Jak odblokować klawisz Windows na klawiaturze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak odblokować klawisz Windows na klawiaturze

W systemie operacyjnym Windows klawisz Windows otwiera plik Początek menu, a stamtąd możesz uzyskać dostęp do prawie każdego miejsca na komputerze. Działa również jako skrót po sparowaniu z innymi klawiszami; Okna + I zabrałby cię do Ustawienia, Windows + Tab przełączałby się między otwartym i najnowszym systemem Windows oraz Okna + G otworzy ustawienia przechwytywania gry.

Czasami klawisz Windows może nie działać po naciśnięciu, co powoduje kilka problemów. Omówimy je w tym artykule i podamy wskazówki, jak odblokować klawisz Windows na klawiaturze.

Jak odblokować klawisz Windows na klawiaturze, wyłączając tryb gry

System operacyjny Windows 10 ma ustawienie, które optymalizuje działanie komputera w celu uzyskania najlepszych wrażeń z gry za każdym razem, gdy rozpoczynasz grę. Ale to ustawienie może powodować nieprawidłowe działanie klawiatury, więc wyłączenie go może sprawić, że klawiatura znów będzie bardziej responsywna. Aby wyłączyć tryb gry:

 • Przesuń kursor w lewy dolny róg ekranu i kliknij Początek przycisk. Następnie kliknij ikonę koła zębatego dla Ustawienia.
 • Gdy pojawi się menu, poszukaj Hazard i kliknij na to.
 • Kliknij na Tryb gry zakładkę po lewej stronie, aby otworzyć Tryb gry przełącznik, a następnie kliknij przełącznik, aby go WYŁĄCZYĆ.

Jak odblokować klawisz Windows na klawiaturze, wyłączając klawisz blokady systemu Windows

Podobnie jak Nums lock i Caps lock, niektóre klawiatury są wyposażone w klawisz blokady systemu Windows, który można włączać i wyłączać. Sprawdź, czy twoja klawiatura ma ten klucz, aby upewnić się, że jest WYŁĄCZONY. Możesz wyszukać w Internecie model swojej klawiatury, jeśli nie masz pewności, czy masz ten klucz, czy nie.

Jak odblokować klawisz Windows na klawiaturze, wyłączając klawisze filtrów

Klawisze filtrowania to funkcja ułatwień dostępu, która nie powoduje żadnego działania po wielokrotnym naciśnięciu klawisza. To może być powód, dla którego klucz Windows nie działa. Aby WŁĄCZYĆ klawisze filtrowania, wykonaj następujące czynności:

 • Kliknij Początek i szukaj Panel sterowania, następnie naciśnij Wchodzić.
 • Dalej, otwórz Łatwość dostępu.
 • Poszukaj linku, który mówi „Zmień sposób działania klawiatury„.
 • Usuń zaznaczenie pola wyboru „Wyłącz klucze filtrów”, kliknij Stosować, Następnie OK.

Możesz także uzyskać dostęp do Lepkich klawiszy, naciskając wielokrotnie Zmiana.

Jak odblokować klawisz Windows na klawiaturze, aktualizując sterowniki klawiatury

Przyczyną braku reakcji klawisza systemu Windows może być przestarzały sterownik klawiatury. Zaktualizowanie sterownika lub odinstalowanie go i ponowne zainstalowanie może rozwiązać problem. Aby sprawdzić sterownik klawiatury:

 • Kliknij Początek i szukaj Menadżer urządzeń następnie naciśnij Wchodzić.
 • w Menadżer urządzeń menu, rozwiń Klawiatury Kategoria.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy klawiaturę, której używasz w wyświetlonym menu rozwijanym, a następnie kliknij Aktualizacja.
 • Wybierać Automatyczne wyszukiwanie sterowników, a komputer sprawdzi w Internecie dostępne zaktualizowane sterowniki i zainstaluje je.
 • Możesz także odinstalować sterownik stąd i zainstalować go ponownie.
🔥 Zalecana:  Odbieranie własnych wiadomości tekstowych na Androida i iPhone'a - przyczyny i poprawki zduplikowanych powiadomień

Jak odblokować klawisz Windows na klawiaturze, wykonując skanowanie SFC przy użyciu wiersza polecenia i programu Windows PowerShell

Wiersz polecenia służy do uruchamiania skanowania plików systemowych. Aby rozpocząć:

 • Otwórz swoje Początek menu klikając na Okna Ikona. Na pasku wyszukiwania wyszukaj Wiersz polecenia i uruchom jako administrator.
 • Typ “sfc /skanuj teraz” w terminalu wiersza polecenia i naciśnij Wchodzić aby rozpocząć skanowanie. To zajęłoby trochę czasu.
 • Uruchom ponownie komputer po zakończeniu skanowania.

