Jak monitorować i ograniczać wykorzystanie danych na telefonie z Androidem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak monitorować i ograniczać wykorzystanie danych na telefonie z Androidem

Jeśli masz ograniczony plan danych i chcesz wiedzieć, jak monitorować i ograniczać wykorzystanie danych na telefonie z Androidem? Cóż, napisaliśmy dla ciebie szczegółowy przewodnik i jak możesz to zrobić ograniczyć wykorzystanie danych przez aplikacje na Androida.

Smartfon z Androidem stał się frajerem dla danych mobilnych, a jeśli nie chcesz używać więcej niż cel przez miesiąc, musisz ustaw limit wykorzystania danych.

Mimo wielu plany danych powiedzmy, że masz nieograniczoną ilość danych internetowych, nie powinieneś być zbyt zaskoczony, gdy skończy się to przed upływem miesiąca.

Używanie więcej niż 3 GB dziennie na telefonie z Androidem to coś, czego nie powinieneś próbować przekazać. Nie chcesz wydawać wszystkich pieniędzy na zakup mobilnej transmisji danych, życie to coś więcej niż mobilna transmisja danych.

Aby uniknąć wykorzystania wszystkich swoich danych w ciągu tygodnia, powinieneś monitorować, w jaki sposób wykorzystujesz swoje dane i ograniczać je do określonej kwoty. To nie jest trudne, dzięki funkcji wykorzystania danych Androida możesz zobaczyć, które aplikacje pobierają najwięcej danych mobilnych, a także ograniczyć wykorzystanie danych.

Możesz również użyj aplikacji innej firmy aby ograniczyć wykorzystanie danych w Androidzie i używać Google do monitorowania.

Oto jak monitorować i ograniczać wykorzystanie danych na Androidzie.

Jak sprawdzić historię wykorzystania danych mobilnych na Androidzie

Jeśli ostatnio spalasz piekło danych mobilnych, możesz monitorować wykorzystanie danych w czasie i zobaczyć każdą aplikację, która zabrała z niej ciasto. Aby wyświetlić historię wykorzystania danych, możesz skorzystać z ustawień sieci telefonu.

Każdy interfejs ustawień Androida jest inny, z których większość jest łatwo dostępna. Oprócz Google Pixel, każdy Android jest dostosowywany inaczej w zależności od producenta telefonu, modelu i wersji systemu operacyjnego.

🔥 Zalecana:  Kik nie wysyła wiadomości? 9 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

1. Przejdź do ustawień telefonu, a następnie stuknij w Sieć i Internet.

2. Stuknij w jeden z przewoźnicy.

3. Na stronie sieci komórkowej przewiń w dół i dotknij Wykorzystanie danych aplikacjia zobaczysz ilość danych wykorzystanych do tej pory w bieżącym cyklu.

4. Stuknij w dowolną z poniższych aplikacji, aby zobaczyć, jak została zużyta Siemaur danych w ramach czasowych.

Wszystkie smartfony z Androidem nie są takie same, a większość nawet ich nie ma Sieć i Internet sekcji na pierwszej stronie Ustawień, niektóre urządzenia używają nazw takich jak Sieć, Karta SIM i sieć komórkowark itp.

Aby to ułatwić, możesz po prostu wyszukać „Wykorzystanie danych mobilnych”, aby uzyskać historię wykorzystania danych.

Do telefonu Google Pixel

 1. Otwórz aplikację Ustawienia telefonu.
 2. Uzyskiwać Sieć i Internet > Internet.
 3. Obok operatora kliknij Ustawienia.
 4. U góry zobaczysz łączną ilość danych, których używasz.
 5. Aby zobaczyć wykresy i szczegóły, stuknij Wykorzystanie danych aplikacji. Stuknij strzałkę w dół, aby wybrać okres.

Jak ustawić limit wykorzystania danych mobilnych na Androidzie

Jeśli chcesz ograniczyć ilość danych, które wydajesz miesięcznie na swoim urządzeniu, musisz ustawić limit danych. To daje ostrzeżenie, jeśli zbliżasz się do limitu przed końcem miesiąca.

A gdy limit danych zostanie osiągnięty, Twój telefon z Androidem automatycznie wyłączy dane komórkowe.

1. Przejdź do ustawień telefonu, a następnie stuknij w Sieć i Internet.

2. Stuknij w jeden z przewoźnicy.

3. Na stronie sieci komórkowej przewiń w dół i dotknij Ostrzeżenie i limit danycha następnie ustaw ostrzeżenie o danych i limit danych.

Aby to ułatwić, możesz po prostu wyszukać „limit danych” aby dostać się do Ostrzeżenie i limit danych Sekcja.

Do telefonu Google Pixel

 1. Otwórz aplikację Ustawienia telefonu.
 2. Uzyskiwać Sieć i Internet >
  Internet.
 3. Obok operatora kliknij Ustawienia.
 4. Uzyskiwać Ostrzeżenie i limit danych.
 5. Jeśli nie jest jeszcze włączony, włącz Ustaw limit danych. Przeczytaj wiadomość na ekranie i dotknij OK.
 6. Uzyskiwać Limit danych.
 7. Wpisz numer. Aby przełączać się między megabajtami (MB) a gigabajtami (GB), stuknij strzałkę w dół.
 8. Uzyskiwać Ustawić. Gdy osiągniesz limit i Twoje dane zostaną automatycznie wyłączone:
🔥 Zalecana:  OKX Wallet dodaje Bitcoin Ordinal Viewing i Transfer do swojej platformy Multi-Chain

Jak ograniczyć wykorzystanie danych w aplikacjach na Androida

Jeśli istnieją aplikacje, które zużywają więcej danych mobilnych, możesz ograniczyć wykorzystanie danych w tych aplikacjach na Androida, wyłączając dane w tle.

Gdy to zrobisz, nawet jeśli mobilna transmisja danych jest włączona, aplikacja nie będzie mogła zbierać i wysyłać informacji do Internetu, chyba że zostanie otwarta. Oto jak ograniczyć wykorzystanie danych w określonych aplikacjach.

1. Przejdź do ustawień telefonu, a następnie stuknij w Aplikacje i powiadomienia. Stuknij w „WIDZIEĆ WSZYSTKO „Liczba aplikacji” APLIKACJE

2. Wybierz żądaną aplikacjęT ograniczyć dane do, a następnie stuknij w „Mobilna transmisja danych i Wi-Fi” i wyłączyłem dane w tle.

Najprostszym sposobem na to jest twój Szuflada aplikacji. Na ekranie głównym przejdź do aplikacji, do której chcesz ograniczyć dane. Naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund, a następnie stuknij w Informacje o aplikacji. Kliknij “Mobilna transmisja danych i Wi-Fi” i wyłączyłem dane w tle.

Jak zmniejszyć zużycie danych w systemie Android (użyj trybu oszczędzania danych)

Tryb oszczędzania danych pomaga zmniejszyć zużycie danych i uniemożliwia niektórym aplikacjom wysyłanie lub odbieranie danych w tle.

Każda aplikacja, z której obecnie korzystasz, może uzyskiwać dostęp do danych, ale może to robić rzadziej. Może to na przykład oznaczać, że obrazy nie wyświetlają się, dopóki ich nie stukniesz.

Możesz łatwo włączyć tryb oszczędzania danych na Androidzie. Ustawienia opcji znajdziesz po przesunięciu palcem w dół lub przejściu do Ustawienia > Sieć i Internet > Oszczędzanie danych > Przełącz Użyj Oszczędzania danych NA.

Jeśli jesteś maniakiem społecznym, pracujesz lub robisz coś online i nie chcesz przegapić żadnego powiadomienia o określonej aplikacji, możesz zezwolić na dostęp do korzystania z danych w tle, nawet gdy tryb oszczędzania danych jest włączony.

Aby zezwolić określonym aplikacjom: Na Oszczędzanie danych stronę, stuknij w Nieograniczone dane i znajdź aplikację, której chcesz umożliwić korzystanie z danych w tle nawet wtedy, gdy Tryb oszczędzania danych jest włączony. Włącz go, gdy go znajdziesz.

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na łowieniu ryb (podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu)

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie