Jak korzystać z Androida Udostępnij w pobliżu na swoim telefonie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak korzystać z Androida Udostępnij w pobliżu na swoim telefonie

W sierpnia ubiegłego roku, Google ujawniło, że począwszy od telefonów Samsung i telefonów Google Pixel, wersja Google iPhone AirDrop będzie dostępna na telefony z systemem Android. Funkcja Nearby Share jest podobna do iPhone’a AirDrop. Nowa funkcja działa podobnie jak AirDrop, ale przed użyciem tej funkcji trzeba będzie skonfigurować kilka rzeczy, ale oto jak korzystać z Android Nearby Share.

Od lat ta funkcja jest uwielbiana przez użytkowników Apple, tak! A teraz urządzenie z Androidem ma wreszcie wersję Google iPhone AirDrop znaną jako Nearby Share. Nowa funkcja może służyć do udostępniania linków, filmów, zdjęć i innych plików na innym urządzeniu.

Udostępnianie w pobliżu pojawi się na Twoim urządzeniu, gdy będzie dostępne. Wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak korzystać z udostępniania Google w pobliżu.

Jak skonfigurować Udostępnianie w pobliżu

Włączenie tej funkcji to pierwszy krok przed użyciem jej jako opcji udostępniania na urządzeniu.

Teraz włączenie tej funkcji jest znacznie łatwiejsze. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do aplikacji „Ustawienia” na swoim urządzeniu> Google> Połączenia urządzenia, a następnie Udostępnienia w pobliżu.

Cóż, jeśli nie możesz znaleźć Udostępniania w pobliżu, oznacza to, że ta funkcja nie jest jeszcze dostępna na Twoim urządzeniu i musisz od czasu do czasu kontynuować sprawdzanie.

Na stronie Udostępnianie w pobliżu, po kliknięciu na nią, zostaną wyświetlone trzy opcje prywatności do wyboru.

Opcje widoczności to;

  • Wszystkie kontakty,
  • Niektóre kontakty,
  • Ukryty

Wszystkie kontakty

Gdy wybierzesz opcję widoczności jako „Wszystkie kontakty”, każdy z Twoich kontaktów, który włączył Udostępnianie w pobliżu, zobaczy Cię jako dostępny kontakt podczas udostępniania treści za pomocą tej funkcji.

Niektóre kontakty

Dzięki tej opcji prywatności wybierasz kontakty, które mogą wysyłać treści na Twoje urządzenie.

🔥 Zalecana:  Najlepsze aplikacje antywirusowe na Androida w 2023 roku: tak długo Malware

Ukryty

Gdy wybierzesz „Ukryty” Ta opcja prywatności jest trochę prywatna, Twój kontakt nie pojawi się na żadnym urządzeniu. Po włączeniu nikt nie będzie mógł zobaczyć Twojego urządzenia.

Jeśli korzystasz z opcji prywatności „Niektóre kontakty”, przewiń w dół i wybierz kontakty, którym chcesz zezwolić na wyświetlanie urządzenia. I tylko wybrane przez Ciebie kontakty wykryją Twoje urządzenie, gdy telefon jest włączony i odblokowany.

Gdy funkcja Udostępnianie w pobliżu jest włączona na Twoim urządzeniu, będziesz mógł zobaczyć urządzenia znajdujące się w pobliżu.

Następnie wybierz wykorzystanie danych. Wybierz sposób udostępniania plików — udostępnianie z danymi lub bez danych. Po dokonaniu wyboru stuknij w aktualizację.

Po zakończeniu konfigurowania udostępniania na urządzeniu z systemem Android możesz teraz korzystać z tej funkcji.

Jak korzystać z Google Udostępnianie w pobliżu

Przede wszystkim Bluetooth, Lokalizacja i Wi-Fi urządzenia muszą być włączone. Musisz znaleźć urządzenie odbierające z włączoną funkcją Bluetooth, lokalizacją i Wi-Fi, a także z włączoną funkcją „Udostępnianie w pobliżu”, z włączonym ekranem i odblokowanym urządzeniem.

Funkcja Udostępnianie w pobliżu może być używana w różnych miejscach, takich jak przeglądarki internetowe i inne aplikacje. (Na przykład można użyć Chrome).

Plus: w zależności od urządzenia funkcja Udostępnianie w pobliżu może również pojawiać się jako skrót na ekranie telefonu.

Udostępnienie w pobliżu wyszuka wtedy urządzenia w pobliżu. Po drugiej stronie urządzenie odbierające otrzyma komunikat „Urządzenie w pobliżu udostępnia”. Następnie urządzenie odbierające stuka „dotknij, aby stać się widocznym”.

Jesteś teraz widoczny dla urządzenia odbierającego i gotowy do wysyłania i odbierania plików, od zdjęć, filmów, linków i innych plików.

Teraz, gdy urządzenie odbierające będzie widoczne, pojawi się na ekranie urządzenia nadawcy. Wybierz pobliskie urządzenie, a urządzenie odbierające zostanie poproszone o „Zaakceptuj” lub „Odrzuć” wysyłaną zawartość.

Na urządzeniu odbierającym dotknij „Akceptuj”, a plik zostanie wysłany do odbiorcy. Przesyłanie plików na inne urządzenie zajmuje tylko sekundę.

🔥 Zalecana:  Co oznacza „TB” na Instagramie? (Zobacz inne znaczenie)

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie