Jak nazywają się czerwone, białe i żółte kable?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak nazywają się czerwone, białe i żółte kable?

Więc chcesz wybrać się w podróż w przeszłość, oglądając stare rodzinne filmy na magnetowidzie lub grając na starym PlayStation. Problem polega na tym, że Twój magnetowid wykorzystuje trzy przewody oznaczone kolorami (czerwony, biały i żółty), a Twój nowoczesny telewizor nie ma żadnego z tych złączy.

Jak podłączyć stare urządzenie multimedialne do nowego telewizora lub monitora i dlaczego kable są oznaczone kolorami? Co robi każdy kabel i dlaczego urządzenie potrzebuje trzech oddzielnych kabli do połączenia?

Jak nazywają się czerwone, białe i żółte kable? W tym artykule szczegółowo omówimy tę kwestię. Dodatkowo wyjaśnię, jak działają kable czerwony, biały i żółty, do czego służą i jak można ich używać do łączenia się z nowoczesnymi urządzeniami.

Jak nazywają się czerwone, białe i żółte kable?

Nazywa się kable czerwony, biały i żółty Kable RCA Lub kable kompozytowe. Zawsze były oznaczane kolorami, aby wskazać, co oznaczają.

Złącze RCA, nazwane na cześć firmy, która wprowadziła je do Radio Corporation of America w 1940 roku, to stare złącze z trzema przewodami, każdy w innym kolorze, białym i czerwonym dla audio i żółtym dla wideo.

Żółty reprezentuje wideo. Czerwony jest dla prawego kanału audio, a biały dla lewego kanału stereo.

Musisz jednak wiedzieć kilka rzeczy, zanim nauczysz się konwertować kable RCA na HDMI.

Kabel RCA to okablowanie par excellence używane w telewizji analogowej, czyli starych telewizorach. Kabel ten odpowiada za przesyłanie informacji z odtwarzacza do telewizora, projektora lub innych urządzeń.

Jednak dzisiejsze urządzenia do odtwarzania wideo i sygnały cyfrowe zawierają znacznie więcej informacji do przesłania do telewizora.

Dzisiejsze urządzenia oferują wysokiej jakości rozdzielczości od UHD do HD, 1080p, 4K i 8K. Aby przesłać ilość informacji wymaganych przez te rozdzielczości, niezbędny jest system okablowania transmisji/odbioru HDMI.

Chodzi o to, że obecnie znajdujemy się w okresie, który można uznać za okres przejściowy między starymi a nowymi urządzeniami. Ale starych urządzeń, o ile nadal działają, nie można tak po prostu porzucić.

Konwersja czerwonego, białego i żółtego kabla na HDMI

Konwersja kabli RCA na HDMI jest obecnie dość prosta dzięki konwerterom RCA na HDMI.

Należy zaznaczyć, że konwersja jest możliwa, jeśli urządzenie odtwarzające transmituje w RCA, a odbiornik, czyli telewizor, pracuje przez HDMI.

W przeciwnym razie jest to niemożliwe, ponieważ nie można przekonwertować sygnału z HD na RCA.

🔥 Zalecana:  Dlaczego mój Discord PFP jest niewyraźny? Jak to naprawić na telefonie komórkowym i komputerze

Rodzaje konwerterów RCA na HDMI

1. Kabel RCA do HDMI

Kable RCA do HDMI są dość popularne, więc ich zdobycie nie powinno stanowić problemu. Są to kable z końcówką HDMI po jednej stronie i czerwonymi, białymi i żółtymi kablami RCA po obu stronach.

Typowym przykładem dobrego, gotowego do zamówienia kabla RCA-HDMI jest kabel SNLLMZI HDMI-RCA.

Nie wszystkie kable mają te same specyfikacje, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na materiały i długość kabla.

Kupując kabel, zwróć szczególną uwagę na materiał i zakończenie tuż przy podstawie, gdzie zarówno nadajnik, jak i odbiornik są przymocowane do sprzętu. Zwykle w tym miejscu zwykle dochodzi do uszkodzenia kabla tego typu.

2. Konwerter RCA na HDMI

Skrzynki konwertujące RCA na HDMI są przydatne do generowania kompatybilności między różnymi urządzeniami. Są droższe, ale trwalsze. Można je łatwo znaleźć w Internecie oraz w lokalnych sklepach z akcesoriami telewizyjnymi.

Najlepsze adaptery RCA na HDMI (konwertery)

Adapter konwertera Tengchi RCA na HDMI

Jednym z najlepiej sprzedających się adapterów RCA na HDMI online jest adapter konwertera Tengchi RCA na HDMI. Jest to adapter kompozytowy na HDMI kompatybilny z odtwarzaczami Blu-Ray DVD, VHS, VCR, STB, Xbox, PS 1, PS2, PS3 i Blu-Ray DVD.

Przejściówka GANA RCA na HDMI

Jeśli jednak chcesz oglądać filmy lub grać w gry z nowych urządzeń na starym telewizorze, przejściówka GANA RCA na HDMI zapewnia wyraźną transmisję bez opóźnień. Ponadto jest bardzo mały i przenośny. Dzięki temu nie zajmie dużo miejsca w konsoli kina domowego.

Przejściówka Neoteck RCA na HDMI

Ten produkt Neoteck oferuje przyjazną dla użytkownika konfigurację plug-and-play i jest dostarczany z kablem USB do ładowania.

Tryb wyjścia można łatwo wybrać za pomocą przełącznika na urządzeniu. Nie powoduje irytującego szumu, jaki ma wiele modeli. Ten adapter konwertera jest przeznaczony do użytku w telewizorach, komputerach PC, PS3, STB, magnetowidach, VHS, odtwarzaczach Blu-Ray DVD i projektorach.

Przejściówka AMANKA z RCA na HDMI

Adapter AMANKA ma czarną obudowę, która będzie pasować do wielu konsol do gier. Ponadto jest to świetna opcja dla miłośników kina, ponieważ konwertuje stare kasety VHS o proporcjach 4:3 do formatu 16:9.

Jak podłączyć mój czerwony, biały i żółty kabel do mojego Smart TV?

Obecnie niektóre inteligentne telewizory, takie jak Samsung i LG, są wyposażone w wejścia AV. Pokażę ci, jak podłączyć czerwone, białe i żółte kable RCA do inteligentnego telewizora za pośrednictwem wejścia AV:

🔥 Zalecana:  8 najlepszych anime do oglądania na haju

Krok 1: Zdobądź zestaw kabli AV

Te trzy białe, żółte i czerwone kable łączą stary sprzęt audio-wideo z telewizorem.

Można je kupić w Internecie lub w sklepie elektronicznym. Ich cena jest stosunkowo przystępna.

Poszukaj wejść AV w telewizorze. Zwykle porty kabla kompozytowego znajdują się z tyłu telewizora, ale w starszych modelach są one z przodu.

Porady: Przed rozpoczęciem wyłącz telewizor i odłącz go od gniazdka, aby nie uszkodzić ani nie zranić się podczas podłączania magnetowidu lub innego urządzenia nadawczego.

Krok 2: Podłącz koniec kabli do urządzenia nadawczego

Podłącz biały, czerwony i żółty kabel AV do białych, czerwonych i żółtych portów z tyłu urządzenia nadawczego.

Należy pamiętać, że niektóre urządzenia nadawcze umożliwiają tylko dźwięk mono. Oznacza to, że mogą mieć tylko białe i czerwone porty z tyłu. Nieużywany kabel pozostaw odłączony.

Krok 3: Podłącz drugi koniec kabla AV do telewizora

Poszukaj czerwonych, żółtych i białych portów wejściowych i podłącz przewody do odpowiednich portów.

Krok 4: Podłącz urządzenie nadawcze do źródła zasilania

Włóż przewód zasilający tego urządzenia do gniazdka elektrycznego. Wystarczy gniazdko ścienne lub listwa przeciwprzepięciowa.

Krok 5: Włącz i ustaw urządzenia

Podłącz i włącz telewizor. Jeśli urządzenie nadawcze włącza się jednocześnie z telewizorem, pomiń następny krok.

Naciśnij przycisk zasilania, aby włączyć urządzenie. Jeśli telewizor nie jest jeszcze skonfigurowany do korzystania z wejścia AV, naciskaj przycisk „Wejście” lub „Źródło”, aż otworzysz ustawienie AV.

Powinieneś teraz móc korzystać z magnetowidu lub innego urządzenia i przesyłać je do telewizora.

Co zrobić, jeśli Twój telewizor nie ma żółtego wejścia?

Aby podłączyć kabel RCA do telewizora, który nie ma żółtego wejścia wideo RCA (ale nadal ma komponentowe wejście wideo), należy podłączyć żółty kabel wideo do wejścia zielonego lub oznaczonego literą „Y. ”

Biały i czerwony kabel audio są również podłączone do odpowiedniego wejścia audio.

Jednak rzeczywistość jest taka:

Zdecydowana większość nowych telewizorów nie oferuje już wejścia RCA. Mimo to mają komponentowe wejście wideo, które składa się z trzech wejść, oznaczonych kolorami zielonym, niebieskim i czerwonym lub literami „Y”, „Pb” i „Pr”.

Przeczytaj także: Czy monitory Acer mają wbudowane głośniki?

Czy mogę używać żółtego kabla RCA do audio?

Żółty kabel RCA odpowiada za sygnały wideo. Może przenosić tylko analogowe wideo, a nie audio.
Zgodnie z konwencją kolor kabla i złącza RCA dedykowanego do wideo jest generalnie żółty. Zamiast tego kolor czerwony oznacza sygnał audio prawego kanału. Lewy kanał jest z kolei rozpoznawalny po białym lub rzadziej czarnym kolorze.

🔥 Zalecana:  Jak promować swoją firmę online i lokalnie

Czy mogę używać kabli czerwonego, białego i żółtego do komponentu?

Kable kompozytowego obrazu można używać do dowolnego typu, podobnego do komponentowego połączenia wideo. Tak więc każdy może wziąć żółte, czerwone i niebieskie kompozytowe kable wideo i podłączyć je do wejścia komponentowego wideo w urządzeniu wyświetlającym.

Kable komponentowe są przeznaczone do 1080p lub HDTV. Chociaż nie mają sygnałów czerwonego, zielonego i niebieskiego, pełne oznaczenie kabla RGB jasno wskazuje, że kable te są prawdopodobnie przeznaczone wyłącznie do wideo HD.

Media HD zużywają więcej „przepustowości”. Tak więc ten analogowy kabel telewizyjny z większą liczbą połączeń pomaga przenosić wszystkie potrzebne informacje.

Wniosek

Podobnie jak większość ludzi, prawdopodobnie nadal masz starszy sprzęt obok nowocześniejszego sprzętu audio-wideo. Ale jeszcze nie ma potrzeby ich wyrzucać. Na przykład, jeśli twój telewizor nie ma żółtych, czerwonych lub białych wejść, możesz uzyskać jeden z tych konwerterów RCA na HDMI.

Pozwalają oglądać kasety VHS na komputerze, podłączać konsolę Playstation lub Xbox do telewizora, przesyłać wideo z dzisiejszych urządzeń do przesyłania strumieniowego na stary telewizor i nie tylko.

Ostatnia aktualizacja 2023-06-02 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.