Jak firmy mogą robić angażujące zdjęcia na Instagramie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak firmy mogą robić angażujące zdjęcia na Instagramie

Korzystanie z Instagrama może być świetnym sposobem na promocję Twojej firmy. Od 2021 r. gigant mediów społecznościowych zgromadził około miliarda użytkowników, dając właścicielom firm ogromną publiczność do wykorzystania. A na Instagramie wszystko opiera się na efektach wizualnych. Ponieważ platforma koncentruje się przede wszystkim na obrazach, właściciele firm, którzy chcą się wyróżnić, muszą stworzyć unikalną identyfikację wizualną poprzez sztukę fotografii.

Poniżej wymieniamy kilka różnych sposobów, w jakie firmy mogą robić atrakcyjne zdjęcia na Instagramie, aby zwiększyć zaangażowanie w mediach społecznościowych.

Wybierz odpowiedni aparat

Aby rozpocząć, potrzebujesz odpowiedniego urządzenia do robienia zdjęć. Jeśli planujesz używać złożonych technik fotograficznych, takich jak zdjęcia akcji lub zdjęcia przy słabym świetle, musisz zainwestować w profesjonalny aparat z akcesoriami, takimi jak https://serp.co/best/detachable-camera-flash/. Do zwykłych zdjęć wystarczy jednak Twój zaufany aparat w smartfonie.

Nowoczesne smartfony są produkowane z płytek PCB (lub płytek drukowanych) o dużej gęstości, co oznacza, że ​​mogą obsługiwać wiele złożonych czynności. Nie jest to coś, czym zwykle zajmujemy się w codziennym użytkowaniu, ale zasadniczo jest to sposób, w jaki telefony są w stanie robić wysokiej jakości zdjęcia, które w niektórych przypadkach są nie do odróżnienia od tych zrobionych aparatami cyfrowymi średniej klasy. Apple, Samsung i Huawei znane są z produkcji smartfonów ze szczególnie wydajnymi aparatami.

Zdjęcia zrobione takimi smartfonami są również bardziej odpowiednie na Instagram niż zdjęcia zrobione lustrzankami cyfrowymi lub aparatami bezlusterkowymi. Instagram jest wyposażony w automatyczną kompresję obrazu, która obniża jakość obrazu w przypadku większych plików. Ponieważ zdjęcia zrobione za pomocą smartfonów mają na początku mniejsze rozmiary plików, Instagram jest mniej skłonny do pogorszenia ich jakości.

🔥 Zalecana:  Aplikacje takie jak Mistplay – 20 najlepszych aplikacji do zarabiania pieniędzy

Znajdź dobre oświetlenie

Dobre oświetlenie odgrywa kluczową rolę w robieniu wysokiej jakości zdjęć. Jeśli chodzi o fotografowanie smartfonem, posiadanie zewnętrznego mechanizmu oświetleniowego (lub dobrego naturalnego światła) zawsze da lepsze rezultaty niż użycie lampy błyskowej. Najlepszy czas na fotografowanie to „złote godziny”, które występują tuż po wschodzie lub tuż przed zachodem słońca. Podczas złotej godziny światło słoneczne będzie miało odpowiednią jasność, ani zbyt ostre, ani zbyt słabe, co może nadać zdjęciom rodzaj naturalnego ciepła i wyrazistości. Tabliczki ścienne ze sklepu internetowego Neon Mama mogą w razie potrzeby zapewnić dodatkowe oświetlenie, a także dodać zabawny efekt dekoracyjny. Priorytetowe traktowanie dobrego oświetlenia umożliwia robienie zdjęć, które odpowiednio przedstawiają fotografowany obiekt.

Priorytetowe traktowanie dobrego oświetlenia umożliwia robienie zdjęć, które odpowiednio przedstawiają fotografowany obiekt.

Przestrzegaj zasad kompozycji fotografii

Wraz z rozwojem sztuki fotografii fotografowie opracowali zestaw zasady kompozycyjne których poszczególne osoby mogą użyć, aby uatrakcyjnić sceny. Takie wytyczne kompozycyjne istnieją po to, aby zachować równowagę między elementami wizualnymi i zwrócić uwagę widza na najważniejsze części fotografii.

Kredyt: Reguła trójpodziału zdjęć licencjonowany pod CC BY-SA 2.5

Jedną z najbardziej podstawowych technik kompozytorskich jest zasada trójpodziału. Aby postępować zgodnie z zasadą trójpodziału, musisz najpierw podzielić swój obraz na dziewięć równych części za pomocą dwóch linii pionowych i dwóch linii poziomych. Robiąc zdjęcie, ustaw obiekt lub najważniejsze elementy sceny wzdłuż jednej z linii. Rezultatem będzie zdjęcie, które będzie bardziej zrównoważone.

Znajdź dobre oprogramowanie do edycji

Jeśli nie jesteś w pełni zadowolony z tego, jak Twoje zdjęcia wychodzą za pierwszym razem, niektóre poprawki w przetwarzaniu końcowym mogą dodać popu, którego szukasz. Ale edycja nie polega tylko na poprawianiu błędów. Można go również użyć do dostosowania zdjęcia – niezależnie od tego, czy oznacza to zmianę wyróżniających się kolorów, przyciemnienie lub rozjaśnienie obrazów, czy coś innego tego rodzaju. Co najważniejsze, jeśli zastosujesz podobne style edycji do wszystkich swoich zdjęć, możesz je ujednolicić w ramach jednej, spójnej estetyki.

🔥 Zalecana:  6 najlepszych monitorów do domowego biura [Buyer Guide]

Użytkownicy smartfonów mogą pobrać jedną z wielu dostępnych aplikacje do edycji zdjęć poprawiać swoje zdjęcia w post-processingu. Darmowe aplikacje, takie jak Snapseed, Picsart, VSCO i Adobe Lightroom, oferują ciekawe funkcje, takie jak filtry artystyczne i opcje korekcji kolorów, których możesz użyć, aby Twoje zdjęcia wyglądały zabawniej i bardziej żywo.

Publikowanie treści wizualnych na Instagramie może być świetnym sposobem na zwiększenie zasięgu Twojej firmy. Popraw jakość swoich zdjęć na Instagramie, wybierając odpowiednie urządzenia, oświetlenie, techniki kompozycji i oprogramowanie do edycji.