Jak otworzyć konto w banku Kuda i wszystko, co musisz wiedzieć

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak otworzyć konto w banku Kuda i wszystko, co musisz wiedzieć

Jednym z niezwykłych czynników, który szybko zmienia sektor bankowy, jest możliwość wykonywania wszystkich czynności bankowych w zaciszu własnej kanapy. Cóż, bankowość wirtualna robi dokładnie to, jednak bankowość wirtualna w Nigerii rośnie, a otwarcie konta bankowego Kuda jest o krok bliżej.

Bank Kuda to bank cyfrowy, który oferuje usługi bankowe za pośrednictwem aplikacji i kodu USSD do aplikacji banku Kuda. Wszystkie usługi bankowe są wykonywane z aplikacji, od wysyłania pieniędzy do Jana, po wypłaty z bankomatu i wpłaty. Bank Kuda pozwala robić wszystko, co oferuje zwykły tradycyjny bank, a nawet więcej.

W tym artykule wyjaśnimy wszystkie istotne szczegóły i to, co musisz wiedzieć przed otwarciem konta bankowego Kuda online w zaciszu własnego domu.

Po pierwsze, weź głęboki oddech i nie wchodź bezpośrednio do aplikacji, chcemy, abyś wiedział, kto stworzył i założył firmę, z której będziesz korzystać.

Założyciele banku Kuda

Bank Kuda został współzałożycielem Babsa Ogundeyi (CEO) i Musty Mustapha (CTO) w 2018 roku. Jest zarejestrowany i określany jako Kuda Microfinance Bank i ma biura w Lagos w Nigerii i Londynie w Wielkiej Brytanii. Kuda Bank w pełni działa w Nigerii i jest określany jako pierwszy bank cyfrowy w Nigerii, a wkrótce nastąpi większa ekspansja.

Jak działa bank Kuda

Kuda bank to cyfrowa aplikacja bankowa, co oznacza, że ​​jego działania odbywają się online. Nie ma żadnego fizycznego oddziału w porównaniu ze zwykłymi tradycyjnymi instytucjami finansowymi w Nigerii.

Do obsługi konta bankowego Kuda wystarczy smartfon ze stabilnym łączem internetowym. Możesz pobrać aplikację z Sklep Google Play i Sklep z aplikacjami Applena początek.

Jeśli pomyślnie zarejestrowałeś konto, możesz poprosić o kartę debetową Kuda; i czy wspominałem, że to nic nie kosztuje. Gdy poprosisz o kartę, zostanie ona dostarczona do wskazanej lokalizacji. Możesz obsługiwać i zarządzać swoim kontem za pośrednictwem aplikacji Kuda lub strony internetowej.

Z kontem Kuda możesz wykonywać inne czynności finansowe na swoim koncie, takie jak oszczędzanie i uzyskiwanie pożyczek [if you’re qualified.] Kuda pomoże Ci zarządzać Twoim kontem, a także zapewni inne usługi, takie jak płacenie rachunków, dokonywanie natychmiastowych przelewów i oszczędzanie podczas wydatków.

Bank Kuda jest nazywany „Bankiem darmowych” i możesz się zastanawiać, jak do cholery zarabiają pieniądze. Cóż, Kuda zarabia na prowizjach za czas antenowy i zakup danych. Oprócz opłaty uiszczanej przez sprzedawcę, gdy robisz zakupy kartą debetową Kuda i nie tylko.

🔥 Zalecana:  Lenovo Project Chronos zamienia cię w awatara w czasie rzeczywistym

Przeczytaj także: Jak założyć konto Grey Dollar

Funkcje banku Kuda

 • Bank Kuda nie ma minimalnego salda konta.
 • Nie ma żadnych opłat za prowadzenie konta.
 • Również darmowe przelewy do innych banków.
 • Wpłacanie środków bez opłat.
 • 15% rocznych odsetek w trybie oszczędzania.
 • Wygoda w dostępie do wszystkich kluczowych usług bankowych.
 • Nie pobieraj żadnych opłat, gdy wypłacasz środki w bankomatach ich banku partnerskiego.

Wymagania banku Kuda dotyczące otwarcia konta

Każde włączenie finansowe ma swoje główne wymagania i musisz spełnić te kryteria, zanim będziesz mógł zarejestrować konto.

 • Bank Kuda wymaga co najmniej 18 lat i obywatela Nigerii.
 • Działający smartfon.
 • Aktywny numer telefonu i adres e-mail.
 • Kod polecający w razie potrzeby: CGJTXQW3

Rodzaje kont bankowych Kuda

Bank Kuda oferuje dwa rodzaje kont; ograniczony typ konta i ulepszony typ konta. Jeśli otworzysz konto Kuda ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu, otrzymasz konto podstawowe, które jest ograniczone do;

 • Maksymalne saldo 300 000 Nigerii Naira.
 • Maksymalny depozyt w wysokości N50 000 Nigerii Naira.
 • Maksymalny transfer N20 000 Nigerii Naira.

Jeśli dodasz swój numer weryfikacyjny banku (BVN) i identyfikator wydany przez rząd do swojego profilu Kuda, Twoje konto zostanie uaktualnione bez ograniczeń.

Aby ulepszyć swoje konto do najwyższego poziomu, musisz przesłać wszystkie wymagane informacje: swój numer BVN, adres i dokument tożsamości wydany przez rząd; Prawo jazdy, dowód osobisty, paszport lub karta wyborcy. Aby to zrobić;

 1. W aplikacji banku Kuda dotknij „Więcej”, a następnie „Limity konta”.
 2. Stuknij w „Aktualizacja konta”, zostaniesz poproszony o przesłanie swojego dowodu osobistego, adresu zamieszkania i BVN, to wszystko. Twoje konto zostanie natychmiast zaktualizowane.

Po uaktualnieniu konta do najwyższego poziomu KYC, Twoje ograniczenia zostaną zniesione i będziesz mógł wykonywać nieograniczoną liczbę transakcji dziennie z nieograniczonym saldem konta.

Jak otworzyć konto bankowe Kuda

Otwarcie konta bankowego Kuda jest bardzo łatwe, ponieważ jest to wirtualny bank, musisz zarejestrować się online i mieć ukończone 18 lat. Aby otworzyć konto bankowe Kuda online, musisz pobrać aplikację Kuda ze sklepu App Store lub Play Store.

Notatka; Bank Kuda może być otwarty bez numeru weryfikacyjnego banku (BVN), jednak będzie miał pewne ograniczenia dotyczące limitu konta i całkowitego salda.

 1. Pobierz i zainstaluj aplikację z Sklep Google Playalbo Sklep z aplikacjami Apple.
 2. Po otwarciu aplikacji pomiń wprowadzenie i kliknij „Start”, zaakceptuj „Warunki i prywatność” i kliknij Kontynuuj.
 3. Wpisz swój adres e-mail i utwórz hasło do konta.
 4. Jeśli masz kod polecający [CGJTXQW3]możesz go wpisać. Kliknij dalej, a następnie potwierdź swój adres e-mail.
 5. Po wypełnieniu wymaganych informacji zostaniesz poproszony o zrobienie wyraźnego zdjęcia swojej twarzy. Zdjęcie jest wymagane do weryfikacji tożsamości konta.
🔥 Zalecana:  Intella X zabezpiecza 12 milionów dolarów na ekosystem gier web3

Po zakończeniu rejestracji konta bankowego Kuda będziesz mógł z łatwością oszczędzać pieniądze na koncie, dokonywać przelewów z aplikacji, kupować czas antenowy i płacić różne rachunki w zaciszu własnego domu.

Karta bankowa Kuda

Po pomyślnym utworzeniu konta bankowego Kuda możesz złożyć zamówienie na kartę debetową Kuda, która zostanie dostarczona do Twojej lokalizacji w dowolnym miejscu w Nigerii — w ciągu dwóch tygodni od złożenia zamówienia. Aby poprosić o kartę Kuda:

 • Zaloguj się do Kudy
 • Stuknij Karty u dołu pulpitu nawigacyjnego.
 • Stuknij Poproś o kartę.
 • Stuknij Uzyskaj kartę fizyczną.
 • Podaj swój adres dostawy.
 • Potwierdź swój numer telefonu.
 • Wpisz nazwę, którą chcesz pokazać na wizytówce.
 • Potwierdź dane do dostawy.

Z kartą debetową banku Kuda możesz bezpiecznie dokonywać płatności online, wypłacać gotówkę z różnych bankomatów i kupować towary zarówno lokalnie, jak i za granicą za pomocą karty (gdzie Naira jest akceptowana).

Przeczytaj także: Jak utworzyć własną wirtualną kartę Google

Wirtualna karta Naira banku Kuda

Jeśli nie chcesz otrzymywać fizycznej karty debetowej od firmy Kuda, nadal możesz poprosić o kartę wirtualną i używać jej online w Nigerii.

Jak stworzyć wirtualną kartę Kuda

 • Zaloguj się do Kudy
 • Stuknij Karty u dołu pulpitu nawigacyjnego.
 • Stuknij Poproś o kartę.
 • Stuknij Uzyskaj wirtualną kartę.
 • Potwierdź kodem PIN transakcji, odciskiem palca lub identyfikatorem twarzy.

Jak wpłacić pieniądze na konto Kuda

Pieniądze można wpłacać na konto bankowe Kuda na różne sposoby, w tym;

Bankowość internetowa lub mobilna: Jeśli masz konto w bankowości internetowej lub mobilnej, możesz wpłacać pieniądze w dowolnym banku w Nigerii. Możesz wysłać pieniądze za pomocą kodu USSD z innego banku.

 • Po prostu przejdź do sekcji wysyłania pieniędzy z aplikacji bankowości mobilnej, wpisz numer konta Kuda, wybierz Kuda jako bank docelowy, wpisz kwotę i naciśnij wyślij.

Korzystanie z karty kredytowej/debetowej: Jeśli masz kartę debetową z innej instytucji finansowej lub tradycyjny bank, możesz go użyć do zasilenia swojego konta Kuda.

 • Zaloguj się do aplikacji Kuda, dotknij Dodaj pieniądze, a następnie kliknij Dodaj kartą. W przypadku tej opcji wpłacanie kwot nieprzekraczających 100 000 nigeryjskich nair jest bezpłatne.

Deponowanie gotówki w bankach partnerskich Kudy: Jeśli chcesz wpłacić gotówkę, musisz znaleźć dowolny bank partnerski Kuda.

 • Aby to zrobić, przejdź do aplikacji Kuda i wybierz Dodaj pieniądze. Kliknij Dodaj przez wpłatę i postępuj zgodnie z przedstawionymi instrukcjami.
🔥 Zalecana:  Jak wytresować psa, żeby nie szczekał

Jak wysłać pieniądze z konta bankowego Kuda

 1. Otwórz swoje konto bankowe Kuda,
 2. Kliknij Płatności,
 3. Wybierz Wyślij pieniądze,
 4. Wprowadź wymagane dane i naciśnij przycisk wyślij.

Opłaty bankowe Kuda

bank Kuda; darmowy bank rozdaje co miesiąc 50 darmowych przelewów, jeśli zarejestrujesz się za pomocą swojego BVN (gdy konto jest na najwyższym poziomie). Każdy przelew stąd kosztuje 10 naira nigeryjska.

Oszczędności w banku Kuda

Funkcja oszczędzania w banku Kuda to bestia, z oprocentowaniem do 15℅ rocznie przy stałych oszczędnościach, nie powinieneś odpuścić.

Kuda wydawaj + oszczędzaj

Kuda Spend+Save pozwala automatycznie oszczędzać za każdym razem, gdy wydajesz z konta Kuda. Możesz wycofać się w dowolnym momencie.

Elastyczne oszczędności

Elastyczne oszczędzanie pozwala oszczędzać codziennie, co tydzień lub co miesiąc, aby osiągnąć cel i uzyskać do 10% rocznych odsetek.

Stałe oszczędności

Stałe oszczędności pozwalają na przechowywanie pieniędzy w dowolnym momencie i uzyskanie 15% rocznej stopy procentowej.

Po zakończeniu Twojego planu oszczędnościowego Twoje pieniądze zostaną przelane na Twoje konto bankowe w Kuda. Możesz nawet dokonać wypłaty przed datą zakończenia planu oszczędzania.

Zabezpieczenia banku Kuda

Bank Kuda zabezpiecza wszystkie konta za pomocą tego samego szyfrowania o wysokim poziomie bezpieczeństwa, które jest używane przez tradycyjne banki i zapewnia pełną integrację finansową. Usługi finansowe, takie jak Kuda, podejmują ekstremalne kroki w celu zabezpieczenia informacji o klientach i danych finansowych.

To nie jest porada finansowa, możesz przeprowadzić badania na temat Kuda Microfinance Bank, zaczynając od ich oficjalna strona internetowa. Kuda Microfinance Bank jest zarejestrowany w Nigerii i licencjonowany przez Bank Centralny Nigerii (CBN). Wszystkie depozyty w cyfrowym banku są ubezpieczone przez Nigeria Deposit Insurance Corporation (NDIC).

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie