Jak ponownie uruchomić telefon bez przycisku zasilania (dla Androida i iPhone’a)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak ponownie uruchomić telefon bez przycisku zasilania (dla Androida i iPhone’a)

Ponowne uruchomienie telefonu komórkowego ma wiele zalet. Jednym z nich jest ponowne uruchomienie, które może usunąć drobne błędy lub problemy z oprogramowaniem. Ale co zrobisz, jeśli przycisk zasilania zostanie uszkodzony przez jakieś dziwne usterki oprogramowania? W innych przypadkach przycisk zasilania może powodować problemy mechaniczne, które powodują, że chwilowo przestaje reagować. W takich przypadkach musisz znaleźć sposób na ponowne uruchomienie telefonu bez przycisku zasilania.

Chociaż przycisk zasilania jest ważny dla Twojego telefonu, nie musi to być gra końcowa. Możesz ponownie uruchomić telefon bez przycisku zasilania. Przeanalizujmy, jak możesz obejść to wyzwanie i dowiedzmy się, jak ponownie uruchomić telefon bez przycisku zasilania. Poprawki, które zalecamy w tym artykule, będą działać niezależnie od tego, czy używasz telefonu z Androidem, czy iPhone’a.

Jak ponownie uruchomić telefon z Androidem bez przycisku zasilania

Istnieje kilka sposobów ponownego uruchomienia telefonu z Androidem, jeśli przycisk zasilania jest uszkodzony lub nie odpowiada.

Opcja 1: Głośność + przyciski Home

Naciśnij jednocześnie przycisk w górę lub w dół oraz przycisk strony głównej. Przytrzymaj je przez dziesięć do dwudziestu sekund. Telefon powinien wyświetlić opcję ponownego uruchomienia urządzenia.

Opcja 2: Zaplanowane włączanie lub wyłączanie zasilania

Przejdź do Ustawienia opcję i kliknij ją. W przypadku większości urządzeń z Androidem powinieneś znaleźć Zaplanuj włączanie i wyłączanie zasilania opcja. Kliknij tę opcję, aby ustawić godzinę, o której telefon ma się włączać i wyłączać. Jeśli więc z jakiegokolwiek powodu przycisk zasilania przestanie działać, telefon nadal uruchomi się ponownie o zaplanowanej godzinie.

Opcja 3: Użyj aplikacji „Przycisk zasilania do przycisku głośności”.

W sklepie Google Play wyszukaj plik Przycisk zasilania do przycisku głośności Aplikacja. Z przyznanymi uprawnieniami możesz zastąpić the Przycisk głośności dla Przycisk zasilania. Ponieważ przycisk głośności działa teraz jako przycisk zasilania, ponowne uruchomienie telefonu jest łatwe. Aplikacja jest bezpłatna w sklepie Google Play.

🔥 Zalecana:  Jak stwierdzić, czy ktoś usunął swój Snapchat - krok po kroku

Opcja 4: użyj opcji dwukrotnego dotknięcia

Większość telefonów z Androidem jest wyposażona w funkcję „Dotknij dwukrotnie, aby obudzić”. Ta funkcja ułatwia przełączanie telefonu w tryb uśpienia lub budzenia. Za każdym razem, gdy dwukrotnie dotkniesz dowolnego obszaru ekranu, telefon przechodzi w stan uśpienia. Dwukrotne dotknięcie ekranu w tym stanie również go wybudza.

Ta funkcja jest wstępnie aktywowana w większości nowoczesnych telefonów z systemem Android. Jeśli jednak nie jest jeszcze aktywowana w telefonie, wykonaj następujące czynności: Ustawienia >> Zaawansowany Cechy >> Ruchy I Gesty >> Przełącz, aby włączyć podwójne dotknięcie, aby uśpić.

Po aktywacji dotknij dwukrotnie telefonu, aby uśpić i natychmiast dotknij dwukrotnie telefonu, aby się obudzić. Spowoduje to ponowne uruchomienie telefonu z Androidem bez przycisku zasilania.

Przeczytaj także: Jak włączyć laptopa bez przycisku zasilania

Jak ponownie uruchomić telefon Samsung bez przycisku zasilania

Chociaż większość powyższych opcji będzie działać na przeciętnym telefonie Samsung, oto kilka innych metod, które są dostępne wyłącznie w telefonach Samsung:

Poprawka 1: Użyj suwaka powiadomień

Aby ponownie uruchomić telefon Samsung bez przycisku zasilania, przesuń powiadomienia od góry. Spowoduje to wyświetlenie ustawień, takich jak Połączenie danych, Wi-Fi, Bluetooth i tak dalej. Następnie przesuń powiadomienia w dół po raz drugi. Wyświetli inne ustawienia, w tym ikona zasilania. Stuknij go, aby ponownie uruchomić telefon Samsung.

Poprawka 2: Użyj kabla USB

Jeśli nie możesz włączyć telefonu Samsung z powodu zepsutego przycisku zasilania, podłącz kabel USB do komputera.

W telefonie naciśnij Klawisz zwiększania głośności + klawisze zmniejszania głośności razem. Podczas gdy to robisz, podłącz USB który jest już podłączony do komputera do telefonu. Poczekaj kilka sekund, aż a Strona ostrzeżenia jest wyświetlany. Naciskać tylko the Przycisk zmniejszania głośności aby usunąć ostrzeżenie i ponownie uruchomić telefon Samsung.

🔥 Zalecana:  Jak usunąć znak wodny TikTok

Przeczytaj także: Telefon wpadł do wody, płynu lub toalety? – Co zrobić, jeśli nadal działa lub nie chce się włączyć

Jak uruchomić iPhone’a bez przycisku zasilania

Krok 1: Użyj przycisku „AssistiveTouch”.

The Wspomagający dotyk to funkcja iPhone’a, która tworzy wirtualny przycisk „Home” na ekranie telefonu. Zapewnia to taką samą funkcjonalność jak przyciski Idź do Ustawienia >> Dostępność >> Wspomagający dotyk

Włącz tę funkcję, przesuwając ikonę w prawo. Gdy zobaczysz to na wyświetlaczu, funkcja jest WŁĄCZONA.

Na ekranie naciśnij i przytrzymaj przycisk wirtualnej blokady ekranu przez co najmniej 10 sekund. Powinien pojawić się monit o przesunięcie w celu wyłączenia. Przesuń palcem ikonę w prawo, aby WYŁĄCZYĆ telefon. Aby ponownie go włączyć, podłącz iPhone’a do dowolnego źródła zasilania w celu naładowania.

Przeczytaj także: Czy korzystanie z telefonu podczas ładowania jest złe?

Krok 2: Uruchom ponownie ustawienia sieciowe

Na iPhonie przejdź do Ustawienia a następnie stuknij Ogólny. Z wyświetlonych opcji przejdź do Zrestartować ustawienia sieci i kliknij go. Będziesz musiał wprowadzić hasło swojego iPhone’a. Po podaniu hasła iPhone uruchomi się ponownie, aby zastosować nowe ustawienia. Pamiętaj, że spowoduje to usunięcie wszystkich zapisanych sieci, w tym zapisanych sieci Wi-Fi i ich haseł.

Krok 3: Włącz funkcję tekstu pogrubionego

Aby aktywować tę funkcję po włączeniu, telefon będzie musiał zostać ponownie uruchomiony. Aby włączyć to ustawienie, przejdź do: Ustawienia >> Ogólny >> Dostępność. Na widok Pogrubiony tekst opcję, przesuń ją w prawo, aby ją obrócić NA. Gdy go włączysz, wyskakujące okienko poinformuje Cię o tym „Zastosowanie tego ustawienia spowoduje ponowne uruchomienie iPhone’a”. Kliknij Kontynuować aby ponownie uruchomić telefon bez przycisku zasilania.

Table of Contents