Jak działa nowy algorytm Instagrama?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak działa nowy algorytm Instagrama?

Czy wiesz, jak Instagram pokazuje Twoje posty obserwującym? Jak mieć wysokiej jakości posty? Jak działa algorytm Instagrama?

Dlaczego algorytm Instagrama jest ważny?

Algorytm Instagrama początkowo był prosty, w którym posty pojawiały się na kanale obserwujących na podstawie czasu ich publikacji. Na podstawie statystyk opublikowanych przez Instagram, przed 2016 rokiem użytkownicy Instagrama nie mogli zobacz prywatne konta na Instagramie z 70% postów ich znajomych, w tym 50% postów ich znajomych lub krewnych. Uznając to za wadę systemu, Instagram wprowadził nowy algorytm, który spotkał się z krytyką wielu użytkowników i ekspertów.

Bieżące statystyki Instagrama pokazują, że ten algorytm się sprawdził i teraz jego użytkownicy mogą zobaczyć prawie 90% postów swoich znajomych i spędzić więcej czasu na Instagramie, korzystając z tego algorytmu. Nowy algorytm był tajny do czerwca 2018 r., jednak menedżerowie Instagramu wyjaśnili nowy algorytm i jego funkcję w rankingu postów w kanale obserwujących na konferencji.

Ważne czynniki rankingu kanałów na Instagramie

Badając zachowania użytkowników, Instagram zaprojektuje specjalny kanał dla każdego z nich za pomocą uczenia maszynowego. W tym uczeniu maszynowym, jeśli dwie osoby śledzą te same osoby w tych mediach społecznościowych, ich kanał nadal byłby zupełnie inny. W nowym algorytmie Instagram będzie nagradzał strony z wysokim wskaźnikiem zaangażowania obserwujących. Posty z dobrym wskaźnikiem zaangażowania (otrzymujące więcej polubień i komentarzy) będą więc traktowane jako posty wysokiej jakości i interesujące dla większej liczby obserwujących.

Istnieje kilka kluczowych czynników wpływających na wyświetlanie postów obserwującym i ranking postów na ich kanale na Instagramie:

Odsetki

Ten czynnik pozwala Instagramowi przewidzieć znaczenie postów dla obserwujących. Biorąc pod uwagę te kryteria, posty, które Instagram postrzega jako ważne dla Ciebie, pojawiają się na górze Twojego kanału. Badanie to opiera się na wcześniejszych reakcjach użytkowników na podobne treści, a także na analizie wizualnej postów.

Aktualność

Czas publikowania postów i jego aktualność wpływa na rangę postów. Instagram pokazywałby najnowsze posty częściej niż starsze.

Relacja

Twój związek z osobą, którą obserwujesz, również wpływa na ranking postów. W oparciu o to kryterium posty osób, które w przeszłości miały z Tobą więcej relacji, będą wyświetlane na górze Twojego kanału. Ten związek można zmierzyć za pomocą komentarzy, które zostawiają pod Twoimi postami lub oznaczając Cię tagiem na swoich zdjęciach.

Oto kilka innych czynników, które mogą wpłynąć na Twój ranking postów:

Częstotliwość

Częstotliwość pokazuje, jak często każdy użytkownik otwiera Instagram i pokazuje obserwującym najlepsze posty od ich ostatniej wizyty.

Naśladowcy

Wraz ze wzrostem liczby stron obserwowanych przez każdego użytkownika Instagram powinien wybrać kilka postów, które będą wyświetlane w kanale każdego użytkownika, aby prawdopodobieństwo wyświetlenia każdego posta zmniejszyło się.

Stosowanie

Czas, jaki każdy użytkownik spędza na Instagramie, wpływa również na posty, które Instagram pokaże użytkownikowi. Jeśli za każdym razem spędzają więcej czasu, Instagram pokaże im więcej świeżych postów, z drugiej strony, jeśli spędzają mniej czasu na Instagramie, pokazuje głównie posty ich znajomych.

Wyjaśnienie wydajności Instagrama

Menedżerowie Instagrama odpowiedzieli również na pytania dziennikarzy dotyczące tej nowej funkcji podczas konferencji, w poniższej części przedstawiono niektóre z nich:

 • Instagram nie powróciłby do poprzedniego formatu, pokazując posty na podstawie czasu ich publikacji, ponieważ jego menedżerowie nie chcą, aby użytkownicy Instagrama byli zdezorientowani. Chcą jednak usłyszeć opinie i krytykę na temat nowego algorytmu.
 • Instagram nie ukryłby żadnego posta. Jeśli użytkownicy Instagrama przejrzą dokładnie swoje kanały na Instagramie, będą mogli zobaczyć posty wszystkich swoich obserwujących.
 • Nowy algorytm Instagrama nie rozróżnia filmów ani zdjęć. Po prostu zwraca uwagę na zachowanie użytkowników, jeśli oglądają mniej filmów, Instagram pokaże im też mniej filmów.
 • Historia, wideo na żywo i inne udogodnienia tej aplikacji nie wpływają na pozycję posta.
 • Jeśli użytkownicy opublikują więcej postów lub pokażą inne cechy publikowania, nie wpłynie to na ich ranking. Jeśli jednak opublikujesz wiele postów w ograniczonym czasie, będą one rozpowszechniane w kanałach obserwujących.
 • Nie ma różnicy w rangach postów dla kont firmowych i osobistych.
 • Shadow baning to mit, a Instagram nie ukrywałby postów za używanie większej liczby hashtagów.
🔥 Zalecana:  17 zabawnych prac, które dobrze płacą bez dyplomu

Konferencja pozwala użytkownikom zrozumieć nową funkcję algorytmu. Jednak nadal istnieje problem, ten sam problem, z którym borykał się Facebook w 2015 roku. Nowy algorytm Instagrama zwiększyłby konkurencję i utrudniłby dotarcie do odbiorców. Wraz ze wzrostem liczby kont osobistych i firmowych oraz tworzonych przez nie treści, posty będą mniej widoczne, ponieważ średni czas, jaki użytkownicy spędzają na Instagramie, pozostaje taki sam. Niektórzy użytkownicy uważają, że Instagram promuje swoją usługę reklamową.

Jak lepiej wykorzystać algorytm Instagrama?

Aby lepiej korzystać z Instagrama, mamy tutaj kilka sugestii:

Poświęć więcej czasu na tworzenie wysokiej jakości historii. Historia jest jednym z najlepszych sposobów interakcji z obserwującymi i angażowania ich w Twoją stronę. Historia na Instagramie to potężne medium marketingowe na Instagramie. Nowy algorytm Instagrama wpływający na interakcję biznesową z obserwującymi sprawi, że użytkownicy będą spędzać więcej czasu na relacjach niż na postach.

W miarę jak Twoi obserwatorzy będą bardziej angażować się w Twoje historie, Twoje posty będą częściej pojawiać się na ich kanale. Tworzenie ankiet lub wstawianie linków w historii to kilka sposobów na zaangażowanie obserwujących.

Publikuj swoje posty, gdy większość Twoich obserwujących jest aktywna i online w tych mediach społecznościowych.

Jak być może wiesz, zasady Facebooka i Instagrama są takie same, a ponieważ Facebook bierze pod uwagę czas, jaki obserwujący spędzają na poście, Instagram będzie stosował te same zasady, Instagram uzna Twoje posty za wystarczająco dobre, aby mogły być wyświetlane również w innych kanałach. Możesz wydłużyć czas interakcji każdego obserwatora z Twoimi postami, pisząc ciekawe podpisy. Może to być powód, dla którego posty wideo są bardziej skuteczne w nowym algorytmie. Możesz także tworzyć galerie zdjęć, aby bardziej angażować swoich obserwujących i spędzać więcej czasu na Twoich postach.

Jak Instagram klasyfikuje posty w Twoim kanale?

Jak być może wiesz, po zmianach w algorytmie Instagram nie klasyfikował postów na feedach użytkowników tylko pod kątem czasu ich publikacji. W rzeczywistości kilka czynników wpływa na rangę Twoich postów na kanale użytkowników Instagrama. Tutaj dokonamy przeglądu tych czynników, z których jednym jest wskaźnik zaangażowania Twoich postów.

Głównym zadaniem nowego algorytmu Instagrama jest pokazywanie postów w Twoim kanale na podstawie Twoich zainteresowań. Uruchamiając ten algorytm, Instagram zamierza zachęcić swoich użytkowników do częstego sprawdzania swoich kanałów. Dlatego Instagram pokazuje post, który uważa za najbardziej atrakcyjny dla Ciebie, na górze Twojego kanału.

Jak na Instagramie szeregi posty

Tutaj oceniamy posty od 1 do 10 w przykładzie, aby było to bardziej zrozumiałe. W tej metodzie wyjaśniamy, dlaczego posty z wyższymi wynikami miałyby wyższą pozycję na kanale użytkowników Instagrama.

The Ranking postów na Instagramie formuła

Oto czynniki skuteczne w formule rankingu Instagrama:

 • Prawdopodobieństwo: Pokazuje, ile razy dana osoba polubiła Twoje posty. Im wyższy procent polubienia, tym większe prawdopodobieństwo.
 • Stopień zaangażowania: Wskaźnik zaangażowania to liczba interakcji podzielona przez liczbę osób, które obejrzały post (jego zasięg) pomnożoną przez 8. Przez interakcję rozumiemy łączną liczbę polubień, komentarzy i udostępnień posta. Mnożymy go również przez 8, ponieważ w tym wzorze potrzebujemy liczby od 0 do 8.
 • Trafność: Trafność oznacza, w jakim stopniu temat postu odnosi się do postów, które wcześniej Ci się podobały.
 • Aktualność: Terminowość oznacza, że ​​post opublikowany później ma większe szanse na wyświetlenie w Twoim kanale.
 • Czas spędzony: to średni czas, jaki użytkownicy spędzają nad postem.
🔥 Zalecana:  Jak długo trwa kopanie bitcoinów?

Jak widać na poniższym obrazku, każdy czynnik ma szczególne znaczenie w randze stanowiska:

Oznacza to, że post na stronie, którą użytkownicy polubili w 80%, zająłby numer 8. Liczba ta jest wynikiem przemnożenia 80% przez 10.

Ostatecznie formuła rankingu postów na kanale użytkowników jest następująca:

Poczta Rank = Prawdopodobieństwo + Wskaźnik zaangażowania + Trafność + Terminowość + Spędzony czas

Pamiętaj, że ta formuła nie jest przygotowana do obliczania tej liczby po opublikowaniu każdego posta. Celem zdefiniowania tej formuły jest pokazanie, jakie czynniki wpływają na pozycję posta na Instagramie w aktualnościach użytkowników i który z nich ma największy wpływ. Jeśli chodzi o formułę, to Prawdopodobieństwo ma największy wpływ na ranking postów na Instagramie, a Terminowość ma najmniejszy wpływ.

Jak dostać się na stronę eksploracji na Instagramie?

Każda firma szuka uznania. Pojawienie się na stronach eksploracji wymaga bardziej zmian niż szczęścia. Strona eksploracji Instagrama to miejsce, w którym można znaleźć pomysły, firmy, a nawet dobrze się bawić. Karta Eksploruj lub strona Eksploruj to również jeden z najlepszych sposobów, które mogą pomóc Ci zdobyć wielu nowych obserwujących i ruch. W tym artykule wyjaśnimy, w jaki sposób wybierane są treści do wyświetlenia na stronie eksploracji, jak możesz nawiązać kontakt z odbiorcami, jak zwiększyć Stopień zaangażowania Twojej strony i ostatecznie, jak zyskać wartościową perspektywę. Dzięki tym funkcjom Twoja firma stanie się bardziej widoczna.

Co jest the eksploruj stronę z Instagrama?

Strona eksploracji Instagrama to strona wyświetlająca posty z różnych stron Instagrama, niezależnie od tego, czy obserwujesz te strony, czy nie. Te posty są wybierane na podstawie Twojego wcześniejszego zachowania na Instagramie i są zgodne z algorytmem, który służy do śledzenia Twojej aktywności na Instagramie. Oczywiście ten algorytm jest zależny nie tylko od twoich własnych wyników, ale także od aktywności twoich znajomych. Dlatego strona eksploracji jest inna dla każdego użytkownika Instagrama.

Mówiąc prościej, posty wyświetlane na Twojej stronie eksploracji nie odnoszą się bezpośrednio do stron, które obserwujesz. W przeciwieństwie do głównej strony Instagrama, która pokazuje tylko posty ze stron, które obserwujesz, algorytm zastosowany w sekcji eksploracji rzetelnie odzwierciedla Twoją aktywność na Instagramie.

Strona eksploracji pokazuje nowe posty związane z Twoją aktywnością na Instagramie. Również historie lub historie na żywo, które są nagrane w Twoim regionie geograficznym lub na Instagramie, które uznają za interesujące dla Ciebie, będą wyświetlane w sekcji eksploracji.

Jak robi Instagram wybierz posty, które mają być wyświetlane na stronie Eksploruj?

Instagram stara się pokazywać unikalne treści każdemu użytkownikowi. Ta personalizacja wyświetlania postów na Twojej stronie Eksploruj opiera się na stronach, które obserwujesz, a także na sposobie interakcji z ich postami, np. polubienia ich lub komentowania. Chociaż algorytm, na podstawie którego Instagram wybiera te treści, nie jest do końca jasny, wydaje się, że są one dobierane według następujących zasad:

 • Treść jest wyświetlana na podstawie postów, z którymi użytkownik wcześniej się kontaktował
 • Wyświetlane treści to posty, które przyciągnęły wielu użytkowników Instagrama
 • Treści wyświetlane na stronie eksploracji są podobne do treści obserwowanych stron

Instagram identyfikuje wzorce aktywności użytkowników, a następnie wyświetla treści w oparciu o te wzorce. Ponadto Instagram przyjrzałby się aktywności podobnych kont i ich funkcjonowaniu.

Cztery proste wskazówki dla Twojego Treść dostać się na Eksplorator Instagrama strona

W poniższej sekcji przedstawiamy cztery metody, których możesz użyć, aby przejść do strony Eksploruj Instagram.

1. Poznaj swoich odbiorców

Jeśli chcesz sprzedawać swoje produkty, musisz najpierw wiedzieć, komu je sprzedajesz. Powinieneś zadać sobie pytanie, czego naprawdę potrzebują Twoi odbiorcy i jak Twoja firma może im pomóc?

Aby pojawić się w sekcji eksploracji na Instagramie, zastanów się kilka minut nad następującymi pytaniami:

 • Kim są Twoi klienci docelowi?
 • Czym się interesują?
 • Jak wygląda ich konto na Instagramie?
 • Za kim podążają?
🔥 Zalecana:  Pięć sposobów, w jakie liderzy mogą zareagować na „cichą rezygnację”

Dzięki lepszemu zrozumieniu grupy docelowej możesz łatwiej wchodzić z nimi w interakcje.

2. Słuchaj swoich odbiorców

Słuchanie odbiorców może mieć wpływ na udostępnianie treści lub ich ignorowanie. Jeśli chcesz tworzyć treści dopasowane do potrzeb odbiorców, najpierw musisz wiedzieć, z jakim rodzajem treści wchodzą w interakcje. Jeśli śledziłeś już swoją branżę i dotarłeś do pożądanej grupy odbiorców, prawdopodobnie wiesz, jaki rodzaj treści chcesz opublikować na stronie eksploracji.

Postępuj zgodnie z kilkoma prostymi wskazówkami, aby zbliżyć się do strony eksploracji Instagrama:

 • Posłuchaj ogólnego sensu strony eksploracji:

Jaka jest ogólna tematyka postów wyświetlanych na stronie eksploracji? Jakie są ich czynniki estetyczne? Jakie tematy są popularne w twoim społeczeństwie? To wszystko, o czym musisz pamiętać.

 • Skorzystaj z możliwości wyszukiwania na Instagramie:

Dzięki tej funkcji możesz dowiedzieć się, co jest popularne w Twoim regionie geograficznym. Aby to zrobić, możesz kliknąć kartę Miejsca w wyszukiwarce na Instagramie i dokładniej oznaczyć swoją lokalizację geograficzną oraz wpisać rodzaj wyświetlanych treści.

 • Sprawdź swoich obserwujących i obserwujących

Jakiego rodzaju treści lubią twoi obserwujący i obserwujący? Kliknij ikonę serca na dole aplikacji, a następnie wybierz obserwowanych u góry strony. W ten sposób możesz zobaczyć, czego szukają i z jakim typem treści mają do czynienia.

3. Używaj hashtagów

Hashtagi są jak smaki dla twoich sieci społecznościowych. Niezależnie od tego, czy ludzie ich używają, czy nie, hashtagi są ważne dla marketerów. Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby Twoje treści były widoczne, jest użycie hashtagów i uratowanie treści przed zagubieniem w ogromnej ilości treści.

Hashtagi działają 24 godziny na dobę i będą widoczne dla każdego, kto ich szuka. Jednak bardzo ważne jest, aby znać właściwy sposób używania hashtagów. Pamiętaj, nie zadzieraj z niczym, a konkretnie z twoim biznesem.

4. Zachęć odbiorców do zaangażowania

Nie wahaj się zrobić wszystkiego, co w Twojej mocy, aby Twoi odbiorcy zainteresowali się Twoimi treściami. Im więcej polubień i komentarzy uzyskają Twoje posty na Instagramie, tym bardziej prawdopodobne jest, że pojawią się one na stronie eksploracji Twoich docelowych odbiorców. Publikując zdjęcie lub film, zastanów się, w jaki sposób możesz mieć więcej obserwujących lub więcej komentarzy na ich temat.

Jeśli udostępniasz historię na swojej stronie na Instagramie, pamiętaj o określeniu swojej lokalizacji. Pokazując swoją lokalizację, możesz zwiększyć swoje szanse na bycie widzianym w Twojej okolicy. Dzięki temu lokalni użytkownicy zapoznają się z Twoją marką.

Wreszcie, nie zaniedbuj sekcji eksploracji Instagrama. Jak zawsze uznanie publiczności to pierwszy krok. Instagram Explorer ma wiele wspólnego ze znajomością odbiorców. Znajomość odbiorców pomaga tworzyć treści najbardziej odpowiadające ich gustom i w ten sposób bardziej ich przyciągać. Oprócz tego zawsze musisz pamiętać o używaniu hashtagów.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, użytkownicy Instagrama mogą łatwiej przeglądać Twoje posty. A im więcej będziesz widziany, tym więcej odbiorców zdobędziesz!