Jak przełączyć się z wiadomości tekstowej na iMessage

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak przełączyć się z wiadomości tekstowej na iMessage

Niektórzy nazwaliby iMessage na iPhone’ach gloryfikowanymi SMS-ami; technicznie nie mylą się. Wychodząc jako pierwszy w 2011 roku, było jasne, że był to zamiennik SMS-ów Apple, tylko z lepszymi funkcjami. Jednym z nich jest to, że jest przeznaczony wyłącznie dla urządzeń Apple; nie ma dziś iPhone’a, który nie miałby funkcji iMessage.

Ponadto wysyła wiadomości tekstowe i media znacznie szybciej niż zwykły SMS, ponieważ wykorzystuje połączenie internetowe z komórkową transmisją danych lub Wi-Fi.

iPhone automatycznie wykrywa, czy odbiorca Twoich wiadomości korzysta z iMessage; jeśli tak, twoje SMS-y zostaną wysłane na niebiesko. Jeśli Twoi odbiorcy nie mają aplikacji iMessage, Twoje wiadomości będą wysyłane za pośrednictwem zwykłej aplikacji SMS i będą wyświetlane w kolorze zielonym.

Ale co by było, gdybyś musiał przełączyć się z iMessage na wiadomości tekstowe w przypadku, gdy jeden z twoich znajomych niedawno zamienił swojego iPhone’a na urządzenie z Androidem? A może musiałeś przełączyć się z wiadomości tekstowych na iMessage, ponieważ jeden z Twoich znajomych zaczął używać iPhone’a? Są na to proste sposoby. Czytaj dalej ten post, aby dowiedzieć się więcej.

Najważniejsze zalety zarówno wiadomości tekstowych, jak i iMessage oraz powody, dla których czasami warto się wymieniać

To, że aplikacja iMessage ma lepsze funkcje niż zwykłe SMS-y, nie oznacza, że ​​nie ma wad. SMS ma swoje wady i zalety, tak samo jak iMessage. Przyjrzyjmy się więc obu korzyściom i dlaczego czasami warto przełączyć się z wiadomości tekstowej na iMessage iz powrotem.

Zalety SMS-ów

Oto niektóre zalety wiadomości tekstowych w porównaniu z iMessage.

Oszczędza dane, ponieważ nie wymaga połączenia z Internetem (WiFi lub komórkowa transmisja danych)

To musi być najważniejsza zaleta korzystania z SMS-ów. Oczywiście wysyłanie wiadomości nie jest szybsze, ale nie potrzebujesz połączenia Wi-Fi ani danych komórkowych, aby wysyłać i odbierać wiadomości. Tak więc dla tych, którzy są oszczędni w swoich planach transmisji danych, byłby to dla nich dobry apel.

Chociaż można by argumentować, że aplikacja iMessage nie zużywa nawet tak dużej ilości danych, pozostaje faktem, że niezależnie od tego, czy zużywa dużo danych, czy nie, SMS zaoszczędziłby ci tak bardzo potrzebnych danych, których zamiast tego użyłbyś do gry w starcie klanów lub legendy Apex.

Możesz wysyłać wiadomości do każdego, kto ma działające urządzenie

W przeciwieństwie do iMessage, gdzie w przypadku zmiany urządzenia musiałbyś przełączyć się z wiadomości tekstowych na iMessage, SMS umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych do iz dowolnego urządzenia z siecią telefonii komórkowej. Niezależnie od tego, czy używasz urządzenia Apple, czy nie, możesz bez problemu rozmawiać ze znajomymi i rodziną.

🔥 Zalecana:  Jak kupować akcje na Wealthsimple Trade 2023 (szczegółowy przewodnik)

Jestem pewien, że ci z was, którzy chcą przełączyć się z wiadomości tekstowych na iMessage, zaczynają się zastanawiać.

Zalety iMessage

Oprócz tego, że iMessage wysyła nie tylko wiadomości tekstowe, ale także zdjęcia, filmy i gify, istnieją inne powody i korzyści, jeśli przełączysz się z wiadomości tekstowych na iMessage.

Twoje wiadomości są bezpieczne

iMessages mają kompleksowe szyfrowanie, dzięki czemu możesz wysyłać i odbierać wiadomości bez obawy, że hakerzy przechwycą Twoje informacje.

