Jak pobierać obrazy z Dokumentów Google 3 Łatwe metody zapisywania obrazów z dokumentu Google w 2022 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak pobierać obrazy z Dokumentów Google 3 Łatwe metody zapisywania obrazów z dokumentu Google w 2022 r

Masz kilka obrazów w Dokumentach Google, które chcesz pobrać na swój komputer. Wejdź do dzisiejszego poradnika o jak pobierać obrazy z Dokumentów Google.

Być może obrazy, których potrzebujesz, są niezbędne do wpisu na blogu, który napisałeś jako wersję roboczą w Dokumentach Google, a nawet planu nowego pomysłu biznesowego, nad którym pracujesz. Jedynym problemem jest to, że nie możesz dowiedzieć się, jak pobrać obrazy. Po kliknięciu obrazu prawym przyciskiem myszy nie ma opcji „”. Uhhhhhh…

Czujesz, że przegapiasz coś oczywistego. Z pewnością musi być możliwe pobieranie obrazów z Dokumentów Google?

Nie martw się, jest! I nie jest to też zbyt trudne – choć nie jest tak oczywiste, jak można by się spodziewać. A więc bez zwłoki rzućmy okiem na 3 proste metody, których możesz teraz użyć, aby zapisać obraz z Dokumentów Google.

Jak pobierać obrazy z Dokumentów Google (3 proste sposoby)

  1. Pobierz jako plik HTML (najlepszy i najłatwiejszy sposób)
  2. Opublikuj dokument i zapisz obraz w Internecie
  3. Korzystaj z Google Keep

Ujawnienie: Pamiętaj, że niektóre z poniższych linków są linkami partnerskimi i bez dodatkowych kosztów, ja zarobię prowizję. Wiedz, że polecam tylko produkty i usługi, z których osobiście korzystałem i za którymi stoję. Kiedy korzystasz z jednego z moich linków afiliacyjnych, firma wynagradza mnie, co pomaga mi prowadzić tego bloga i udostępniać bezpłatnie moje dogłębne treści czytelnikom (takim jak Ty).

Metoda nr 1: Pobierz jako plik HTML

Zdecydowanie najszybszym (i najłatwiejszym) sposobem pobierania obrazów z Dokumentów Google jest zapisanie całego dokumentu jako pliku HTML jednym kliknięciem — a na pulpicie pojawi się ładnie zorganizowany folder ze wszystkimi obrazami w jedno szybkie przejście.

Jest to szczególnie świetna metoda, jeśli masz działka obrazów, które musisz także pobrać z Dokumentów Google. Zamiast zapisywać obrazy jeden po drugim na komputerze, będziesz mógł pobrać je wszystkie naraz.

🔥 Zalecana:  Jak długo trwa zwrot pieniędzy na kartę debetową Visa?

Oto krótki przewodnik wideo dotyczący tej metody, pokazujący dokładnie, co należy zrobić:


Jeśli wideo nie jest Twoją ulubioną, zapoznaj się z pisemnymi instrukcjami zapisywania obrazów z Dokumentów Google jako pliku HTML.

Najpierw musisz otworzyć dokument Google i przejść do: .

Plik zawierający dokument Google i obrazy zostanie natychmiast pobrany na komputer — i zapisany w sekcji „Pobrane” lub na pulpicie, w zależności od ustawień przeglądarki.

Po prostu kliknij dwukrotnie (aby rozpakować folder), a zobaczysz folder „” w środku:

Otwórz folder „”, a wszystkie twoje obrazy będą się tam znajdować, nazwane jako obraz1, obraz2 i tak dalej.

Pamiętaj, że numeracja nie zawsze będzie zgodna z kolejnością chronologiczną wyświetlania obrazów w dokumencie, więc jeśli masz wiele obrazów w jednym dokumencie, być może trzeba będzie trochę pogrzebać, aby znaleźć te właściwe.

Następnie możesz zmienić nazwy plików (co bardzo polecam w przypadku najlepszych praktyk SEO na stronie), edytować je na komputerze, przesyłać je do swojego posta na blogu, dołączać do wiadomości e-mail i tak dalej.

Notatka: Chociaż technicznie zapisujesz swój Dokument Google jako stronę internetową, nie będzie on widoczny dla nikogo innego online. Nie obawiaj się, wersja strony internetowej istnieje tylko na Twoim komputerze.

Metoda nr 2: Opublikuj dokument i zapisz obraz w Internecie

Innym szybkim sposobem na usunięcie obrazów z Dokumentu Google jest faktyczne opublikowanie dokumentu w Internecie. Dzięki temu możesz pobrać obrazy tak samo, jak z dowolnej strony internetowej, klikając prawym przyciskiem myszy, zapisz.

Wskazówka: Nie chcesz umieszczać całego dokumentu online? Bez problemu. Po prostu kliknij obraz, aby go wybrać, skopiuj go, a następnie wklej do pustego dokumentu Google, a następnie powtórz ten proces dla każdego obrazu, który chcesz pobrać. Następnie możesz opublikować nowy dokument Google zawierający tylko obrazy.

Najpierw otwórz dokument, a następnie przejdź do .

Następnie Dokumenty Google zapytają Cię, czy chcesz „” lub „” swoje treści. Pozostaw to jako „”, a następnie kliknij przycisk „”.

🔥 Zalecana:  Prognozowanie popytu – w stronę sztucznej inteligencji

Zobaczysz wyskakujące okienko z pytaniem „” Śmiało i kliknij „”.

Dokumenty Google pokażą Ci wtedy link do treści opublikowanych przez Ciebie w internecie.

Skopiuj link i wklej go w nowej karcie w przeglądarce internetowej. Zobaczysz wtedy swój dokument jako stronę internetową, w tym obrazy.

Możesz teraz pobierać obrazy, tak jak z dowolnej strony internetowej. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „”

Otóż ​​to! Twoje obrazy są teraz pobierane na Twój komputer, gotowe do użycia na Twoim blogu, w Twoich produktach, jako załączniki do wiadomości e-mail lub w jakikolwiek inny sposób.

Metoda nr 3: użyj Google Keep

Co zrobić, jeśli chcesz tylko jeden lub dwa obrazy z dużego dokumentu? Publikowanie całości w Internecie lub pobieranie jej na komputer może wydawać się przesadą.

To jest kiedy Google Keep przydaje się. Jeśli nie spotkałeś się z tym wcześniej, Google Keep to aplikacja Google do robienia notatek.

Działa z Dokumentami Google, dzięki czemu możesz łatwo zapisywać poszczególne obrazy z Dokumentów Google w Google Keep, a następnie od razu je pobierać.

Aby z niego skorzystać, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy wybrany obraz w dokumencie Google, a następnie kliknij opcję „”.

Gdy to zrobisz, pasek boczny Google Keep załaduje się po prawej stronie ekranu z Twoim obrazem jako notatką:

Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy swój obraz na pasku bocznym Google Keep i wybierz „”, aby pobrać go na swój komputer.

To wszystko — pomyślnie pobrałeś obraz na swój komputer za pomocą Google Keep.

Możesz zapisać dowolną liczbę obrazów w Google Keep i pobrać każdy z nich w ten sam sposób.

Ważna uwaga dotycząca praw autorskich do obrazów

Obrazy, które masz w dokumencie Google, mogą równie dobrze być chronione prawami autorskimi i nie być najlepszą praktyką do użytku.

🔥 Zalecana:  Wynik kredytowy BMO: jak uzyskać bezpłatny wynik kredytowy w 2023 r

Jeśli nie znasz źródła swojego obrazu — lub czy masz pozwolenie na ich użycie — upewnij się, że pobierasz te obrazy wyłącznie do użytku osobistego, a nie na swoim blogu, kontach w mediach społecznościowych, witrynie internetowej ani nigdzie indziej w Internecie.

Aby uzyskać więcej informacji o prawach autorskich oraz pomoc w pozyskiwaniu świetnych obrazów, zapoznaj się z moim przewodnikiem po najlepszych praktykach dotyczących używania obrazów na swoim blogu.

Wniosek: Pobierz swoje obrazy z Dokumentów Google już dziś

Jak wiele rzeczy, łatwo jest zapisać obraz Dokumenty Google kiedy wiesz jak. Chociaż Google może (i prawdopodobnie wkrótce to zrobi) uczynić to łatwiejszym i bardziej oczywistym, nadal bardzo szybko można pobrać obrazy z Dokumentów Google na komputer.

Wszystkie trzy z powyższych metod powinny działać dla Ciebie: dlaczego nie spróbować każdej z nich, aby zobaczyć, którą wolisz? Powinny zająć tylko kilka sekund — na pewno nie więcej niż kilka minut — więc nie masz nic do stracenia.

Ostatnia wskazówka przed wyjazdem: Obrazy przechowywane w Dokumentach Google prawdopodobnie nie zostaną zoptymalizowane do użytku w internecie.

Planujesz używać Dokumentów Google jako obrazów w swojej witrynie lub blogu?

Naprawdę dobrym pomysłem jest skompresowanie obrazów za pomocą wtyczki do kompresji obrazu w witrynie WordPress lub za pomocą narzędzia online lub oprogramowania na komputerze.

Dzięki temu Twoja witryna działa szybko, co może poprawić jej optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO), co oznacza, że ​​uzyskasz wyższą pozycję w bezpłatnych wynikach wyszukiwania Google (i innych wyszukiwarkach).