Jak korzystać z Apple Airdrop na iPhonie, iPadzie i Macu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak korzystać z Apple Airdrop na iPhonie, iPadzie i Macu

Za pomocą swojego urządzenia możesz robić wszystko, od udostępniania plików po czytanie wiadomości i udostępnianie interesujących treści online.

Mówiąc o udostępnianiu treści. Zwykle szukamy najprostszego sposobu udostępniania plików lokalnie, gdy jesteśmy bliżej osoby. W tym przewodniku pokażemy, jak korzystać z Apple Airdrop.

Możesz zapisać swoje zdjęcia online lub udostępnić link e-mailem, a nawet przesłać całodzienne wideo do chmury, aby mógł je zobaczyć członek rodziny w pobliżu.

Ale to tylko długa droga i wymaga wielu procesów, ale dzięki Apple AirDrop możesz to wszystko zrobić za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Użytkownicy Apple otrzymali to i była to jedna z najważniejszych funkcji urządzenia.

Ta funkcja umożliwia użytkownikom udostępnianie zdjęć, filmów, lokalizacji, dźwięku lub dokumentów z jednego urządzenia na drugie. Funkcja Apple AirDrop jest dostępna dla iPhone’a, iPada, iPoda touch i Maca.

Jak korzystać z Apple AirDrop na iPhonie i iPadzie

Chcesz użyć Apple Airdrop; jest tylko kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. W przypadku urządzeń iPhone i iPad istnieją wymagania, które urządzenie musi spełnić, zanim będzie można korzystać z Airdrop.

Zanim zaczniesz korzystać z AirDrop, upewnij się

  • Osoba, do której wysyłasz wiadomość, znajduje się w pobliżu oraz w zasięgu Bluetooth i Wi-Fi,
  • zarówno Wi-Fi, jak i Bluetooth są włączone i
  • oba urządzenia muszą mieć system iOS 7 lub nowszy

Aby Apple AirDrop działał, musisz sprawdzić, czy odbiorca AirDrop jest ustawiony na odbieranie od wszystkich. Jeśli nie, musisz zmienić ustawienia na Wszyscy.

Aby zmienić ustawienia AirDrop. Przejdź do Ustawień i stuknij w Ogólne > AirDrop, a następnie wybierz opcję.

Odbiór wyłączony

Jeśli wybierzesz opcję „Odbieranie wyłączone”, nie będziesz mógł otrzymywać żadnych żądań AirDrop.

Nadal będziesz mógł wysyłać pliki do innych osób, ale nie będziesz mógł ich odbierać, chyba że wybierzesz inną opcję.

🔥 Zalecana:  Najlepsze ubezpieczenie najemcy w Kanadzie 2023: jak to działa i najlepsi dostawcy

Tylko kontakty

Jeśli wybierzesz opcję AirDrop „Tylko kontakty”, zostaniesz pokazany tylko swoim kontaktom. Inni użytkownicy nie będą mogli wysyłać Ci plików.

Wszyscy

Jeśli wybierzesz opcję „Wszyscy”, każda osoba w zasięgu Bluetooth i Wi-Fi będzie widzieć Twoje urządzenie i będzie mogła wysyłać do Ciebie pliki.

Możesz także ustawić opcje AirDrop w Centrum sterowania urządzenia.

Centrum sterowania iOS

Na iPhonie X lub nowszym albo iPadOS przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu, aby otworzyć Centrum sterowania urządzenia.

Na iPhonie 8 lub starszym przesuń palcem w górę od dołu ekranu.

Karta ustawień sieciowych iPhone’a

Dotknij i przytrzymaj kartę ustawień sieciowych. Po otwarciu karty ustawień sieciowych dotknij i przytrzymaj przycisk AirDrop, a następnie wybierz jedną z trzech opcji.

Ustawienia AirDropa

Czytaj więcej

Jak korzystać z Apple AirDrop

Aby wysłać pliki, zdjęcia, filmy za pomocą AirDrop — najpierw wybierz zawartość, którą chcesz udostępnić, i dotknij przycisku udostępniania.

Zobaczysz menu z różnymi opcjami udostępniania, wybierz opcję udostępniania AirDrop. Tam zobaczysz dostępne urządzenia, na które możesz upuścić. Stuknij użytkownika AirDrop, któremu chcesz coś udostępnić.

Udostępnij menu z opcją AirDrop Share

Upewnij się, że osoba, której udostępniasz zawartość, znajduje się w pobliżu i ma włączone Wi-Fi i Bluetooth.

Jak zaakceptować AirDrop

Akceptowanie żądania AirDrop. Możesz zaakceptować lub odrzucić. Gdy zawartość zostanie Ci udostępniona za pomocą AirDrop, na Twoim urządzeniu pojawi się podgląd z prośbą o zaakceptowanie lub odrzucenie prośby.

Zaakceptuj lub Odrzuć prośbę

Jeśli AirDrop coś do siebie, na przykład zdjęcie z iPhone’a na Maca, nie zobaczysz opcji Zaakceptuj lub Odrzuć — zostanie to automatycznie wysłane na Twoje urządzenie.

Jak korzystać z Apple AirDrop na komputerze Mac

Dzięki Apple AirDrop możesz udostępniać zdjęcia, filmy, pliki z komputera Mac na komputer Mac lub między komputerem Mac a urządzeniem z systemem iOS.

Aby udostępnić pliki, wideo, zdjęcia na komputerze Mac, otwórz plik, który chcesz wysłać, a następnie kliknij przycisk udostępniania w oknie aplikacji.

🔥 Zalecana:  Wiodące firmy technologiczne tworzą „japońską strefę ekonomiczną Metaverse”

Wybierz AirDrop z opcji udostępniania wymienionej w menu. Wybierz użytkownika z arkusza AirDrop w oknie Findera i udostępnij.

Korzystanie z okien Findera

Otwórz okno Findera, kliknij AirDrop, a komputer rozpocznie wyszukiwanie pobliskich urządzeń za pomocą AirDrop.

Gdy AirDrop znajdzie dowolnego dostępnego w pobliżu użytkownika AirDrop, możesz przeciągnąć jeden lub więcej dokumentów, zdjęć, wideo lub plików do odbiorcy pokazanego w oknie.

Jak powiedziałem wcześniej, jeśli wysyłasz pliki bezpośrednio do innych urządzeń, które mają to samo konto iCloud, pliki zostaną odebrane automatycznie. Ale jeśli jest to dla innych, będą musieli zaakceptować prośbę o udostępnienie.

Dla Ciebie, który jesteś głównym użytkownikiem Apple, AirDrop jest kluczowym graczem w szczęśliwym udostępnianiu na komputerze i innych urządzeniach Apple.

Dzięki AirDrop nie będziesz już wysyłać plików, notatek, plików audio, wideo, zdjęć pocztą e-mail — zawsze możesz upuścić zawartość za pomocą Apple AirDrop.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie