Jak powstrzymać Instagram przed automatycznym zapisywaniem zdjęć do rolki z aparatu (2023)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak powstrzymać Instagram przed automatycznym zapisywaniem zdjęć do rolki z aparatu (2023)

W przypadku użytkowników, którzy często korzystają z Instagrama i publikują więcej zdjęć na swojej stronie, zauważyliśmy, że aplikacja automatycznie zapisuje zdjęcia w rolce z aparatu, gdy przesyłasz post lub udostępniasz historię.

Funkcja automatycznego zapisywania na Instagramie zajmie miejsce w telefonie wypełnione już opublikowanymi zdjęciami i filmami.

Gdy opublikujesz zdjęcie na Instagramie, aplikacja do udostępniania zdjęć zapisze je (wersja Instagram) w rolce z aparatu. A jeśli masz dużo historii do przesłania, rolka z aparatu jest włączona, aby zwolnić miejsce.

Dzięki funkcji automatycznego zapisywania na Instagramie zapiszesz wszystko, co będziesz publikować, w tym historie. Ale jak powstrzymać Instagram przed automatycznym zapisywaniem zdjęć w rolce z aparatu?

Z tego przewodnika dowiesz się, jak zatrzymać zapisywanie przez Instagram automatycznego zapisywania zdjęć i filmów w rolce z aparatu.

Jak powstrzymać Instagram przed zapisywaniem opublikowanych zdjęć na Androidzie w rolce z aparatu

Jeśli przesłałeś zdjęcie na Instagram, nie rozumiem, dlaczego miałbyś mieć również inną kopię zdjęcia, które przesłałeś w aplikacji, aby była na twoim urządzeniu, ponieważ aplikacja do udostępniania zdjęć zdecydowała, że ​​​​jej potrzebujesz.

Możesz łatwo zatrzymać zapisywanie zdjęć na Instagramie na Androidzie, wystarczy wyłączyć zapisane opublikowane zdjęcia i zapisane opublikowane filmy. Oto jak powstrzymać Instagram przed zapisywaniem postów w rolce z aparatu.

Krok 1: Otwórz Instagram

Przejdź do aplikacji Instagram, a następnie dotknij swojego zdjęcia profilowego w prawym dolnym rogu ekranu.

Krok 2: Stuknij Ustawienia

Kliknij trzy poziome linie w prawym górnym rogu i kliknij Ustawienia w otwartym dolnym menu.

Krok 3: Przejdź do oryginalnego postu

Kliknij Konto, a następnie Oryginalne posty. Wyłącz oryginalne posty, zapisane opublikowane zdjęcia i zapisane opublikowane filmy.

Po wyłączeniu opcji Zapisz oryginalne posty nowe zdjęcia zrobione aparatem w aplikacji Instagram nie będą zapisywane w rolce z aparatu.

🔥 Zalecana:  Jak pozbyć się przeciążonych treści za pomocą narzędzia podsumowującego AI

Jeśli wyłączysz zapisywanie opublikowanych zdjęć i zapisanych opublikowanych filmów, zdjęcia i filmy, które publikujesz na swojej stronie, nie będą zapisywane w rolce z aparatu urządzenia z Androidem.

Jak powstrzymać Instagram przed zapisywaniem opublikowanych zdjęć na iPhonie w rolce z aparatu

Powstrzymanie Instagrama przed zapisaniem opublikowanych zdjęć w rolce aparatu iPhone’a to nie to samo, co korzystanie z telefonu z Androidem.

Ponieważ nie ma możliwości wyłączenia zapisanych opublikowanych zdjęć. Będziesz musiał usunąć dostęp do Instagrama z aplikacji Zdjęcia.

Krok 1: Otwórz Instagram

Przejdź do aplikacji Instagram, a następnie dotknij swojego zdjęcia profilowego w prawym dolnym rogu ekranu.

Krok 2: Stuknij Ustawienia

Kliknij trzy poziome linie w prawym górnym rogu i kliknij Ustawienia w otwartym dolnym menu.

Krok 3: Przejdź do oryginalnych zdjęć

Kliknij Konto, a następnie dotknij Oryginalne zdjęcia i wyłącz je.

Po wyłączeniu opcji Zapisz oryginalne zdjęcia nowe zdjęcia zrobione za pomocą aplikacji aparatu na Instagramie nie będą przesyłane do rolki z aparatu. Ale gdy opublikujesz post z rolki z aparatu, nadal będzie on zapisywany.

Wyłącz uprawnienia do zdjęć na Instagramie

Aby uniemożliwić Instagramowi dostęp do aplikacji Zdjęcia, przejdź do ustawień iPhone’a, przewiń w dół i dotknij Instagram, a następnie wybierz Zdjęcia.

Wybierz Nigdy, a Instagram nie będzie mógł uzyskać dostępu do rolki z aparatu. Instagram nie będzie mógł zapisywać zdjęć na Twoim urządzeniu. Ale nie będziesz też mógł publikować postów na Instagramie z rolki z aparatu.

Aby użyć rolki z aparatu do publikowania na Instagramie, wybierz opcję Czytaj i pisz, a kiedy opublikujesz zdjęcie, zostanie ono zapisane w rolce z aparatu.

Jeśli chcesz nadal używać rolki z aparatu do publikowania na Instagramie, musisz ręcznie usunąć zduplikowane zdjęcia w aplikacji Zdjęcia.

Jak powstrzymać Instagram przed zapisywaniem historii w rolce z aparatu

Krok 1: Otwórz Instagram

Aby uniemożliwić Instagramowi zapisywanie opublikowanych historii, przejdź do aplikacji Instagram, a następnie dotknij swojego zdjęcia profilowego w prawym dolnym rogu ekranu.

🔥 Zalecana:  Jak sprawić, by cyfrowe naklejki sprzedawały się — kompletny przewodnik

Krok 2: Stuknij Ustawienia

Kliknij trzy poziome linie w prawym górnym rogu i kliknij Ustawienia w otwartym dolnym menu.

Krok 3: Stuknij Prywatność

Kliknij Prywatność, a następnie dotknij Historia. A następnie wyłącz Zapisz historię w Galerii w sekcji Zapisywanie.

Dwa sposoby publikowania zdjęć na Instagramie

Możesz robić i publikować zdjęcia i filmy nagrane aparatem aplikacji Instagram.

Dzięki wbudowanemu narzędziu do edycji zdjęć będziesz mógł edytować zdjęcia i publikować je na swojej stronie.

Jak wiemy, możesz publikować posty z rolki aparatu na Instagramie. Nie chcesz ponownie korzystać z Instagrama, możesz usunąć swoje konto.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie