Jak korzystać z pytań w ankiecie na Instagramie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak korzystać z pytań w ankiecie na Instagramie

Użytkownicy każdej strony na Instagramie są najważniejszym czynnikiem w rozwoju tej strony! W rzeczywistości każdy post na Twojej stronie na Instagramie ma na celu zwiększenie interakcji użytkownika z Twoją stroną na Instagramie. Będziesz miał mniej interakcji, jeśli Twoja strona nie ma wielu użytkowników.

Istnieje kilka sposobów na zwiększenie interakcji użytkownika, najważniejsze z nich to treść i posty na stronie; im bardziej Twoje posty są bardziej funkcjonalne i atrakcyjne, tym więcej użytkowników je lubi i komentuje.

Instagram Story jest również doskonałym narzędziem do zwiększania interakcji użytkownika ze stroną na Instagramie, ale w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcję ze swoimi obserwatorami za pośrednictwem historii? Najłatwiej jest odpowiedzieć na twoją historię, ale biorąc pod uwagę czasochłonne odpowiadanie na historię, użytkownicy nie robią tego zbyt często. Instagram dobrze o tym wie i udostępnił użytkownikom dobre narzędzia.

Jednym z takich narzędzi jest naklejka z ankietą na Instagramie! Za pomocą tego narzędzia możesz zadać pytanie użytkownikom i dać im dwie opcje. Użytkownicy przesyłają Ci również informacje zwrotne, wybierając jedną z dwóch opcji i możesz z łatwością korzystać z ich komentarzy. W tym artykule nauczymy Cię, jak korzystać z pytań ankiety na Instagramie; jeśli jesteś gotowy, śledź nas!

W jaki sposób ankieta na Instagramie pomaga firmom zadawać pytania?

Ankieta na Instagramie to narzędzie, które pomaga uzyskać opinie od użytkowników; załóżmy na przykład, że masz gotowe dwa nowe produkty dla swojej firmy i chcesz wprowadzić jeden teraz, a drugi po kilku dniach. Bardziej popularne produkty sprzedają się lepiej i możesz łatwo pomóc swojej firmie, wprowadzając produkty, których użytkownicy potrzebują bardziej. Aby wiedzieć, którzy użytkownicy potrzebują więcej produktów, wystarczy przedstawić użytkowników tych dwóch produktów w relacji. I zapytaj ich za pomocą narzędzia ankiety na Instagramie.

Należy wiedzieć, że opinie użytkowników w narzędziu ankiety na Instagramie to coś więcej niż bezpośrednie publikowanie, ponieważ użytkownik może wziąć udział w ankiecie w mniej niż kilka sekund. Jeśli nie wiesz, jak korzystać z Instagrama w swoim historie, porozmawiamy o tym w następnej sekcji. Ale jeśli wiesz, jak korzystać z Instagrama, dołącz do nas nasze wskazówki dotyczące zwiększania opinii użytkowników w sekcji ankiety na Instagramie.

Najlepsze pytania do ankiety na Instagramie

Zobaczmy teraz, jakie pytania możemy zadać, aby trochę poprawić sytuację i sprawić, by nasi obserwatorzy zaangażowali się w naszą stronę na Instagramie.

Po pierwsze, pamiętaj, że możesz zadawać pytania związane z Twoją niszą lub zadać dowolne inne ogólne pytanie. Kluczem tutaj jest sprawienie, by Twoi obserwatorzy zaangażowali się w Twoją stronę i Twoje treści, jednak skorzystanie z obu tych pytań będzie dobrym pomysłem.

Przyjrzyjmy się więc kilku fajnym pytaniom ankietowym na Instagramie.

 1. Wolałbyś? Nigdy więcej się nie śmiej. Nigdy więcej nie używaj telefonu.
 2. Jesteś rannym ptaszkiem czy nocną marką? (zamiast pisać ptak i sowa użyj ich emotikonów)
 3. Częściej słuchasz serca czy rozumu? A) serce B) mózg
 4. Jaki jest Twój zrelaksować się drink?
 5. Jaki sport byłby najzabawniejszy do oglądania, gdyby zawodnicy byli pijani?
 6. Co najbardziej lubisz robić?
 7. Gdyby zwierzęta mogły mówić, które z nich byłoby twoim zdaniem najbardziej niegrzeczne? Dlaczego? (możesz dodać dowolne zwierzęta, na przykład węża, kota, lisa i kurczaka)
 8. Ile kaw będziesz dziś potrzebować? (upewnij się, że podczas zadawania tego pytania używasz emoji kawy)
 9. Czy obecnie żyjesz swoim wymarzonym życiem? Tak/Nie/Staram się. Możesz użyć różnych emotikonów, aby uatrakcyjnić pytanie w ankiecie.
 10. Wolałbyś mieszkać w tętniącym życiem mieście / na wsi?
 11. Jesteś singlem/związkiem
 12. Wolisz TikTok czy Instagram Reels?
 13. Gdybyś mógł spędzić jeden dzień ze znaną osobą, kogo byś wybrał? Możesz dodać nazwiska znanych osób.
🔥 Zalecana:  Recenzja MySoapBox – czy ta strona z ankietami jest legalna i warta swojej ceny?

To tylko kilka pytań, które możesz zadać w ankiecie na Instagramie. Istnieją jednak tysiące pytań, które możesz zadać. Po prostu bądź kreatywny i zadawaj pytania, które Twoim zdaniem utrzymają zaangażowanie obserwujących.

Jak przeprowadzać ankiety na Instagramie?

Aby utworzyć ankietę na Instagramie, należy wykonać 5 kroków:

1. Stwórz własną historię!

Ankieta na Instagramie jest jednym z narzędzi historii; w rzeczywistości, aby utworzyć ankietę, musisz utworzyć historię i umieścić w niej ankietę. Wejdź na Instagrama Strona główna aby utworzyć historię, i kliknij ikonę Instagram w lewym górnym rogu:

W tej sekcji możesz bezpośrednio zrobić zdjęcie (lub nagrać film) lub wybrać jeden z obrazów z mobilnej galerii, przesuwając stronę mobilną w górę. Pamiętaj, że aby uzyskać najlepsze opinie w ankietach na Instagramie, fotorelacja powinna być związana z tematem ankiety! W takim przypadku użytkownicy są bardziej skłonni do odpowiadania na ankiety. Po jej wybraniu możesz umieścić swoje naklejki lub emotikony na swojej relacji, aby przejść do kolejnego kroku (wstawić ankietę do relacji). Oczywiście należy zauważyć, że Twoje historie nie są zatłoczone, aby użytkownicy byli zdezorientowani; Proponuję umieścić połowę Twojej historii w pustej ankiecie, aby użytkownicy mogli ją lepiej zobaczyć i łatwo zarejestrować swoją opinię.

2. Utwórz ankietę na Instagramie dla swojej historii!

Po udostępnieniu historii nadszedł czas na przeprowadzenie ankiety dotyczącej Twojej historii. Aby utworzyć ankietę, możesz kliknąć naklejki Story:

Możesz tworzyć ankiety, klikając narzędzie Ankieta. Po wybraniu narzędzia ankiety na Instagramie należy zadać pytanie i kliknąć dowolną opcję, w której można wybrać odpowiedź! Nie masz ograniczeń co do liczby słów do wpisania, ale sugeruję, abyś był kreatywny! Pisz krótkie, ale interesujące pytania, aby uzyskać jak najwięcej informacji zwrotnych od użytkowników; na przykład, jeśli masz pisemne wyjaśnienia dotyczące historii, którą czyta użytkownik, nie musisz powtarzać tego pytania!

Tylko napisz “Co o Tobie?” Tak więc użytkownik, oprócz tego, że spędza mniej czasu na przeczytaniu pytania, jest przekonany do odpowiedzi dzięki Twojej kreatywności. Inną kwestią jest to, że możesz napisać do 26 słów dla opcji odpowiedzi, ale dostępne są tylko dwie opcje. W takim przypadku sugerowałbym pisanie krótkich odpowiedzi, takich jak “Tak” I “NIE” aby użytkownik odpowiedział na Twoje pytanie. Jeśli zamierzasz użyć więcej opcji, to nie jest właściwe narzędzie; Niedawno Instagram w swojej aktualizacji udostępnił narzędzie do ankiety wielokrotnego wyboru do zbadania w innym artykule.

3. Umieść ankiety we właściwej części swojej historii!

Pamiętasz pierwszy element? Powiedzieliśmy, że jest dobre miejsce do umieszczania ankiet. Po utworzeniu ankiet wystarczy kliknąć znacznik wyboru wyświetlany w prawym górnym rogu historii, aby przejść do następnego kroku:

Teraz po prostu umieść ankiety w wybranym miejscu, aby przejść do następnego kroku.

4. Udostępnij ankiety na Instagramie swoim obserwującym!

Po utworzeniu ankiet nadszedł czas na podzielenie się historią. Rozpoczęcie publikowania ankiet! Więc po prostu kliknij na Wysłać do opcji i wybierz Twoja historia, aby podzielić się swoją historią z użytkownikami.

Teraz, gdy publikujesz ankiety, użytkownicy mogą zobaczyć Twoją historię i odpowiedzieć na Twoje ankiety. Gdy użytkownicy odpowiedzą na Twoje ankiety na Instagramie, możesz łatwo zobaczyć i przeanalizować ich odpowiedzi. Aby to zrobić, po prostu przejdź do żądanej historii i kliknij liczbę swoich historii; możesz także zaznaczyć swoją historię, aby wejść do Strona analizy historii. W tej sekcji wyświetlana jest liczba użytkowników, którzy wybrali jedną z dwóch opcji; należy jednak zauważyć, że użytkownicy nie mogą zmienić swojej odpowiedzi raz po wybraniu jednej opcji. I tylko obraz ankiety jest dla nich dostępny. Na przykład spójrz na poniższy obrazek:

🔥 Zalecana:  Dlaczego TikTok zajmuje tak dużo miejsca? 2023 (Jak zwolnić miejsce na dane)

W ankiecie wybrało 186 użytkowników Tak a 58 z nich wybrało NIE. Ta historia jest dostępna dla użytkowników do 24 godzin i informacje te będą aktualizowane tak długo, jak użytkownicy będą uczestniczyć w ankiecie. Jeśli włączysz powiadamianie przez Ustawienia opowieścigdy każdy użytkownik odpowie na ankietę na Instagramie, wiadomość zostanie wyświetlona w sekcji powiadomień na telefonie komórkowym.

Po wykonaniu pięciu powyższych kroków możesz łatwo utworzyć własną ankietę i zobaczyć odpowiedzi użytkowników. Jeśli zarządzasz firmą, która wykorzystuje Instagram do promowania swoich produktów lub usług, narzędzie do ankiet na Instagramie pomoże Ci uzyskać opinie od użytkowników. Ponadto, jeśli chcesz uzyskać pełne komentarze użytkowników, użyj naklejki z pytaniem.

Jak stworzyć zabawne ankiety na Instagramie dla użytkowników?

Ankiety na Instagramie są aktywne dla wszystkich użytkowników i wiele osób z nich korzysta, ale musisz wiedzieć, że korzystanie bez strategii i kreatywności z ankiety na Instagramie nie może dać Ci dobrych wyników. Jeśli używasz Instagrama do rozwijania biznesu lub posiadania strony biznesowej, istnieje kilka sposobów na zwiększenie atrakcyjności ankiety.

Powinieneś także spróbować stworzyć kreatywne ankiety, które zachęcą użytkowników do zwiększenia zaangażowania! W tej sekcji planujemy stworzyć trzy doskonałe sposoby tworzenia ankiet użytkowników, które mogą zwiększyć interakcję użytkowników na Twojej stronie. Jeśli jesteś gotowy, dołącz do nas w tej sekcji:

Pierwsza metoda) Poproś użytkowników o wzięcie udziału w ankiecie!

Dla firm nie ma nic ważniejszego niż wiedza o tym, czego chcą ich użytkownicy! Jest to istotne dla użytkowników przy dostarczaniu produktu lub usługi. I nie możesz tego zrozumieć, dopóki o to nie poprosisz. Kolejną ważną kwestią jest to, że podczas tworzenia ankiety użytkownicy mogą nie zwracać na nią uwagi!

W rzeczywistości użytkownicy widzą wiele ankiet, które nie są ważne, co doprowadziło do negatywnej oceny użytkowników ankiety pełnoekranowej. Jeśli chcesz uzyskać dobre opinie od użytkowników w ankiecie na Instagramie, poproś użytkowników o wzięcie udziału w ankiecie; wtedy wiedzą, że ankieta i jej wyniki są dla Ciebie dużo warte i odpowiadają na nią po przeczytaniu pytania w ankiecie.

Jakie pytania zadać w ankietach na Instagramie, aby uzyskać opinie od użytkowników?

Jeśli chcesz mieć ankietę na Instagramie, ale nie wiesz, jakie pytania możesz zadać. Jest to problem z wieloma stronami na Instagramie! Chcą zadawać pytania użytkownikom, ale nie wiedzą, które pytania są ważniejsze. Pytania te mogą brzmieć następująco:

Zapewnij zniżki na produkty;

Jeśli chcesz zapewnić zniżkę na jeden ze swoich produktów, możesz poprosić użytkowników, aby powiedzieli, jakiego produktu potrzebują! W takim przypadku liczba sprzedaży i ostatecznie przychody ze sprzedaży wzrosną.

