Jak naprawić Discord, który nie wysyła kodu e-mail i SMS-a

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak naprawić Discord, który nie wysyła kodu e-mail i SMS-a

Discord to darmowa platforma do tworzenia czatów głosowych, wideo i tekstowych. Jest to dobra platforma dla graczy do dzielenia się swoją rozgrywką i koordynowania gier wieloosobowych. Zanim będziesz mógł z niego korzystać, powinieneś utworzyć dla siebie konto.

Każdy portal społecznościowy stosuje metodę wysyłania kodu weryfikacyjnego, aby zapewnić swoim użytkownikom bezpieczeństwo przed nadużyciami, hakerami i robotami spamującymi. Tak więc każdy, kto chce zarejestrować się w Discord, potrzebuje tego kodu. Powinieneś podać swój adres e-mail lub numer telefonu, aby zarejestrować się w Discord i otrzymać tam ten kod weryfikacyjny. W kolejnym kroku na Twój adres e-mail lub numer zostanie wysłany kod, który należy wprowadzić, aby kontynuować i zakończyć proces rejestracji. Ponieważ inne osoby nie mają dostępu do Twojego adresu e-mail i numeru telefonu, aby użyć tego kodu, ich dostęp do Twojego konta Discord jest również zablokowany.

Niektórzy twierdzą, że nie otrzymują tego kodu. W tym artykule rozwiążemy problem nieotrzymania kodu weryfikacyjnego Discord.

Dlaczego kod weryfikacyjny Discord nie jest do mnie wysyłany?

Jeśli podałeś swój adres e-mail podczas procesu rejestracji, ten kod zostanie wysłany na Twój adres e-mail, a jeśli podałeś swój numer telefonu, ten kod zostanie wysłany do Ciebie SMS-em. Zostań z nami, aby sprawdzić przyczynę problemu z otrzymaniem kodu potwierdzającego.

Dlaczego Discord nie wysyła e-maila weryfikacyjnego?

Sprawdź swój email

Zanim zaczniesz szukać rozwiązania swojego problemu, dobrze jest sprawdzić adres e-mail, który podałeś przy zakładaniu konta Discord. Być może wpisałeś błąd i podałeś Discordowi zły adres e-mail lub e-mail, który nie istnieje. Najpierw skonfiguruj ponownie swoje konto Discord i ostrożnie wprowadź swój adres e-mail.

🔥 Zalecana:  20 najlepszych wskazówek, jak szybko podwoić swoje pieniądze w jeden dzień

Sprawdź folder ze spamem

Oczekuje się, że kod weryfikacyjny Discord został wysłany na skrzynkę odbiorczą. Ale czasami ten e-mail może znajdować się w folderze ze spamem. Sprawdź więc ten folder, aby upewnić się, że nie ma tam wiadomości, na którą czekasz.

Wypróbuj inny adres e-mail

Możesz użyć innego adresu e-mail do utworzenia konta lub spróbować sprawdzić, czy kod weryfikacyjny został wysłany na ten adres e-mail, czy nie. Za pomocą tej metody dowiesz się, czy problem dotyczy Twojego adresu e-mail. Jeśli kod weryfikacyjny zostanie wysłany na alternatywny adres e-mail, uznamy, że przyczyną problemu jest adres e-mail, który podałeś na początku. Możesz więc użyć alternatywnego adresu e-mail, aby utworzyć konto Discord. Ale jeśli nadal nie otrzymujesz wiadomości e-mail od Discord, sprawdź inne rozwiązania, aby rozwiązać problem.

Bądź cierpliwy

Jeśli kilka minut temu poprosiłeś Discorda o wysłanie e-maila weryfikacyjnego i nic nie otrzymałeś, nie spiesz się. Być może problem jest związany z własnymi serwerami Discorda. Więc jeśli próbowałeś kilka razy i nie otrzymałeś wiadomości e-mail, poczekaj kilka godzin. Jeśli kod nie został wysłany, spróbuj ponownie. Ale jeśli twoje wysiłki się nie powiodą, możesz skontaktować się z pomocą techniczną Discord.

Dlaczego weryfikacja telefonu Discord nie działa

Jeśli próbujesz utworzyć konto Discord przy użyciu swojego numeru telefonu i poprosiłeś o kod do weryfikacji numeru telefonu, ale Discord nie wysyła kodu weryfikacyjnego, przyczyny mogą być następujące:

  • Być może nie podałeś poprawnie swojego numeru telefonu i popełniłeś błąd przy wpisywaniu.
  • Możliwe, że wyłączyłeś ustawienia związane z otrzymywaniem wiadomości weryfikacyjnych.
  • Być może brak otrzymywania wiadomości SMS jest spowodowany połączeniami sieciowymi i słabym zasięgiem sieci.
  • Jeśli pamięć telefonu jest pełna, odebrane wiadomości nie zmieszczą się w telefonie.
🔥 Zalecana:  Co to jest KOHO i jak to działa?

jak naprawić nieotrzymany kod weryfikacyjny Discord

Nie używaj numeru telefonu stacjonarnego, VoIP ani numeru telefonu Burner

Discord to narzędzie do czatowania online oparte na technologii VoIP. Aby utworzyć konto w Discord, musisz użyć rzeczywistego numeru telefonu. Jeśli użyjesz nieprawidłowych numerów, takich jak telefony VoIP, telefony stacjonarne i stacjonarne, kod nie zostanie do Ciebie wysłany, ponieważ Discord nie weryfikuje tych numerów. Więc użyj liczby rzeczywistej, aby skonfigurować swoje konto, aby otrzymać kod weryfikacyjny.

Nie używaj zduplikowanego numeru do utworzenia konta Discord

Możesz utworzyć konto użytkownika w Discord za pomocą numeru telefonu. Pamiętaj, że jeśli masz już konto Discord, nie możesz ponownie użyć tego numeru, aby utworzyć kolejne konto. Numery i adresy e-mail zarejestrowane w Discord są unikalne i nie można ich ponownie wykorzystać, chyba że usuniesz swoje poprzednie konto.

Sprawdź swój kod kraju

W różnych krajach mogą istnieć te same numery telefonów, ale tym, co czyni je wyjątkowymi, jest numer kierunkowy kraju. Jeśli nie znasz numeru kierunkowego swojego kraju lub nie jesteś co do niego pewien, wyszukaj go w Internecie. Jeśli nieprawidłowo wybierzesz numer kierunkowy kraju, kod weryfikacyjny, którego oczekujesz, zostanie wysłany do kogoś innego lub nie zostanie wysłany wcale. Jeśli więc nie otrzymasz kodu weryfikacyjnego, sprawdź kod kraju.

Sprawdź swoje połączenie z internetem

Czasami wysłany kod weryfikacyjny może zostać dostarczony z opóźnieniem z powodów takich jak niestabilne połączenie internetowe. Ten problem spowoduje, że nie otrzymasz kodu na czas i nie będziesz mógł użyć go do potwierdzenia numeru telefonu. Ponieważ czas ważności kodu jest ograniczony, a po upływie tego czasu staje się nieważny. Lepiej więc połączyć się ze stabilnym łączem internetowym, aby uniknąć takiego problemu.

🔥 Zalecana:  6 najlepszych zakrzywionych monitorów do pracy biurowej

Wniosek

Wiele powodów może spowodować, że nie otrzymasz kodu weryfikacyjnego do utworzenia konta w Discord. Możesz użyć swojego adresu e-mail i numeru telefonu, aby utworzyć konto Discord. Jeśli kod nie zostanie do Ciebie wysłany, upewnij się, że poprawnie wpisałeś adres e-mail lub numer telefonu oraz sprawdź, czy połączenie sieciowe jest stabilne. Poczekaj na więcej. Być może problem jest związany z serwerami Discord. Wreszcie, jeśli nie możesz rozwiązać problemu, skontaktuj się z pomocą techniczną Discord, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem.