Jak przenieść aplikacje ze starego urządzenia na nowy telefon z Androidem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak przenieść aplikacje ze starego urządzenia na nowy telefon z Androidem

Właśnie dostałeś nowy telefon z Androidem, co oznacza, że ​​będziesz przenosić swoje aplikacje i dane na nowy telefon. Dzięki najnowszej wersji Androida przeniesienie aplikacji ze starego telefonu z Androidem na nowy nie powinno stanowić problemu. Aplikacje Google i inne firmy zewnętrzne ułatwiły użytkownikom przenoszenie aplikacji i danych na nowy telefon. Jeśli utworzysz kopię zapasową w chmurze, możesz ją łatwo przywrócić.

Przenoszenie aplikacji i danych do nowego telefonu jest dość łatwe podczas konfigurowania telefonu. Chociaż wielu uważa metodę ręczną za samodzielną bez przechodzenia przez kolejne kroki. Ale nie wiesz, że użycie metody ręcznej może spowodować utratę plików aplikacji, z wyjątkiem przeniesienia pełnego folderu „Android” z menedżera plików. Bez tego możesz utracić niektóre dane aplikacji, z wyjątkiem tego, że są one przechowywane w chmurze.

Czynności związane z przeniesieniem aplikacji na nowe urządzenie z Androidem mogą być różne w przypadku każdego producenta telefonu, ale są bardzo podobne. Powinieneś wiedzieć, że ta funkcja jest dostępna tylko na Androidzie 8 i nowszych. Jeśli więc wszystko, o czym tutaj wspomnimy, nie pasuje do Twojego opisu, możesz użyć aplikacji innej firmy, takiej jak Xender, która pomoże Ci ręcznie przenieść aplikacje i dane.

Przeczytaj także

Za pomocą Kopia zapasowa Google Android

Google zapewnia bezpłatną przestrzeń dyskową w chmurze do zapisywania online — to nie może być dużo prostsze. Za pomocą konta Google możesz tworzyć kopie zapasowe danych aplikacji, zdjęć i nie tylko. Przed wykonaniem jakichkolwiek transferów musisz włączyć Kopię zapasową Google na swoim starym urządzeniu.

1. Zanim będziesz mógł tworzyć kopie zapasowe aplikacji, musisz włączyć tryb tworzenia kopii zapasowych Google. Przejdź do „Ustawień” na swoim urządzeniu z Androidem. Możesz uzyskać dostęp do swoich ustawień z menu lub paska powiadomień.

🔥 Zalecana:  Listy tokenów LOVESNOOPY na giełdzie MEXC

2. Następnie przewiń w dół i dotknij „System”, zobaczysz inną opcję, dotknij „Kopia zapasowa”. Ta opcja może być inna dla każdego producenta telefonu. Niektórzy będą mieli opcję „Konta i kopia zapasowa”, a inni będą mieli „Kopia zapasowa”. Na moim telefonie tutaj pojawia się jako „Kopia zapasowa”.

3. Stuknij w „Kopia zapasowa” i upewnij się, że jest włączona, a następnie wybierz konto Google, na którym chcesz utworzyć kopię zapasową danych telefonu. Upewnij się, że opcja „Utwórz kopię zapasową na Dysku Google” jest włączona i dotknij opcji „Utwórz kopię zapasową teraz”, aby upewnić się, że utworzono pełną kopię zapasową aplikacji.

Po upewnieniu się, że kopie zapasowe Twoich aplikacji są w całości zapisane w chmurze, możesz przenieść aplikację na nowy telefon z Androidem. Więc jeśli masz nowy telefon lub przywróciłeś urządzenie do ustawień fabrycznych, oto jak możesz przenieść aplikacje ze starego telefonu na nowy.

Przenieś teraz swoje aplikacje na nowy telefon z Androidem

Jeśli dobrze to rozumiesz, przenieśmy Twoją aplikację na nowy telefon z Androidem. Włącz nowe urządzenie za pomocą przycisku zasilania, spowoduje to wyświetlenie ekranu konfiguracji, jeśli nie zostało to wcześniej skonfigurowane. Postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami, dopóki nie pojawi się opcja przywrócenia danych.

1. Wybierz opcję „Kopia zapasowa z chmury”, aby rozpocząć proces. Na następnym ekranie pojawi się prośba o zalogowanie się na konto Google, więc pamiętaj, aby zalogować się na konto Google, którego kopię zapasową utworzono na starym urządzeniu.

2. Na następnej stronie zobaczysz listę ostatnich kopii zapasowych z urządzeń z systemem Android połączonych z Twoim kontem Google po pomyślnym zalogowaniu. Stuknij kopię zapasową z dowolnego urządzenia, które chcesz przywrócić, jeśli masz więcej niż jedno, i ostatnią kopię zapasową .

3. Następnie zostanie wyświetlona lista opcji zawartości do przywrócenia, wybierz tę, którą chcesz; obejmuje to Twoje aplikacje, ustawienia urządzenia i kontakty, więc dotknij pola wyboru obok aplikacji, a następnie dotknij „Przywróć”.

🔥 Zalecana:  Tech Mahindra otwiera Centrum Innowacji i Rozwoju Technologii w Omanie

Od tego momentu Twoje aplikacje i dane zaczną się przenosić na nowe urządzenie z Androidem. Możesz dokończyć konfigurowanie urządzenia w miarę kontynuacji procesu. Po zakończeniu przesyłania możesz zacząć korzystać z telefonu.

Korzystanie z aplikacji innej firmy

Najbardziej znanym sposobem przeniesienia aplikacji na nowe urządzenie z Androidem jest wbudowana kopia zapasowa Google. Ale jeśli Twoje urządzenie go nie obsługuje, nadal możesz korzystać z aplikacji innych firm.

Aplikacje innych firm, które umożliwiają przeniesienie aplikacji ze starego na nowe urządzenie z Androidem, przypominają metodę Google Backup. Te aplikacje są dostępne w sklepie Google Play. Większość aplikacji jest tworzonych przez producenta telefonu.

Niektórzy producenci oferujący „Przywracanie kopii zapasowej” to Samsung, LG i Huawei. Możesz pobrać aplikację ze sklepu Google Play —Inteligentny przełącznik Samsunga, Przełącznik mobilny LGI Kopia zapasowa Huawei. Inne aplikacje innych firm, np Xenderumożliwiają również ręczne przeniesienie aplikacji na nowy telefon z Androidem.

Korzystanie z biblioteki aplikacji Sklepu Google Play

Przeniesienie aplikacji ze starego telefonu jest bardzo proste. A jeśli konfiguracja telefonu została już zakończona bez przenoszenia aplikacji, możesz wypróbować inną opcję. Jeśli pobierasz aplikacje ze Sklepu Play, możesz sprawdzić, jakie aplikacje zainstalowałeś wcześniej przy użyciu konta Google, którego używałeś do logowania się na starym telefonie.

1. Otwórz aplikację Sklep Google Play i dotknij swojego zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu. Stuknij „Zarządzaj aplikacjami i urządzeniem” na karcie menu.

2. Na następnej stronie kliknij „Zarządzaj” i dotknij „Zainstalowane”, aby wybrać „Niezainstalowane”, a zostaną wyświetlone wszystkie aplikacje, które wcześniej zainstalowałeś na starym urządzeniu.

3. Wybierz ten, który chcesz zainstalować, zaznaczając pole i dotykając przycisku pobierania w prawym górnym rogu ekranu.

Tak czy inaczej, przeniesienie aplikacji i danych ze starego urządzenia na nowe jest łatwe, wystarczy użyć tego, które jest dla Ciebie najwygodniejsze. Jeśli zamierzasz wybrać aplikacje, których potrzebujesz na swoim nowym urządzeniu z Androidem, możesz użyć aplikacji innej firmy, takiej jak Xender, a jeśli zdecydujesz się przenieść wszystko ze starego urządzenia, możesz skorzystać z Google Backup.

🔥 Zalecana:  Jak wykonać zrzut ekranu na laptopach Asus i Acer

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie