Jak promować swoją firmę online i lokalnie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak promować swoją firmę online i lokalnie

Jedna z moich ulubionych stron, Swagbucks, oferuje mnóstwo sposobów zarabiania prawdziwych pieniędzy online. Jeśli jeszcze nie jesteś członkiem, spróbuj! Oto pięć rzeczy, które możesz zrobić, aby łatwo zarobić pieniądze na stronie:

 • Grać w gry (do 110 USD za sztukę)
 • Testuj aplikacje (do 150 USD za sztukę)
 • Prześlij rachunki (łatwa gotówka)
 • Kupuj w swoich ulubionych sklepach (do 10% zwrotu)
 • Odpowiadaj na ankiety i ankiety (szybka gotówka w kilka minut!)

Rozpoczęcie działalności o wartości ponad 50 000 USD rocznie jest proste, ale pomyślne wypromowanie firmy może być wyzwaniem. Dlatego dzielę się tym, jak promować swoją firmę, aby Twoje przychody i dochody mogły rosnąć wykładniczo.

Niezależnie od tego, czy Twoja firma działa online, lokalnie, czy w obu przypadkach, większość z wymienionych metod będzie dla Ciebie odpowiednia.

Pierwszym sekretem udanej promocji firmy jest wybranie od jednej do trzech metod na początek. Jeśli spróbujesz promować swoją firmę za pomocą wszystkich 10 metod od pierwszego dnia, prawdopodobnie wypalisz się, zanim odniesiesz sukces.

Kiedy angażujesz się w zbyt wiele metod promocji biznesu w jednym czasie, ryzykujesz, że zbytnio się rozciągniesz i poniesiesz porażkę we wszystkich obszarach.

Jeśli masz budżet, aby zatrudnić kogoś do pomocy w promocji Twojej firmy, Twój sukces może być dziesięciokrotny. Ostatecznym celem jest wzięcie na siebie tylko tyle, ile Ty i Twoja firma możecie udźwignąć.

Nasze popularne oferty zarabiania pieniędzy

Zarejestruj się w każdej z poniższych firm, aby zmaksymalizować swój potencjał zarobkowy.

 • 10 $ premii za rejestrację
 • Płaci za wypełnianie ankiet, wypełnianie ofert, zakupy online i wiele więcej
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 10 $
 • 5 $ premii za rejestrację
 • Płaci za granie w gry, oglądanie filmów, odpowiadanie na ankiety i nie tylko
 • 100 innych płatnych zadań
 • Nagrody pieniężne i karty podarunkowe
 • Dołącz i otrzymaj 5 $

10 sposobów na promocję Twojej firmy

Marketing może być skomplikowany dla każdej firmy, nie mówiąc już o firmie prowadzonej z domu. Firmy takie jak Twoja są często małe i nie mają zasobów większych firm, a zbyt wielu „ekspertów” oszukało Cię, abyś pomyślał, że marketing to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie. Z pewnością wymaga inteligencji i wiedzy, ale nie jest to nauka o rakietach. Nie musisz komplikować rzeczy bardziej, niż powinny. W tym celu przedstawiamy najlepsze dostępne narzędzia marketingowe i metody promocyjne.

1. Naucz się marketingu treści (SEO)

Pisanie treści, których szukają Twoi docelowi odbiorcy, to metoda promocji numer jeden, którą polecam.

Tworzenie treści, które są przeznaczone dla czytelników wyszukiwarek, nazywa się SEO (optymalizacja wyszukiwarek). Oznacza to po prostu, że Google dokładnie wie, o czym mówisz w swoich treściach i może to pokazać osobom szukającym odpowiedzi, których udzielasz.

Pomyśl o tym. Jeśli masz pytanie, gdzie szukasz szybkich odpowiedzi? Google. To proste i możesz wpisać dowolne zapytanie i niemal natychmiast uzyskać odpowiedź na swoje pytanie.

Dowiedz się, jak pozycjonować swoje treści online (działa to w przypadku lokalnych, krajowych i międzynarodowych firm internetowych).

Blogowanie to świetny sposób na konsekwentne publikowanie wartościowych treści SEO. Według dostępnych danych, blogi oglądane są przez ponad 409 milionów ludzi każdego miesiąca! Jest to oczywiście ogromna liczba i wskazuje na fundamentalną kwestię. Blogi mogą być świetne w marketingu, sprzedaży i pozyskiwaniu informacji o Twojej firmie.

🔥 Zalecana:  10 najbardziej pożądanych zawodów technicznych, o które można ubiegać się w 2023 r

Ponadto blogi mogą być fantastyczne, jeśli chodzi o SEO, ponieważ możesz ich używać do tych celów, jeśli poświęciłeś trochę czasu, aby zrozumieć, w jaki sposób ludzie znajdują Twoją witrynę i jakie słowa kluczowe są dla Ciebie najlepsze.

2. Przypnij na Pintereście

Wiele firm odnosi duże sukcesy na Pintereście. Jest to wyszukiwarka, która często trafia do kategorii z mediami społecznościowymi. Ale Pinterest to i wiele więcej.

Użytkownicy odwiedzają Pinterest, aby szukać pomysłów, produktów, zdjęć, samouczków i nie tylko. Jeśli odwiedzisz Pinteresta i wyszukasz kilka kluczowych terminów opisujących Twoją firmę, możesz szybko sprawdzić, czy Twój temat jest popularny na platformie.

Zwiększanie liczby obserwujących i zasięgu na Pintereście jest proste, gdy poznasz podstawy i znajdziesz strategię, która Ci odpowiada.

Kurs online tzw Pinterestowe strategie to pierwsza instrukcja, którą zastosowałem i odniosłem sukces na Pintereście.

3. Zwiększ liczbę obserwujących na Facebooku

Niektóre firmy są naturalnie doskonale zoptymalizowane pod kątem udostępniania w mediach społecznościowych. Ale najczęściej zdobywanie trakcji na Facebooku wymaga proaktywnej pracy i reklamy.

Rzadko płacę za promocję posta na Facebooku. W rzeczywistości mój sukces w promowaniu mojej firmy w mediach społecznościowych nie pochodzi od mojego małego strona biznesowa Lub Grupapochodzi z proaktywnego pomagania innym w większych grupach, które nie należą do mnie.

Na przykład, odpowiadając na pytania dotyczące SEO (na które uwielbiam odpowiadać), firmy kontaktują się ze mną, aby pomóc im pracować nad ich witryną.

Działa to w wielu firmach usługowych, ponieważ buduje zaufanie i relacje z innymi w Twojej niszy.

4. Udostępniaj grafikę i zdjęcia na Instagramie

Instagram to wysoce wizualna platforma, która pozwala łączyć się z innymi w oparciu o zainteresowania. Wiele firm promuje się na Instagramie i zdobywa dużą liczbę fanów.

Dobrym sposobem, aby dowiedzieć się, czy Instagram (lub jakakolwiek inna platforma mediów społecznościowych) jest dobra dla Twojej firmy, otwórz platformę i wyszukaj firmy podobne do Twojej. Czy inni odnoszą sukcesy? Czy mają dużą liczbę obserwujących i interakcji na swoich postach?

Jeśli lubisz robić zdjęcia lub mimo to musisz robić to dla swojej firmy, udostępnianie ich na Instagramie może być świetną metodą promocyjną dla Twojej firmy.

Powiązany: Jak zarabiać, aby zarabiać na polubieniu postów na Instagramie

5. Zacznij budować listę e-mailową

Twoja lista e-mailowa jest ważnym sposobem budowania oddanych klientów i klientów.

Na przykład, jeśli byłeś autorem książek i co roku publikujesz coś nowego, Twoja lista e-mailowa będzie tam czekać na każde ogłoszenie o nowej książce.

Email marketing jest prawie 40 razy skuteczniejszy w pozyskiwaniu klientów niż kanały social media. Jak pokazuje sama ta statystyka, potrzeba dalszego marketingu za pośrednictwem poczty e-mail jest teraz większa niż kiedykolwiek. Co więcej, dostępnych jest wiele bezpłatnych usług poczty e-mail, z których można korzystać i które mogą pomóc w wysyłaniu wysokiej jakości treści, zwiększaniu grona odbiorców i śledzeniu sukcesu.

Ostatecznie najlepsze usługi nie będą darmowe. Jeśli jednak porównasz usługi marketingu e-mailowego przed wybraniem jednej z nich, często możesz zacząć za darmo (lub tanio), a będziesz płacić więcej tylko w miarę powiększania się listy (i dochodów).

Użyj swojej listy e-mailowej, aby pomóc docelowym odbiorcom Cię poznać, a kiedy przyjdzie czas na promocję Twojej firmy, chętnie kupią Twój produkt lub usługę.

🔥 Zalecana:  Jak naprawić filmy, które nie są publikowane na TikTok (dlaczego i 6 sposobów, aby to naprawić)

6. Naucz się marketingu afiliacyjnego

Jeśli wiesz cokolwiek o marketingu afiliacyjnym, możesz pomyśleć, że to dziwne, że wspominam o nim jako o sposobie promowania biznesu.

Nie mówię o typowym sposobie, który wymaga sprzedaży produktów i usług stron trzecich, mówię o byciu na miejscu tej strony trzeciej.

Skonfiguruj program partnerski lub system rekomendacji, który pozwoli innym osobom, które znają i ufają Twojej firmie, polecać Cię znajomym i rodzinie.

Rekomendacje ustne to jedne z najlepszych sposobów pozyskiwania nowych klientów. Dlaczego nie odwdzięczyć się tym, którzy Cię polecają, dzieląc się procentem swoich zarobków?

7. Opublikuj na Craigslist

To może wydawać się dziwnym sposobem promowania Twojej firmy, ale musiałem się tym podzielić, ponieważ Craigslist to miejsce, w którym znalazłem mojego pierwszego klienta.

Kiedy zaczynałem swoją działalność w domu, nie miałem pojęcia, gdzie znaleźć pierwszego klienta. Nie wiedziałem nawet, jakiego rodzaju pracy szukam ani ile brać za swoje usługi.

Ale po napisaniu szczegółowej, dobrze napisanej reklamy moich usług pisarskich, zdobyłem pierwszego klienta dzięki bezpłatnej reklamie Craigslist.

Nawet jeśli Twoje usługi nie są tylko lokalne, Craigslist może pomóc Ci dotrzeć do nowych odbiorców w Twojej niszy.

8. Umieść swoją firmę w katalogach

Katalogi online, szczególnie przydatne dla lokalnych firm, to świetny sposób na promocję firmy.

Jeśli prowadzisz firmę, która koncentruje się na lokalnych usługach lub produktach, konieczne jest ułatwienie odnalezienia Twojej firmy.

Upewnij się, że Twoja firma jest wymieniona w lokalnych katalogach i katalogach online. Wiele osób szuka lokalnych rekomendacji online, a znalezienie Ciebie jako pierwszego może prowadzić do większej liczby transakcji i dochodów.

9. Publikuj w lokalnych gazetach

Wiele osób nadal czyta lokalną gazetę. Jeśli dostępna jest przystępna cenowo przestrzeń reklamowa, rozważ umieszczenie tam swojej firmy.

Wiele firm internetowych można również znaleźć w dużych ogłoszeniach prasowych. Nie lekceważ potęgi i zasięgu gazety!

10. Publikuj na tablicach ogłoszeń

Czy kiedykolwiek odwiedziłeś lokalną restaurację i zauważyłeś tablicę ogłoszeń z przyczepionymi do niej papierami? Ludzie wciąż to czytają!

Stwórz ładną reklamę wyjaśniającą Twój produkt lub usługę i koniecznie podaj swój numer telefonu lub adres strony internetowej.

Powiązany: Jak zarabiać na publikowaniu reklam

Bonus: użyj bezpośredniej poczty

Pomimo ogromnego przesunięcia nacisku na format cyfrowy i wideo, poczta bezpośrednia pozostaje bardzo istotna i popularna. Oczywiście istnieją pewne grupy demograficzne, dla których działa to lepiej niż inne.

Aby skutecznie korzystać z poczty bezpośredniej, musisz poświęcić trochę czasu i upewnić się, że jest to zgodne z ogólną strategią marketingową i możliwościami gromadzenia danych. Czy potrafisz zebrać listę klientów lub potencjalnych klientów? Jakie listy możesz kupić, a następnie użyć do tych celów? Na szczęście wszystkie te informacje można znaleźć i są bardzo przydatne.

Wskazówki, jak aktualizować strategię marketingową

Świat biznesu zmienia się bardzo szybko. Dotyczy to zwłaszcza firm prowadzących działalność w domu, ponieważ sektor ten jest wysoce konkurencyjny. Aktualizowanie strategii marketingowej ma kluczowe znaczenie, ponieważ marketing napędza przychody. Obserwowanie konkurencji, ulepszanie witryny i edukacja to trzy sposoby, aby to zrobić.

Obserwuj swoich konkurentów

Uważne obserwowanie konkurencji ma kluczowe znaczenie, ponieważ stanowi ona wyzwanie dla klientów. Jak promują swój biznes? Jeśli odniosą sukces za pomocą określonej metody, być może powinieneś przyjąć niektóre z ich praktyk. Możesz także być w stanie zidentyfikować słaby punkt, który można wykorzystać. Na przykład, jeśli masz bloga, a twoi konkurenci nie poruszyli jeszcze tematu, możesz go zbadać i zostać autorytetem w tej dziedzinie.

🔥 Zalecana:  Jak zakwestionować błędy raportu kredytowego w Kanadzie

Uaktualnij swoją witrynę

Utrzymuj swoją witrynę na bieżąco z najnowszymi trendy rozwojowe. Może to oznaczać wszystko, od uczynienia go przyjaznym dla SEO, oprogramowania i stylów projektowania. Podczas tworzenia nowej witryny weź pod uwagę niektóre z najnowszych trendów rozwojowych. Style projektowania zmieniają się co jakiś czas. Warto zwrócić uwagę na te trendy. Trudno będzie zdobyć zaufanie odwiedzających, jeśli witryna wygląda na całkowicie przestarzałą.

Ważne jest, aby oprogramowanie, z którego korzystasz, było aktualne. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku WordPressa, który obsługuje miliony stron internetowych. Nie nadążanie za aktualizacjami narazi Twoją witrynę na ataki hakerów. Optymalizacja wyszukiwarek (SEO) może regularnie generować ogromne ilości ruchu, bez żadnych kosztów dla Ciebie. Musisz jednak zadbać o to, aby Twoja witryna była przyjazna dla SEO, a to oznacza, że ​​musisz być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami wyszukiwarki.

Dalsza edukacja

Bycie na bieżąco ze strategiami marketingu cyfrowego może być przytłaczające. Istnieje tak wiele różnych narzędzi i technik, a wciąż pojawiają się nowe. Warto śledzić ekspertów, którzy analizują wszystkie te informacje i udoskonalają je w przydatne porady.

Jeśli masz czas, rozważ zrobienie kursu. Można je znaleźć na Udemy i Skillshare. Materiał jest bardzo przystępny cenowo i zawiera ogromną ilość informacji. Tylko upewnij się, że nie są przestarzałe. Śledź specjalistyczne serwisy. W przypadku SEO istnieje MOZ i SearchEngineLand. A jeśli wolisz podcasty, posłuchaj Neila Patela. Kontaktuj się z innymi właścicielami firm i specjalistami ds. marketingu w grupach na LinkedIn i Facebooku. Jest to bezpłatne, a niektórzy ludzie bardziej lubią korzystać z mediów społecznościowych niż wyłącznie z informacji.

Biznes jest szybki. Aktualizuj swoją strategię marketingową, obserwując konkurencję, ulepszając swoją witrynę i pogłębiając swoją edukację.

Promowanie Twojej firmy wymaga proaktywnych działań

Jest tak wiele osób, które potrzebują Twojej firmy. Ważne jest, aby promować swoją firmę w tylu lokalizacjach, ile jesteś w stanie utrzymać.

Ale jeśli jesteś nowy w biznesie online, pamiętaj, że wypalenie promocyjne to prawdziwa rzecz. Ważniejsze jest, aby być konsekwentnym w mniejszej liczbie miejsc, niż być obecnym we wszystkich.

Innymi słowy, jeśli możesz nadążyć tylko za dwiema lub trzema z tych metod promocji biznesowej, to jest to o wiele lepsze niż pokazanie się wszystkim raz i nigdy więcej nie wracanie.

Marketing wymaga czasu, energii i pieniędzy, ale nie musi być skomplikowany. Musisz po prostu określić najlepszy i najskuteczniejszy sposób nawiązania kontaktu z potencjalnymi klientami, a następnie stworzyć komunikat, który pomoże Ci do nich dotrzeć. Przy wysiłku i wiedzy można to zrobić.