Jak pingować telefon, aby znaleźć jego lokalizację

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak pingować telefon, aby znaleźć jego lokalizację

Zgubiłeś telefon lub został skradziony? Nie panikować! Jeśli aktywujesz odpowiednią funkcję, możesz wysłać polecenie ping, zablokować ją, wyczyścić lub zlokalizować ją geograficznie w celu potencjalnego odzyskania.

Jeśli znajduje się w pobliżu, w biurze, u znajomego lub został skradziony, możesz powiadomić osobę, która ma telefon, aby pomogła Ci go odzyskać. Jak Ty to robisz? Jakie są wymagania, aby było to możliwe?

W tym artykule pokażę, jak pingować telefon, aby znaleźć jego lokalizację, niezależnie od tego, czy jest to iPhone, czy urządzenie z Androidem.

Jak pingować telefon, aby znaleźć jego lokalizację

Zdając sobie sprawę z tego problemu, telefony Apple iOS i Android mają funkcję wbudowaną w swoje systemy operacyjne.

W tej sekcji pokażę, jak pingować telefon, aby znaleźć jego lokalizację. Oczywiście procedura nie jest taka sama dla telefonów z systemem iOS i Android, ale zaczyna się od włączenia lokalizacji i funkcji Znajdź moje urządzenie.

Upewnij się, że funkcja Znajdź moje urządzenie w telefonie jest włączona

Jako użytkownik smartfona zawsze musisz włączyć Znajdź moje urządzenie w Ustawieniach i Lokalizacja telefonu. Aby to zrobić, przesuń telefon w dół i włącz lokalizację.

Możesz włączyć Znajdź moje urządzenie naciskając ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu telefonu. Następnie idź do Bezpieczeństwo >> Bezpieczeństwo i lokalizacja >> Stan bezpieczeństwa (może się to różnić w zależności od wersji Androida, producenta i nakładki oprogramowania).

Poszukaj Znajdź moje urządzenie i włącz je. Jeśli dostępne są inne ustawienia lokalizacji (np. tryb wysokiej dokładności), włącz je.

Jak pingować telefon z Androidem, aby znaleźć jego lokalizację

Na komputerze (PC lub Mac), tablecie lub urządzeniu mobilnym z systemem Android otwórz dowolną przeglądarkę i przejdź do Strona internetowa Google Znajdź moje urządzenie.

Zaloguj się za pomocą nazwy użytkownika i hasła do konta Google (tego samego, którego używasz w smartfonie z Androidem).

Na stronie zostanie wyświetlona mapa z nałożonym alertem dotyczącym usługi Znajdź moje urządzenie. Zaakceptuj warunki użytkowania. Mapa zaktualizuje się i ponownie ustawi ostrość na ostatniej znanej pozycji smartfona.

Nazwa urządzenia jest wyświetlana w lewym górnym rogu. Towarzyszy mu data i godzina ostatniego wykrycia.

Na panelu po lewej stronie masz do wyboru trzy opcje. Jeśli uważasz, że nie jest zbyt daleko od Ciebie lub znajduje się w znanej lokalizacji, z której ktoś mógłby go dla Ciebie odebrać, kliknij przycisk Odtwórz dźwięk opcja. Jest to najłatwiejszy sposób na wysłanie polecenia ping do telefonu w celu znalezienia jego lokalizacji.

Twój telefon komórkowy będzie dzwonił dość głośno przez pięć minut, nawet jeśli jest w trybie cichym, nie przeszkadzać lub wibracji. Podobnie, jeśli telefon jest wyłączony lub offline, zadzwoni, gdy tylko zostanie ponownie włączony i/lub podłączony do sieci komórkowej lub Wi-Fi.

Jeżeli nie rozpoznajesz miejsca wyświetlonego na mapie, kliknij na drugą opcję, Bezpieczne Urządzenie.

Możesz wprowadzić numer telefonu, który pojawi się na ekranie, gdy tylko zostanie włączony i połączony z siecią Wi-Fi lub komórkową. Pisz krótko (maksymalnie 60 znaków). Następnie kliknij Bezpieczne urządzenie.

Twój telefon komórkowy natychmiast się zablokuje po włączeniu i podłączeniu do Wi-Fi lub sieci komórkowej. Jeśli go odzyskasz, musisz wprowadzić zabezpieczający kod PIN, którego zwykle używasz do odblokowania (odcisk palca lub rozpoznawanie twarzy nie wystarczą).

Wreszcie jest trzeci Wymaż urządzenie opcja.

Jeśli klikniesz opcję Wymaż urządzenie, cała zawartość telefonu zostanie usunięta, a połączenie z kontem Google zostanie zerwane. Nie będziesz już mógł go zlokalizować. Używaj tej funkcji tylko w ostateczności, jeśli myślisz, że nigdy nie znajdziesz swojego telefonu komórkowego i wolisz, aby nikt nie miał dostępu do jego zawartości.

🔥 Zalecana:  Jak zamienić 1000 $ w 10 000 $

Przeczytaj także: Dlaczego moja lokalizacja jest błędna na moim telefonie z Androidem?

Jak pingować iPhone’a, aby znaleźć jego lokalizację

iOS ma wszystkie niezbędne opcje, aby umożliwić lokalizację iPhone’a w przypadku utraty lub kradzieży. Ale wszystko zaczyna się od włączenia lokalizacji i podania danych logowania:

Włącz lokalizację na iPhonie

 1. Przejdź do iOS Ustawienia. Przewiń stronę w dół, a następnie stuknij Prywatność.
 2. Na wyświetlonej stronie stuknij Lokalizacja na samej górze. Usługi lokalizacyjne powinny być normalnie włączone. Jeśli nie, przełącz przełącznik tak, aby świecił na zielono.
 3. Nieco dalej kliknij Udostępnij moją lokalizacjęNastępnie Znajdź mojego IPhone’a. Na koniec przełącz trzy przełączniki Znajdź mój iPhone, Znajdź sieć i Wyślij ostatnią lokalizację do pozycji włączonej. Daje to największą szansę na znalezienie lokalizacji urządzenia, nawet jeśli jest ono offline lub jego bateria jest rozładowana.

Zlokalizuj iPhone’a i wykonaj polecenie ping na mapie

Z komputera (PC lub Mac), tabletu lub telefonu komórkowego z systemem Android, uruchomić dowolną przeglądarkę internetową (Chrome, Firefox, Edge lub Safari).

Przejdź do swojego konta iCloud >> Wprowadź swój identyfikator konta Apple i hasło (to samo, którego używasz na swoim iPhonie). Dzięki systemowi podwójnej autoryzacji otrzymasz alert i prośbę o autoryzację połączenia na urządzeniach (Mac, iPad lub Apple Watch) połączonych z Twoim kontem Apple.

Jeśli masz pod ręką jedno z tych urządzeń, aktywuj przycisk Autoryzuj i wprowadź sześciocyfrowy kod przesłany przez firmę Apple. Jeśli nie masz jednego z tych urządzeń lub nie możesz odebrać kodu, kliknij przycisk Zlokalizuj po lewej stronie pod miejscem na wpisanie kodu.

Wprowadź ponownie swój identyfikator konta Apple i hasło. W oknie przeglądarki pojawi się mapa. Pokazuje ostatnią znaną lokalizację urządzenia.

Kropki (zielone lub szare) reprezentują Twoje urządzenia zarejestrowane na Twoim koncie Apple. Zielona kropka oznacza, że ​​urządzenie jest podłączone do sieci. Jeśli jest szary, iPhone jest w trybie offline. Kliknij jedną z tych kropek, aby znaleźć przycisk „i” po prawej stronie jej nazwy.

W prawym górnym rogu okna wyświetlana jest nazwa urządzenia, data i godzina jego ostatniego wykrycia oraz trzy opcje.

Kliknij Pierścień jeśli uważasz, że nie jest zbyt daleko od Ciebie lub w znanej lokalizacji, z której ktoś mógłby to dla Ciebie odebrać. IPhone odtworzy dość głośny dzwonek, nawet jeśli jest w trybie Nie przeszkadzać lub Wibracja. Jeśli jest wyłączony lub offline, dzwonek zadzwoni, gdy tylko zostanie ponownie włączony i/lub podłączony do sieci komórkowej lub Wi-Fi.

Jeśli nie rozpoznajesz lokalizacji wyświetlanej na mapie, kliknij Utracony tryb. Tutaj możesz wprowadzić numer telefonu, pod którym można się z Tobą skontaktować, jeśli ktoś go znajdzie. Kliknij Następny.

Teraz wprowadź wiadomość. Pojawi się na ekranie iPhone’a, gdy tylko zostanie włączony i podłączony do Wi-Fi lub sieci komórkowej. Kliknij Zrobione.

Wreszcie, jeśli klikniesz Wymaż iPhone’a, wszystkie dane na nim zostaną usunięte, a połączenie z kontem Apple zostanie zerwane. Ponadto nie będziesz już mógł zlokalizować urządzenia. Używaj tej funkcji tylko wtedy, gdy myślisz, że nigdy jej nie znajdziesz i wolisz, aby nikt nie miał dostępu do jej zawartości.

Przeczytaj także: Jak zmienić głos w Mapach Apple

Jak pingować telefon z zegarka Apple Watch

 1. Przesuń palcem w górę na ekranie głównym zegarka Apple i przejdź do centrum sterowania
 2. Znajdź, naciśnij i przytrzymaj ikonę ping iPhone’a, aby włączyć alarm iPhone’a podłączonego do zegarka. Natychmiast włączy się alarm i latarka Twojego iPhone’a.
🔥 Zalecana:  Zwycięzca Eurowizji Kalush Orchestra sprzedaje swoje trofeum za 500 ETH, aby wesprzeć ukraińską armię

Jak długo trwa pingowanie telefonu?

Procedura nie zajmuje więcej niż minutę. Możesz pingować swój telefon w 15 sekund, pod warunkiem, że wcześniej włączyłeś lokalizację i Znajdź moje urządzenie.

Najlepsze aplikacje do pingowania lokalizacji telefonu komórkowego

Zarówno urządzenia z systemem Android, jak i iOS mają preinstalowane aplikacje do lokalizowania telefonu. Nie musisz ich pobierać. Ale tutaj pokażę ci najlepsze aplikacje do pingowania telefonów komórkowych. Są one wstępnie zainstalowane i można je pobrać.

Google Znajdź moje urządzenie

Jako aplikacja Google na urządzenia z Androidem, Find My Device służy do znajdowania zgubionych i skradzionych urządzeń. Możesz jednak użyć go jako aplikacji do śledzenia lokalizacji. Możesz lub nie możesz go zainstalować, aby rozpocząć monitorowanie. Jest dostępny za pośrednictwem aplikacji i strony internetowej https://www.google.com/android/find.

Cechy

 • Łatwo znajduj lokalizacje w czasie rzeczywistym.
 • Możesz wymazać, zlokalizować lub wysłać polecenie ping do urządzenia, nawet jeśli nie masz go przy sobie.

Znajdź mojego IPhone’a

Głównym celem funkcji Znajdź mój iPhone jest pomoc w zlokalizowaniu zgubionego lub skradzionego iPhone’a, iPada i zegarka. Ponadto możesz go używać do pingowania (sprawiania, że ​​urządzenie odtwarza dźwięk alarmu), nawet jeśli jest w trybie cichym. Podobnie jak Google Find My Device, ten jest dostępny za pośrednictwem Strona internetowa.

W idealnym scenariuszu należy wcześniej wykonać następującą konfigurację, aby włączyć tę opcję.

 • Przejdź do Ustawienia >> Prywatność >> Usługi lokalizacyjne i zezwól na kontrolę.
 • W Ustawieniach wybierz swój Apple ID. Wybierać Znajdź moje urządzenie.
 • Aby zobaczyć swoje urządzenie, nawet jeśli jest offline, włącz opcję wyszukiwania offline.
 • Aby wysyłać lokalizację urządzenia do firmy Apple, nawet gdy poziom naładowania baterii jest niski, włącz Wyślij ostatnią lokalizację.

Znajdź iPhone’a moich znajomych

Find My Friends to także usługa lokalizacyjna dostępna tylko dla urządzeń Apple iOS. Dzięki tej aplikacji możesz znaleźć lokalizację rodziny lub przyjaciół w czasie rzeczywistym. Gwoli wyjaśnienia, będziesz mógł śledzić tylko telefony komórkowe, które wcześniej autoryzowały tę opcję.

Kluczowe cechy

 • Śledzenie obszaru za pomocą funkcji Znajdź moich znajomych jest bardzo łatwe i bezpieczne
 • Możesz pobrać ją bezpłatnie ze sklepu Apple App Store, a czasami jest już dołączona.
 • Pozwala śledzić wiele urządzeń z systemem iOS, a nie tylko jedno.

Glympse (dla Android I iOS)

Wśród najlepszych darmowych aplikacji do śledzenia lokalizacji jest Glympse. Jest dostępny na urządzenia z Androidem i iOS. Ta aplikacja natychmiast wykrywa Twoje urządzenie i pozwala poznać historię lokalizacji. Możesz uzyskać dostęp do aktywności lokalizacji za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego Glympse.

Kluczowe cechy

 • Możesz udostępniać lokalizację w czasie rzeczywistym komu chcesz.
 • Nie jest wymagana rejestracja ani instalowanie aplikacji przez drugą osobę.
 • Jest to lekka aplikacja i działa w tle.
 • Działa przez GPS i połączenie transmisji danych.

Śledzenie telefonu według numeru (dla Android I iOS)

Jest to kolejna aplikacja dostępna na urządzenia z Androidem i iOS, która wykonuje bezpłatne śledzenie lokalizacji telefonu komórkowego z Twojego numeru telefonu.

Jest bezpłatny, a jedyną wadą jest to, że prosi o sprawdzenie przed użyciem. Ale według recenzji sklepu i oceny 4,5 gwiazdki warto.

Kluczowe cechy

 • Pomaga zlokalizować telefon komórkowy według jego numeru w czasie rzeczywistym.
 • Identyfikator dzwoniącego, z historią i kontaktami.
 • Możesz blokować połączenia, które Cię nie interesują, takie jak reklamy banków lub oszustwa.

Lokalizator rodziny

Dzięki Family Locator masz aplikację skoncentrowaną na rodzinie. Dzięki niemu możesz dowiedzieć się, jak poruszają się Twoje dzieci lub zadbać o bezpieczeństwo Twojej rodziny lub przyjaciół.

🔥 Zalecana:  Jak sparować słuchawki douszne Soundcore z iPhonem i Androidem

Ta aplikacja korzysta z GPS, który umożliwia śledzenie lokalizacji urządzenia w czasie rzeczywistym, o ile odbywa się to za zgodą drugiej osoby. Jest dostępny na iOS i Androida.

Kluczowe cechy

 • Otrzymuj powiadomienia, gdy ludzie, których kochasz, dotrą do punktów docelowych.
 • Możesz skonfigurować bezpieczne strefy w GPS, czy to w szkole, czy w domu.
 • Twórz grupy w samej aplikacji.

Co powinieneś zrobić, zanim Twój telefon zostanie skradziony?

1. Włącz lokalizację

Tak jak twoje ubezpieczenie poprosi cię o zainstalowanie urządzenia śledzącego w samochodzie w celu ochrony przed kradzieżą, potrzebujesz czegoś takiego w swoim telefonie.

Najpierw musisz włączyć GPS w telefonie, czyli funkcję lokalizacji.

Po włączeniu lokalizacji możesz pingować i lokalizować na mapie położenie urządzenia w czasie rzeczywistym.

Jeśli jest inaczej, nadal nie oznacza to, że nie możesz go znaleźć. A jeśli nie jest podłączony do Wi-Fi lub sieci danych, jego ostatnia znana lokalizacja zostanie zapisana na serwerach Google lub Apple.

Korzystając z innego smartfona lub komputera podłączonego do Internetu, możesz wysłać polecenie ping do swojego urządzenia.

Możesz zablokować do niego dostęp i wyświetlić komunikat lub numer telefonu. Dlatego osoba, z którą jest telefon, może się z Tobą skontaktować, gdy tylko urządzenie ponownie połączy się z Internetem. Ale oczywiście jeśli chce zwrócić telefon.

Będziesz także mógł zdalnie usunąć jego zawartość. Jest to ostateczność, gdy uznasz, że Twój telefon komórkowy jest nieodwracalny. Odnalezienie go później nie będzie już możliwe.

2. Regularnie twórz kopie zapasowe w chmurze

Powinieneś również upewnić się, że regularnie tworzysz kopie zapasowe zawartości urządzenia. Operacja jest przeprowadzana z serwerami Google dla telefonów z systemem Android (w ustawieniach urządzenia aktywuj opcje automatycznego tworzenia kopii zapasowych) lub na iCloud dla urządzeń z systemem iOS.

W ten sposób będziesz mógł odzyskać swoje dane i ponownie zintegrować je z nowym telefonem komórkowym, jeśli nie odzyskasz zgubionego lub skradzionego smartfona.

3. Poznaj swój IMEI

Następnie musisz pobrać numer IMEI (International Mobile Equipment Identity) smartfona. Numer ten, składający się z 15 do 17 cyfr, jednoznacznie identyfikuje telefon komórkowy, na przykład numer ubezpieczenia społecznego lub dowód osobisty.

Gdy zgłosisz zgubione lub skradzione urządzenie organom ścigania, będziesz go potrzebować. Pomoże to uzyskać raport policyjny. Twoi operatorzy sieci mogą również zażądać raportu, jeśli chcesz zarejestrować numer IMEI telefonu w bazie zablokowanych i nieużytecznych urządzeń w kraju.

Numer IMEI jest zawsze zapisany na etykiecie naklejonej na oryginalną obudowę telefonu. Możesz go również znaleźć na kartce w środku lub na fakturze zakupu – zawsze przechowuj ją w bezpiecznym miejscu. Jest również dostępny pod baterią telefonu.

Na koniec możesz również sprawdzić swój kod IMEI, wybierając *#06#.