Jak późno dostarcza DoorDash? (Przewodnik Ultimate 2023)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak późno dostarcza DoorDash? (Przewodnik Ultimate 2023)

Może masz ochotę na wieczorną przekąskę i chcesz złożyć zamówienie w DoorDash.

A może zarabiasz dzięki DoorDash i chcesz wiedzieć, jak późno możesz zostać na dostawach.

Niezależnie od przypadku, jednym z częstych pytań, które zadają zarówno klienci, jak i Dashers, jest: jak późno dostarcza DoorDash?

Sposób, w jaki działają godziny DoorDash, może być nieco mylący, ponieważ zależy to od rynku i kilku innych czynników.

Dlatego ten post opisuje, kiedy DoorDash jest zamykany, jak działają godziny i wskazówki, jak upewnić się, że otrzymasz dostawy, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Weźmy się za to.

Jak późno dostarcza DoorDash?

W większości miast DoorDash dostarcza przesyłki do około 23:00 lub nawet do północy. To, jak późno DoorDash pozostaje otwarte, naprawdę zależy od tego, jak późno otwarte są restauracje na Twoim rynku. Dzieje się tak, ponieważ aplikacja DoorDash działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ale wymaga, aby restauracje były nadal otwarte, abyś mógł składać zamówienia.

Naprawdę, czas, w którym DoorDash zamyka zamówienia, zależy od kilku głównych czynników:

 1. Liczba restauracji w Twoim mieście: jeśli mieszkasz w większym mieście z większą liczbą restauracji, istnieje większe prawdopodobieństwo, że niektóre z nich będą otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Tak więc w dużych miastach, takich jak Nowy Jork, Los Angeles, Chicago i Houston, DoorDash działa w zasadzie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
 2. Liczba dostępnych sterowników DoorDash: Jednym z powodów, dla których DoorDash działa wolno lub jest niedostępny, jest brak wystarczającej liczby aktywnych sterowników. Ponownie, nie jest to problem w dużych miastach. Ale w małych miastach dostawa DoorDash po godzinie 22 może być trudna.
 3. Dzień tygodnia: Jeśli mieszkasz w mniejszym mieście, niektóre restauracje mogą być otwarte do późna w piątek i sobotę wieczorem, ale zamykane wcześniej w inne dni tygodnia.

Ostatecznie, jeśli mieszkasz w ogromnym mieście, DoorDash powinien działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu lub przynajmniej pozwalać zamawiać do 1 lub 2 w nocy.

Ale w mniejszych miastach wiele restauracji jest zamykanych około 22:00 lub 23:00, więc jest to najnowsze zamówienie, które można zamówić w DoorDash.

O której zamyka się DoorDash?

Aplikacja DoorDash jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, co oznacza, że ​​tak naprawdę nigdy się nie zamyka. Jeśli jednak restauracje zostaną zamknięte w Twojej okolicy, po otwarciu aplikacji i wyszukaniu jedzenia nie będziesz mieć żadnych dostępnych opcji dostawy w Twojej okolicy.

To samo dotyczy sterowników DoorDash. Możesz otworzyć aplikację w dowolnym momencie, ale zwykle nie możesz zaplanować Dash bardzo późno w nocy. A jeśli mieszkasz w małym mieście, restauracje prawdopodobnie nie będą otwarte od 2:00 do 5:00, więc nie będziesz otrzymywać zamówień.

🔥 Zalecana:  Jak napisać bloga o sobie? (22 najlepsze wskazówki)

Czy są dni, w których DoorDash nie dostarcza?

DoorDash działa 365 dni w roku, także w czasie świąt i ważnych wydarzeń, takich jak:

 • Boże Narodzenie
 • Wielkanoc
 • Nowe lata
 • Dzień matki i ojca
 • Super Bowl

Na tym polega piękno gospodarki koncertowej; zawsze ktoś jest chętny do pracy, a DoorDash opiera się na tym podstawowym modelu podaży i popytu.

Powody, dla których Twoje zamówienie DoorDash jest opóźnione

Według danych DoorDash średni czas dostawy wynosi średnio około 42 minut. Oznacza to, że od chwili, gdy klient zamówi jedzenie za pomocą aplikacji, do dostarczenia go do ich drzwi, mijają 42 minuty.

A teraz, gdy już wiesz, jak późno dostarcza DoorDash, omówmy kilka typowych przyczyn opóźnionych dostaw DoorDash, abyś wiedział, jak uniknąć tego problemu.

1. Zamawiasz w godzinach szczytu

Najlepszy czas na dostawę dla DoorDash jako kierowcy to pora lunchu i kolacji, a następnie późne wieczory w piątki i soboty.

Jako klient składanie zamówień w godzinach szczytu, np. podczas lunchu lub kolacji, oznacza większe prawdopodobieństwo, że kierowca jest zajęty zamówieniami i będzie wolniej dostarczał Twoje.

To tylko część tego, jak działa podaż i popyt DoorDash, więc nie zdziw się, jeśli zamówienie obiadu zajmie godzinę lub dłużej, jeśli zamawiasz w najbardziej ruchliwych porach.

2. Za mało sterowników DoorDash

Jeśli na zewnątrz jest zła pogoda lub bardzo późno zamawiasz DoorDash, prawdopodobnie na drogach będzie mniej kierowców.

A przy mniejszej liczbie aktywnych kierowców naturalne jest, że przyjęcie zamówienia i dostarczenie go do domu zajmie więcej czasu.

Dodatkowa lektura – najlepsze porady i wskazówki dla kierowców DoorDash.

3. Nie dajesz napiwków

Kierowcy DoorDash nie widzą napiwków podczas składania zamówienia. Jednak DoorDash zapewnia gwarantowaną kwotę zarobków, która obejmuje wynagrodzenie podstawowe, a także uwzględnia napiwki.

Tak więc, jeśli zostawisz duży napiwek przy składaniu zamówienia, DoorDash prawdopodobnie pokaże Dashersowi wyższą gwarantowaną wypłatę, gdy zdecydują się przyjąć lub odrzucić zamówienie.

Przy wyższych zarobkach Dashers jest bardziej skłonny do szybkiego przyjęcia zamówienia, co oznacza, że ​​szybciej dostaniesz jedzenie.

4. Mieszkasz daleko

Ostatnim powodem opóźnionej dostawy DoorDash jest to, że mieszkasz bardzo daleko od restauracji, w których zamawiasz.

To nie tylko sprawia, że ​​Dasher jedzie dalej, ale być może będzie musiał przejechać całą drogę z powrotem, aby pozostać w wyznaczonej strefie DoorDash.

🔥 Zalecana:  Simplii vs. Tangerine 2023: jak się porównują?

Zamawiając w oddalonych restauracjach, upewnij się, że zostawiłeś napiwek, aby zachęcić kierowców do wybrania się do Ciebie.

Wskazówki dotyczące unikania opóźnionych dostaw

Teraz, gdy omówiliśmy, kiedy DoorDash przestaje dostarczać i dlaczego zamówienia mogą być opóźnione, oto kilka wskazówek, których klienci mogą użyć, aby uniknąć opóźnień w dostawach.

1. Zaplanuj swoje zamówienia DoorDash

Niewielu klientów o tym wie, ale zamówienia DoorDash można zaplanować z wyprzedzeniem.

Ta taktyka nie zadziała w przypadku spontanicznego zamówienia po późnej nocy na mieście. Możesz jednak zaplanować dostawę lunchu lub kolacji z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że DoorDash znajdzie kierowcę, który dostarczy ją na czas.

Upewnij się tylko, że sklep, w którym zamawiasz, jest faktycznie otwarty w czasie, w którym chcesz otrzymać jedzenie.

2. Pokonaj pośpiech

Jak wspomniano, zamawianie w ruchliwych porach DoorDash, takich jak lunch i kolacja, może skutkować wolniejszymi dostawami z powodu dużego popytu.

Jeśli więc chcesz zjeść trochę wcześniej lub później, spróbuj zamówić poza godzinami szczytu.

Może to być nawet od 30 minut do godziny przed obiadem lub po obiedzie. Ale to powinno zmniejszyć szanse, że dostaniesz jedzenie bardzo późno.

3. Zamawiaj w restauracjach z dobrymi recenzjami

DoorDash pozwala klientom przeglądać restauracje i ich ogólne wrażenia. A jedną z oznak powolnej restauracji jest często to, że ma złe recenzje.

Ludzie chcą szybko zjeść, a nawet restauracje z wyśmienitym jedzeniem często mają 3-4 gwiazdki, ponieważ przygotowanie i dostarczenie jedzenia zajmuje dużo czasu.

4. Wybieraj się do mniej popularnych restauracji

Ostatnią wskazówką, jak uniknąć późnych dostaw DoorDash, jest pójście do nieco mniej popularnych restauracji.

To znaczy, spójrzmy prawdzie w oczy: jeśli zamówisz McDonald’s w piątkowy wieczór wraz z każdym innym studentem, będziesz musiał trochę poczekać na przybycie jedzenia.

Ale jeśli zamówisz w mniejszej sieci lub mniej popularnej restauracji, możesz szybciej otrzymać jedzenie.

Często Zadawane Pytania

Czy DoorDash działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu?

DoorDash to całodobowa aplikacja, która umożliwia klientom i kierowcom zalogowanie się w dowolnym momencie. Jednak klienci nie mogą składać zamówień, jeśli restauracje w ich mieście nie są otwarte. Podobnie kierowcy DoorDash nie otrzymają zamówień i nie będą mogli zarabiać, jeśli wszystkie restauracje będą zamknięte.

Jakie inne koncerty z dostawami mogę wykorzystać do zarabiania pieniędzy?

DoorDash to doskonała dodatkowa rozrywka, ponieważ jest dostępna w ponad 5000 miastach i pozwala pracować w godzinach, które chcesz.

Istnieje jednak wiele innych imprez związanych z prowadzeniem samochodu, których możesz użyć do szybkiego zarobienia pieniędzy na boku oprócz DoorDash.

🔥 Zalecana:  Jak odzyskać usunięte aplikacje na telefonie z Androidem (łatwy sposób)

I wielu Dasherów faktycznie podwaja aplikację, aby otrzymać jak najwięcej zamówień.

Niektóre z najlepszych ofert pracy, takich jak DoorDash, których możesz użyć do zarabiania pieniędzy, obejmują:

 • Instakart: Wiodąca usługa dostarczania artykułów spożywczych w Ameryce Północnej, gdzie realistycznie można zarobić od 15 do 20 USD na godzinę.
 • Uber Eats: Kolejna popularna aplikacja do dostarczania jedzenia, taka jak DoorDash.
 • Sklep narożny: Nowsza usługa dostawy artykułów spożywczych firmy Uber, podobna do Instacart.
 • Amazon Flex: Zarabiaj od 18 do 25 USD za godzinę jako kierowca Amazon Flex.

Ludzie często używają podwójnych aplikacji za pomocą DoorDash i Instacart lub Uber Eats.

W każdym razie możesz spróbować użyć wszystkich tych aplikacji, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy, zwłaszcza jeśli DoorDash działa wolno na Twoim rynku.

Dodatkowe czytanie – jak zdobyć więcej zamówień DoorDash.

Jaki jest średni czas dostawy DoorDash?

Według danych DoorDash średni czas dostawy zamówienia to około 42 minuty. Możesz jednak uzyskać szybsze dostawy, jeśli skorzystasz z opcji odbioru i po prostu przejdziesz obok restauracji, aby odebrać jedzenie.

Końcowe przemyślenia

O której godzinie DoorDash przestaje dostarczać?

Wszystko zależy od wielkości Twojego miasta i godzin otwarcia restauracji. Ale w dużych miastach często trwa to do 2:00 lub 3:00, a nawet 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jeśli chodzi o mniejsze miasta, DoorDash prawdopodobnie przestaje dostarczać najpóźniej o 2:00 lub 3:00 nad ranem, a często zatrzymuje się o 23:00.

Ale jeśli znasz godziny otwarcia restauracji, jako klient nie powinieneś mieć przykrych niespodzianek. i jako Sterownik DoorDashmożesz pracować w najbardziej ruchliwych porach, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy.

Dziękuje za przeczytanie!

Szukasz innych przydatnych przewodników po ekonomii koncertów? Wymeldować się: