Jak dostać się na konto e-mail bez hasła?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak dostać się na konto e-mail bez hasła?

Czasami możesz nie być w stanie zalogować się do Gmaila, Dokumentów Google, YouTube lub uzyskać dostępu do innych usług Google, ponieważ nie pamiętasz nazwy użytkownika lub hasła. Jednak nadal możesz uzyskać dostęp do konta e-mail bez hasła.

Aby odzyskać konto, wystarczy podać kilka informacji związanych z kontem. Ten artykuł zawiera wskazówki, które pomogą Ci uzyskać dostęp do konta e-mail bez hasła.

Jak dostać się na konto e-mail bez hasła?

Istnieją różne metody, które możesz wypróbować, jeśli zapomnisz hasła i chcesz uzyskać dostęp do konta e-mail bez hasła. Oto tylko kilka z nich, które naszym zdaniem będą pomocne:

Metoda 1: Odzyskaj swoje konto bez nazwy użytkownika

Jeśli nie pamiętasz swojego adresu e-mail lub nigdy go nie zapisałeś, ponieważ nie używasz swojego adresu e-mail, możesz szybko odzyskać swoją nazwę użytkownika.

 • Najpierw idź do Logowanie Google strona
 • A Potrzebuję pomocy Lub Zapomniane hasło link znajduje się na stronie logowania pod polem wprowadzania adresu e-mail.
 • Następnie kliknij Znajdź moje konto.
 • Na stronie, która zostanie otwarta, zostanie wyświetlona lista opcji odzyskiwania. Możesz użyć pomocniczego adresu e-mail lub pomocniczego numeru telefonu. Wprowadź nazwę konta, kliknij pole re-CAPTCHA, a następnie kliknij Składać. Google wyśle ​​wiadomość e-mail lub SMS-a w zależności od wybranej metody odzyskiwania.
 • W nowszych wersjach przeglądarek możesz kliknąć Zapomniałem e-mailai a Znajdź swój e-mail pojawi się strona, na której zostaniesz poproszony o wprowadzenie pomocniczego adresu e-mail lub numeru telefonu. Nazwy użyte do zarejestrowania wiadomości e-mail.
 • Załóżmy, że zostanie znalezione konto, na którym zostaniesz poproszony o podanie nazw użytych do zarejestrowania wiadomości e-mail. Kod weryfikacyjny zostanie wysłany na numer telefonu lub pomocniczy adres e-mail.

Metoda 2: Odzyskaj swoje konto bez hasła

Jeśli zapomniałeś hasła. Aby uzyskać dostęp do konta, musisz go zresetować. Bez obaw, nie stracisz żadnych informacji. Aby odzyskać hasło:

 • Postępując zgodnie z tym samym procesem, co wcześniej, przejdź do Logowanie Google stronę i kliknij Potrzebuję pomocy? Poniżej znajduje się pole wprowadzania adresu e-mail.
 • Na stronie obsługi konta wprowadź swój adres e-mail i kliknij Następny.
 • Istnieje zestaw pytań dotyczących odzyskiwania, na które musisz odpowiedzieć, aby potwierdzić, że konto należy do Ciebie. Oto pytania, które wybrałeś podczas tworzenia konta. Najpierw będziesz musiał wprowadzić ostatnie hasło, którego pamiętasz do konta, a następnie kliknij Następny. Jeśli nie pamiętasz żadnego, kliknij Spróbuj zadać inne pytanie, i pojawią się inne pytania dotyczące odzyskiwania.
  Zobaczysz inne opcje, w tym wprowadzenie miesiąca i roku utworzenia konta lub wysłanie wiadomości e-mail kod weryfikacyjny na Twój pomocniczy adres e-mail, jeśli go posiadasz.
 • Jeśli nie masz pomocniczego adresu e-mail, możesz podać numer telefonu, pod który otrzymasz kod.
 • Po otrzymaniu kodu wprowadź go i kliknij Następny.
 • Na wyświetlonej stronie wprowadź nowe hasło, wpisz je ponownie w drugim polu, aby je potwierdzić, a następnie kliknij Zmień hasło.
 • Po tym powinieneś móc się zalogować.
🔥 Zalecana:  Wymiary wideo TikTok 2023: Według TikTok

Oto wskazówki, jak chronić pocztę e-mail przed nieautoryzowanym dostępem

Konta e-mail są podatne na ataki online, ponieważ zwykle zawierają dane osobowe, które są niezbędne podczas rejestracji w usługach. Bezpieczne konto zapobiega tym atakom, chroniąc Twoje dane. Oto kilka środków ostrożności, które możesz podjąć, aby lepiej chronić swoje konto:

 • Ochrona hasłem Twoich urządzeń
  Jeśli ktoś miałby uzyskać dostęp do Twojego konta za pomocą Twojego urządzenia, ochrona hasłem byłaby pierwszą barierą przed kradzieżą Twoich informacji.
 • Tworzenie silnego hasła
  Dobre hasło powinno być łatwe do zapamiętania, trudne do odgadnięcia przez innych i trudne do złamania przez oprogramowanie. Dlatego powinieneś sprawić, by twoje hasło było nie do zdobycia, składając je z 8-12 znaków i mieszając wielkie i małe litery, symbole i cyfry.
 • Używanie jednego unikalnego hasła do jednego konta

Ponowne używanie haseł z innych kont do konta Google naraża je na ryzyko. Jeśli inne konta zostaną zhakowane, dostęp do Twojego konta e-mail będzie łatwy, ponieważ to samo hasło dosłownie chroni je wszystkie. Korzystanie z menedżera haseł pozwoli Ci zaoszczędzić kłopotu z zapamiętywaniem haseł do wszystkich różnych kont.

 • Zapisywanie haseł w sieci
  Unikaj zapisywania haseł w przeglądarce. Chociaż ułatwia to logowanie, każdy użytkownik Twojego urządzenia może równie łatwo uzyskać dostęp do poczty e-mail, zwłaszcza gdy korzysta z komputera publicznego.
 • Włącz weryfikację dwuetapową

Usługi poczty e-mail, takie jak Gmail czy Yahoo, pozwalają swoim użytkownikom na dwuetapowe uwierzytelnianie, co stanowi dodatkową warstwę bezpieczeństwa dla Twojego konta. Po pierwsze, jeśli logujesz się z nieznanego źródła, unikalny kod bezpieczeństwa jest wysyłany do Ciebie SMS-em lub w inny sposób, aby potwierdzić, że to Ty. W ten sposób, jeśli ktoś miałby uzyskać dostęp do Twojego konta, musiałby mieć Twój telefon lub inne urządzenie, aby się zalogować.

 • Aktualizowanie oprogramowania antywirusowego

Aktualizowanie oprogramowania antywirusowego to jeden ze sposobów zabezpieczenia konta. Nieaktualne oprogramowanie antywirusowe może nie mieć kodu wymaganego do radzenia sobie z nowszymi wersjami wirusów lub atakami. Ponadto najlepiej byłoby zachować ostrożność podczas instalowania bezpłatnego oprogramowania innych firm, ponieważ może ono pochodzić ze złośliwego oprogramowania. Jeśli korzystasz z Gmaila, wykonaj regularne Kontrola bezpieczeństwa i przejrzyj aplikacje, którym dałeś dostęp do swojego konta.

 • Otwieranie nierozpoznanych załączników
🔥 Zalecana:  16 niesamowitych sposobów pisania recenzji za pieniądze

Nie otwieraj załączników, jeśli nie wiesz, kto je wysyła i co to jest. Załączniki mogą służyć jako konie trojańskie przenoszące złośliwe oprogramowanie zainstalowane na komputerze podczas próby ich otwarcia.

 • Unikaj klikania nieznanych linków w wiadomości e-mail

Hakerzy mogą wysyłać fałszywe linki lub przyciski logowania udające legalne linki. Te linki prowadzą do strony internetowej, która kradnie twoje hasło. Jeśli otrzymasz wiadomość e-mail z przekierowaniem do witryny internetowej w celu zalogowania się, otwórz inne okno i przejdź bezpośrednio do tej witryny, aby sprawdzić, czy nastąpiły jakieś zmiany.

Oszustwa związane z phishingiem to podsunięte przez hakerów żądania danych osobowych, takich jak dane bankowe. Jeśli korzystasz z Outlooka lub Gmaila, u góry wiadomości e-mail zobaczysz czerwoną lub żółtą wiadomość z ostrzeżeniem, że wiadomość e-mail może być próbą wyłudzenia informacji lub spamem.
Aby wykryć e-maile wyłudzające informacje: sprawdź nazwę domeny nadawcy e-maila i nazwę za znakiem „@”. Na przykład, jeśli wiadomość e-mail rzekomo pochodzi od firmy, nazwa domeny będzie nosić nazwę firmy. Na przykład legalny e-mail od Netflix będzie brzmiał @netflix.com.

