Jak naprawić „Obecnie występują problemy z synchronizacją” w Gmailu i WhatsApp

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak naprawić „Obecnie występują problemy z synchronizacją” w Gmailu i WhatsApp

Jeśli utraciłeś dane, których jeszcze nie wykonano w kopii zapasowej, podczas gdy występuje problem z „synchronizacją, obecnie występują problemy”, wiesz, jak irytujące może to być.

Aplikacje Google są ekscytujące, o ile działają. Kiedy synchronizacja konta zaczyna działać i pojawia się komunikat o błędzie „Obecnie występują problemy z synchronizacją”, staje się to frustrujące, ale nie musisz panikować.

Sporządziliśmy listę działających poprawek dla problemu „Obecnie występują problemy z synchronizacją” w różnych aplikacjach. Przyjrzymy się, jak rozwiązać ten problem w Gmailu i WhatsApp. Niektóre z tych poprawek będą działać również w innych aplikacjach.

Co powoduje, że „z synchronizacją występują obecnie problemy” w aplikacjach

Działanie wszystkich aplikacji Google polega na Twoim koncie Google. Gdy Twoje konto Google nie zsynchronizuje się z urządzeniem, wszystkie powiązane aplikacje pokażą komunikat „Obecnie występują problemy z synchronizacją”. Pliki nie aktualizują się, e-maile zacinają się, nie zobaczysz swoich nowych zdjęć i tak dalej.

Czasami, gdy ten problem występuje tylko w jednej aplikacji, może to być wynikiem nieprawidłowego ustawienia. Jeśli ograniczyłeś dane w tle w Usługach Google Play lub odmówiłeś dostępu do niektórych aplikacji, ten komunikat o błędzie pojawi się, gdy spróbujesz użyć którejkolwiek z tych aplikacji.

Coś tak prostego jak włączenie oszczędzania energii może ograniczyć synchronizację.

Chociaż większość problemów z synchronizacją jest tymczasowa i rozwiązuje się w ciągu kilku minut, niektóre nie. Poniżej opisano, co możesz zrobić, jeśli doświadczasz tego w Gmailu i WhatsApp.

Jak naprawić „Obecnie występują problemy z synchronizacją” w Gmailu

Poprawka 1: ręcznie zsynchronizuj Gmaila

Spróbuj ręcznie zsynchronizować Gmaila. Idź do telefonu Ustawienia >> Konta >> kliknij konto, które chcesz zsynchronizować >> kliknij Synchronizacja konta Lub Synchronizuj konto i ręcznie włącz synchronizację Gmaila, jeśli jest WYŁĄCZONA.

Poprawka 2: Sprawdź połączenie internetowe

Słabe połączenie internetowe może wpływać na synchronizację konta. Przetestuj swoje połączenie internetowe, próbując załadować stronę internetową w przeglądarce Chrome, Firefox lub dowolnej innej wyszukiwarce, którą masz na telefonie z Androidem. Jeśli ładuje się dość szybko, prawdopodobnie nie ma problemu z połączeniem internetowym.

🔥 Zalecana:  Po 191 latach definiowania słów firma Merriam-Webster zaczyna zarabiać na marketingu afiliacyjnym dzięki recenzjom produktów

Sprawdź, czy nadal otrzymujesz ten sam komunikat o błędzie. Jeśli nadal się pojawia, sprawdź problemy z kontem.

Poprawka 3: Sprawdź problemy z kontem i aktualizacje Androida

Upewnij się, że Twoje konto Gmail nie ma żadnych własnych problemów. Zrób to, logując się na swoje konto Google za pomocą innego urządzenia, na przykład przeglądarki komputera. Jeśli możesz się zalogować, Twoje konto jest w porządku. Więc sprawdź aktualizacje Androida.

Aby to zrobić, przejdź do swojego telefonu Ustawienia >> Aktualizacja oprogramowania Lub Ustawienia >> System >> Aktualizacja systemu aby sprawdzić, czy są dostępne aktualizacje. Jeśli tak, zaktualizuj swoje urządzenie. Może to naprawić „problem z synchronizacją”.

Poprawka 4: Uruchom ponownie urządzenie

Choć brzmi to prosto, zadziałało dla wielu. Wyłącz urządzenie, odczekaj jedną lub dwie minuty, uruchom je ponownie i sprawdź ponownie. Problem mógł zostać rozwiązany.

Poprawka 5: Usuń i ponownie dodaj konto Gmail

Aby usunąć konto, przejdź do swojego telefonu Ustawienia >> Konta Lub Konta użytkowników >> stuknij konto, które chcesz usunąć i kliknij Usuń konto.

Aby dodać go z powrotem, wróć do swojego telefonu Ustawienia >> Konta Lub Konta użytkowników >> dotknij Dodaj konto u dołu > dotknij Google, aby dodać swoje konto Google.

Gdy zalogujesz się na swoje konto Google, wszystko powiązane z tym kontem, poczta, kontakty, kalendarz itd., zostanie automatycznie zsynchronizowane z telefonem.

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Może być konieczne wprowadzenie hasła, wzoru lub kodu PIN telefonu.

Poprawka 6: Przywracanie danych fabrycznych

To działa za każdym razem, ale powinno być ostatecznością. Zanim to zrobisz, wykonaj kopię zapasową wszystkiego, co może zostać utracone.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to upewnić się, że ustawienia synchronizacji Gmaila w aplikacji Gmail są WŁĄCZONE. W aplikacji Gmail przejdź do Ustawienia >> wybierz swoje konto i poniżej Wykorzystanie danych >> Upewnić się Synchronizuj Gmaila jest włączony.

🔥 Zalecana:  Opanowanie pochodnych dla uczenia maszynowego – w kierunku sztucznej inteligencji

Przeczytaj także: Dlaczego nie otrzymuję wiadomości WhatsApp, chyba że otworzę aplikację na Androida i iPhone’a?

Jak naprawić „Obecnie występują problemy z synchronizacją” w WhatsApp

Poprawka 1: Zainstaluj aktualizacje aplikacji

WhatsApp może nie synchronizować kontaktów, jeśli nie zainstalowałeś jego najnowszej aktualizacji. Czasami wezwanie do aktualizacji pojawia się na ekranie w momencie, gdy otwierasz WhatsApp.

Możesz też po prostu przejść do Sklepu Google Play >> stuknij w swój profil >> dotknij Moje aplikacje i gry >> Na karcie Aktualizacje zobaczysz aplikacje z dostępnymi aktualizacjami. Jeśli znajdziesz WhatsApp na tej liście, dotknij Aktualizacja przycisk obok.

Może to rozwiązać problem z „obecnie występującymi problemami z synchronizacją” WhatsApp.

Poprawka 2: Wyczyść pamięć podręczną aplikacji

Wyczyść pamięć podręczną i dane WhatsApp, ponieważ mogą one spowodować problem z synchronizacją WhatsApp, jeśli są uszkodzone. Iść do Ustawienia >> Aplikacje >> WhatsApp >> Składowanie >> Wyczyść pamięć podręczną >> stuknij Jasne.

Poprawka 3: Wyłącz tryb oszczędzania energii

Niektórzy, którzy doświadczyli tego problemu, zauważyli, że mają włączone oszczędzanie energii.

Jeśli obecnie występują problemy z synchronizacją na Twoim koncie WhatsApp, wszystko, co możesz zrobić, aby to naprawić, to włączyć uprawnienia aplikacji do Kontaktów i kilka innych rzeczy. Iść do Aplikacje >> kliknij WhatsApp >> Uprawnienia >> włączyć wszystkie z wyjątkiem dzienników połączeń, telefonu i SMS-ów.

Często Zadawane Pytania

Dlaczego mój e-mail nie synchronizuje się z moim telefonem?

Może to być spowodowane słabym połączeniem sieciowym, przestarzałą aplikacją e-mail, wyłączoną synchronizacją poczty e-mail lub wyłączoną automatyczną synchronizacją danych Androida.

W aplikacji Gmail przejdź do Ustawienia >> kliknij konto, które chcesz zsynchronizować i przewiń w dół do zużycia danych >> W obszarze wykorzystanie danych zobaczysz Synchronizuj Gmaila. Upewnij się, że pole jest zaznaczone, aby je włączyć.

🔥 Zalecana:  Wiceprezes i dyrektor ds. gier Guild of Guardians, Derek Lau, wierzy, że funkcje Web3 staną się tak wszechobecne, jak gry mobilne

Dlaczego synchronizacja mojego konta Google jest wyłączona?

Mogło to nastąpić przez pomyłkę lub w wyniku błędu. Aby go włączyć, przejdź do Ustawienia >> Konta >> przewiń w dół strony i upewnij się, że automatyczna synchronizacja danych jest WŁĄCZONA.

Czy automatyczna synchronizacja powinna być włączona czy wyłączona?

Wyłączenie automatycznej synchronizacji oszczędza baterię, ale e-maile, kontakty, zdjęcia i inne pliki nie będą miały kopii zapasowej, dopóki nie zsynchronizujesz ich ręcznie z kontem Google. W tym czasie możesz je stracić. Włączając automatyczną synchronizację, wyeliminujesz to ryzyko, kopie zapasowe Twoich danych zostaną zapisane w chmurach i będziesz mógł je odzyskać w dowolnym momencie.

Jak naprawić błąd synchronizacji Gmaila na moim komputerze?

Aby naprawić błąd synchronizacji Gmaila na komputerze, sprawdź połączenie z serwerem e-mail, oprogramowanie zabezpieczające/antywirusowe lub usuń konto i dodaj je ponownie. Może to być również spowodowane tym, że ustawienia konta są nieaktualne. Oto, co musisz zrobić, aby rozwiązać ten problem na komputerze z systemem Windows 10.