Jak kupić bloga (i zarabiać pieniądze) Kompletny przewodnik po zdobyciu bloga i rozwijaniu go w 2023 r.

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak kupić bloga (i zarabiać pieniądze) Kompletny przewodnik po zdobyciu bloga i rozwijaniu go w 2023 r.

Więc myślisz o zakupie bloga.

Tuż za bramą będziesz chciał poświęcić trochę czasu na naukę jak kupić bloga (we właściwy sposób), aby upewnić się, że nabywasz bloga, który ma potencjał do rozwoju i zapewnia zwrot z inwestycji.

Dzisiejszy wpis gościnny pochodzi z godz Manuela Domingosgłówny pisarz w Flippa (rynek internetowy nr 1 do kupowania i sprzedawania blogów), gdzie ona i jej zespół pomogli zrealizować ponad 100 000 blogów i transakcji biznesowych online.

Osobiście korzystałem z Flippa, aby szukać okazji do kupowania blogów, zamiast przechodzić przez cały proces zakładania bloga od zera za każdym razem. Wszystko to ma na celu stwierdzenie, że mogę powtórzyć opinię, że Flippa bardzo zasługuje na to, by być rynkiem nr 1 dla transakcji biznesowych online.

Pozwolę Manueli go stąd zabrać!

Przed zainwestowaniem w jakikolwiek zasób cyfrowy ważne jest dokładne wykonanie należyta starannośćco pozwoli Ci czuć się pewnie przed podjęciem decyzji zakupowej.

Dzięki przemyślanemu wypełnieniu tych podstawowych najlepszych praktyk w zakresie pozyskiwania blogów Twoja droga do posiadania tej klasy aktywów może być bardzo satysfakcjonująca finansowo i osobista.

Jak kupić bloga (i zarabiać pieniądze) w 2023 r.: przewodnik w 6 krokach

  1. Znajdź niszę, na której Ci zależy
  2. Sprawdź oryginalną zawartość
  3. Zapoznaj się z operacjami biznesowymi bloga, który kupujesz
  4. Sprawdź statystyki ruchu na swoim blogu
  5. Analizuj istniejące przychody i potencjalny wzrost
  6. Rozpocznij proces pozyskiwania blogów

Ujawnienie: Pamiętaj, że niektóre z poniższych linków są linkami partnerskimi i bez dodatkowych kosztów, ja zarobię prowizję. Wiedz, że polecam tylko produkty i usługi, z których osobiście korzystałem i za którymi stoję. Kiedy korzystasz z jednego z moich linków afiliacyjnych, firma wynagradza mnie, co pomaga mi prowadzić tego bloga i udostępniać bezpłatnie moje dogłębne treści czytelnikom (takim jak Ty).

Chcesz założyć własnego dochodowego bloga?

Sprawdź mój najlepszy przewodnik: Jak założyć blog (z boku) już dziś.


Bez dalszej zwłoki przejdźmy do dzisiejszego wpisu gościnnego na temat tego, jak kupić bloga (we właściwy sposób) i upewnić się, że nabycie nowego bloga zapewnia długoterminowy sukces.

1. Znajdź niszę, na której Ci zależy

O ile nie zatrudniasz kogoś innego do zarządzania swoim blogiem, ważne jest, aby kupić bloga, który jest pasjonatem lub przynajmniej masz wiedzę na jego temat.

Być może niszą, do której chcesz się dostać, jest gotowanie, wędrówki (np Wędrówka z Ryanem), pisanie, finanse osobiste, marketing, podróże, fitness, film, fotografia, rodzicielstwo lub inne… ale ważne jest, aby kupować bloga w przestrzeni, na której Ci zależy.

🔥 Zalecana:  Jak wyłączyć AirPlay na iPhonie i odłączyć AppleTV

Decydując się na zakup bloga w swojej niszy (lub dziedzinie wiedzy), poczujesz się pewniej, tworząc treści, które będą rezonować z odbiorcami.

W nasyconej, konkurencyjnej przestrzeni online jest szansa, że ​​istnieje już blog o wybranej przez Ciebie tematyce — dlatego ważne jest, aby zawęzić koncentrację na treści.

Na przykład, jeśli chcesz pisać o kuchni wegańskiej, możesz skupić się na szukaniu bloga przeznaczonego dla wegan, którzy niedawno przeszli na dietę, z przepisami krok po kroku dla przeciętnego początkującego.

Gdy już zdecydujesz się na konkretny blog, który rozważasz jako cel pozyskania, posiadanie silnej strategii blogowej pozwoli Ci rozszerzyć zasięg nowego bloga po jego zakupie.

2. Sprawdź oryginalną zawartość

Więc zawęziłeś niszę, którą chcesz zbadać. Zanim przejdziesz do zakupu bloga, chcesz przeprowadzić kontrolę plagiatu, aby upewnić się, że cała zawartość witryny jest oryginalna i niepowtarzalna dla witryny.

Witryna podobna do Kopiowanie pozwala przeszukiwać sieć pod kątem oryginalności treści i istniejących duplikatów.

Możesz się natknąć podobny istniejących treści w sieci, co niekoniecznie musi być powodem do niepokoju.

Jednak poświęcenie czasu (przed zakupem bloga) na przeprowadzenie tych badań pokaże, jak nasycona może być nisza blogowa – i dlaczego powinieneś skupić się na pozyskiwaniu blogów, które mają oryginalne treści, a nie mnóstwo rzeczy o zmienionym przeznaczeniu to nie będzie dobrze służyć twoim celom.

3. Zapoznaj się z operacjami biznesowymi bloga, który kupujesz

Możliwe, że mieszkasz tysiące kilometrów od sprzedawcy bloga.

Jeśli to możliwe, spotkaj się z obecnym właścicielem (wirtualnie lub osobiście), zadawaj pytania i uzyskaj wgląd we wszystko, co musisz wiedzieć — np. właśnie miałem szczęście.

Zrozumiałe jest, że spotkanie ze sprzedawcą bloga może nie wchodzić w grę, co jest w porządku. Jeśli korzystasz ze strony internetowej np Flippa.com aby kupić bloga, możesz zobaczyć fora czatu powiązane z konkretnym wpisem. Przeczytaj te fora dyskusyjne lub zadaj własne pytania.

Zrozum, czego potrzebuje blog, aby go dokładnie wspierać. Czy istnieje zespół, który zajmuje się niektórymi aspektami bloga? Czy obecny właściciel wynajmuje bloga Pisanie treści usługi tworzenia postów na blogu?

Pomyśl o dodatkowych kosztach blogowania, które mogą być wymagane do dalszego prowadzenia tego bloga.

🔥 Zalecana:  Wykorzystanie głębokiego uczenia się do wykrywania obiektów na zdjęciach lotniczych – w kierunku sztucznej inteligencji

Zidentyfikuj wszystkie elementy wspierające bloga i zadaj sobie pytanie, czego potrzebujesz, aby nadal go utrzymywać.

Może to oznaczać przeniesienie zespołu poprzedniego właściciela do dalszej pracy z Tobą lub zrobienie tego całkowicie samodzielnie.

Niezależnie od decyzji, którą podejmiesz, miej silną strategię i konkretne cele blogowania, które pozwolą Ci z powodzeniem prowadzić bloga na dłuższą metę.

4. Sprawdź statystyki ruchu na swoim blogu

Ruch jest jedną z najważniejszych właściwości witryny, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie bloga. Poprzez narzędzia takie jak Google Analyticsmożesz sprawdzić źródło ruchu na blogu i wyniki działań marketingowych.

Ponieważ będziesz kolejnym właścicielem bloga, ważne jest, aby mieć strategie generowania ruchu, które zapewnią miejsce na rozwój Twojego bloga.

Obejmuje to uwzględnienie wszelkich kosztów reklamy, które mogą być potrzebne do wygenerowania stałego strumienia ruchu.

Raporty stron trzecich, takich jak SEMrush, pomagają kupującemu uzyskać wgląd w ruch i ogólny stan witryny. Flippa współpracuje z SEMrush udostępnienie tego cennego narzędzia kupującym strony internetowe i blogi za symboliczną opłatą.

Ważne jest, aby naprawdę zrozumieć, skąd pochodzi źródło ruchu na blogu, i upewnić się, że te źródła ruchu będą zgodne z Twoimi umiejętnościami i zainteresowaniami związanymi z blogowaniem.

Jeśli blog ma jakieś konta społecznościowe, subskrybentów poczty e-mail, filmy z YouTube lub inne dodatkowe zasoby, chcesz mieć pewność, że je również zdobędziesz, ponieważ te zasoby będą miały kluczowe znaczenie w generowaniu ruchu na Twoim nowym blogu w nadchodzących miesiącach i latach.

5. Przeanalizuj istniejące przychody i potencjalny wzrost

Obszerna kontrola przychodów jest najważniejszą rzeczą, jaką zrobisz przed zakupem bloga.

Sprawdzenie historii finansowej bloga pozwoli ci zadać właścicielowi wszelkie pytania dotyczące skoków lub spadków przychodów – i bardzo pomaga, jeśli blog publikuje publicznie niektóre dane finansowe.

Tutaj możesz użyć szkła powiększającego i naprawdę zacząć rozumieć, w jaki sposób blog generuje miesięczny dochód.

  • Czy blog opiera się na marketingu afiliacyjnym lub reklamach sponsorowanych?
  • Czy generuje miesięczny dochód dzięki Google AdSense?
  • Czy zależy to wyłącznie od ruchu organicznego?
  • Czy przychody wyglądają na sezonowe ze wzlotami i spadkami?

Zadawanie sobie tego rodzaju pytań pozwoli ci zrozumieć marże zysku bloga, zanim zdecydujesz się go kupić.

Platforma handlowa, taka jak Flippa, ma wbudowane integracje, takie jak Naszywka I WooCommerce które umożliwiają weryfikację przychodów bloga. Idealnie byłoby wyjść poza ostatnie wypowiedzi i sprawdzić źródło przychodów z ostatniego roku lub dwóch.

🔥 Zalecana:  Jak naprawić „Nie znaleziono polecenia Brew”

6. Rozpocznij proces pozyskiwania blogów

Po wykonaniu powyższych kroków możesz rozpocząć proces kupowania bloga. Tutaj właściciel przeniesie wszelkie zasoby pomocnicze, takie jak konta w mediach społecznościowych, listy subskrypcji e-maili i hasła.

W zależności od tego, jak zdecydujesz się na zakup bloga, posiadanie eksperta, takiego jak broker po swojej stronie, pozwoli ci czuć się pewnie w swojej decyzji o zakupie.

Będą w stanie wskazać wszelkie martwe punkty, wesprzeć Cię za pośrednictwem bloga proces wyceny i załatwić wszelkie formalności.

Aby chronić zarówno kupującego, jak i sprzedającego w procesie przejęcia, firma Flippa’s depozyt funkcja umożliwia stronie trzeciej przechowywanie dużych sum pieniędzy i wszelkich zasobów cyfrowych przed oficjalnym przejściem.

Ten okres ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że ​​wszystko pójdzie gładko, zanim oficjalnie przejmiesz kontrolę nad swoim blogiem (i pomoże ci dowiedzieć się więcej o osobach, które sprzedają ci bloga).

Cóż, czy zamierzasz kupić bloga dla siebie?

Możesz teraz odetchnąć z ogromną ulgą. Poświęciłeś czas, aby przejść przez proces uczenia się, jak kupić bloga. Teraz nadszedł czas, aby określić dla siebie właściwy cel pozyskiwania blogów i zabrać się do przyjemnej pracy.

Pamiętaj, skup się na tym, jak możesz rozszerzyć swojego bloga i wyróżnić się na tle innych w swojej przestrzeni dzięki unikalnym treściom. Co najważniejsze, nie zapomnij się przy tym dobrze bawić!

Jeśli chcesz dziś kupić bloga, koniecznie sprawdź Flippa’s aktywne listy i postępuj zgodnie z tymi najlepszymi praktykami, aby upewnić się, że zyskujesz inteligentnego bloga dla swoich długoterminowych celów.

Chcesz założyć własnego dochodowego bloga?

Sprawdź mój najlepszy przewodnik: Jak założyć blog (z boku) już dziś.


Manuela jest głównym pisarzem w firmie Flippa z pasją pomagania cyfrowym firmom w optymalizacji ich obecności w Internecie. Wierzy, że słowo pisane może być wykorzystywane jako potężne narzędzie do inspirowania ludzi do osiągania praktycznych rezultatów.