Możesz zsynchronizować inne urządzenia Apple

Możesz czytać i wysyłać wiadomości za pośrednictwem innych urządzeń Apple z historią wiadomości na wszystkich zsynchronizowanych urządzeniach. Dzięki temu zawsze możesz komunikować się z ludźmi na swoim komputerze Apple, Macbooku, iPadzie lub dowolnym innym urządzeniu Apple.

Funkcje naklejek i innych efektów

Używanie standardowych emoji to wczorajsza wiadomość; nadszedł czas, aby iść z duchem czasu i poprawić swoje wiadomości tekstowe. Dzięki iMessages możesz wysyłać naklejki i efekty; na przykład możesz wysłać wybuchające konfetti, gdy chcesz wpisać „Gratulacje”. W ten sposób zapewniamy bardziej kreatywne sposoby komunikowania się.

Możesz przeglądać potwierdzenia odczytu

Jest to bez wątpienia jedna z najbardziej przydatnych funkcji iMessage. Możesz potwierdzić, czy odbiorca otrzymał i widział Twoje wiadomości. Gdy pomyślnie wyślesz SMS-a w iMessage, pod dymkiem tekstowym zobaczysz znacznik Dostarczony. Zmienia się na Czytać kiedy odbiorca otworzył wiadomość. Nie musisz więc siedzieć z niepokojem zastanawiając się, czy odbiorca widział tę ważną wiadomość.

Czat na żywo

Przypomina to potwierdzenia odczytu. iMessage pozwala zobaczyć, kiedy druga osoba pisze, za pomocą kilku kropek u dołu wiadomości. To wygląda tak “…”.

Korzysta z połączenia internetowego

Ta aplikacja działa przez Internet, więc wszyscy musicie znaleźć połączenie Wi-Fi, aby wysłać ten ważny tekst.

Jeśli to nie sprawi, że chcesz przełączyć się z wiadomości tekstowej na iMessage, to nie wiem, co by to zrobiło.

Przeczytaj także: Jak zalogować się do iMessage na iPhonie, iPadzie i MacBooku

Jak przełączyć się z wiadomości tekstowej na iMessage na iPhonie

Przekonałeś się i chcesz przełączyć się z wiadomości tekstowej na iMessage, ale nie wiesz jak. To całkiem proste, więc nie musisz się martwić. Wykonaj następujące kroki:

1. Sprawdź połączenie internetowe

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy Ty i Twoje kontakty macie połączenie z Internetem. Dzieje się tak, ponieważ łączność internetowa jest warunkiem wstępnym zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy, aby iMessage działał poprawnie. Tak więc WiFi lub dane komórkowe muszą być WŁĄCZONE i znajdować się w zasięgu, aby działały. Aby sprawdzić połączenie internetowe, przejdź do Ustawienia, otwarty Wi-Fi, i włącz go. Lub w Ustawienia menu, otwórz Dane mobilne i włącz go.

🔥 Zalecana:  Czym są karty podarunkowe Cash App i jak je zdobyć?

2. Skonfiguruj ustawienia wiadomości na swoim iPhonie

To jest drugi krok. Musisz WŁĄCZYĆ iMessages i WYŁĄCZYĆ SMS-y, aby móc wysyłać i odbierać wiadomości za pomocą iMessage.

Zmierzać do Ustawienia >> Wiadomości >> Włącz iMessage. Uzyskiwać OK potwierdzać. Następnie przełącz Wyślij jako SMS przełącznik WYŁĄCZONY.

Nadal będziesz mieć możliwość odbierania wiadomości tekstowych, ale wszystkie wysyłane wiadomości będą wysyłane jako iMessages.

3. Zarządzaj wysyłaniem i odbieraniem

W następnym kroku powinieneś ponownie sprawdzić swoje ustawienia, aby upewnić się, że możesz wysyłać i odbierać wiadomości.

Zmierzać do Ustawienia >> Wiadomości >> Wybierać Wyślij i odbierz. Pod Możesz odbierać wiadomości i odpowiadać zupewnij się, że wszystkie adresy e-mail są zaznaczone.

4. Sprawdź, czy działa, wysyłając wiadomość

Teraz, gdy wszystko jest gotowe, sprawdź, czy aplikacja iMessage działa, wykonując następujące czynności.

Na iPadzie lub iPhonie przejdź do aplikacji Wiadomości, rozpocznij nową wiadomość, aby wysłać ją do innego użytkownika iOS.

Nowa wiadomość zostanie wysłana jako iMessage i po dostarczeniu pojawi się w niebieskim dymku.

Przeczytaj także: Jak zmienić zielone wiadomości na niebieskie na iPhone’ach

Jak przełączyć wiadomość grupową z iMessage na tekst

Twój iPhone domyślnie wysyła wiadomości adresowane do wielu odbiorców jako grupowe wiadomości MMS. Oznacza to, że gdy wysyłasz wiadomość do wielu odbiorców, wiadomość jest wysyłana jako MMS, a nagłówek iPhone’a wyświetla „Nowa grupa MMS”. Wyłączając tę ​​opcję i używając standardowego SMS-a, Twoje wiadomości są wysyłane jako pojedyncze SMS-y, a ludzie nie widzą odpowiedzi z grupy. Oto jak możesz to zrobić:

  • Krok 1: Na ekranie głównym przejdź do Ustawienia >> Wiadomości.
  • Krok 2: Stuknij przełącznik Wyślij jako SMS, aby go włączyć.
  • Krok 3: Stuknij przełącznik Wiadomości grupowe, aby go wyłączyć.

Teraz, gdy jest WŁĄCZONY, oto kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć:

  • Wiadomości wysyłane bezpośrednio do wielu odbiorców są wysyłane jako pojedyncze wiadomości.
  • Odbiorcy Twojej wiadomości mogą odpowiedzieć tylko nadawcy; nie mogą odpowiedzieć grupie ani zobaczyć innych odbiorców wiadomości.

Jak przełączyć kontakt z iMessage na wiadomość tekstową

Niestety, nie możesz po prostu wyłączyć iMessage dla jednego kontaktu; iPhone tak nie działa. Ale dobrą wiadomością jest to, że nadal możesz przełączyć się z iMessage na wiadomość tekstową dla swoich kontaktów. Oto kilka sposobów, aby to zrobić:

🔥 Zalecana:  15 najlepszych memów DoorDash dla kierowców i klientów

Odbiornik powinien wyłączyć iMessage lub całkowicie wyrejestrować się z aplikacji

Zamiast przechodzić przez obręcze, możesz poprosić odbiorcę o wyłączenie aplikacji iMessage. Najpierw muszą iść do Ustawienia >> Wiadomości >> Przełącz WYŁĄCZ aplikację. To takie proste. A jeśli odbiorca całkowicie przestawił się z iOS na Androida, musiałby wyrejestrować się z aplikacji iMessage.

Wyślij swoją wiadomość jako SMS

Aby to zadziałało, musisz włączyć Wyślij jako SMS-y opcję na swoim urządzeniu. Iść do Ustawienia >> Wiadomości >> Włącz „Wyślij jako SMS”. Następnie wyłącz połączenie internetowe i wyślij wiadomość do kontaktu. Jeśli wiadomość nie została wysłana, pod dymkiem tekstowym zobaczysz ikonę wykrzyknika. Stuknij w to i wybierz „Wyślij jako wiadomość tekstową” opcja.

Dlaczego mój iMessage jest dostarczany jako wiadomość tekstowa?

Jeśli teksty iMessage są dostarczane jako standardowe SMS-y, nawet na urządzenia Apple, ustawienie iMessage może być wyłączone. Możesz sprawdzić, czy to jest problem, przechodząc do Ustawienia >> Wiadomości >> i sprawdzając, czy opcja iMessage jest włączona.

Jeśli ustawienie iMessage jest WŁĄCZONE, a Twoje wiadomości nadal przechodzą jako wiadomości SMS, będzie to trochę trudniejsze do rozwiązania. Jednym z powodów może być to, że właśnie zmieniłeś iPhone’y. W takim przypadku może być konieczne przywrócenie starego urządzenia i wyłączenie ustawienia iMessage.

Jest również bardzo możliwe, że usługa iMessage nie działa poprawnie lub masz słabe połączenie z Internetem. Sprawdź więc wszystkie te elementy, a jeśli problem nadal nie zostanie rozwiązany, skontaktuj się z pomocą techniczną Apple.