Jak przeszukiwać Facebooka według numeru telefonu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak przeszukiwać Facebooka według numeru telefonu

Dzięki nowej funkcji Facebooka „wyszukiwanie numeru telefonu” wielu użytkowników jest zaniepokojonych konsekwencjami dla prywatności. Chociaż funkcja ta jest opcjonalna, co oznacza, że ​​użytkownicy muszą wyraźnie zezwolić na wyszukiwanie swojego numeru telefonu, nadal budzi obawy co do sposobu wykorzystania informacji i tego, czy będą one bezpieczne.

Ponadto wydaje się, że ta funkcja nie oferuje żadnego sposobu na ograniczenie tego, kto może zobaczyć Twój numer telefonu, co oznacza, że ​​nawet jeśli masz ustawione ustawienia prywatności ograniczające dostęp do Twoich informacji, Twój numer telefonu może być nadal widoczny dla każdego, kto go szuka . Jeśli chcesz wyszukać kogoś przy użyciu jego numeru telefonu na Facebooku, możesz to zrobić na kilka różnych sposobów.

Możesz użyć paska wyszukiwania Facebooka lub narzędzia Facebook People Search. Jeśli korzystasz z paska wyszukiwania na Facebooku, wystarczy wpisać numer telefonu osoby w pasku wyszukiwania i nacisnąć Enter. Facebook wyświetli wtedy wszystkie profile powiązane z tym numerem telefonu. Jeśli chcesz skorzystać z narzędzia Facebook People Search, musisz przejść do strony narzędzia i wprowadzić numer telefonu osoby w pasku wyszukiwania. Facebook wyświetli wtedy wszystkie profile powiązane z tym numerem telefonu. Wyjaśnimy szczegółowo kroki po krótkiej dyskusji na temat tego, dlaczego ta funkcja istnieje.

Dlaczego dobrze jest wyszukiwać ludzi na Facebooku po numerze telefonu?

Istnieje kilka powodów, dla których warto wyszukać numer telefonu na Facebooku. Może próbujesz znaleźć dawno zaginionego przyjaciela lub musisz skontaktować się z kimś, z kim straciłeś kontakt. Być może próbujesz dowiedzieć się więcej o kimś, kogo właśnie poznałeś. Facebook może być doskonałym źródłem do znajdowania ludzi i utrzymywania z nimi kontaktu. Poniższe dwie sekcje to samouczki dotyczące korzystania z omawianej funkcji „wyszukiwania numeru telefonu”.

🔥 Zalecana:  Usuń konto TikTok – jak trwale usunąć w 2023 r

Wyszukiwanie numerów telefonów na Facebooku ma kilka zalet. Najpierw możesz dowiedzieć się, czy konto na Facebooku danej osoby jest powiązane z tym numerem telefonu. Po drugie, możesz sprawdzić, czy ta osoba ma wspólnych znajomych na Facebooku. Może to pomóc w ustaleniu, czy chcesz połączyć się z tą osobą na Facebooku. Na koniec możesz zobaczyć inne publicznie dostępne informacje o tej osobie na Facebooku, takie jak jej zdjęcie profilowe, zdjęcie w tle i podstawowe informacje.

Jak wyszukiwać według numeru telefonu?

Oto możliwe sposoby znalezienia kogoś na Facebooku przy użyciu numeru telefonu.

#1 Użyj paska wyszukiwania na Facebooku

Jeśli ktoś na Facebooku pozwala innym znaleźć go według numeru telefonu, możesz po prostu wyszukać numer telefonu na pasku wyszukiwania i znaleźć go.

Może to jednak działać dla tych, którzy używają swoich kont na Facebooku do celów biznesowych, w przeciwnym razie nie wszyscy ludzie zezwalają Facebookowi na publiczne udostępnianie swoich numerów telefonów.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak to działa:

  1. Otwórz swoją aplikację na Facebooku
  2. Stuknij w trzy linie w prawym dolnym rogu
  3. Stuknij prywatność i ustawienia
  4. Kto może mnie znaleźć po numerze telefonu

#2 Synchronizuj swoje kontakty z Facebookiem

Mamy nadzieję, że na Facebooku jest opcja, dzięki której możesz przenieść wszystkie swoje kontakty do listy znajomych. Jeśli więc zapiszesz numer w telefonie i zsynchronizujesz Facebooka z kontaktami w telefonie, zobaczysz ich konta na Facebooku na liście.

Ma jednak jedną wadę: kim jest osoba, która wybrała pseudonim? A może nie wykorzystali własnych zdjęć?

Facebook pokazuje tylko listę osób w twoich kontaktach, które mają konta na Facebooku. Nie ujawnia ich nazwisk ani tego, który numer telefonu należy do którego konta.

#3 Korzystanie z narzędzi do wyszukiwania wstecznego numeru online

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi, dzięki którym dowiesz się, czym jest konto na Facebooku. Działa to również, jeśli znasz tylko nazwę, niezależnie od posiadanych informacji, które możesz wprowadzić w narzędziu, a ono zbierze wszystkie inne informacje, w tym profile społecznościowe. Jednak nie wszystkie z nich są godne zaufania.

🔥 Zalecana:  Jak napisać scenę pogrzebową (Ostateczny przewodnik + 20 przykładów)

Chociaż możesz znaleźć starych znajomych, połączyć się z nowymi i uzyskać informacje, do których inaczej nie miałbyś dostępu dzięki tej nowej funkcji. Wiążą się z tym również pewne potencjalne szkody. Na przykład możesz nieumyślnie przekazać swój numer telefonu komuś, kogo nie znasz, lub możesz trafić na listę spamerów. Więc Zachowaj ostrożność podczas wyszukiwania osób za pomocą ich numerów telefonów na Facebooku i bądź świadomy potencjalnego ryzyka.

Incydent z Cambridge Analytical, w którym firma Cambridge Analytica uzyskała nieautoryzowany dostęp do danych 87 milionów użytkowników Facebooka, jest przywoływany w sporze dotyczącym wyszukiwania numeru telefonu na Facebooku. W rezultacie Facebook zmienił wiele swoich polityk prywatności. Zdolność Facebooka do wyszukiwania według numeru telefonu została jednak zachowana. Z drugiej strony Facebook twierdził, że „złośliwi aktorzy nadużyli możliwości wykradania informacji z profilu publicznego, wprowadzając numery telefonów lub adresy e-mail, które już znają, poprzez wyszukiwanie i odzyskiwanie konta”.

Użytkownicy nadal nie mogą całkowicie zrezygnować z narzędzia Facebooka do wyszukiwania według numeru telefonu, które umożliwia znajdowanie użytkowników na podstawie ich numeru telefonu lub adresu e-mail.

Obejmuje to wszystkich użytkowników, którzy tylko początkowo dodali swoje numery telefonów w celu skonfigurowania uwierzytelniania dwuskładnikowego i dlatego wierzyli, że będzie to wykorzystywane wyłącznie do celów bezpieczeństwa. Dotyczy to wszystkich użytkowników, którzy początkowo podali swoje numery telefonów wyłącznie w celu skonfigurowania uwierzytelniania dwuskładnikowego, myśląc, że ich dane zostaną wykorzystane wyłącznie do celów bezpieczeństwa.