Możesz także wykonać podobne polecenie za pomocą Windows PowerShell:

 • Wyszukaj PowerShell w taki sam sposób, jak w wierszu polecenia i uruchom jako administrator.
 • Wklej to polecenie w terminalu PowerShell, „Get-AppXPackage – AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation) AppXManifest.xml”}’, następnie naciśnij Wchodzić.
 • Zignoruj ​​błędy, poczekaj na zakończenie i uruchom ponownie komputer.

Do czego służy przycisk blokady na klawiaturze Corsair?

Naciśnięcie przycisku blokady w pobliżu przycisku ściemniania na klawiaturze Corsair powoduje zablokowanie klawisza Windows, zapobiegając przypadkowemu naciśnięciu go podczas grania, ponieważ powoduje powrót do pulpitu lub ekranu głównego.

Jak wyłączyć blokadę Win lock na klawiaturze Redragon?

Istnieją dwa sposoby wyłączenia blokady systemu Windows na klawiaturze Redragon. Po pierwsze, możesz nacisnąć Fn + F6 Lub Klawisz Fn + Windows, który działa niezależnie od marki komputera lub notebooka. Powtórzenie tego samego polecenia może je również zablokować.

Jak wyłączyć klawisz Windows w grach?

Klawiatury do gier mają przycisk, który można włączać i wyłączać, aby zablokować klawisz systemu Windows, ale w przypadku standardowych klawiatur dostępne są dłuższe trasy:

Blokowanie klucza Windows za pomocą WinKill

WinKill to łatwa w użyciu aplikacja innej firmy, którą można włączać i wyłączać, aby włączyć lub wyłączyć klucz Windows. Aby użyć WinKilla:

 • Pobierać WinKill na komputer i rozpakuj zawartość pliku zip. Następnie kliknij dwukrotnie plik aplikacji WinKill, aby go uruchomić.
 • WinKill nie wymaga instalacji, więc możesz pomyśleć, że nie działa, ale jeśli spojrzysz na pasek powiadomień paska zadań lub ukryte ikony, powinieneś zobaczyć ikonę WinKill. Logo systemu Windows przedstawia je z czerwonym krzyżykiem.
 • Aby włączyć klucz Windows, kliknij ikonę WinKill, aby ją usunąć, aby przekreślić lub kliknij ją prawym przyciskiem myszy i kliknij Przełącznik Lub Wyjście.
🔥 Zalecana:  Acorns Canada: Inwestowanie w aplikacje takie jak Acorns w Kanadzie (2023)

Wyłączanie systemu Windows za pomocą Edytora rejestru

Edytor rejestru w systemie Windows 10 to oprogramowanie systemowe, za pomocą którego można modyfikować klucze.

 • Kliknij ikonę Windows i wpisz ‘Rejestr Redaktor’ w polu wyszukiwania. Następnie uruchom jako administrator.
 • Kiedy się otworzy, wklej to na pasku dostępu i naciśnij Wchodzić: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer.
 • W prawym panelu okna powinna być widoczna wartość „NoWinKeys”. Jeśli jest pusty, kliknij prawym przyciskiem myszy ten otwarty panel, wybierz Nowy i wybierz Wartość DWORD (32-bitowa). Następnie nazwij wartość’ No WinKeys.
 • Kliknij dwukrotnie na NoWinKeys wartość, aby ją edytować i zmienić datę waluty z 0 na 1, a następnie kliknij przycisk OK.
 • Uruchom ponownie komputer, a następnie naciśnij klawisz Windows. Spowoduje to otwarcie menu Start, ale nie można go sparować z innymi klawiszami skrótu. Aby go włączyć, przejdź do tego samego klucza rejestru i usuń wartość lub zmień dane wartości na 0.

Wyłączanie systemu Windows za pomocą PowerToys

Możesz całkowicie zmienić mapowanie klucza Windows za pomocą Microsoft PowerToys. PowerToys to bezpłatne oprogramowanie służące do dostosowywania funkcji w systemie Windows 10. Najpierw pobierz PowerToys, odwiedzając stronę Strona GitHub dla PowerToys. Następnie zainstaluj oprogramowanie na komputerze, a następnie uruchom je.

 • W PowerToys otwórz plik Menedżer klawiatury opcję w menu po lewej stronie okna.
 • Kliknij Ustawienia i włącz Menedżera klawiatury. Następnie kliknij Zmień mapowanie klucza aby otworzyć okno Remap Keys.
 • Kliknij na + ikonę, a następnie kliknij Klucz aby otworzyć menu rozwijane. Przewiń do Wygrać i wybierz go. Następnie kliknij Zmapowane do aby otworzyć listę rozwijaną i wybrać Wyłączyć.
 • Pojawi się komunikat ostrzegawczy, że nie będziesz już mógł używać systemu Windows; Kliknij Kontynuować mimo to. Następnie Twój klucz Windows zostanie wyłączony i nie będziesz musiał ponownie uruchamiać komputera. Aby go odblokować, zamknij PowerTools, klikając prawym przyciskiem myszy jego ikonę na pasku zadań i klikając Wyjście.

Przeczytaj także: Jak kontrolować F na iPadzie z klawiaturą lub bez

Klawiatura Corsair Klawisz Windows nie działa? Rzeczy do sprawdzenia i wskazówki, jak to naprawić

Zresetowanie klawiatury może rozwiązać wszelkie problemy z klawiaturą. Te metody resetowania zależą od używanego modelu klawiatury Corsair.

Jeśli używasz klawiatury MK2 lub klawiatury K95 RGB Platinum, możesz zresetować klawiaturę, odłączając ją, przytrzymując WYJŚCIE klucza i podłącz go z powrotem. Trzymaj wciśnięty klawisz ESC aż klawiatura zacznie migać. Odłącz go, a następnie podłącz ponownie.

🔥 Zalecana:  10 najważniejszych zapytań SQL, które powinien znać analityk danych — W stronę sztucznej inteligencji

Jeśli używasz klawiatury K55, zresetuj ją, odłączając ją i przytrzymując przycisk Klawisze Fn + F4, a następnie ponownie go podłącz. Opublikować Fn + F4 klawisze po 10 sekundach. Klawiatura powinna po tym migać. Następnie otwórz iCUE i zaktualizuj oprogramowanie układowe klawiatury. Zignoruj ​​wszelkie pojawiające się ostrzeżenia dotyczące zgodności.

Jeśli używasz innych modeli klawiatur Corsair, zresetuj je, odłączając klawiaturę i przytrzymując przycisk WYJŚCIE kluczyk i ponownie go włożyć. Opublikować klawisz ESC po około 5 sekundach. Jeśli reset się powiedzie, diody klawiatury będą migać.

Aby zresetować klawiaturę bezprzewodową, wyłącz klawiaturę, przytrzymaj przycisk WYJŚCIE kluczyk, a następnie włącz go ponownie. Opublikować WYJŚCIE klawisz po około 5 sekundach. Klawiatura powinna migać, jeśli reset się powiedzie.

Jeśli zresetowanie klawiatury nie rozwiąże problemu, możesz skontaktować się z obsługą klienta w celu uzyskania pomocy. Aby skrócić czas reakcji, dołącz konkretny model klawiatury, numer części klawiatury (znajduje się pod klawiaturą i zaczyna się od CH-) oraz zdjęcie naklejki na spodzie klawiatury, aby zweryfikować numer części.

Jak zablokować komputer z systemem Windows za pomocą klawiatury?

Możesz zablokować klawiaturę bez konieczności używania przycisku zasilania, używając dwóch różnych poleceń klawiszowych:

 • Naciskać Ctrl + Alt + Del aby otworzyć szybkie menu, a następnie kliknij Zamek aby go zablokować.
 • Możesz nacisnąć Okna klawisz + Ł aby go zablokować.

Jak odblokować klawiaturę Logitech

Aby odblokować klawiaturę Logitech, przytrzymaj prawą stronę Zmiana przez 8 sekund lub naciskaj go wielokrotnie, aby wywołać klawisze filtrów i je WYŁĄCZYĆ. Lub możesz go WYŁĄCZYĆ w Panelu sterowania.