Jak poprosić o podwyżkę i zmotywować szefa do pomocy!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak poprosić o podwyżkę i zmotywować szefa do pomocy!

Zacznijmy od tego, że prośba o podwyżkę jest zupełnie normalną częścią życia biznesowego. To biznes 101 dla menedżerów. Jednak dla pracowników pomysł zadawania pytań i wpływania na status quo relacji pracownik-menedżer napełnia wiele osób paraliżem wywołującym niepokój. Zniszczmy dynamikę „Ty kontra Oni” i nauczmy się, jak zdobyć swoje kierownik po swojej stronie podczas nauki proszenia o podwyżkę.

Po pierwsze – przygotuj się

Jeśli prosisz o podwyżkę, kontrolujesz, kiedy o to prosisz. Masz czas po swojej stronie, więc zacznij szukać informacji i buduj pewność siebie.

 • Poznaj swoją wartość – przejrzyj swoje obowiązki w pracy i zapytaj, czy ktoś inny może to zrobić? Czy masz bardziej wyjątkowe kwalifikacje do wykonywania podstawowych zadań, które Cię wyróżniają? Jeśli zwolnią cię jutro, co musiałoby się stać, żeby twój pracodawca cię zastąpił? Przyjrzyj się obiektywnie, tak jak postrzega Cię pracodawca.
 • Stwórz listę osiągnięć – co osiągnąłeś od ostatniej podwyżki? Czy te osiągnięcia wyróżniły Cię lub wykraczały poza Twoje codzienne obowiązki? Posiadanie tej listy osiągnięć może być kluczowym punktem do dyskusji. Jeśli Twoje działania pomagają poprawić produktywność firmy lub zwiększyć przychody, np założenie bloga firmowegopowinno być coś więcej niż „dobra praca”.
 • Skorzystaj z Internetu, aby znaleźć podobne zarobki – Strony takie jak Glassdoor i popularne portale pracy regularnie publikują wynagrodzenia na podobnych stanowiskach w innych firmach. Te łatwo dostępne informacje mogą być głównym tematem rozmów podczas spotkania z przełożonym. Jeśli Twoje wynagrodzenie jest niższe niż podane w wykazach, Twój przełożony powinien porozmawiać o tym, jak podnieść Twoje wynagrodzenie do standardów branżowych. Załóżmy, że twój wynagrodzenie jest wyższy niż średnia w branży. W takim przypadku powinieneś spierać się, w jaki sposób twoje obowiązki uzasadniają wyższe wynagrodzenie lub omawiać zmiany tytułu, aby umieścić cię w następnym wyższym przedziale.

Przygotowując się do prośby o podwyżkę, spróbuj wyjaśnić przyjacielowi, czym się zajmujesz, swoją wartość i osiągnięcia. Jeśli potrafisz odpowiednio wyjaśnić przyjacielowi, co robisz, będziesz lepiej przygotowany do wyjaśnienia tego szefowi podczas spotkania płacowego.

[Related Read: 25+ Companies With The Best Benefits In 2021]

Najlepszy czas, aby poprosić o podwyżkę

Często ludzie wybijają się z czegoś, mówiąc, że to nie jest właściwy czas. Jednak kiedy prosisz o podwyżkę, zawsze jest właściwy moment, po 12 miesiącach od ostatniej podwyżki. Coroczne przeglądy wyników i podwyżki to zwykłe spotkania. Jeśli nie jest to normalne w Twojej firmie, powinieneś ustalić ze swoim przełożonym coroczny przegląd, aby uzyskać informacje zwrotne i stworzyć forum do tych dyskusji. Szczególne okoliczności, kiedy należy poprosić o podwyżkę

 • Po ukończeniu dużego projektu – Jeśli właśnie ukończyłeś duży projekt i poszło dobrze. Pomogłoby, gdybyś wykorzystał tę wygraną. Często jest to czas na dyskusję o premiach lub podwyżkach, gdy nastrój jest dobry. Nagradzanie dobrego zachowania jest zakorzenione w ludziach. Użyć tego!
 • Kiedy twój menedżer jest szczęśliwy – ze szczęśliwymi ludźmi zawsze zajdziesz dalej. Kiedy jednak zwracasz się do swojego menedżera w sprawie podwyżki, upewnij się, że jest z ciebie zadowolony, a nie tylko z wygranej w turnieju golfowym.
🔥 Zalecana:  10 sposobów zarabiania na edytowaniu filmów

[Related Read: Stop Being Afraid To Negotiate Your Salary]

Skonfiguruj spotkanie

Kiedy zdecydujesz się poprosić o podwyżkę, pamiętaj, że jest to coś, o czym myślałeś, ale dla twojego przełożonego jest to nieoczekiwane. Jeśli wpadniesz w zasadzkę na swojego przełożonego, może on odruchowo zareagować na „NIE”, ponieważ jego zadaniem jest utrzymanie status quo. Jednym z bardziej skutecznych sposobów, w jaki ludzie zwracają się do swoich przełożonych z prośbą o podwyżkę, jest rozpoczęcie od e-maila w celu ustalenia terminu dyskusji wraz z kilkoma kluczowymi argumentami. Wiadomość e-mail to kontrolowany sposób ustalania przyszłego czasu na omówienie wynagrodzenia, informowanie o kilku dużych wygranych od ostatniej podwyżki, a co najważniejsze zapewnia kierownikowi czas na zastanowienie się nad pomysłem. Kolejną korzyścią z wysłania wiadomości e-mail w celu ustalenia czasu na dyskusję o wynagrodzeniu jest to, że masz czas na doskonalenie wiadomości e-mail. Nie spiesz się i zwięźle. Nie ma potrzeby wysyłania swojemu przełożonemu krótkiej powieści na temat każdego powodu, dla którego zasługujesz na podwyżkę. Głównym celem Twojego e-maila jest ustalenie czasu na osobiste omówienie wynagrodzenia. Drugim celem jest wzmianka o swoich osiągnięciach, z których należy wymienić tylko 1-3 z nich, aby e-mail był zwięzły.

Wskazówki dotyczące Twojego spotkania płacowego

Spotkania płacowe nie muszą być kontradyktoryjne. Ale raczej współpraca z tobą i twoim przełożonym, aby uzyskać żądaną pensję. Oto kilka wskazówek dotyczących udanych próśb o podwyżkę:

 • Nie rób z tego prezentacji – Twój menedżer powinien już wiedzieć o Twoich osiągnięciach, współpracując z Tobą lub podkreślając je we wcześniejszym e-mailu. Może to być prosty akapit „Cześć! Potrzebowałem trochę czasu na omówienie mojej pensji, ponieważ nie widzieliśmy się od ponad 12 miesięcy. Według Glassdoor i naszych konkurencyjnych stron internetowych, oto średnie wynagrodzenie w branży dla osób na moim stanowisku i obowiązkach. Chcę przedyskutować, jak zbliżyć moją pensję do średniej w branży”.
 • Bądź pewny siebie i konkretny w kwestii podwyżki – na podstawie twoich badań; powinieneś mieć na uwadze konkretną liczbę, aby dopasować podobne stanowiska w różnych firmach. Ten numer pokazuje Twojemu kierownikowi, że zrobiłeś swoje badania i daje mu numer firmy do pracy. Być może twój numer mógłby być nieco wyższy, abyś mógł negocjować w razie potrzeby.
 • Ćwicz, co masz zamiar powiedzieć — Mówi się, że prelegenci TED ćwiczą 200 razy, zanim zaczną prezentować. W przypadku spotkania dotyczącego wynagrodzenia jest to bardziej skomplikowane, ponieważ nie wiesz, jak zareaguje Twój przełożony. Jednak nadal możesz przećwiczyć główne punkty z dopracowaniem, takie jak „Dlaczego teraz podwyżka?”, „Dlaczego uważasz, że zasługujesz na podwyżkę?”, „Jak uzasadnić podwyżkę dla mojego szefa?”.
🔥 Zalecana:  8 najlepszych sposobów na zdobycie bezpłatnej karty podarunkowej Etsy

Jeśli powiedzą „nie”, oto co należy zrobić

W najgorszym przypadku mówią „nie” i to jest w porządku. Prosta prośba o podwyżkę to ogromny krok we właściwym kierunku w kierunku podwyższenia wynagrodzenia. Oto kilka wskazówek, jeśli powiedzą „nie”.

 • Nie stawiaj ultimatum – nie pchaj się w kozi róg, mówiąc: „Zrezygnuję, jeśli nie dasz mi tej podwyżki”. Menedżer może nie mieć środków w swoim budżecie, aby dać ci podwyżkę. Następnie albo odejdź, aby dotrzymać słowa, albo strać wiarygodność, zostając. Najlepiej zapytać o uzasadnienie, a jeśli ci się to nie podoba, potajemnie zacznij aplikować na inne posady.
 • Stwórz plan kolejnej dyskusji o podwyżce za 6 miesięcy – Jeśli twój przełożony uważa, że ​​nie może dać ci podwyżki w tej chwili, powinniście wspólnie ustalić trudny okres w przyszłości, aby kontynuować rozmowę. To spotkanie daje ci coś, na co możesz czekać, wiedząc, że rozmowa nie jest martwa. Utrzymywanie twardych dat w celu kontynuowania dyskusji o wynagrodzeniu sprawia, że ​​Twój przełożony ma to na uwadze. Pamiętaj, że zawsze czyści się skrzypiące koło.
 • Omów inne korzyści, które mogą sprawić, że poczujesz się nagrodzony — Być może w budżecie nie ma teraz pieniędzy na podwyżkę. Inne świadczenia mogą pomóc Ci poczuć się nagrodzonym za swoją pracę.
  • Dodatkowy czas urlopowy – Czas wolny to wolność, która może być równie korzystna jak pieniądze. Ta korzyść jest czasami znacznie łatwiejsza do przyznania pracownikom, gdy podwyżka nie jest przewidziana w budżecie.
  • Zmiana tytułu — jeśli Twojej firmy nie stać na podwyżkę, zmiana tytułu może być kompromisem. Zapewni ci to większy prestiż w swojej dziedzinie i otworzy dalsze podwyżki wynagrodzeń w przyszłości dzięki bardziej prestiżowemu tytułowi.
  • Opcje pracy w domu – jeśli więcej pieniędzy nie wchodzi w grę, być może możesz przepracować część swoich godzin w domu. Praca w domu daje dodatkową swobodę spędzania czasu z rodziną, a ten czas jest bezcenny.
🔥 Zalecana:  Jak zobaczyć, kto obserwuje Cię na VSCO (i kogo obserwujesz)

[Related Read: I Hate My Job – 5 Reasons You Say It]

Spraw, aby prośba o podwyżkę była normalną rzeczą

Podbicie nie powinno mieć charakteru „Ty vs. Męka menedżera. To współpraca między tobą a twoim szefem, która daje ci zasoby, dzięki którym czujesz się doceniany za swoją pracę. Żaden menedżer nie chce być złym facetem, który mówi „nie” podwyżce, więc szukaj okazji do współpracy, aby podnieść swoje wynagrodzenie do standardów branżowych, które znajdziesz w Glassdoor i odpowiednio odzwierciedlić swoje obowiązki. Dla wielu osób prośba o podwyżkę jest przerażającym doświadczeniem, ale ważne jest, aby wiedzieć, że podwyżki są normalną częścią życia biznesowego. Tajemnica kryje się za zamkniętymi drzwiami, w których odbywają się te dyskusje. Zarówno ty, jak i twój menedżer zagrywacie swoje karty blisko piersi, podczas gdy wszyscy chcą utrzymać status quo. Jeśli wykonasz te kroki i przy odrobinie praktyki, opanujesz proszenie o podwyżkę. Zawsze istnieją sposoby na zarabianie pieniędzy poza pracą, ale proszenie o podwyżkę jest jednym z najłatwiejszych sposoby na zarobienie większej ilości pieniędzy.