Jeśli nadal nie masz pewności, odwiedź oficjalną witrynę firmy, aby zweryfikować jej kontakty.

Jeśli wiadomość e-mail zawiera ofertę dotyczącą konkursu, w którym nie pamiętasz udziału, lub inne wiadomości, które są zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe, prawdopodobnie jest to wiadomość wyłudzająca informacje.

 • Nie dawaj łatwych do odgadnięcia odpowiedzi na pytania zabezpieczające

Na pytania takie jak nazwisko panieńskie matki można odpowiedzieć inną osobliwą odpowiedzią, na przykład „kruche ciastko”. To nie jest oczywista odpowiedź i trudno będzie ją odgadnąć osobie próbującej uzyskać nieautoryzowany dostęp do Twojego konta.

 • Nigdy nie udostępniaj nikomu swojego hasła

Jest to najbardziej oczywiste, ale ludzie wciąż padają na to ofiarą. Nigdy nie udostępniaj nikomu hasła do swojego konta, nawet jeśli twierdzi, że jest zespołem pomocy technicznej usługi poczty e-mail. Twoje hasło ma być prywatne i przeznaczone wyłącznie dla Ciebie.

Przeczytaj także: Jeśli udostępnisz komuś CC, czy może zobaczyć poprzednie e-maile?

5 menedżerów haseł, które polecamy, jeśli szybko zapominasz hasła (i dlaczego je kochamy)

Menedżer haseł pomaga tworzyć unikalne hasła, a także pomaga je przechowywać. Mają większą użyteczność niż standardowe menedżery przeglądarek, ponieważ są bardziej ograniczone. Oto kilka zalecanych przez nas menedżerów haseł i ich funkcje.

🔥 Zalecana:  Jak sprawdzić, kto oglądał Twój TikTok (w ciągu sekundy)

1Hasło:

1Password to dobre oprogramowanie do przechowywania haseł, które nie tylko przechowuje hasła, ale także ostrzega, gdy doszło do naruszenia i jeśli hasło jest zbyt słabe. Jest również kompatybilny z macOS, Andriod, iOS i Linux. Jednak 1Password nie jest darmowy i kosztuje 36 USD rocznie dla jednego użytkownika i 60 USD za plan rodzinny.

Bitwarden:

Bitwarden to niezawodny, darmowy menedżer haseł o otwartym kodzie źródłowym. Jest przyjazny dla użytkownika i kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi, a także rozszerzeniami przeglądarki internetowej. Ponadto Bitwarden oferuje płatne ulepszone konto, Bitwardem Premium, za 10 USD rocznie. Ta wersja zapewnia 1 GB miejsca na zaszyfrowane pliki, uwierzytelnianie dwuskładnikowe, higienę haseł i raport o stanie przechowalni.

Dashlane:

Dashlane, podobnie jak 1Password, oferuje opcję alertu o naruszeniu witryny i aktywnie monitoruje sieć pod kątem wycieków lub kradzieży danych osobowych. Ponadto możesz uzyskać wersję na komputer lub rozszerzenie internetowe. Dashlane oferuje również wersję premium za 60 USD rocznie.

KeePassXC:

KeePassXC zapewnia większą kontrolę nad danymi, szyfrując hasła i przechowując je w zaszyfrowanym magazynie danych, który można ocenić za pomocą hasła głównego, pliku klucza lub obu. Ponadto KeePass, w przeciwieństwie do 1Password, umożliwia samodzielną synchronizację zaszyfrowanego skarbca z usługą synchronizacji, taką jak iCloud Drive, Dropbox lub Microsoft OneDrive.

Po zsynchronizowaniu pliku możesz uzyskać do niego dostęp tylko za pośrednictwem dowolnego urządzenia z klientem KeePassXC. KeePassXC jest również oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że ​​jego kod jest dostępny dla każdego do sprawdzenia i debugowania. Im więcej recenzji, tym bardziej bezpieczne.

NordPress:

NordPass to stosunkowo nowe oprogramowanie na rynku menedżerów haseł, ale jest tworzone przez tę samą firmę, która zbudowała NordVPN, więc cieszy się dobrą reputacją. NordPass jest dostępny w większości systemów operacyjnych, ale jest ograniczony tylko do jednego urządzenia i nie ma opcji synchronizacji. Posiada uwierzytelnianie dwuskładnikowe i wbudowany generator haseł. Wersja premium NordPass kosztuje 36 USD rocznie i oferuje opcje synchronizacji. Możesz także zapłacić w kryptowalucie.