Jak naprawić błędy nieudanego nagrywania ekranu z powodu błędu 5823 (zapisanie nagrania nie powiodło się)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak naprawić błędy nieudanego nagrywania ekranu z powodu błędu 5823 (zapisanie nagrania nie powiodło się)

Jeśli korzystałeś z urządzenia iPhone, wiesz, że istnieje funkcja umożliwiająca nagrywanie ekranu telefonu. Dzięki tej funkcji nie będziesz potrzebować żadnych aplikacji innych firm na swoim urządzeniu.

Po zakończeniu nagrywania ekranu wideo będzie dostępne na rolce z aparatu. Co się stało, jeśli film nie został zapisany i został zatrzymany przez błąd.

Funkcja nagrywania ekranu może się zmienić i spowodować błąd podczas próby nagrania ekranu.

W przypadku większości osób po wielogodzinnym nagrywaniu okazało się, że wideo nie zostało zapisane na ich urządzeniu, a niektóre zostały zatrzymane z powodu nieudanego błędu.

Nieudane nagrywanie ekranu powoduje błędy, takie jak „Nie udało się zapisać nagrania ekranu z powodu: nie powiodło się z powodu niepowodzenia zapisania zasobu”. I „nie udało się zapisać nagrania ekranu z powodu: -5831”.

I „nie udało się zapisać nagrania ekranu z powodu: -5823”. I „nie udało się zapisać nagrania ekranu z powodu: Operacja nie mogła zostać zakończona. (Błąd kakao – 1)” oraz „Nie udało się zapisać nagrania ekranu z powodu: Nie udało się zapisać nagrania”

Te błędy nieudanego nagrywania ekranu są spowodowane przyczynami znanymi Twojemu urządzeniu oraz nagrywaniem nieautoryzowanych treści. Musisz rozwiązać problem z wbudowanym rejestratorem ekranu, aby móc dalej zapisywać nagrane filmy.

Dlaczego moje nagranie ekranu nie zostało zapisane?

Istnieją różne powody, dla których nagranie ekranu nie zostało zapisane na Twoim urządzeniu, a ze względu na kontekst nie możesz go odzyskać.

Gdy pojawi się inny błąd podczas próby zapisania nagrania na urządzeniu iPhone, możesz pomyśleć o kilku przyczynach, które mogą wywołać błąd, ale jest on ograniczony i może być czymkolwiek.

Jeśli nagrywanie ekranu nie powiodło się z powodu błędu 5823, może to być spowodowane brakiem wystarczającej ilości miejsca lub nagrywaniem treści chronionych prawami autorskimi.

Aby nagrywać, musisz mieć wystarczająco dużo miejsca i upewnić się, że nie nagrywasz treści chronionych prawem autorskim, co ogranicza nagrywanie ekranu.

1. Mała przestrzeń dyskowa

Jeśli masz mało miejsca na swoim urządzeniu iPhone lub iPad, może to być przyczyną błędu zapisywania nagrywania ekranu.

Jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca, nagranie nie zostanie zapisane, a próba zakończy się niepowodzeniem.

Sprawdź więc swoje miejsce na dysku przed rozpoczęciem nagrywania i upewnij się, że jest go wystarczająco dużo, aby zapisać duże pliki wideo, jeśli zamierzasz nagrywać ekran przez wiele godzin.

🔥 Zalecana:  Twitter dodaje wymóg weryfikacji dla zaleceń „For You” dotyczących walki z botami.

2. Nagrywanie ekranu Treści chronione prawem autorskim

Jeśli spróbujesz nagrać zawartość ekranu chronioną prawem autorskim na swoim urządzeniu, próba zapisania wideo z nagrania ekranu zakończy się niepowodzeniem.

Nie ma mowy, abyś ominął ten i powinieneś rozważyć rezygnację z nagrywania w ogóle, ponieważ nadal wyjdzie jako nieudany i wyświetli błąd nagrywania ekranu.

3. Jest błąd

W urządzeniu może występować błąd, który powoduje, że aplikacja do nagrywania ekranu zapisuje nagrany film.

Jeśli nie aktualizujesz regularnie swojej wersji iOS, możesz napotkać błąd na swoim urządzeniu, co może również spowodować zatrzymanie zapisywania nagrania ekranu.

Co się dzieje z nagraniami ekranowymi, gdy się nie zapisują?

Jeśli nagranie ekranu nie zostanie zapisane, nie będzie można go zobaczyć na urządzeniu.

Gdy pojawi się jakikolwiek „błąd nagrywania ekranu z powodu”, wideo nie będzie dostępne na rolce aparatu w Zdjęciach.

I nie będziesz w stanie odzyskać filmu, ponieważ nie został on zapisany.

Nie można odzyskać pliku, który nie został zapisany na urządzeniu. Upewnij się więc, że masz wystarczająco dużo miejsca przed ponownym nagraniem ekranu.

A jeśli musisz, nagrywaj ekran część po części, aby uniknąć niepowodzenia nagrywania ekranu.

Jak naprawić błąd nagrywania ekranu

Gdy nagrywanie ekranu nie powiodło się, jest to spowodowane jednym lub drugim błędem.

Dzięki temu przewodnikowi będziesz w stanie naprawić błędy nagrywania ekranu, takie jak „nie udało się zapisać nagrywania ekranu z powodu: nie powiodło się z powodu niepowodzenia zapisania składnika”.

I „nie udało się zapisać nagrania ekranu z powodu: -5831”. I „nie udało się zapisać nagrania ekranu z powodu: -5823”.

I „nie udało się zapisać nagrania ekranu z powodu: Operacja nie mogła zostać zakończona. (Błąd kakao – 1)” oraz „Nie udało się zapisać nagrania ekranu z powodu: Nie udało się zapisać nagrania”

Poprawka 1: nie nagrywaj chronionych treści chronionych prawem autorskim

Jeśli spróbujesz nagrać ekran i zapisać zawartość chronioną prawem autorskim, zostaniesz powitany komunikatem „Nagrywanie ekranu nie powiodło się z powodu: Nie udało się zapisać nagrania.

Ma to na celu ochronę wideo lub nieruchomości, którą próbujesz nagrać, a to uniemożliwiłoby iPhone’owi zapisanie wideo nagranego na ekranie.

Jeśli spróbujesz nagrać wideo z serwisu Netflix lub wideo z innej usługi przesyłania strumieniowego, nie będziesz mógł nagrać chronionej zawartości.

W ten sposób błąd zostanie wyświetlony na ekranie, uniemożliwiając zapisanie nagrania ekranu.

Poprawka 2: Sprawdź ograniczenia nagrywania ekranu

Jeśli podczas próby zapisania nagrania ekranu wystąpi nieudana próba, musisz sprawdzić ograniczenia nagrywania ekranu w ustawieniach iPhone’a lub iPada.

🔥 Zalecana:  Powiadomienie w Messengerze, ale brak wiadomości? Jak to naprawić (rozwiązany)

Aby sprawdzić ograniczenia dotyczące prywatności, przejdź do ustawień iPhone’a lub iPada > Czas przed ekranem > Ograniczenia dotyczące treści i prywatności. Nagrywanie ekranu powinno być ustawione na Zezwól w Game Center.

Poprawka 3: Sprawdź miejsce do przechowywania

Przed nagraniem ekranu upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca.

Jeśli zamierzasz nagrywać godzinami, powinieneś zapisać nagranie ekranu w innej części.

Filmy zajmują dużo miejsca, im wyższa jakość, tym większy rozmiar wideo.

Poprawka 4: Wyłącz tryb niskiego zużycia energii

Nagranie ekranu może również nie zostać zapisane, ponieważ Twój iPhone lub iPad ma niski poziom naładowania baterii.

Spowoduje to zmianę koloru paska baterii na żółty. Jeśli poziom naładowania urządzenia jest niski, rozważ naładowanie telefonu przed nagraniem zawartości ekranu.

Aby umożliwić zapisywanie aplikacji do nagrywania ekranu w rolce z aparatu na urządzeniu, musisz wyłączyć opcję trybu niskiego zużycia baterii. Przejdź do Ustawienia > Bateria.

Poprawka 5: Uruchom ponownie lub wymuś ponowne uruchomienie iPhone’a

Ponowne uruchomienie iPhone’a spowoduje odświeżenie urządzenia i wyczyszczenie wszystkich uruchomionych aplikacji.

Jeśli jest jakiś mały błąd, który nie chce, aby powiadomienie zniknęło, możesz go usunąć, po prostu ponownie uruchamiając iPhone’a.

Aby ponownie uruchomić iPhone’a lub iPada, przejdź do Ustawienia> Ogólne i przewiń w dół i dotknij Zamknij.

Wymuszone ponowne uruchomienie urządzenia może rozwiązać problem, ponieważ kilku użytkowników używa go do usuwania błędów i usterek ze swojego urządzenia.

Napisaliśmy szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci wymusić ponowne uruchomienie iPhone’a.

iPhone 6s i starsze, iPad lub iPod touch: Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk boczny (uśpienie/budzenie) i przycisk Początek, aż zobaczysz logo Apple.

iPhone 7 lub iPhone 7 Plus: Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski boczne i zmniejszania głośności, aż zobaczysz logo Apple.

iPhone 8 lub nowsze modele iPhone’a: Naciśnij i zwolnij przycisk zwiększania głośności, a następnie naciśnij i zwolnij przycisk zmniejszania głośności oraz naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny (uśpienia/budzenia), aż pojawi się logo Apple.

iPad Pro 11 cali lub iPad Pro 12,9 cala: Naciśnij i zwolnij przycisk zwiększania głośności i naciśnij / zwolnij przycisk zmniejszania głośności, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk strony głównej, aż zobaczysz logo Apple.

Poprawka 6: zaktualizuj swój iPhone lub iPad

Jeśli Twoje urządzenie ma błąd, który uniemożliwia Ci zapisywanie filmów z nagrywaniem ekranu, musisz zaktualizować iPhone’a i iPada do najnowszej wersji.

Spowoduje to usunięcie wszystkich błędów i usterek oraz prawdopodobnie naprawi nieudaną próbę zapisania filmów z nagraniami ekranu.

🔥 Zalecana:  Kanadyjski zasiłek studencki w nagłych wypadkach dla studentów i niedawnych absolwentów, którzy nie kwalifikują się do CERB lub EI

Aby zaktualizować urządzenie iPhone lub iPad do najnowszej wersji systemu iOS i iPadOS. Możesz wejść w Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania. Pobierz i zainstaluj, jeśli jest nowa aktualizacja.

Poprawka 7: Zresetuj wszystkie ustawienia

Następną opcją, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest zresetowanie wszystkich ustawień iPhone’a lub iPada, nie powoduje to usunięcia danych z urządzenia, tylko ustawienia, w których dokonałeś zmian.

Aby zresetować wszystkie ustawienia, otwórz Ustawienia iPhone’a> Ogólne> Resetuj. Stuknij w Resetuj wszystkie ustawienia, ponownie stuknij Resetuj wszystkie ustawienia i potwierdź hasłem iPhone’a.

Poprawka 8: Zresetuj iPhone’a do ustawień fabrycznych

Jeśli wypróbowałeś wszystko, co możliwe w tej poprawce i wydaje się, że nic nie działa, możesz spróbować zresetować iPhone’a.

Wcześniej upewnij się, że masz kopię zapasową danych iPhone’a lub iPada. Napisaliśmy szczegółowy przewodnik na temat tworzenia kopii zapasowych iPhone’a na iCloud i iTunes.

Przejdź do ustawień iPhone’a> Ogólne> Resetuj> Wymaż całą zawartość i ustawienia.

Zostaniesz poproszony o utworzenie kopii zapasowej danych iPhone’a, jeśli nie stukniesz w Utwórz kopię zapasową, a następnie wymaż, jeśli nie, pomiń i wymaż.

Wprowadź hasło urządzenia, aby potwierdzić przywrócenie ustawień fabrycznych, a następnie stuknij OK.

Poprawka 9: Skontaktuj się z pomocą techniczną Apple

Jeśli wypróbowałeś wszystkie poprawki, a problemy nie zostały rozwiązane, musisz skontaktować się z pomocą techniczną Apple, aby to naprawić.

Czy nadal mogę odzyskać nagranie ekranu, które nie zostało zapisane?

Nie. Nagrania ekranu, którego nie zapisałeś na swoim urządzeniu, nie można przywrócić. Nie możesz odzyskać swoich nagrań, więc przed ponownym nagraniem ekranu upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie