Jak naprawić brak ładowania Samsunga A70 i A71

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak naprawić brak ładowania Samsunga A70 i A71

Czy podłączyłeś swój Samsung Galaxy A70 lub A71 i nie ładuje się? Niestety jest to powszechne i istnieją różne obejścia tego problemu. Samsung A70 i A71 to jedne z najlepszych telefonów Samsung Galaxy średniej klasy, które zawierają mnóstwo funkcji.

Telefon może jednak przestać się ładować z kilku powodów. Na przykład możesz używać nieodpowiedniego kabla lub adaptera, niektóre aplikacje innych firm mogą zakłócać proces ładowania lub niektóre zanieczyszczenia utkwiły w porcie micro USB telefonu.

W tym artykule wyjaśnię możliwe przyczyny i rozwiązania, gdy Samsung A70 i A71 nie ładują się. Problem jest również bardziej prawdopodobny z powodu problemu z ładowarką. Dam ci więc kilka zaleceń dotyczących najlepszych ładowarek do twojego Samsunga A70 i A71.

Możliwe przyczyny braku ładowania telefonu Samsung A70 i A71

Jeśli Twój Samsung A70 i A71 nie ładują się, możliwe są następujące przyczyny:

# 1. Wystąpił problem z portem ładowania

Sposób, w jaki zaprojektowano port ładowania Samsunga A70 i A71, sprawia, że ​​są one podatne na problemy z ładowaniem. Jednak port ładowania jest typu C, co oznacza, że ​​otwór jest większy i możesz włożyć koniec kabla w dowolny sposób.

Dostanie się kłaczków lub kurzu do gniazda ładowania lub nieprawidłowe włożenie ładowarki jest bardzo często przyczyną tego, że smartfon przestaje rozpoznawać ładowarkę.

#2. Nie używasz oryginalnej ładowarki

Niektóre smartfony są tak selektywne w stosunku do ładowarek, że gdy ładujesz je za pomocą niemocnych, niezastrzeżonych lub niezwiązanych z modelem akcesoriów, mają tendencję do nieprawidłowego działania lub powolnego działania. Na przykład, jeśli nie używasz ładowarek o mocy 45 W lub większej lub Twoja ładowarka nie jest typem c do typu c, urządzenie może się nie ładować.

#3. Kabel ładujący jest uszkodzony

Jeśli masz pewność, że port ładowania adaptera jest w dobrym stanie, a telefon w ogóle się nie ładuje, ładuje się powoli lub ładuje się i zatrzymuje, gdy dotykasz kabla, przyczyną problemu może być kabel.

Zwijanie, rozciąganie, dopasowywanie lub wkładanie kabla do kieszeni może spowodować jego uszkodzenie.

#4. Twój telefon wpadł do wody

Samsung Galaxy A70 i A71 nie mają żadnej wodoodporności. Jeśli więc Twój telefon niedawno wpadł do wody, możesz mieć problemy z ładowaniem, zwłaszcza jeśli woda dostanie się do portu ładowania lub obszaru baterii.

Jeśli upuścisz telefon do wody, będziesz musiał wysłać go do autoryzowanego warsztatu, aby mogli go obejrzeć. Jednak dobrą domową sztuczką jest włożenie telefonu do niegotowanego ryżu.

#5. Aplikacje działające w tle

Niektóre aplikacje działające w tle mogą powodować problemy z ładowaniem telefonu. Samsung potwierdził że stwierdzono, że niektóre aplikacje wyczerpują gamę smartfonów i tabletów Galaxy.

Tak więc, jeśli jesteś typem, który lubi korzystać z telefonu podczas ładowania, możesz nie zauważyć żadnej różnicy, zwłaszcza jeśli nie masz kabla do szybkiego ładowania.

#6. Problem z systemem

Gdy smartfon Samsung nie ładuje się w pełni, może to być spowodowane problemem systemowym. Jeśli ignorowałeś powiadomienia o aktualizacjach z powodu potrzebnych danych, być może nadszedł czas, aby zdecydować się na aktualizację.

Aktualizacja może rozwiązać problemy z ładowaniem. To też idzie w drugą stronę. Być może właśnie dokonałeś aktualizacji i problem zaczął się później.

Wtedy problemem może być nowa aktualizacja systemu operacyjnego i musisz ją wycofać.

Samsung A70 i A71 nie ładują się? Poprawki robocze do wypróbowania

Nie musisz spieszyć się do centrum napraw, jeśli masz problemy z ładowaniem Samsunga A70 i A71. Przyczyną mogą być drobne problemy. Możesz wypróbować następujące rozwiązania w domu:

🔥 Zalecana:  Jak zamienić 1000 $ w 10 000 $

Poprawka nr 1. Wymień port ładowania telefonu

Jest to główna przyczyna problemów z ładowaniem w prawie wszystkich telefonach. Port ładowania jest prawdopodobnie uszkodzony, jeśli potwierdzisz, że ładowarka jest w dobrym stanie, a problem nadal występuje. Następnie technik musi wymienić go z tablicy.

Polecam porozmawiać wsparcie Samsunga lub zanieś go do najbliższego lokalnego centrum pomocy technicznej firmy Samsung, jeśli telefon jest nadal objęty gwarancją w celu wykonania profesjonalnej naprawy.

W przeciwnym razie każdy doświadczony technik telefoniczny może wymienić port ładowania typu C, a problem z ładowaniem zostanie rozwiązany.

Poprawka nr 2. Wyczyść port USB ładowarki

Jeśli w gnieździe ładowarki znajdują się kłaczki lub brud, który nie pozwala na pełny kontakt kabla, możesz łatwo usunąć brud drewnianą lub plastikową wykałaczką.

Nigdy jednak nie należy używać metalowych materiałów przewodzących prąd elektryczny. Nawiasem mówiąc, nie powinieneś tego robić, gdy jest podłączony!

Lub możesz zostać porażony prądem lub spowodować zwarcie, które może nieodwracalnie uszkodzić sprzęt. Do czyszczenia tego gniazda ładowania można również użyć odkurzacza ze sprężonym powietrzem lub szczotki.

Poprawka nr 3. Uruchom ponownie urządzenie

Jak wspomniano wcześniej, niektóre aplikacje działające w tle mogą powodować problemy z ładowaniem telefonu. Ponowne uruchomienie telefonu może rozwiązać problem z ładowaniem, zatrzymując wszystkie usługi działające w tle.

Poprawka nr 4. Zoptymalizuj aplikacje zużywające dużo energii

Jeśli chodzi o aplikacje działające w tle, które wyczerpują baterię i powodują problemy z ładowaniem, Samsung sugeruje optymalizację wszystkich aplikacji lub dostosowanie zarządzania energią aplikacji:

Jak zoptymalizować wszystkie aplikacje

 1. Aby zoptymalizować wszystkie aplikacje, musisz upewnić się, że działają one w najnowszych wersjach.
 2. Następnie idź do Pielęgnacja urządzenia na Twoim telefonie
 3. Nawigować do Ustawienia
 4. Stuknij w Pielęgnacja baterii i urządzenia
 5. Na koniec dotknij Optymalizuj teraza wszystkie Twoje aplikacje zostaną automatycznie zoptymalizowane

Jak dostosować zarządzanie energią aplikacji

 • Najpierw przejdź do Ustawień w telefonie.
 • Stuknij w Pielęgnacja baterii i urządzenia >> Bateria >> Limity użytkowania w tle.
 • Następnie musisz dostosować ustawienia zgodnie z potrzebami. Możesz wybrać spośród następujących ustawień:
 • Wybierać Uśpij nieużywane aplikacje dzięki czemu aplikacje nieużywane przez jakiś czas zostaną automatycznie uśpione
 • Wybierać Aplikacje do spania wybierając aplikacje, których nie chcesz uruchamiać w tle
 • Ustawiając niektóre aplikacje jako Aplikacje do głębokiego spaniawybrane aplikacje nigdy nie będą działać w tle, chyba że zostaną otwarte

Poprawka nr 5. Sprawdź dostępność aktualizacji oprogramowania

Gdy smartfon Samsung nie ładuje się w pełni, może to być spowodowane problemem systemowym. Aby rozwiązać ten problem, upewnij się, że w telefonie jest zainstalowana najnowsza wersja oprogramowania.

Domyślnie automatyczna aktualizacja jest włączona w Samsungach Galaxy A70 i A71. To regularnie sprawdza, czy aktualizacja OTA jest dostępna, a następnie informuje Cię. Jeśli nadal chcesz ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji, wykonaj następujące czynności:

 1. Otworzyć Ustawienia aplikację na smartfonie Samsung
 2. Przełącz na Opcje zakładka u góry
 3. Idź do Informacje o urządzeniu menu.
 4. Teraz dotknij Aktualizacja oprogramowania a potem dalej Aktualizuj teraz. Urządzenie sprawdza teraz dostępność aktualizacji na serwerach firmy Samsung i pobiera je w razie potrzeby.
 5. Po zakończeniu aktualizacji kliknij Zainstalować. Aktualizacja jest teraz importowana w pełni automatycznie, a urządzenie automatycznie uruchamia się ponownie. Nie należy używać smartfona i poczekać, aż całkowicie się zrestartuje.

Poprawka nr 6. Wypróbuj inne źródło zasilania

Upewnij się, że gniazdo, którego używasz do ładowania telefonu, działa, podłączając coś innego i sprawdzając, czy działa.

Czasami jakiś element w twoim domu może mieć problemy z elektrycznością. Wypróbuj alternatywne gniazdka domowe, jeśli masz problemy z obecnym gniazdkiem.

🔥 Zalecana:  Artysta NFT dzieli się wskazówkami, jak wyróżnić swoją pracę na rynku

Poprawka nr 7. Wymień baterię

Zakładając, że zrobiłeś wszystko, o czym wspomniałem, i nadal nie możesz naładować telefonu, być może nadszedł czas na wymianę baterii. Żywotność baterii telefonu powinna wynosić co najmniej dwa lata, chociaż mogą na to wpływać różne czynniki.

Ale najpierw możesz sprawdzić baterię, aby zobaczyć, czy nie przecieka lub nie jest spuchnięta. Samsung Galaxy A70 i A71 są wbudowane i niełatwo je wyjąć. Więc jeśli bateria jest spuchnięta, musisz poprosić technika o jej wymianę.

Poprawka nr 8. Wymień kabel ładujący lub ładowarkę

Problem może również pochodzić z kabla ładującego. Więc jeśli kabel jest wyraźnie uszkodzony, nadszedł czas, aby go wymienić. Ale możesz to potwierdzić, ładując telefon innym kablem. Następnie, zakładając, że nadal się nie ładuje, kabel nie stanowi problemu.

Rzeczy do zrobienia, jeśli Twój Samsung A70 i A71 nie ładuje się szybko

Jeśli Twój telefon ładuje się, ale ładuje się powoli, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić:

1. Zatrzymaj aplikacje drenujące baterię

Kolejną wskazówką jest zaprzestanie nadmiernego drenowania aplikacji działających w tle. Ponowne uruchomienie telefonu może je zatrzymać, ale możesz też ustawić te aplikacje tak, aby nie działały w tle.

2. Zaktualizuj swoje urządzenie

Aktualizacja systemu operacyjnego może również rozwiązać wszystkie problemy z ładowaniem. Kiedy następnym razem otrzymasz powiadomienie o aktualizacji systemu operacyjnego, zaakceptuj je. Lub możesz to zrobić ręcznie, przechodząc do Ustawienia >> Opcje >> Informacje o urządzeniu >> Aktualizacja oprogramowania >> Aktualizuj teraz. Po zakończeniu aktualizacji kliknij Instaluj.

3. Kup szybką ładowarkę

Jeśli Twoje urządzenie Samsung nie ładuje się szybko, ładowarka do telefonu najprawdopodobniej jest nieskuteczna. Być może doszło do zwarcia, jest stary lub używasz ładowarki, która nie jest przeznaczona do tego telefonu.

Te smartfony mają dużą baterię (4500 watów) i obsługują szybkie ładowanie 25 W.

Ale jeśli nie znajdziesz ładowarki, która sprosta temu zapotrzebowaniu, ładowanie będzie powolne. Tak więc pierwszą wskazówką jest zdobycie oryginalnej ładowarki (wkrótce polecę najlepsze modele) i kabla.

Najlepsze szybkie ładowarki do Samsunga A70 i A71

Poniżej znajdują się niektóre z najlepszych ładowarek Samsung, które spełniają minimalną moc wyjściową 25 W wymaganą przez Samsung A70 i A71:

1. Najlepsze dla Samsunga A70: Super szybka ładowarka Ubearkk 45 W

Ładowarka Ubearkk to 45-watowa ładowarka, która może doprowadzić baterię telefonu do 68% w ciągu 30 minut ładowania. Jest przeznaczony do pracy na modelach Samsung Galaxy, w tym Samsung Galaxy A70.

Nie ma informacji, czy to działa dla A71, ale działa dla Samsung Galaxy A51, A52, A31, A32, A80, A90, A42, A50, A40, A41, A60 i A72.

Ładowarka ma długi, odłączany kabel o długości 5 stóp, który może być również używany jako kabel do wymiany danych. Typ złącza to typ C, który masz w Samsungu Galaxy A70 i A71.

Ponadto ładowarka posiada różne zabezpieczenia ładowania, takie jak regulator napięcia, zabezpieczenie nadprądowe, zabezpieczenie przed zwarciem i kontrolę temperatury.

2. Najlepsza wszechstronna szybka ładowarka: szybka ładowarka Sacrack USB C

Szybka ładowarka Sacrack USB C nie jest zwykłą ładowarką do telefonu. Zamiast tego jest to kompaktowa stacja ładująca o mocy 90 W z sześcioma portami, w tym gniazdami USB C i USB A. Jest więc odpowiedni nie tylko do Samsunga Galaxy A70 i A71, ale także do iPhone’ów, iPadów i nie tylko.

Ładuje co najmniej trzy razy szybciej niż jakakolwiek stara ładowarka. Ma 3 porty USB-C o łącznej mocy 60 watów, co oznacza, że ​​masz 20 watów mocy wyjściowej dla każdego portu. Ponadto są trzy wyjścia USB A, dostarczające 10 watów mocy ładowania.

🔥 Zalecana:  Jak usunąć blokadę aktywacji Znajdź mój iPhone bez poprzedniego właściciela

Ten model ma również przewód zasilający o długości 5 stóp. Podobnie jak ładowarka Ubearkk, ma kilka funkcji ochrony ładowania, takich jak regulator napięcia, zabezpieczenie nadprądowe, zabezpieczenie przed zwarciem i kontrola temperatury.

3. Najlepsza wydajna ładowarka: wieloportowa ładowarka USB C INVZI 100 W

To jest to, jeśli szukasz wieloportowej ładowarki, która zapewnia również wysoką moc ładowania dla każdego portu. W przeciwieństwie do ładowarki Sacrack, która ma sześć portów, ale moc wyjściową od 10 do 20 watów, ładowarka INVZI ma 4 porty USB.

Pierwsze dwa porty typu C zapewniają moc wyjściową 100 W każdy. Jest też inny port typu C o mocy 20 W do ładowania mniejszych telefonów.

Wreszcie ostatni port to USB A o mocy 18 W. Jednak, podobnie jak w przypadku ładowarki Sacrack, z tą ładowarką nie są dostarczane żadne kable USB, dlatego nie jest tak droga.

Tymczasem ta ładowarka działa na telefony i karty Samsung Galaxy. Działa również z telefonami iPhone, Note i Pixel. Porty typu C mogą również ładować laptopy, w szczególności MacBook Pro Air lub Dell XPS.

W podsumowaniu

Jeśli Twój telefon Samsung Galaxy A70 lub A71 nie ładuje się lub nie ładuje szybko, najprawdopodobniej jest to spowodowane starą, wolną lub wadliwą ładowarką (adapterem lub kablem). Spróbuj więc uzyskać mocniejszą ładowarkę o mocy wyjściowej co najmniej 25 watów, ponieważ właśnie to obsługują te telefony.

A jeśli nadal się nie ładuje, może to być spowodowane problemami z oprogramowaniem lub aplikacjami działającymi w tle. Spróbuj zaktualizować system operacyjny lub obniżyć wersję, jeśli problem zaczął się po aktualizacji systemu operacyjnego. Powinieneś także zatrzymać działanie niektórych aplikacji w tle, jeśli nie potrzebujesz ich cały czas.

A jeśli zmienisz ładowarkę na inną i nadal nie będzie ładować, port ładowania może zostać uszkodzony. Powinieneś zanieść go do serwisu lub skontaktować się z pomocą techniczną Samsung.

Ostatnia aktualizacja 2023-06-02 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.