Jak edytować plik PDF na komputerze stacjonarnym i urządzeniu mobilnym

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak edytować plik PDF na komputerze stacjonarnym i urządzeniu mobilnym

Jeśli szukałeś sposobu na edycję pliku PDF, nie szukaj dalej, ponieważ możesz teraz edytować swoje pliki PDF online i offline. A także, jeśli używasz urządzenia mobilnego i chcesz szybko wprowadzić poprawki w jakimś dokumencie PDF, możesz to zrobić za pomocą narzędzia z tego przewodnika.

Najpierw wystarczy znaleźć aplikację, która umożliwia edycję plików PDF lub skorzystać z usługi online. Ale musisz wiedzieć, że plik PDF nie jest przeznaczony do edycji, z wyjątkiem tego, że chcesz wprowadzić lekkie zmiany; dlatego znalezienie odpowiedniego narzędzia do edycji wymaga wiele wysiłku. Zebraliśmy najlepszą usługę online i aplikację, których możesz użyć do łatwej edycji plików PDF.

Edytuj plik PDF za pomocą programu Adobe Acrobat

Edytuj dowolny plik PDF za pomocą Adobe Acrobat na PC. Aby korzystać z Adobe Acrobat, potrzebujesz dostępu do Adobe Document Cloud (DC). Jeśli jesteś subskrybentem, po prostu zaloguj się i wykonaj ten krok, jeśli nie, możesz rozpocznij bezpłatny okres próbny aby Adobe Acrobat DC uzyskał tymczasowy dostęp do narzędzia. Możesz także użyć programu Adobe Acrobat DC, aby bezpłatnie zabezpieczyć plik PDF hasłem.

1. Otwórz Adobe Acrobat DC i wybierz plik PDF, który chcesz edytować, a następnie kliknij „Edytuj PDF” w prawym panelu, aby rozpocząć edycję pliku PDF.

2. Kliknij tekst lub obraz, który chcesz edytować, a program Adobe Acrobat wyświetli narzędzia do edycji.

3. Dodaj lub edytuj tekst na stronie, możesz kliknąć i przeciągnąć, aby zmienić rozmiar elementów i obrazów, korzystając z wyborów z listy Obiekty i zaktualizować czcionki.

4. Kliknij łącze, nagłówki i stopki, znak wodny lub narzędzie tła, aby dalej edytować plik PDF. Po zakończeniu edycji zapisz edytowany plik PDF; nazwij swój plik i kliknij przycisk „Zapisz”.

🔥 Zalecana:  Jak przestać udostępniać lokalizacje bez ich wiedzy?

Edytuj plik PDF za pomocą edytora PDF-Xchange

Edytor PDF-Xchange jest bezpłatną usługą, ale zawiera również pro planzapewnia wiele bezpłatnych funkcji do efektywnego zarządzania zadaniami PDF, możesz sprawdzić ich długość lista funkcji.

Dzięki PDF-XChange Editor możesz edytować tekst w dokumentach PDF, usuwać go, przenosić lub formatować, z innymi opcjami przesuwania, powiększania lub usuwania grafiki. Aby dowiedzieć się, jak edytować pliki PDF za pomocą edytora PDF-Xchange, wykonaj ten krok.

1. Iść do Edytor PDF-Xchange i pobierz oprogramowanie, zainstaluj i otwórz plik PDF, który chcesz edytować, wybierz narzędzie „Edytuj zawartość”.

2. Teraz kliknij tekst, który chcesz zmienić, i kliknij prawym przyciskiem myszy obszar tekstowy, aby otworzyć menu kontekstowe i wybrać „Właściwości”, a następnie okno właściwości pojawi się po prawej stronie ekranu. Teraz użyj myszy, aby zaznaczyć tekst, który chcesz zmienić (np. podświetlając).

3. Aby zmienić obraz lub grafikę, wybierz narzędzie „Edytuj treść” i zaznacz obraz myszką, a następnie przeciągnij obraz, powiększ, zmniejsz lub usuń go z pliku PDF. Po zakończeniu edycji pliku PDF możesz zapisać plik na swoim urządzeniu.

Przeczytaj także

Edytuj plik PDF za pomocą SmallPDF

Z MałyPDF możesz edytować plik PDF online. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć plik PDF, który chcesz edytować, i przesłać go do SmallPDF, stamtąd możesz zmienić lub dodać tekst, dodać obrazy, a nawet zmienić czcionkę i kolor.

1. Aby edytować pliki PDF online, przejdź do MałyPDF i przeciągnij i upuść dokument PDF do Edytora PDF.

2. Jeśli korzystasz z telefonu komórkowego, możesz przesyłać za pomocą przycisku przesyłania. Po przesłaniu pliku PDF możesz teraz rozpocząć edycję dokumentu.

3. Możesz dodawać tekst, obrazy, kształty lub adnotacje odręczne według własnego uznania. Możesz także edytować rozmiar, czcionkę i kolor dodanej treści.

4. Po zakończeniu edycji kliknij „Zastosuj”, zapisz zmiany i pobierz edytowany plik PDF.

🔥 Zalecana:  Przekształcanie wydajności biznesowej za pomocą sztucznej inteligencji i analiz Power BI

Edytuj plik PDF za pomocą programu Microsoft Word

chcesz edytować za pomocą programu Microsoft Word, plik PDF musi zawierać głównie tekst, aby był zgodny. Jak powiedział Microsoft, „najlepiej działa z plikami PDF, które są głównie tekstowe”. Więc jeśli masz plik PDF zawierający tylko tekst, który chcesz szybko edytować, możesz użyć MS Word.

1. Aby edytować plik PDF, po prostu otwórz dokument w MS Word. Program Word wykona kopię pliku PDF i przekonwertuje jego zawartość na format, który może wyświetlić program Word.

2. Następnie możesz rozpocząć edycję. Oryginalny plik PDF nie zostanie w ogóle zmieniony. Wybierz OK. Po zakończeniu edycji zapisz plik PDF na swoim komputerze.

Adobe Acrobat

Jak łatwo jest edytować tekst i obrazy w plikach PDF dzięki subskrypcji Adobe Acrobat DC. Możesz edytować tekst i obrazy tylko na tabletach iPad i Android z subskrypcją Adobe Acrobat.

Pobierz aplikację z Apple App Store i Google Play Store. Do edycji w telefonie komórkowym powinieneś wypróbować internetowy edytor PDF.

Każdy Hasło dokumentu PDF chronione przez twórcę nie może być edytowane, ta zasada dotyczy wszystkich edytorów PDF. Edycja pliku PDF jest bezproblemowo łatwa i służy tylko do korekty, a nie do kolejnego tworzenia.

Istnieją dobre alternatywne i internetowe programy do edycji plików PDF na PC. Możesz edytować dokument PDF za pomocą edytora online. PDFEscape.com to internetowy edytor plików PDF, który jest bezpłatny i umożliwia tworzenie formularzy PDF w przeglądarce. Inne obejmują DocFly, pdf2goI Inkscape.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie