź mój iPhone” na swoim urządzeniu, przechodząc do telefonu, stuknij swoje imię > Znajdź mój > Znajdź mój iPhone, a następnie wyłącz.

1. Otwórz iTunes na komputerze PC lub Mac z systemem macOS Mojave lub starszym. A na Macu z systemem macOS Catalina lub nowszym otwórz Findera.

2. Podłącz urządzenie do komputera i wprowadź hasło do iPhone’a lub iPada, jeśli pojawi się prośba o zaufanie do komputera.

3. Wybierz urządzenie, gdy pojawi się na komputerze. Na karcie Ogólne w obszarze oprogramowanie kliknij „Przywróć iPhone’a” lub iPada.

5. Kliknij Przywrócić ponownie, aby potwierdzić, a spowoduje to wymazanie urządzenia i zainstalowanie najnowszego oprogramowania iOS lub iPadOS.

Przeczytaj także:

Po przywróceniu ustawień fabrycznych iPhone’a do ustawień domyślnych możesz skonfigurować go jako nowy telefon lub przywrócić kopię zapasową z iCloud lub komputera.

Jeśli przywróciłeś ustawienia fabryczne iPhone’a lub iPada, ponieważ źle się zachowywał i miał jakiś problem, którego nie można było łatwo zidentyfikować. Możesz przywrócić kopię zapasową na urządzeniu lub nowym iPhonie lub iPadzie. Gdy przywrócisz kopię zapasową, odzyskasz wszystkie swoje dane.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie