Jak pobrać El Capitan bez App Store

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak pobrać El Capitan bez App Store

macOS El Capitan, następca Yosemite, i 12. wersja systemu Mac OS X została wydana w 2015 roku z ulepszeniami funkcji i wydajności graficznej.

Jednak od tego czasu oprogramowanie zastąpiło sześć ulepszonych systemów macOSX – Monterrey to najnowsze oprogramowanie operacyjne dla komputerów Mac dostępne w sklepie z aplikacjami. Gdy spróbujesz pobrać El Capitan z Mac App Store, zostaniesz przekierowany tylko do Monterrey, wersji Mac, która została wydana w październiku 2021 r. Tak, Apple zawsze chce, abyś korzystał z najnowszego systemu operacyjnego ze względów wydajnościowych i bezpieczeństwa!

Ale jeśli Twój obecny komputer Mac nie spełnia wymagań najnowszej wersji, masz pierwszą opcję wydania większej ilości pieniędzy na nowy komputer Mac, który jest drogi. Czy można pobrać El Capitan bez App Store?

Znalezienie sposobu na obejście tego jest jednak możliwe i działa nawet dla tych, którzy mają najnowszego Maca – co jest celem tego artykułu. W dalszej części artykułu pokażę, jak pobrać El Capitan bez sklepu z aplikacjami.

Tło: dlaczego nie można pobrać starszego systemu Mac OS X

Odkąd macOS Monterey został wydany pod koniec 2021 roku, nawet macOS Big Sur nie można już znaleźć w Mac App Store, nie mówiąc już o El Capitan, który jest dostępny za sześć wersji.

Jeśli nadal masz starszego Maca, na przykład z 2010 lub 2011 roku, nie można zainstalować systemu macOS Monterey na tych komputerach. High Sierra to ostatni system operacyjny kompatybilny z tymi komputerami Mac.

Jednak wraz z wydaniem obecnego systemu pliki instalacyjne Big Sur i starsze nie są już dostępne w Mac App Store. Użytkownicy, którzy na przykład nadal pracują z OS X El Capitan, a teraz chcą zaktualizować system, ponieważ nie ma już żadnych aktualizacji zabezpieczeń dla El Capitan, mają problem.

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać pieniądze za pomocą ChatGPT i TikTok

Jednak Apple zbudował tylne wejście do App Store, aby znaleźć i załadować pliki instalacyjne starszych systemów operacyjnych.

Jest teraz aktualna strona pomocy technicznej od Apple, jeśli masz komputer Mac, który nie jest zgodny z obecnym systemem macOS Monterrey. Strona zawiera linki do pobrania lub linki do sklepów z aplikacjami dla odpowiednich systemów operacyjnych, w tym El Capitan.

Po kliknięciu na nie będziesz mógł natychmiast rozpocząć pobieranie odpowiedniego systemu.

Pamiętaj, że ta metoda nie wymaga bezpośredniego przejścia do sklepu z aplikacjami. Tam i tak go nie znajdziesz. Jest to jednak jak dotąd najłatwiejsza metoda pobierania El Capitan i innego starszego systemu operacyjnego na komputer Mac.

Jak pobrać El Capitan bez App Store na Safari – krok po kroku

 1. Iść do Strona wsparcia Apple gdzie znajdziesz link do pobrania starszej wersji systemu operacyjnego El Capitan. Zostanie otwarta strona zawierająca odpowiednie wersje systemu i będzie można załadować plik instalacyjny na komputerze Mac.
 2. Przejdź do podtytułu „Użyj przeglądarki Safari, aby pobrać system macOS na komputer Mac” na stronie wsparcia.
 3. Szukać “OS X El Capitan”, który jest hiperłączem do pliku do pobrania i kliknij łącze.
 4. Alternatywnie możesz zignorować kroki od 1 do 3, klikając przycisk połączyć bezpośrednio.
 5. Na ekranie pojawi się wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz pobrać teraz, czy z Wi-Fi później. Wybierz preferowaną opcję, a pobieranie instalatora MacOSX DMG rozpocznie się natychmiast.

Jak pobrać El Capitan bez App Store w przeglądarce Firefox

 1. W przypadku innych przeglądarek, takich jak Firefox, otwórz plik połączyć.
 2. Jak zwykle plik instalacyjny po załadowaniu można znaleźć w folderze „Programy”, a program instalacyjny uruchomi się automatycznie.
 3. Ponieważ plik instalacyjny jest automatycznie usuwany po instalacji, należy najpierw skopiować plik do innego folderu.
🔥 Zalecana:  Jak wysyłać lepsze cotygodniowe biuletyny i zwiększać ruch w witrynie

Uwaga: pobierany plik jest bardzo ciężki. To ponad 5 gigabajtów.

Jak wykonać bootowalną instalację El Capitan?

 1. Aby przełączyć się z nowszej wersji na starszą, należy najpierw utworzyć bootowalną instalację USB.
 2. Uruchom z niego, a następnie najpierw wymaż folder pamięci wewnętrznej za pomocą Narzędzia dyskowego.
 3. Po zainstalowaniu systemu przejmij dane i programy z kopii zapasowej.

Często Zadawane Pytania

Czy El Capitan jest nadal dostępny w sklepie z aplikacjami?

Wszystkie wersje systemu operacyjnego Mac, w tym El Capitan i wcześniejsze, nie są już dostępne w Apple App Store dla użytkowników Sierra i nowszych wersji, aż do Monterrey.

Gdzie mogę pobrać instalator El Capitan?

Możesz teraz pobrać instalator El Capitan z the Jabłko dedykowana strona dla starszego systemu macOSX na stronie internetowej Apple, ponieważ nie można znaleźć oprogramowania w Apple App Store. Oczekuje się, że instalator rozpocznie się natychmiast po zakończeniu pobierania. Zamknij instalator i utwórz bootowalną pamięć USB z kopią instalatora El Capitan.

Jak wymusić pobranie El Capitan?

Przejdź do Mac App Store, kliknij Kupione, wyszukaj i kliknij El Capitan. Kliknij jednocześnie Pobierz i klawisz opcji, aby rozpocząć pobieranie.

Jeśli pobrałeś już El Capitan w sklepie z aplikacjami, ale nie możesz tego dłużej robić, ponieważ masz nowszego Maca, możesz w ten sposób wymusić lub ponownie załadować pobieranie w Mac App Store.

Ostatnie słowa

Możesz teraz pobrać El Capitan bez sklepu z aplikacjami, w tym innego systemu operacyjnego starszego niż Monterrey na stronie wsparcia Apple. Ale robienie tego na nowszym systemie Mac OS może być trudne. Przed załadowaniem starszego systemu na komputer Mac z nowszym systemem macOS zostaniesz poinformowany, że nowszy system jest już zainstalowany i zapytany, czy na pewno chcesz pobrać starszą wersję.

Nie można przełączyć się z nowszego systemu operacyjnego na starszy, taki jak El Capitan, bez instalacji rozruchowej.