Jak podłączyć kontroler Xbox 360 do komputera bez odbiornika

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak podłączyć kontroler Xbox 360 do komputera bez odbiornika

Podczas gdy strzelanki i gry strategiczne nadal najlepiej gra się za pomocą myszy i klawiatury, istnieje wiele gatunków, takich jak gry wyścigowe lub gry walki, w których kontroler jest wygodniejszy. Kontroler ma wyraźną przewagę nawet w przypadku podłączenia komputera do telewizora i sesji ze znajomymi na podzielonym ekranie.

Na szczęście większość obecnych gier komputerowych jest bezpośrednio kompatybilna z kontrolerem Xbox 360. Niestety kontroler Xbox 360 nie transmituje przez standardowy Bluetooth, więc nie jest łatwo połączyć się bezprzewodowo. Tutaj pokażę ci, jak podłączyć kontroler Xbox 360 do komputera bez odbiornika.

Czy możesz używać kontrolera Xbox na komputerze?

Tak, w większość gier komputerowych można grać za pomocą kontrolera bezprzewodowego dla konsoli Xbox zamiast myszy lub klawiatury. Podłączenie kontrolera Xbox Series S/X, Xbox One lub Xbox 360 do komputera z systemem Windows 10 jest prawie tak proste, jak podłączenie go do innej konsoli. Możesz to zrobić za pomocą kabla USB lub adaptera. Najpierw włóż jeden koniec kabla USB-micro USB i USB-C (w zależności od wersji kontrolera) do kontrolera. Następnie podłącz drugi koniec do komputera.

Otóż ​​to! Kontroler sam się skonfiguruje i może współpracować z prawie wszystkimi typami gier na twoim komputerze. W przypadku komputerów z systemem Windows 7 lub 8.1 system Windows automatycznie pobierze i zainstaluje sterownik kontrolera.

Jak podłączyć kontroler Xbox 360 do komputera bez odbiornika — opcje — krok po kroku

Istnieją dwa sposoby podłączenia kontrolera Xbox 360 do komputera bez odbiornika:

Opcja 1: Użyj przewodowego (USB) kontrolera Xbox 360

Kontroler Xbox 360 z kablem USB powinien działać w trybie plug-and-play w aktualnych wersjach systemu Windows (10, 11).

 1. Podłącz kontroler do dostępnego gniazda USB 2.0 lub USB 3.0 komputera.
 2. Poczekaj kilka sekund. Zazwyczaj system Windows powinien zgłaszać i wskazywać, że kontroler Xbox 360 został podłączony do komputera. Kontroler może być natychmiast używany.
 3. Jeśli komputer nie rozpoznaje kontrolera, użyj karty wyszukiwania w systemie Windows, aby wyszukać Menedżera urządzeń i ręcznie zainstalować sterownik. Możesz także pobrać i zainstalować sterownik przewodowego kontrolera dla konsoli Xbox 360 Tutaj.
 4. Uruchom ponownie komputer po zakończeniu instalacji sterownika.
 5. Następnie spróbuj ponownie podłączyć kontroler, jak opisano powyżej
🔥 Zalecana:  Jak znaleźć ludzi na OnlyFans [Do It This Way]

Opcja 2: Uzyskaj oficjalny pakiet Xbox dla systemu Windows od firmy Microsoft

Z wyjątkiem tego, że masz kontroler przystosowany do systemu Windows, polecam wybranie tej metody. Ten pakiet zawiera kontroler, adapter i inne akcesoria. Możesz także kupić oficjalny pakiet Xbox od firmy Microsoft, nawet jeśli masz kontroler Xbox. Sprzedaj ten kontroler w serwisie eBay, aby mieć więcej środków na droższy oficjalny pakiet i nie mieć dodatkowego kontrolera leżącego w pobliżu.

Jak podłączyć kontroler Xbox 360 do komputera za pomocą odbiornika — krok po kroku

1. Kup bezprzewodowy odbiornik USB do konsoli Xbox 360: Ta opcja jest dostępna w niektórych pakietach Xbox, ale odbiorniki firmy Microsoft działają najlepiej. Potrzebujesz tylko jednego adaptera, nawet jeśli chcesz podłączyć kilka bezprzewodowych padów 360 do komputera. Z odbiornikiem bezprzewodowym można sparować maksymalnie cztery kontrolery.

2. Podłącz odbiornik do komputera: Sterownik instalacyjny powinien uruchomić się automatycznie w systemie Windows; jeśli nie, możesz użyć dołączonej płyty CD. Jeśli nie masz płyty instalacyjnej dołączonej do kontrolera, możesz pobrać sterownik tutaj.

3. Włącz akcesorium Xbox, którego chcesz używać z odbiornikiem

W tym celu możesz nacisnąć i przytrzymać przycisk przewodnika na kontrolerze Xbox;

 • aktywuj odbiornik, naciskając przycisk połączenia;
 • Naciśnij przycisk łączenia z tyłu kontrolera bezprzewodowego. Gdy kontrolka na kontrolerze przestanie migać i będzie świecić stałym zielonym światłem, kontroler jest podłączony.

Porady

 • Upewnij się, że w kontrolerze znajdują się baterie, że są prawidłowo umieszczone iw pełni naładowane.
 • Istnieją różne modele konsoli Xbox i nie wszystkie są skonfigurowane tak samo. Dlatego zanim zaczniesz, upewnij się, że wiesz, gdzie znajduje się przycisk połączenia bezprzewodowego konsoli.

Jak sparować kontroler Xbox Xbox z komputerem

Możesz podłączyć kontroler Xbox One przez Bluetooth, ale Microsoft twierdzi, że potrzebujesz do tego określonego modelu bezprzewodowego:

 1. Zakręt NA komputer
 2. Zakręt NA kontroler (naciśnij i przytrzymaj przycisk Xbox przez trzy sekundy)
 3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk parowania na górze kontrolera
 4. Poczekaj, aż przycisk Xbox pada zacznie migać w sposób ciągły

Wskazówka

Jeśli Twój komputer nie ma wbudowanego adaptera Bluetooth lub funkcji „Xbox Wireless”, powinieneś rozważyć zakup adaptera Bluetooth (klucz sprzętowy). Podłączasz to do jednego ze swoich gniazd USB i używasz go do łączenia różnych urządzeń.

🔥 Zalecana:  Jak zacząć z internetowym hazardem Bitcoin?

Jak korzystać z konsoli Xbox 360 bez kontrolera

Podobnie jak na komputerze, zamiast kontrolera możesz użyć klawiatury lub myszy USB. Podłącz port USB klawiatury lub myszy do konsoli. Ale możesz też używać telefonu jako kontrolera. Oto jak to się robi:

 1. Aby ułatwić interakcję konsoli Xbox 360 ze smartfonem, potrzebujesz bezpłatnej aplikacji „Inteligentne szkło”. Niestety aplikacja została wycofana przez firmę Microsoft i nie można jej pobrać w Sklepie Play ani w sklepie iTunes Store. Ale nadal możesz go pobrać z witryn stron trzecich, takich jak Softonic Tutaj.
 2. Po instalacji przejdź do swojego XBOX, otwórz „Ustawienia” i „System” opcja.
 3. Stąd wybierz „Konsola Ustawienia”.
 4. Następnie przejdź do „Połączony Urządzenia” opcja.
 5. W obszarze Aplikacja Xbox SmartGlass wybierz NA.
 6. Następnie uruchom aplikację na telefonie komórkowym i wprowadź dane swojego konta.
 7. Aplikacja automatycznie połączy się z konsolą. Teraz masz również dostęp do gier i aplikacji na konsolę XBOX 360 w swoim smartfonie.

Jak korzystać z kontrolera Xbox 360 na komputerze z zestawem Play and Charge

 1. Podłącz końcówkę USB Play and Charge do portu USB komputera
 2. Podłącz końcówkę złącza kontrolera Xbox Play and Charge do kontrolera Xbox 360
 3. Komputer odczyta urządzenie i wyszuka oprogramowanie
 4. Uruchom grę wideo zgodną z kontrolerem

Jak odinstalować sterowniki kontrolera Xbox 360

 1. Jednocześnie naciśnij przycisk „Okna” I “R”, aby „UruchomićOtworzy się polecenie ”.
 2. Wchodzić “devmgmt.mgr inż” i kliknij przycisk „OK” przycisk.
 3. Może być konieczne potwierdzenie kolejnego zapytania bezpieczeństwa za pomocą „Tak”. A później “Menadżer urządzeń” otwiera się.
 4. Wybierz i rozwiń „Xbox Kontrolery”. Tutaj znajdziesz wszystkie zainstalowane sterowniki kontrolera Xbox.
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy jeden z tych sterowników i wybierz „Odinstaluj” w menu kontekstowym.
 6. Pojawi się zapytanie, które należy potwierdzić za pomocą „OK”. Jeśli masz pewność, że nigdy więcej nie będziesz potrzebować sprzętu, możesz również zaznaczyć „Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia” opcja.

Przeczytaj także: Czy 75 Hz jest dobre do gier na PS4, PS5 i Xbox Series X?

Jak używać kontrolera Xbox One ze Steam

 1. Najpierw połącz oba urządzenia za pomocą kabla ładującego USB, bezprzewodowej konsoli Xbox (wbudowanej lub z adapterem bezprzewodowym Xbox dla systemu Windows) lub Bluetooth.
 2. Po otwarciu Steam, pod „Wyświetlacz”, otwórz tryb Big Picture.
 3. Ustawienia znajdziesz pod ikoną koła zębatego w prawym górnym rogu.
 4. Następnie wybierz „Kontroler Ustawienia” i aktywuj Asystenta konfiguracji konsoli Xbox.
🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na nauce w domu lub osobiście

Porady

 • Za pomocą kontrolera można grać w starsze gry, takie jak Star Wars: Knights of the Old Republic. Mimo to zostaniesz poproszony o edycję konfiguracji kontrolera.
 • Edytuj to w „Zarządzać Gra”. Wystarczy wywołać konfigurację. Potwierdź swoje ustawienie, a następnie otwórz grę.

Czy kontrolery Xbox 360 działają na Xbox One?

Chociaż nie jest możliwe bezpośrednie podłączenie kontrolera dla konsoli Xbox 360 do konsoli Xbox One, możesz to zrobić, konfigurując i łącząc kontroler dla konsoli Xbox 360 z komputerem z systemem Windows. Aby to zrobić, będziesz potrzebować konsoli Xbox One, komputera z systemem Windows 10 oraz przewodowego kontrolera Xbox 360 z adapterem.

Dlaczego oficjalne kontrolery Xbox 360 nie używają Bluetooth?

Kontroler dla konsoli Xbox 360 nie korzysta ze standardowego protokołu Bluetooth. Zamiast tego Microsoft wykorzystuje swoją zastrzeżoną łączność bezprzewodową do podłączenia kontrolera bezprzewodowego. Nie możesz więc sparować kontrolera z komputerem przez Bluetooth.

Czy możesz używać kontrolera Xbox na PS4?

Możesz użyć kontrolera Xbox One na PS4, po prostu naciskając przycisk Home. Jest to również możliwe w przypadku nowszych kontrolerów konsoli z wbudowanymi gniazdami słuchawkowymi. Dlatego niekoniecznie potrzebujesz adaptera, aby wykonać to połączenie krzyżowe.