Jak promować muzykę na Spotify?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak promować muzykę na Spotify?

Muzyka i życie są nierozłączne, stąd ich skłonność do przeciwstawiania się. Jako ludzie zaczynamy lubić muzykę we wczesnych stadiach życia. Bawimy się muzyką. Uwielbiamy to, więc nic dziwnego, że niektóre firmy tworzą platformy do udostępniania i promowania muzyki. Jednym ze znanych i działających przykładów takich platform jest „Spotify”. Zadanemu przez Was pytaniu poświęciliśmy dziś najnowszy temat na Instamberze: „Jak promować muzykę na Spotify„.

Prawdopodobnie już o nim słyszałeś lub nawet go używałeś. W tym artykule omawiamy Spotify, kilka jeszcze istotnych rzeczy na temat Spotify i jak promować muzykę na tej platformie.

Czym jest Spotify – dlaczego promowanie muzyki w Spotify ma znaczenie?

Jak muzyk, wiedząc, jak promować muzykę na Spotify da ci szansę na zwiększenie liczby fanów. Spotify to platforma do strumieniowego przesyłania i udostępniania muzyki. Ludzie zaczęli korzystać z tej platformy od 2006 roku posłuchać świeżo opublikowanych utworówpodcasty, teledyski lub znaleźć stare, ale złote piosenki, tworzyć listy odtwarzania i archiwa muzyczne.

Spotify to cyfrowa muzyka, podcast lub wideo usługa przesyłania strumieniowego która umożliwia ponad 200 milionom użytkowników dostęp do aktualizowanego archiwum online, składającego się z utworów różnych muzyków z całego świata.

Znajdziesz prawie każdą piosenkę, która dzwoni ci w głowie, jeśli przeszukasz archiwa Spotify! Spotify szybko przekształciło się w miejsce, w którym muzyków można usłyszeć i poznać. Dla muzyków błogosławieństwem jest promowanie swojej muzyki na platformie takiej jak Spotify, która ma ponad 90 milionów płacących subskrybentów. Używając odpowiednich Usługi promocyjne Spotify może pomóc Ci we właściwy sposób promować Twoją muzykę na Spotify i zwiększyć liczbę fanów i słuchaczy.

Jak promować muzykę na Spotify?

Na całym świecie jest mnóstwo ludzi, którzy kochają muzykę, a także mnóstwo ludzi, którzy tworzą muzykę. Większość z nich wie i regularnie korzystają ze Spotify, aby udostępniać swoją muzykę lub słuchać tego, co chcą.

Możesz pomyśleć, że nikt nie zwróci na ciebie uwagi jako na nowonarodzonego artystę w tym zatłoczonym miejscu! Zapewniam cię, możesz usłyszeć swój głos i zobaczyć swoją sztukęa jednocześnie możesz znaleźć swoich fanów jeśli przestrzegasz zasad. Tutaj podajemy kilka wskazówek dot zdobywanie większej liczby fanów i słuchaczy na Spotify. Niektóre z najlepszych funkcji Spotify są nadal bezpłatne, ale w przypadku większej liczby zastosowań profesjonalnych musisz zapłacić za subskrypcję, dlatego gdy ludzie szukają najlepsze sposoby promowania muzyki w Spotifyzaleca się najpierw posiadanie pełnego konta profesjonalnego na tej platformie.

Krok po kroku jak promować muzykę na Spotify

Uwierzytelnianie a posiadanie dużych dłoni jest niezbędne w świecie rozrywki i sztuki dla artystów z każdej dziedziny. Jedną z dobroczynnych witamin dla bycia autentycznym i prowadzenia potężnej egzystencji w mediach społecznościowych, takich jak Spotify, jest utworzenie w nich profesjonalnego konta. Innymi słowy, Twoje konto Spotify musi zawierać określone elementy i pielęgnować Twoją autentyczność.

W rzeczywistości, prezentując te elementy, staniesz się rozpoznawalny jako muzyk, promując swoje utwory muzyczne na Spotify, a ludzie będą chętniej Cię poznawać i słuchać na nim Twojej muzyki. Kiedy masz niebieski znacznik uwierzytelniania w swoim profilu, jakiś inny Mechanizmy uwierzytelniania Spotify zostaną dla Ciebie aktywowane, które są również omówione w tym artykule.

1. Daj się poznać jako artysta – pierwszy krok do promocji muzyki na Spotify

Do tej pory zdaliśmy sobie sprawę, że posiadanie wielkich dłoni, dobrego imienia i sławy jako artysty oraz autentyczność są niezbędne w mediach społecznościowych i na platformach takich jak Spotify. Gdy zakończysz proces weryfikacji na swoim profilu Spotify, na Twoim koncie pojawi się niebieski haczyk. Ten mechanizm uwierzytelniania w Spotify zapewnia również inne funkcje. Możesz wyróżnić siebie i swoją muzykę poprzez:

 • Wybór schludnego, atrakcyjnego zdjęcia profilowego
 • Napisanie obszernej, dokładnej biografii na czole twojego profilu
 • Pozyskiwanie wyświetleń i odwiedzających Twoje utwory muzyczne

Uzyskanie walidacji przez Spotify zapewnia funkcje, których możesz używać profesjonalnie

 • Możesz przesyłać i publikować swoje utwory i albumy na platformie.
 • Możesz ogłosić czas i miejsce swojego następnego koncertu swoim fanom.
 • Możesz ustawić określone obrazy i projekty dla swoich piosenek na platformie.
🔥 Zalecana:  Jak się dowiedzieć, czy ktoś zablokował Twój numer? (wszystkie możliwe znaki)

Jak długo trwa weryfikacja konta Spotify?

Niezależnie od tego, czy jesteś piosenkarzem, czy menedżerem programu piosenkarza, po rejestracji w Spotify musisz wybrać opcję „Zgłoś swój profil” w sekcji Artyści w Spotify. Na następnej stronie wybierz swoje imię i nazwisko oraz rodzaj działalności, np. piosenkarz, program manager itp. Następnie Spotify poprosi o ponowne zalogowanie się na konto i udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. Po udzieleniu odpowiedzi, minie kilka dni, zanim niebieski haczyk pojawi się na Twoim koncie Spotify.

2. Wybierz fascynującą nazwę i zdjęcie na okładkę swojego konta

The muzyka, którą produkujesz a piosenki, których słuchasz, mogą odzwierciedlać twoje osobiste gusta i zainteresowania. Jeśli chcesz łącz się ze swoimi fanami i obserwującymi i pogłębić swój związek, musisz utwórz swoją playlistę Spotify na podstawie ich osobistych upodobań i zainteresowań zbyt. Właściwa nazwa i zdjęcie na okładkę to pierwszy wgląd, który może przyciągnąć każdego odbiorcę.

 • Oczywiście nie należy przesyłać zdjęć, które naruszają prawa autorskie lub należą do innych marek lub innych osób.

3. Korzystaj z innych kont w mediach społecznościowych, używając tego samego identyfikatora

Media społecznościowe są zaprojektowane w oparciu o komunikację między ludźmi. Sugerujemy, że ty skorzystaj z tych możliwości na Spotify. Możesz zapytać jak! Cóż, oznacza to, że powinieneś łączyć się z ludźmi i znać ich. Dziel się muzyką, którą lubisz i dogaduj się z innymi.

Sugerujemy używanie tego samego identyfikatora na Spotify, co na innych platformach SM, takich jak FB, Instagram czy TikTok. Gdy ludzie uznają Cię za atrakcyjnego, towarzyskiego artystę, będą bardziej entuzjastycznie słyszeć o tym, co wydajesz, co sprawi, że będą świadomi Twoich najnowszych wiadomości w dowolnym miejscu w mediach społecznościowych. Niemniej jednak możesz poproś obserwujących na innych platformach, aby obserwowali Cię tutaj zbyt.

4. Zaskocz ludzi swoją listą utworów, które promujesz na Spotify

Jak znaleźć pomysł na tworzenie playlist na Spotify? To wcale nie jest trudne. Pierwszą przeszkodą jest wykrywanie nastrojów ludzi. W niektóre dni ludzie bombardują cię złymi wiadomościami i są przygnębieni. Możesz udostępniać muzykę związaną z ich nastrojami. Może być zgodny z ich nastrojem lub zupełnie inny. Musisz zdecydować, co jest najlepszym wyborem w zależności od sytuacji.

A chwytliwa nazwa playlisty na Spotify może być inna delikatna kreatywność. To oczywiste, że lista odtwarzania musi mieć atrakcyjną nazwę, aby utkwiła ludziom w pamięci. Unikaj więc zwykłych nazw. Wybrana nazwa musi odzwierciedlać ideę Twojej playlisty. Przekonujesz ludzi kreatywnym imieniem, by za tobą podążali.

5. Aktywnie aktualizuj swoją playlistę na Spotify

Aby wyprzedzić konkurencję, musisz aktualizować listę utworów na podstawie harmonogramu. Świat muzyki rozwija się z sekundy na sekundę i zostaniesz zapomniany, jeśli po prostu przestaniesz tworzyć nowe utwory, nie zastanawiając się nad tym, czy jesteś wystarczająco popularny, czy nie. Fani i widzowie przechodzą do innych wyborów jeśli nie mają od ciebie wiadomości przez jakiś czas. Co więcej, może to zbudować wniosek w umysłach opinii publicznej, aby zdefiniować cię jako przeciętnego artystę, który był tylko cudem jednego przeboju.

Rzeczywiście jako muzyk, ty szukaj sposobów na skuteczniejsze promowanie swojej muzyki na Spotify. Poza kwestiami wymienionymi w poprzednim akapicie, należy zauważyć, że algorytmy Spotify zwracają również uwagę na to, jak aktywny jest artysta.

Bardzo podobny do TikTok i Instagrama, kluczową kwestią jest konsekwencja w publikowaniu nowych utworów na liście odtwarzania uzyskać więcej zaangażowania w swoje utwory muzyczne. Promocja muzyki na Spotify aktywnie w oparciu o nastroje Twoich fanów, może przyciągnąć lojalnych słuchaczy, którzy dobrowolnie udostępnią Twoje utwory.

6. Współpracuj z innymi artystami w Spotify

Praca z innym artystą to jeden z najbardziej oczywistych i najlepszych sposobów na nawiązanie z nim kontaktu. Oczywiście możesz wciąż być na początku swojej podróży i możesz nie mieć jeszcze pewności siebie, aby to zrobić. Jednak jednym z powodów zaprojektowania tej platformy jest ułatwienie współpracy między muzykami, dając młodemu artyście szansę na efektywne zaangażowanie w lepszą promocję muzyki na Spotify.

🔥 Zalecana:  Czy Xbox One może grać z Xbox 360 Online?

Współpraca z inni muzycy pomaga ci wejść promowanie swojej muzyki na Spotify na różne sposoby; dotarcie do większego kręgu fanów, pojawienie się na nowych playlistach tworzonych przez polecanych artystów, z którymi współpracujesz, & mając możliwości zdobycia nowych słuchaczy spraw, aby ta sytuacja była korzystna dla was obojga.

7. Reklamuj swoją muzykę za pośrednictwem studia reklamowego Spotify

Rozmawialiśmy o wykorzystaniu innych mediów społecznościowych do reklamy, odtwarzania muzyki na żywo lub tworzenia blogów i stron internetowych. Czas porozmawiać o „studio reklamowym Spotify” i jego potencjalnym zastosowaniu. W następnej części tego artykułu przyjrzymy się pokrótce temu mechanizmowi reklamowemu i wskażemy niektóre z jego cech.

 • Czym jest studio reklamy Spotify?

Spotify ma swoje własne mechanizm reklamowy która umożliwia użytkownikom bezpośrednie tworzenie własnych reklam audio, pomagając im promować muzykę w Spotify. Mechanizm jest łatwy w użyciu i zaczniesz po wydaniu 250 $ (jednak różni się to w zależności od kraju użytkownika). Możesz wejść do tej sekcji za pomocą swojego konta osobistego Spotify, ale zdecydowanie zalecamy utworzenie innego konta firmowego i wprowadzenie Studio reklamy Spotify z tym. W ten sposób inni członkowie Twojego zespołu również uzyskają dostęp do studia reklamowego.

 • Samodzielne nagrywanie reklam w celu promocji muzyki na Spotify

Wystarczy wysłać tekst reklamy do studia, które samo nagra Twoje reklamy. Masz tylko 3 sekundy, aby przyciągnąć uwagę odbiorców swoją reklamą. Uważaj, aby uwzględnić w nim swój gatunek muzyczny. Ponadto Twój plan promocyjny powinien być dostosowany do wieku odbiorców.

 • Reklamuj się w oparciu o grupę docelową

Omówiliśmy już znaczenie i wartość znajomości swoich odbiorców. Sprawdza się również w stanie projektowania planu reklamowego. Nie próbuj projektować reklam według gustu wszystkich. Jeśli dotrzesz do określonej grupy osób i zaprojektujesz reklamy zgodnie z ich gustami, Twoje szanse na zdobycie lojalnych obserwujących i fanów wzrosną.

Doceniając gust publiczności promowanie ścieżki dźwiękowej na Spotify koncentruje się na zainteresowaniach naszej grupy docelowej, dlatego może to być bardzo ważne w szybkim pozyskiwaniu obserwujących.

Jeśli chcesz uwzględnić wiek i płeć odbiorców w swoich reklamach i muzyce, zalecamy korzystanie publiczność Narzędzie wglądu na Facebooku. Na przykład narzędzie może pokazać, że płeć fanów piosenki to głównie mężczyźni, a ich grupa wiekowa to od 25 do 34 lat, dzięki czemu ścieżka procesu decyzyjnego jest bardziej przejrzysta.

 • Raport skuteczności reklam do optymalizacji promocji muzyki w Spotify

Podczas kampanii reklamowej, Studio Reklamy oferuje wiele kryteriów ocena skuteczności reklamy Do zoptymalizować promocję muzyki na Spotify. Niektóre elementy są wymienione w następujący sposób:

 • Liczba kliknięć Twojej reklamy przez użytkowników.
 • Łączna liczba wyświetleń Twoich reklam przez użytkowników.
 • Wpływ Twoich reklam (liczba celebrytów w Spotify, którzy słyszeli Twoje reklamy).

Przeglądanie tych wskaźników jest zdecydowanie dobre dla Twoich wyników w promowaniu muzyki w Spotify, ale nigdy nie zapominaj o nowych obserwatorach i dodawaniu utworów do list odtwarzania. Czynniki te są ważne dla długoterminowego rozwoju marki Twojego projektu artystycznego w Spotify.

Jak promować muzykę na Spotify? Weź pod uwagę następujące parametry!

1. Popularność

W pierwszych krokach liczba osób, które śledzą Cię na Spotify jakoś świadczy o twojej popularności. Ale nie polegaj na czynniku naśladowców, ponieważ ludzie łatwo o tobie zapominają, jeśli nie wiesz, jak żyć w ich sercach i pozostać w ich umysłach!

Bycie popularnym i posiadanie ogromnej liczby obserwujących to elementy autentyczności w mediach społecznościowych, ale to nie wszystko. To rodzaj początku; To jedna z podstaw, z którymi musimy się zapoznać.

2. Wykonywanie muzyki online na Spotify

Spotify ma świetną opcję dla muzyków. Mogą wykonywać odtwarzanie muzyki na żywo dla ich publiczności. Spotify zapłaci muzykom za każdy występ na żywo. Nie są to jednak ogromne pieniądze. Każdy widok jest godny uwagi, więc zwracaj uwagę na jakość swoich występów online w Spotify.

Może to zwiększyć Twoje dochody z grania na żywo w Spotify, niemniej jednak na pomysł promowania muzyki w Spotify ma bezpośredni wpływ średnie zaangażowanie Twojego konta. Życie wykonywanie muzyki może oczywiście zwiększyć średnią liczbę polubień i wyświetleń na Twoim koncie Spotify!

🔥 Zalecana:  Jak ukryć polubienia na Instagramie dla pojedynczych postów i zbiorczo

3. Zawsze sprawdzaj najważniejsze trendy muzyczne

Ten przedmiot jest ważny, ponieważ możesz zapoznać się z opiniami z niego wynikającymi. Innymi słowy, analizując tę ​​część dowiesz się, które piosenki były bardziej popularne, a które nie. Przez “Popularne piosenki” w Spotify, możesz dowiedzieć się, który z Twoich utworów był najbardziej popularny i najczęściej słuchany.

W tej sekcji znajdziesz 10 najlepszych utworów, które ludzie lubią bardziej. Sekcja „Najpopularniejsze utwory” w Spotify pomaga ocenić listę na podstawie tego, co ludzie lubią bardziej, i możesz zmienić lub ulepszyć swoją strategię.

Jeśli chcesz poszerzyć grono odbiorców w Spotify, oto kilka wskazówek:

 • Informacje z Twojego profilu i kilka profesjonalnych treści nie wystarczą, aby zwiększyć grono odbiorców. Nie oczekuj też, że udostępnienie linku do konta Spotify w innych mediach społecznościowych przyniesie Ci mnóstwo uwagi. Musisz postępować zgodnie z podstawowymi procedurami, ale bądź realistą i próbuj strategicznie.
 • Skorzystaj z algorytmu Spotify, aby rozpoznać swoich odbiorców, zanim zaczniesz promować swoją muzykę w Spotify lub zanim utworzysz na nim playlistę.
 • Nieustannie udostępniaj więcej utworów na swojej własnej liście odtwarzania Spotify. Te działania pomogą Spotify poznać Cię jako profesjonalnego użytkownika i coraz częściej będą pokazywać Twoje utwory innym.
 • Według statystyk Spotify, większość użytkowników Spotify ma od 18 do 35 lat. Dlatego możesz stworzyć listę swoich piosenek i pomysłów, aby dopasować się do gustów tej grupy wiekowej.
 • „Listeners Also Like” to kolejny wskaźnik, który pokazuje muzykę podobną do Twojej i ludzi, którzy jej słuchają. Ale ta funkcja nie zostanie aktywowana, dopóki ruch odwiedzających Twój profil nie osiągnie określonego pożądanego poziomu.
 • Kolejną sekcją, która pomaga rozpoznać osobowość odbiorców, jest sekcja „Najlepsze kraje”. Ta funkcja może być najciekawsza. Indeks pokazuje listę krajów użytkowników, którzy najczęściej słuchali Twojej muzyki. Praca nad osobowością odbiorców jest naprawdę zabawna i atrakcyjna, ponieważ możesz mieć oddanych fanów w krajach o bardzo różnych językach i kulturach, którzy kochają Twoją muzykę, o czym musisz pamiętać, planując promocję muzyki na Spotify.

Chcesz wypromować swoje konto Spotify? Odwiedź nas na Instagramie

Dotarliśmy do końca dzisiejszego tematu dotyczącego promowania muzyki w Spotify. Naszą główną misją w Instamber jest stwarzanie możliwości, aby utalentowani artyści byli lepiej słyszani. Chcemy poszerzać zasięg producentów, prezentując ich muzykę poprzez playlisty Spotify. Bez względu na to, jakiego rodzaju muzyki słuchasz, pomożemy Ci promować Twoje konto Spotify w sposób organiczny. Jeśli potrzebujesz promować spektakle na Spotify zaufanie lub nowe usługi w Instamber.