Jak korzystać z pokoju na Facebooku i komunikatorze do czatu wideo

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak korzystać z pokoju na Facebooku i komunikatorze do czatu wideo

W 2020 roku Facebook uruchomił funkcję połączeń wideo znaną jako Messenger Rooms, która jest funkcją wideokonferencji, która umożliwia czatowanie z maksymalnie 50 osobami. Najbardziej fascynującą rzeczą w Messenger Room jest to, że każdy może dołączyć do czatu, nawet jeśli nie masz konta na Facebooku i nie ma ograniczeń czasowych.

Pokoje Messengera ułatwiają spędzanie czasu z przyjaciółmi, bliskimi i osobami, które podzielają Twoje zainteresowania.

Rozmowy wideo były szeroko stosowane podczas wybuchu koronawirusa do łączenia się z rodziną i przyjaciółmi. Messenger Rooms został uruchomiony w kwietniu 2020 roku i zaczął być używany, gdy ludzie szukali sposobu na połączenie się z rodziną.

Aplikacja do przesyłania wiadomości ma ochronę prywatności, która pozwala kontrolować, kto widzi Twój Pokój, kto może do niego dołączyć — i usuwać uczestników, a także pozwala blokować i odblokowywać Pokój, aby uniemożliwić innym osobom dołączanie.

Oto przewodnik krok po kroku, jak utworzyć i używać pokoju Facebook Messenger. Możesz utworzyć pokój bezpośrednio z Messengera lub Facebooka i zaprosić każdego do dołączenia do rozmowy wideo, nawet jeśli nie ma on konta na Facebooku. Aby utworzyć Messenger Room, upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję Messengera lub Facebooka na swoim urządzeniu.

Tworzenie pokoi za pomocą Messengera

1. Następnie otwórz aplikację Messenger na swoim urządzeniu, stuknij w „Czaty”, który znajduje się w lewym dolnym rogu ekranu urządzenia.

2. Naciśnij przycisk „Utwórz pokój”, który znajduje się w lewym górnym rogu okna czatów. Jeśli tworzysz pokój po raz pierwszy, pojawi się przycisk „Wypróbuj”.

3. Na następnej stronie zobaczysz opcje wyboru, kto może dołączyć: które mają albo udostępnić link każdemu, kto dołączy do Twojego pokoju, albo możesz ograniczyć go tylko do osób, które zaakceptujesz za pomocą linku z zaproszeniem.

🔥 Zalecana:  Co to jest Ghosting na monitorze? Jak przetestować, naprawić i się go pozbyć

Gdy twoi znajomi dołączą, pokój się otworzy i będziesz mógł zacząć rozmawiać. Na dole ekranu zobaczysz zestaw przycisków, które pozwolą Ci kontrolować, kto ma dostęp do połączenia, włączać i wyłączać dźwięk lub opuścić połączenie.

Jeśli klikniesz przycisk z ikoną „dwóch osób”, uzyskasz dostęp do dodatkowych ustawień połączenia. Możesz włączyć opcję „Zablokuj pokój”, aby uniemożliwić innym wejście do pokoju, skopiować link do wysłania innym lub zakończyć pokój. Aby pojedynczo usunąć uczestników z pokoju, kliknij „Usuń” obok ich nazwisk.

Kończenie pokoi w Messengerze

Gdy skończysz rozmawiać i chcesz zakończyć pokój, stuknij w Ustawienia i zabezpieczenia w dolnym menu ekranu. Następnie możesz zdecydować, czy chcesz „Zakończyć pokój”, czy „Opuścić pokój”.

Jeśli klikniesz na Pokój końcowy, Pokój zostanie natychmiast zamknięty, a link zostanie odwołany, gdy ktoś spróbuje dołączyć do Pokoju. Jeśli dotkniesz „Pokój końcowy”, na następnej stronie ponownie stuknij „Pokój końcowy”, aby potwierdzić.

Tworzenie pokoi za pomocą Facebooka

1. Otwórz aplikację Facebook i dotknij „Utwórz pokój” między pasmem historii a paskami stanu u góry Twojego kanału informacyjnego.

2. Pojawi się okno z dwiema opcjami: nazwą pokoju i godziną rozpoczęcia. Stuknij w Utwórz pokój i zaproś znajomych do dołączenia do pokoju.

3. Kliknij przycisk Utwórz pokój i wybierz plik edytować link obok opcji „Każdy, kto ma link, może dołączyć”, aby wybrać opcję „Każdy mający link” lub „Tylko osoby, które zatwierdzisz”, aby dołączyć do Pokoi. Możesz także zaplanować później, a następnie ustawić godzinę i datę.

4. Kliknij znajomych, których chcesz zaprosić, lub skopiuj link i wyślij go do osób, które chcesz zaprosić, w inny sposób.

To wszystko, zaproszeni goście mogą następnie dołączyć do utworzonego przez Ciebie pokoju, możesz także zmienić tło wizualne, a także zablokować pokój.

Dołącz do istniejącego pokoju

Aby dołączyć do istniejącego pokoju na Facebooku, zobaczysz dostępne pokoje w sekcji „Pokoje” u góry Twojego Aktualności. Możesz także dołączyć do pokoju za pomocą linku. Jeśli klikniesz link, aby dołączyć do czatu, dołączysz za pomocą swojego konta na Facebooku, ale jeśli nie masz konta na Facebooku, zostaniesz przeniesiony na stronę logowania jako gość. Na stronie logowania gościa możesz wpisać swoje imię i nazwisko oraz dołączyć jako gość.

🔥 Zalecana:  Jak szybko zaoszczędzić pieniądze w Kanadzie: 29 kreatywnych sposobów oszczędzania

Ustawienia prywatności dla pokoju

Możesz zmienić ustawienia prywatności swojego Pokoju Komunikatora na następujące sposoby; Blokowanie, zgłaszanie, blokowanie i usuwanie uczestnika. To wszystko, wykonaj powyższe kroki, aby utworzyć Pokój Messengera.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie