Jak podkręcić procesor i pamięć RAM laptopa w systemie Windows 10 [Top Guides]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak podkręcić procesor i pamięć RAM laptopa w systemie Windows 10 [Top Guides]

Jak mówią: „Ludzkie potrzeby są nienasycone”.

Nawet mając najpotężniejszą technologię na wyciągnięcie ręki, czasami wciąż zastanawiamy się, czy może być więcej. Jak daleko możemy się posunąć, aby zyskać więcej?

Na szczęście w świecie komputerów istnieje coś takiego jak „overclocking”! Czy jesteś ciekawy, jak podkręcić procesor laptopa w systemie Windows 10?

Dowiedz się w tym artykule!

Jak podkręcić procesor laptopa w systemie Windows 10

  • Sprawdź system chłodzenia komputera. Możesz użyć narzędzia, np Prime95 przeprowadzić test na kilka godzin. To narzędzie obciąży w 100% rdzenie procesora, aby dać wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądać ogrzewanie po podkręceniu i czy komputer sobie z tym poradzi.
  • Sprawdź aktualną wydajność procesora. Nie ma sensu iść tą drogą, jeśli nie będzie widocznej poprawy, a jedynym sposobem, aby się o tym przekonać, jest sprawdzenie aktualnej wydajności. Używać Cinebench aby to sprawdzić i upewnić się, że to zapiszesz! Możesz także użyć CPU-Z i GPU-Z.
  • Uzyskaj dostęp do systemu BIOS. Naciśnij kilkakrotnie jednocześnie „Usuń” i „F2” lub „F10”. Powinieneś zobaczyć coś w stylu „Zaawansowane ustawienia rdzenia procesora” lub „OC/Overclocking”.
  • Dostosuj mnożnik procesora. Stopniowo podnieś mnożnik za pomocą znaku „+” na klawiaturze i zanotuj poziomy ciepła. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, możesz zwiększyć go nieco bardziej, pamiętając, że im wyższy poziom, tym gorętszy staje się system komputerowy, co może prowadzić do niestabilnego działania.
  • Wyszukaj „Ustawienie napięcia procesora”. Możesz go znaleźć jako „CPU Vcore”, „CPU Voltage”, „Dynamic VCore” lub „CPU VCCIN”. Niezależnie od przypadku, podkręć go z 1,25 lub „Auto” do nie więcej niż „1,5”, ale rób to tak wolno, jak to możliwe.
🔥 Zalecana:  Elementor Pro vs Free: czy Elementor Pro dla WordPress jest tego wart?

W ten sposób podkręciłeś procesor. Obserwuj go uważnie, aby upewnić się, że nie ma żadnych negatywnych zmian i upewnić się, że system chłodzenia działa prawidłowo.

AMD Overdrive to kolejne ważne narzędzie, które poleciłbyś do podkręcania procesora laptopa w systemie Windows 10.

Przeczytaj więcej: Jak aktywować tryb gry systemu Windows 10

Jak przetaktować pamięć RAM laptopa

Uruchom test porównawczy. Podobnie jak w przypadku przetaktowywania procesora laptopa, użyj narzędzi, aby sprawdzić aktualną wydajność pamięci RAM. Możesz użyć Oprogramowanie do testowania wydajności Lub Aida64 >> Uzyskaj dostęp do systemu BIOS w taki sam sposób, jak w przypadku podkręcania procesora >> Użyj profilu Intel Extreme Memory (Intel XMP), aby ułatwić pracę początkującym. Wybierz profil, który najbardziej Ci odpowiada (zawsze możesz go później zmienić) >> Zapisz ustawienia >> Uruchom ponownie system.

To powinno odblokować między 46 a 48 G/S!

Pamiętaj, że istnieją inne metody podkręcania pamięci RAM w zależności od poziomu doświadczenia, ale w tym artykule zdecydowaliśmy się uprościć.

Przeczytaj więcej: Jak skonfigurować VPN dla małych firm

Co to znaczy podkręcać procesor/pamięć RAM laptopa i jakie są z tego korzyści?

Przetaktowywanie odnosi się do procesu dostosowywania komponentów komputera, takich jak procesor, tak aby działały z maksymalną szybkością poprzez ustawienie wyższej częstotliwości taktowania (tempa, z jakim wykonywane są zadania).

Przyspieszenie procesora pozwala komputerowi wykonywać więcej operacji na sekundę, zwłaszcza podczas grania, kodowania, edycji zdjęć lub renderowania.

Jeśli więc Twój procesor spowalnia działanie komputera w systemie Windows 10, możesz go przetaktować, aby uzyskać szybsze i płynniejsze działanie.

Najczęściej przetaktowywanie procesora laptopa w systemie Windows 10 jest tańszą opcją niż zakup nowego laptopa, a wyniki są zwykle znaczne.

Podobnie przetaktowanie pamięci RAM oznacza przyspieszenie szybkości przesyłania danych. Pamiętaj, że pamięć RAM jest pamięcią komputera, więc im mniej czasu zajmuje odzyskanie danych, tym szybsze są operacje na komputerze.

🔥 Zalecana:  Jak ukryć swoje urodziny na Facebooku

Przeczytaj więcej: Jak zwiększyć liczbę klatek na sekundę na laptopach z systemem Windows 10

Czy podkręcanie jest bezpieczne?

Przetaktowanie procesora powoduje przegrzanie z powodu zwiększonego obciążenia. Jednak z wydajnym systemem chłodzenia komputer sobie poradzi.

Najbardziej wskazane jest stopniowe przetaktowywanie, aby nie usmażyć systemu, jednocześnie obserwując poziomy ciepła.

Jeśli chodzi o podkręcanie pamięci RAM, nie ma dużego ryzyka, ponieważ przyspieszenie pamięci RAM nie pobiera więcej ciepła. Niemniej jednak należy to zrobić dopiero PO przetaktowaniu procesora.

Czy to było pomocne? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach z overclockingiem!

Czytaj więcej: Najlepsza karta graficzna do komputerów do gier i edycji wideo