Jak pobierać dane z Facebooka na urządzenia mobilne i stacjonarne

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak pobierać dane z Facebooka na urządzenia mobilne i stacjonarne

Jeśli zdecydowałeś się opuścić Facebooka, możesz usunąć swoje konto. Ale najpierw musisz pobrać swoje dane z Facebooka, zanim usuniesz swoje konto, możesz chcieć zobaczyć, ile informacji udostępniłeś na Facebooku. Oraz rodzaj danych, które Facebook zna na Twój temat — mogą to być wszystkie udostępnione przez Ciebie zdjęcia i filmy, połączenia, reklamy, które kliknąłeś, po informacje o Tobie.

Dane zawierają wszystko, co zrobiłeś na platformie społecznościowej, w tym znajomych, strony, które lubisz i grupy, do których dołączyłeś, to bardzo dużo, na co możesz liczyć.

Meta to firma społecznościowa, która kontroluje najpopularniejsze aplikacje społecznościowe na świecie, w tym popularne komunikatory, takie jak WhatsApp i Messenger. A ich gromadzenie danych stanowiło problem od czasu Skandal z Cambridge Analytica. A użytkownicy martwili się, w jaki sposób Facebook wykorzystuje ich dane i oczywiście ich praktyki w zakresie bezpieczeństwa danych.

Facebook gromadzi dane użytkowników i sprzedaje je reklamodawcom w innych krajach, aby mogli umieszczać reklamy, korzystając z danych, które otrzymali od Ciebie. Dane te są zbierane na podstawie wypełnianego przez Ciebie formularza, tego, co publikowałeś w czasie, postów, które lubisz na Facebooku, filmów, opublikowanych zdjęć i innych czynników.

Pobranie danych z Facebooka nie powoduje usunięcia ich z ich serwera, możesz pobrać swoje dane z Facebooka przed usunięciem konta. Aby pobrać swoje dane z Facebooka, musisz poprosić o to w sekcji informacyjnej Facebooka.

Pierwszy raz na Facebooku

Od pierwszego razu, kiedy uzyskałem dostęp do aplikacji społecznościowej, nie mogłem nic zrobić, ale wrzuciłem jakiś tekst (co mi chodzi po głowie). Od 2012 roku, kiedy po raz pierwszy zarejestrowałem konto, wciąż zastanawiam się, ile wie o mnie firma społecznościowa, więc proszę o moje informacje na Facebooku; te informacje zawierają czaty, rozmowy z ludźmi, których poznałem na Facebooku i poza nim, zdjęcia, które opublikowałem i wiele innych, informacji jest dużo.

🔥 Zalecana:  Jak wybrać idealny prezent dla kogoś

Kiedy poprosiłem o moje dane na Facebooku, znalazłem historię mojego życia na Facebooku, to była zabawa z ciekawą osią czasu. A od 2017 roku usuwam posty, których nie chcę na Facebooku.

Jeśli więc chcesz mieć wgląd w informacje o swoim koncie na Facebooku, oto jak pobrać dane z Facebooka przed usunięciem konta.

Czytaj więcej

Jak pobrać dane z Facebooka na iPhone’a i Androida

1. Otwórz aplikację Facebook i przejdź do zakładki hamburger (trzy poziome linie w prawym górnym rogu ekranu) na urządzeniu z Androidem. W przypadku iPhone’a kliknij kartę hamburgera w prawym dolnym rogu ekranu.

2. W zakładce menu swojego konta na Facebooku przewiń w dół, a następnie kliknij „ochrona i prywatność,” Następnie “Ustawienia”. W przypadku aplikacji Lite przewiń w dół i kliknij „Ustawienia” przed opcją trybu ciemnego.

3. W ustawieniach Facebooka przewiń w dół do „Twoje informacje na Facebooku” i kliknij „Pobierz swoje informacje„. Tutaj możesz pobrać swoje dane z Facebooka.

4. Na następnej stronie możesz wybrać informacje, które chcesz pobrać, wybrać z innej kategorii lub zaznaczyć wszystkie (już domyślnie). Możesz ustawić zakres dat, format i jakość multimediów, a następnie kliknąć „UTWÓRZ PLIK” na końcu strony.

Facebook poinformuje Cię, gdy kopia Twoich informacji z Facebooka będzie gotowa. Po utworzeniu pliku możesz go znaleźć na karcie Dostępne pliki na stronie Pobierz swoje informacje. Plik będzie dostępny do pobrania tylko przez kilka dni.

Aby pobrać kopię żądanych danych: Przejdź do Dostępne pliki sekcję lub kliknij powiadomienie z Facebooka, a następnie stuknij Pobierać i wprowadź hasło, aby zakończyć pobieranie.

Czytaj więcej

Jak pobrać dane z Facebooka na stronie internetowej

Jeśli używasz komputera stacjonarnego do Facebooka, możesz pobrać swój Facebook za pomocą witryny Facebook w swojej najlepszej przeglądarce.

1. Otwórz i zaloguj się do Facebook.coma następnie kliknij strzałkę w dół w prawym górnym rogu i kliknij Ustawienia i prywatnośćNastępnie Ustawienialub przejdź do Facebook.com/ustawienia.

🔥 Zalecana:  Cash App Flip: czy to prawda, czy oszustwo? (Jak zachować bezpieczeństwo!)

2. Kliknij Twoje informacje na Facebookui Obok opcji Pobierz swoje informacjeKliknij Pogląd.

3. Jeśli nie chcesz pobierać wszystkich danych z Facebooka, możesz wybierać spośród różnych kategorii lub zachować ustawienia domyślne.

4. Ustaw zakres dat (cały czas), format i jakość danych, które chcesz pobrać. Możesz użyć ustawień domyślnych. Następnie kliknij Utwórz plik.

5. Otrzymasz powiadomienie, gdy Twoje dane będą gotowe do pobrania. Kliknij powiadomienie, a następnie kliknij Pobierać. Wprowadź swoje hasło do Facebooka, aby potwierdzić swoją tożsamość, a następnie poczekaj na zakończenie pobierania.

Czytaj więcej

Jak długo trwa pobieranie danych z Facebooka?

Czas potrzebny Facebookowi na utworzenie kopii Twoich informacji będzie zależał od tego, ile danych wybrałeś do pobrania. Po zakończeniu pobierania zostanie ono dostarczone w archiwum ZIP.

Po pobraniu danych z Facebooka będziesz mógł zobaczyć wszystkie dane, które zbiera od Ciebie Facebook. Pobranie informacji nie powoduje automatycznego usunięcia ich z serwera Facebooka.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie