Jak naprawić „Status rejestracji IMS niezarejestrowany”

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak naprawić „Status rejestracji IMS niezarejestrowany”

Jeśli Twój smartfon z Androidem wyświetla komunikat „Nie zarejestrowano statusu rejestracji w IMS”, nie możesz wykonywać połączeń ani surfować po Internecie. Użytkownicy Samsunga doskonale o tym wiedzą.

Usługa IMS (IP Multimedia Subsystem) w smartfonie z systemem Android to platforma zapewniająca usługi komunikacji multimedialnej, takie jak wiadomości głosowe, wideo i tekstowe za pośrednictwem sieci IP.

Po uruchomieniu urządzenia i wyświetleniu komunikatu „Usługa IMS zatrzymana” lub „Status rejestracji IMS niezarejestrowany”, wszystkie te usługi będą niedostępne. Oczywiście przyczyny mogą być różne, ale problem jest do rozwiązania. Najpierw pokażę Ci możliwe przyczyny tego problemu i co robić.

Co powoduje, że „Status rejestracji IMS nie jest zarejestrowany”?

Jeśli otrzymujesz komunikat „Status rejestracji IMS niezarejestrowany”, a Twoje sieci telefoniczne nie pojawiają się, przyczyny są najprawdopodobniej jedną z następujących:

1. Oprogramowanie układowe lub system operacyjny telefonu

Przyczyną tego problemu może być nieaktualny system operacyjny lub oprogramowanie układowe. Twój telefon potrzebuje najnowszego systemu operacyjnego i oprogramowania układowego, aby działał tak, jak powinien i eliminował błędy. Aktualizowanie telefonu komórkowego lub tabletu ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia problemów z bezpieczeństwem i poprawy prywatności.

2. Odłączona lub uszkodzona karta SIM

Komunikat o błędzie może pojawić się, jeśli karta SIM jest niewłaściwie umieszczona. W związku z tym nie będziesz mógł wykonywać połączeń, odbierać wiadomości ani mieć dostępu do internetu.

3. Twoja karta SIM lub lokalny obszar nie obsługuje 5G

Niektórzy użytkownicy wspominali o tym problemie podczas przełączania na wyższe tryby sieciowe, takie jak 5G lub 4G. Ponadto, jeśli właśnie zmieniłeś lokalizację lub podróżowałeś, a ten problem się pojawia, może to oznaczać, że obszar nie obsługuje wyższych trybów sieciowych. Najprawdopodobniej rozwiążesz problem, jeśli przełączysz się na 2G lub 3G.

4. Nie wybrano operatora sieci

Jeśli Twój operator sieci nie jest wybrany do obsługi połączeń, wiadomości lub transmisji danych, możesz nie mieć możliwości korzystania z tej usługi. Czasami musisz ręcznie wybrać sieć swojego operatora w ustawieniach telefonu.

Wskazówki dotyczące naprawy „Status rejestracji IMS niezarejestrowany”

Oto kilka kroków, które sugeruję, aby rozwiązać problem. Po każdym kroku sprawdź, czy błąd został rozwiązany:

🔥 Zalecana:  9 sprawdzonych strategii zostania menedżerem Pinteresta

Napraw 1. Zaktualizuj swój system operacyjny

Wyskakujące okienka przypominające o aktualizacji systemu operacyjnego mogą stać się irytujące. Jednak aktualizacje systemu operacyjnego są nadal przydatne. Poprawiają błędy w systemie operacyjnym i pomagają poprawić jego użyteczność.

Najpierw pokażę, na co należy zwrócić uwagę przed rozpoczęciem aktualizacji systemu operacyjnego.

Wymagania dotyczące aktualizacji oprogramowania

Pobieranie i instalowanie nowego oprogramowania to złożony proces, który wyczerpuje baterię. Więc upewnij się, że jesteś tutaj po bezpiecznej stronie. Bateria powinna być naładowana co najmniej do 50%.

Po drugie, do aktualizacji oprogramowania może być potrzebne połączenie Wi-Fi. Aktualizacje systemu operacyjnego wymagają pobrania kilku gigabajtów. Połączenie WLAN ogólnie pozwala na znacznie większą szybkość przesyłania danych.

Jak wykonać aktualizację systemu operacyjnego

Najprostszym sposobem przeprowadzenia aktualizacji oprogramowania jest zrobienie tego bezpośrednio na smartfonie. Można to zrobić na dwa różne sposoby.

Pojawi się wyskakujące okienko z informacją, że dostępna jest nowa aktualizacja oprogramowania. W takim przypadku postępuj zgodnie z instrukcjami w infoboksie, a aktualizacja oprogramowania zostanie zakończona w ciągu kilku chwil.

Możesz też samodzielnie zainicjować aktualizację oprogramowania firmy Samsung. Oczywiście działa to tylko wtedy, gdy dostępna jest do pobrania nowa wersja Androida.

W takim przypadku wykonaj następujące czynności: Stuknij Ustawienia >> Opcje >> Informacje o urządzeniu >> Aktualizacje oprogramowania >> Aktualizuj teraz. Zanim będzie można korzystać ze zaktualizowanego oprogramowania, należy najpierw ponownie uruchomić urządzenie.

Jeśli nie zostanie znaleziona aktualizacja oprogramowania, prawdopodobnie masz już najnowszą wersję Androida.

Poprawka 2. Zresetuj ustawienia sieciowe

Ponieważ jest to problem z ustawieniami sieci w Twoim telefonie lub u operatora sieci, możesz chcieć się upewnić, że problem nie pochodzi z Twojej strony.

Jeśli wykonałeś wszystkie powyższe czynności, zresetuj ustawienia sieciowe. Należy jednak pamiętać, że wszystkie hasła Wi-Fi zostaną usunięte.

Jak zresetować ustawienia sieciowe

Ponieważ użytkownicy Samsung Galaxy najczęściej napotykają ten problem, pokażę ci, jak zresetować ustawienia sieciowe Samsung Galaxy:

  • Krok 1: Przesuń palec w górę po ekranie. Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich aplikacji w telefonie.
  • Krok 2: Twoje aplikacje mogą być wyświetlane na kilku stronach. Przewiń w lewo lub w prawo, aby przechodzić między stronami.
  • Krok 3: otwórz aplikację Ustawienia z ikoną przypominającą koło zębate. Pamiętaj, że ikona menu Ustawienia może wyglądać inaczej, jeśli używasz innego motywu.
  • Krok 4: Stuknij w Zarządzanie ogólne. Ta opcja znajduje się na dole menu Ustawienia.
  • Krok 5: Wybierz Resetuj. Opcja Resetuj znajduje się w menu Zarządzanie ogólne i wyświetla menu resetowania.
  • Krok 6: Wybierz Resetuj ustawienia sieciowe. Jest to druga opcja w menu resetowania. Stuknij go, aby wyświetlić stronę z informacją, że ustawienia Wi-Fi, danych mobilnych i Bluetooth zostaną zresetowane.
  • Krok 7: Stuknij w Resetuj ustawienia, który znajduje się w niebieskim przycisku. Przekieruje Cię do ekranu potwierdzenia. Jeśli masz kod dostępu lub kod PIN, musisz go wprowadzić, aby móc kontynuować.
  • Krok 8: Wybierać Resetowanie ustawień. Ta opcja potwierdza, że ​​chcesz zresetować ustawienia i ustawienia sieciowe.
🔥 Zalecana:  Zostałem oszukany na PayPal Znajomi i rodzina

Poprawka 3: Przełącz na niższy tryb sieciowy

Jeśli właśnie zmieniłeś lokalizację, jesteś w podróży lub podejrzewasz, że dostawca sieci ma problemy z bieżącym trybem sieci, spróbuj przełączyć się na słabszą sieć, taką jak 3G.

Aby to zrobić, przejdź do swojego Ustawienia >> Znajomości >> mobilny sieci i wybierz Sieć Tryb.

Możesz także chcieć potwierdzić, czy inne telefony z tą samą siecią mają ten sam problem co Ty.

Poprawka 4: Sprawdź swoją kartę SIM

Jak wspomniałem wcześniej, źle umieszczona lub uszkodzona karta SIM może powodować ten problem. Więc wyłącz telefon i sprawdź kartę SIM.

Jeśli nie jest uszkodzony, umieść go dobrze na metalowej podstawce i uruchom ponownie telefon. Jeśli karta SIM jest uszkodzona, należy dokonać wymiany karty SIM.

Poprawka 5. Wyczyść partycję pamięci podręcznej

Najpierw spróbuj wyczyścić partycję pamięci podręcznej smartfona. W tym celu przejdź do „Ustawienia” swojego urządzenia i otwórz „Menedżer aplikacji” albo “Aplikacje” obszar.

Poszukaj wpisu „Usługa IMS” Tutaj. Wybierz go, a następnie stuknij w Wyczyść pamięć podręczną i Wyczyść dane. Następnie możesz ponownie uruchomić urządzenie.

Poprawka 6. Reset jako ostatnia opcja rozwiązania

Jeśli nic nie pomaga, może być konieczne zresetowanie urządzenia do ustawień fabrycznych. Ponieważ jednak wszystkie dane zostaną usunięte z urządzenia w trakcie procesu, należy wcześniej utworzyć kopię zapasową.

Następnie możesz zresetować smartfon z Androidem w ustawieniach, przechodząc do „Kopia zapasowa i przywracanie” i wybierając „Usunąć wszystkie dane”.

Czytaj także: Co to jest program beta w pełnym znaczeniu?

Co to jest usługa rejestracji IMS?

IMS to skrót od IP Multimedia Subsystem. Jest to standardowa architektura sieci nowej generacji (NGN) dla operatorów telefonii, która pomaga w stacjonarnych i mobilnych usługach multimedialnych.

🔥 Zalecana:  Jak napisać notatkę „Dziękuję za zamówienie” dla klientów

System ten wykorzystuje technologię VoIP opartą na standardowej implementacji SIP 3GPP działającej na standardowym protokole IP.

Istnieje wiele sposobów wykorzystania IMS. Od ujednoliconej poczty e-mail po łączność głosową przez IP za pośrednictwem funkcji „push-to-talk”. Ta zbieżność zastosowań umożliwia użytkownikom korzystanie z wielu funkcji w urządzeniu.

Jak zmienić ustawienia IMS?

  • Krok 1: Wyszukaj ustawienia IMS na swoim telefonie i kliknij je
  • Krok 2: Poszukaj i dotknij Resetuj do ustawień domyślnych. W związku z tym Twoje ustawienia IMS zostaną zresetowane do wartości domyślnych.

Jak wyłączyć IMS na Androidzie?

Nie można wyłączyć ani wyłączyć samego IMS na Androidzie. Jeśli jednak komunikat IMS nie przestanie się pojawiać, możesz przełączyć telefon w tryb samolotowy, co spowoduje wyłączenie IMS.

Należy jednak pamiętać, że IMS jest odpowiedzialny za udostępnianie funkcji zapewnianych przez operatora. Dlatego nie będziesz otrzymywać usług związanych z IMS, jeśli go wyłączysz.