Cechy produktów korzystne dla użytkowników;

Na przykład możesz umieścić dwa różne kolory produktu i poprosić użytkowników o wybranie ich ulubionych kolorów! W takim przypadku możesz dostarczyć swoim klientom więcej artykułów w korzystnych kolorach.

Poproś o czas na opublikowanie filmu lub postu;

Na przykład poproszenie użytkowników o wybranie czasu odtwarzania na żywo na Instagramie (rano lub wieczorem).

Zapytaj o rodzaj komunikacji z użytkownikami;

Zapytaj użytkowników, jak chcą się z Tobą komunikować! Na przykład daj im dwie opcje dzwonienia lub kierowania.

Ankiety na tematy interesujące użytkowników do tworzenia postów; Jeśli chcesz stworzyć post dla użytkowników, którzy nie wiedzą, jakie tematy ich interesują, możesz dać użytkownikom dwie możliwości wyboru dwóch różnych tematów. I wygeneruj swój post adekwatny do wyników ankiety.

🔥 Zalecana:  Praktyczne wdrożenie systemu rekomendacji opartej na treści – w kierunku AI

Druga metoda) Zidentyfikuj swoje potrzeby rynkowe lub zainteresowania swoich obserwujących!

Jeśli planujesz tworzyć treści na swoją stronę lub stronę na Instagramie, wystarczy przeprowadzić ankiety i zapytać użytkowników między dwoma różnymi tematami. Ponadto, jeśli chcesz zapewnić użytkownikom produkt, usługę lub edukację, najpierw zapytaj fanów o ich potrzeby, aby zapewnić pomyślną sprzedaż.

Ciekawą funkcją Instagrama w sekcji ankiety jest to, że możesz udostępniać jej wyniki użytkownikom! Po wypełnieniu ankiet możesz udostępnić wyniki w innej historii, klikając na Udostępnij wynik i pokaż wyniki w procentach:

Na obrazku powyżej i po lewej stronie wyniki ankiety na Instagramie pokazują, że 92% użytkowników wybrało tę opcję ‘Tak‘, a 8% zdecydowało się na to ‘NIE’. Możesz również wykorzystać te wyniki w innych sieciach społecznościowych, ponieważ użytkownicy Instagrama i innych sieci społecznościowych są Twoją grupą docelową, a wielu obserwujących ma podobne zainteresowania.

Trzecia metoda) Planowanie wydarzeń i udział użytkowników

Jeśli planujesz organizować różne wydarzenia dla swojej firmy, możesz skorzystać z komentarzy użytkowników; możesz np. zapytać ich o miasto, w którym się odbędzie, przyjęcie, osoby, które będą prowadziły wykłady i… A oni, biorąc udział w ankietach na Instagramie, pomogą Ci! Pamiętaj, że po 24 godzinach możesz zobaczyć wyniki, abyś mógł podjąć właściwą decyzję.

Metoda czwarta) Przydzielanie nagród za przeprowadzone konkursy na stronie Instagram

Jeśli prowadzisz Instagram na swojej stronie, na pewno wiesz, że musisz oferować nagrodę na koniec każdego meczu. Oczywiście tą nagrodą może być jeden z Twoich produktów lub usług, co zależy od rodzaju Twojej firmy i Twojego konkursu. Na przykład możesz wybrać pomiędzy dwoma różnymi przedmiotami. I przeprowadzaj ankiety, aby dać użytkownikom bonus i poproś użytkowników, aby zdecydowali o ostatecznej nagrodzie!

Możesz na przykład zapytać ich o zdobywców drugiej i trzeciej nagrody. W takim przypadku pierwszej osobie należy przyznać pierwszą nagrodę, a drugiej i trzeciej osobie. I możesz dać użytkownikom dwie opcje ankietowania! Pierwszą opcją może być 80% rabatu na produkty na miejscu lub regularny bonus. Wybierz tę pozycję podczas konkursu, prosząc użytkowników o udział.

Wniosek

ankiety są doskonałym wyborem do angażowania się w biznes. Instagram to najważniejsza sieć społecznościowa dla wielu firm, której możesz użyć do przedstawienia swoich produktów lub usług! Na szczęście Instagram przygotował narzędzie ankietowe do interakcji z użytkownikami, dzięki czemu można uzyskać od nich dobre opinie.

W tym artykule szkoliliśmy się, jak utworzyć ankietę na Instagramie. W ten sposób może pomóc zwiększyć zaangażowanie użytkowników. Przyjrzeliśmy się również kilku wskazówkom i technikom zwiększania zaangażowania użytkowników w pytania ankiety na Instagramie. Możesz więc dobrze zarządzać swoją stroną na Instagramie.