Jak podłączyć dysk flash do telefonu z systemem Android

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak podłączyć dysk flash do telefonu z systemem Android

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad podłączeniem telefonu do dysku flash, aby obejrzeć film pobrany właśnie z komputera lub przesłać plik do kogoś z listy kontaktów? Pokażemy Ci, jak podłączyć smartfon do pendrive’a za pomocą kabla lub przejściówki USB OTG. Odważne zaawansowane funkcje Androida i ta funkcja jest dostępna od wersji Androida 8.

Ta funkcja jest dostępna tylko dla Androida 8 lub nowszego. Jeśli nadal używasz starszej wersji, przykro mi, że nie możesz uzyskać dostępu do adaptera USB OTG. Najpierw musisz zdobyć kabel OTG, co oznacza (ON THE GO). Słysząc o tym wcześniej, możesz sam się przekonać, że Twój telefon nie ma portu USB do podłączenia pendrive’a do telefonu.

Do połączenia potrzebny jest kabel USB OTG

OTG to mały, krótki kabel, który ma port MICRO USB na jednym końcu i port ładowania na drugim końcu. Kabel USB OTG dla Androida można znaleźć pod adresem AmazonkaLub Najlepsza oferta.

A co z USB typu C

W 2019 roku urządzenia z Androidem zaczęły używać USB typu C do ładowania i przesyłania danych. Są więc dostępne również kabel Android OTG do telefonów z systemem Android typu C. Możesz kupić adapter USB typu C na Amazon lub Najlepsza oferta.

Adapter OTG umożliwia bezproblemowe korzystanie z dysków flash z urządzeniami z systemem Android. Dysk flash USB typu C, jak tenpasują bezpośrednio do telefonu bez żadnych wymagań.

Powiedzieliśmy wcześniej, że kabel USB Android OTG może nie działać na wszystkich urządzeniach, ponieważ ta funkcja jest dostępna tylko z systemem Android 8 lub nowszym. Zanim kupisz jakikolwiek adapter USB OTG — wyszukaj informacje o swoim telefonie lub sprawdź opakowanie, sprawdź opakowanie telefonu, aby dowiedzieć się, czy urządzenie obsługuje OTG, czy nie.

🔥 Zalecana:  Jak pisać świetne tytuły blogów9 Szybkie wskazówki dotyczące pisania tytułów blogów (które przykuwają uwagę czytelników) w 2023 r.

Czytaj więcej

Jak korzystać z dysku flash z systemem Android

Po zakupie kabla OTG podłącz ten z portem ładowania (typu A lub C) na urządzeniu z Androidem lub tablecie i podłącz pamięć flash USB do portu USB.

Możesz także użyć kabla do podłączenia innych urządzeń USB, takich jak klawiatura, mysz, a nawet gamepad obsługujący USB.

Dysk flash USB powinien być sformatowany w systemie plików FAT32 lub exFAT, aby zapewnić maksymalną kompatybilność. Jeśli twój dysk nie jest sformatowany w tym systemie FAT32 lub exFAT, będziesz mógł go sformatować po podłączeniu go do urządzenia lub tabletu z Androidem.

Nowsze urządzenia z Androidem mają dobry wbudowany eksplorator lub menedżer plików, który pozwoli ci uzyskać dostęp do danych z dysku flash USB. Jeśli nie masz dobrej aplikacji do zarządzania plikami. Prawdopodobnie powinieneś pobrać aplikację Es File Explorer na Androida.

POBIERZ ES EXPLORERA

Przejdź do właśnie pobranej aplikacji Es File Explorer i kliknij folder pamięci USB, zobaczysz tam co najmniej jeden folder, kliknij folder, a wszystkie pliki będą dostępne do zobaczenia. Przejdź do określonej kategorii swojego filmu, muzyki i dokumentu, oglądaj filmy, odtwarzaj muzykę i przeglądaj dokument.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie